Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


- Snuffer - 17-02-2008


Alone in the dark 5 - OMFG. jeśli gra będzie w połowie tak dobra jak ten zwiastun to z miejsca stanie się moją ulubioną. Marzę także o dobrej fabule. Nie mogę się doczekać.


- Mierzwiak - 17-02-2008

Ja po przejściu Crysisa i Gearsów skoczyłem w nieco lżejsze klimaty i przeszedłem Lego Star Wars II: The Original Trilogy - urocza, zabawna gra dostarczająca mnóstwo frajdy :D


- Hitch - 15-03-2008

Max Payne
Ostatnimi czasy jechalem tylko na modach, ale w zwiazku z dyskusja na temat filmu Max Payne, postanowilem sobie odswiezyc surowa gre bez zadnych modyfikacji.

Strzela sie fajnie i niezly klimacik na poczatku. Niestety wygladzanie wszystkiego rzuca sie niemilosiernie w oczy. W dialogu poprzedzajacym prolog w domu, jak byk widac, ze Max w oryginalnym scenariuszu mial powiedziec przynajmniej "shithole" a nie... "hellhole" (kto tak mowi w ogole?).

Ogolnie zarzut tyczy sie calego swiata przedstawionego. Gangsterzy sa dziecinnie przerysowani i rzucaja tak denne i tanie teksty, ze sie rzygac chce. Cos takiego widujemy jedynie w kreskowkach (i to tych najgorszych).
A potem, robi sie tylko gorzej gdy za przeciwnikow zaczynamy dostawac facetow w okularach i plaszczach...

Temat narkotykow zostal potraktowany takze bardzo dziecinnie. Zamiast znanych ludzkosci srodkow odurzajacych mamy zielona ciecz i nazwe rodem z nordyckich legend. A zeby dzieciom czulo sie straszny narkotykowy klimat.
Jak wczesniej pisalem, na poczatku jest fajna atmosfera. Prolog w domu Maxa, metro, burdel, doki, klub dla metali...

A potem nagla zmiana i zostajemy wrzuceni w sam srodek bajki s-f. Tajne bazy wojskowe, tajne labolatoria, debilna afera spiskowa, rzad zamieszany w morderstwo zony zwyklego detektywa, tajne stowarzyszenia, laserowe bomby, i cala masa innych bzdur. Iscie filmowa fabula zaczyna sie sypac, a tworca scenarisuza widac, ze chcial poupychac do gry jak najwiecej "bajerow", lacznie z nawiazaniami do Matrixow.

Pomimo tego, ze gralo sie fajnie, jednak zycie w przeswiadczeniu o zaletach Maxa Payne'a bylo lepsze. Pamiec ludzka ejst zawodna i lubi dopowiadac pewne rzeczy kiedy cos nam sie podobalo. Tak samo jest w tym wypadku. Chcemy usprawiedliwiac radosc plynaca z samej gry falszywimi faktami o niej.

Niestety, Max Payne nie jest mroczny. Nie jest wulgarny. Nie jest brutalny. Nie jest odkrywczy. Prawde mowiac gdzies od polowy jest naprawde glupkowaty i naiwny. Ale... gralo sie fajnie :)

4 / 6


Max Payne 2
A tu za to wszystkie wady poprzednika bledna. Tworcy majac sobie juz zapewniony sukces sequela, upchali historie prawdziwym mrokiem i brudem. Przyczepic sie mozna jedynie do wplecionego na sile watku milosnego (czy gliniarz, ktory wczesniej zabil 1000 ludzi, mszczac sie za zone, nagle zakocha sie w jakiejs dupie?).

Gra przypomina film bardziej niz kiedykolwiek. Zmniejszona zostala liczba przeciwnikow (dziesieciokrotnie!). Wiecej jest historii niz strzelania, zostaly wyrzucone takze elementy dziecinne i naiwne. Nie odwiedzamy juz baz wojskowych ani tajnych osrodkow badawczych. Niestety zostalo tajne stowarzyszenie ale tylko ze wzgledu na zachowanie ciaglosci fabularnej (no i w sumie ginie bardzo szybko :)).

Max Payne 2 jest znacznie lepszy od poprzednika. Zasyfiale kamienice, brudne menele, narkomani i ogolnie swiat gdzie nikt nie jest swiety. Kazdy ma cos na sumieniu i niezawsze rozliczenie rowna sie oczyszczeniu...

Dla smaczkow, polecam rozne dialogi odbywajace sie w tle kiedy przechodzimy przez levele, gdzie nie strzelamy. Np. na posterunku policji, jakis kraweznik spisuje zeznania podejrzanego o morderstwo:
Twoja zona i jej kochanek zostali znalezieni w twoim domu, pocieci pila mechaniczna, na ktorej sa twoje odciski palcow, a ciebie znalezlismy calego uwalonego w ich krwi, nacpanego, spiacego w swoim lozku... i twierdzisz, ze to nie ty.

