Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bucho - 17-10-2012

Pamietam to, kawal strzanie smierdzacej padliny.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 17-10-2012

W tym filmie było to cool-oko? :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - smackey - 17-10-2012

(11-10-2012, 01:17)Persona non grata napisał(a): "Beaver" (2011) pol. "Podwójne życie" (lol) - ...
Komedia? Skądże znowu! Pomimo mylącego trailera to ma być naprawdę poważny dramat o rozpadzie rodziny; o walce żony o odzyskanie człowieka, którego niegdyś pokochała; o tragedii dorastającego syna, który dostrzega w sobie cechy ojca, znajdującego się na granicy szaleństwa. Szkoda tylko, że nie sposób traktować ten film poważnie, widząc jak Mel popindala przez 3/4 czasu ekranowego z pacynką na ręku. Nie wspominając już o pewnej przekomicznej scenie


I jak traktować taki film? Jako żart? Zgrywa z określonych reguł gatunkowych? To nie jest ani dramat, ani komedia. Nie jest to też gorzka komedia, ani wesoły dramat. Nie jest to zatem komedio-dramat. To dziwny twór, który ciężko zakwalifikować, więc ostatecznie porzuciłem próby i po prostu oceniłem fun, jaki czerpałem z seansu.

Miałem podobne bardzo odczucia, bo miało wyjść smutno ale miejscami zabawnie a wyszło w ogóle niezabawnie i miejscami (chociaż rzadko) smutnie. Nie jest to zły film ale nie jest też dobry taki typowy średniak z niezłą obsadą (która dała radę) ale z niczym innym co by mogło się wyróżniać i jak dla mnie 5/10



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 18-10-2012

Limitless - całkiem fajne s-f powiewające wonią starego Dicka. Tego typu filmy lubię najbardziej: fantastyczne, ale o wymiarze osobistym, tzn. pokazujące nie tyle wpływ człowieka/technologii na świat, co świata i technologii na człowieka. Problem mam taki, że wykonanie jest średnie. Bo sama historia świetna. Może i mało odkrywcza, jak się swoje już obejrzało i przeczytało, ale wciągająca i intrygująca.

Niestety, film cierpi na reżyserii, bo ta jest najwyżej taka se. Monologi wewnętrzne początkowo wkurzają jak w kinowej wersji Blade Runnera, w końcu reżyser w ogóle o nich zapomina, ale od czasu do czasu jednak jakieś kwestie się pojawiają - żeby debilni Amerykanie zrozumieli to, co nie jest pokazane wprost. Podejrzewam, że film zyskałby bardzo wiele, gdyby wywalić te kwestie.

Niestety, nadal byłby nie najlepszy, bo na przykład dobór muzyki, czy też generalny klimat, po prostu mi nie pasuje. Ta historia zasługuje na lepsze opowiedzenie. Ale i tak jest wystarczająco ciekawie, żeby oglądać bez bólu. Po prostu trochę zmarnowany potencjał. 7/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 18-10-2012

It's a Wonderful Life - pomimo swojego wieku bardzo przyjemny w oglądaniu film, nakręcony w stylu wcale nie tak różniącym się od współczesnego - scen krzyczących, że są z 1946 roku jest raptem kilka, a cała reszta jest bardzo fajna, żwawa, energiczna, ze świetnym, emocjonującym aktorstwem. Gorzej jest z historią: nie wiem po jaką cholerę dowiadujemy się na samym początku o główny, jakby nie patrzeć twiscie, dużo lepiej by się to oglądało bez tej wiedzy. Nie pasuje mi też zupełnie to co dzieje się podczas i po wizycie anioła - zbyt tendencyjne i nachalne, nie lubię kiedy w filmie wydarzenia toczą się dokładnie tak, żeby wywołać konkretną reakcję u głównego bohatera, bez żadnych przeszkód, prostolinijnie. Końcówka to już w ogóle scenariuszowy pączek z podwójnym lukrem, happy end, który niesamowicie spłyca całą, niegłupią przecież wymowę filmu.
Naciągane 7/10, bo film jest milutki :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 19-10-2012

Obława (2012) reż. Marcin Krzyształowicz

Snuj, ale za to mega klimatyczny. Nareszcie Polacy bardzo umiejętnie użyli filtrów i wizualnie film jest dopieszczony do granic możliwości. Inna sprawa, że jestem fetyszystą lasów wypełniających cały kadr, więc mam trochę zaburzony obiektywizm. Fabularnie jest dobrze, ale mogło być lepiej. Twórcy postawili na zaburzoną chronologię, czyli liczne retrospekcje i sceny kończące się w połowie zdania, na których zakończenie trzeba nieraz poczekać kilkadziesiąt minut. Oczywiście nie jest to posunięcie nieuzasadnione. W ten sposób budowane są zwroty fabularne i zniósłbym to bezboleśnie, gdyby zastosowano je w mniejszym natężeniu. Z czasem po prostu zaczynają męczyć. Aktorsko pierwsza liga. Nie sądziłem, że mamy w Polsce tylu dobrych aktorów i nawet Weronika Rosati, Walduś od Kiepskich i Alan Andersz dają radę. Dorociński to pierwsza liga, nie wiem czy nie wyrasta na najlepszego polskiego aktora. Stuhr udźwignął, choć nie miał łatwej roli. A Bohosiewicz nie wkurzała, chociaż zazwyczaj to robi.

Myślę, że to akurat taki film, który bez wstydu moglibyśmy posłać gdzieś za ocean do przedstawicieli Akademii. Oczywiście wszyscy wiemy, że wyślą Wałęsę, ale za "Obławę" na bank nie moglibyśmy się wstydzić. Niby wojenny, niby historyczny, ale tak naprawdę to surowy dramat z elementami thrillera. Mocna rzecz, mocna jak...


Polecam!