W sumie jedynym minusem produkcji, godzacym w jej wartosc rozrywkowa, jest jej dlugosc. Choc, patrzac na to z innej strony, moze tworcy chcieli udawac film takze pod wzgledem "czasu trwania" :)

6- / 6


- Negrin - 15-03-2008

Hitch napisał(a):jak byk widac, ze Max w oryginalnym scenariuszu mial powiedziec przynajmniej "shithole" a nie... "hellhole" (kto tak mowi w ogole?).
Hmm... Chyba nikt...

Results 1 - 10 of about 1,220,000 for hellhole

Oh, wait...


- Gal Anonim - 15-03-2008

Jak swego czasu próbowałem wrócić do pierwszego "Maxa" to mnie ścięło i cała zabawa się rypła, gdy okazało się, że strzelając delikwentowi głowę nie ginie natychmiastowo. Chodzenie z pistoletami nie było już przyjemne.

Dwójka znacznie lepsza.


- Mierzwiak - 30-03-2008

Jak dla mnie MISTRZOWSKIE wideo z San Andreas:

-
- lepsza jakość, 97 MB: http://ftp.ftp.gtagaming.com/sanandreas/movies/itsbeengood.zip


- Tyler Durden - 31-03-2008

Ostatnio postanowiłem zabrać się na poważnie za "Residenta Evil 4" i w końcu go przejść. Gra się przyjemnie, seria przeżyła ciekawą ewolucję, zrezygnowanie z zombiaków wyszło jej na zdrowie, podobnie jak odpuszczenie sobie statycznych, filmowych kadrów i umieszczenie kamery za ramieniem bohatera. Więcej jest akcji i strzelania, jest dynamiczniej ale nie jest to jakaś tępa młócka, chwilami bywa gorąco podczas starć z większą ilością przeciwników a przez to jest ciekawie.
Przy tej okazji sięgnąłem po nie tak znowu świeży zwiastun Resident Evil 5:
http://www.gametrailers.com/player/22800.html
Co tu dużo mówić, wygląda to przepięknie, umieszczenie akcji na Czarnym Lądzie wydaje się być trafionym i interesującym pomysłem, a sama gra dosyć skutecznie kusi do zainwestowania w jakiegoś current-gena.


- Negrin - 01-04-2008

Idealna gra na wiosnę!

http://www.thinkgeek.com/stuff/41/superpiipii.html?cpg=70H


- Hitch - 01-04-2008

Tyler, RE4 to rzeczywiscie swietna gra biorac pod uwage tylko akcje. Niestety fabula waz ze scenariuszem, leza i kwicza... :)


- Karol - 01-04-2008

The Legent of Zelda - Trailer filmu.

Tia... 8)


- Negrin - 01-04-2008

Ok, it's official: kocham IGN i nienawidzę IGN :) Dzisiaj już sporo fajnych rzeczy widziałem, ale IGN pozamiatało. A nienawidzę, bo to było kurde zajebiste :(


- desjudi - 03-04-2008

najlepsza gra świata:
http://www.joemonster.org/art/8965/Gra-ktora-przechodzi-2%-ludzi

8)

poddałem się na 8 planszy, po 184 śmierciach 8)


- military - 04-04-2008

Wlasnie sie uzaleznilem:

http://youtube.com/watch?v=1lZ-mzh50Uc

Prowadzenie do boju swoich pataponow wygrywa ze wszystkim innym. :) PATA PATA PATA PON!


- Glut - 04-04-2008

O Muj Borze. xD Japoński naród.

Military, tak piszesz bo piszesz czy serio masz PSP?


- military - 04-04-2008

Mam PSP, a ta gra zdecydowanie wymiata. :) Sciagnalem na razie demo, ale jutro jade do sklepu. :)


- Tyler Durden - 04-04-2008

Kurde...to jest chore, dziwaczne, ryjące beret, bzdurne, z wpadającą w ucho muzyczką.
Ja.Chcę.W.To.Zagrać!!! :)


- Oconnel - 04-04-2008

Oła... spadłem z krzesła!


- Negrin - 04-04-2008

Nie chcę nic mówić, ale podobno na dłuższą metę Patapon jest nudny i monotonny :) W każdym razie z takimi opiniami się zetkknąłem. Ale że pozytywnie zryty i wyjątkowy jak na PSP to i owszem :)


- Mefisto - 04-04-2008

desjudi napisał(a):najlepsza gra świata:
http://www.joemonster.org/art/8965/Gra-ktora-przechodzi-2%-ludzi

8)

poddałem się na 8 planszy, po 184 śmierciach 8)

bo potem robi się po prostu wkurzająca :D


- Oconnel - 04-04-2008

15 level, 368 śmierci. 16 level prawie przeszedłem, ale mam po prostu dość :D :shock:

EDIT:
W tym 160 śmierci na levelu 10 :D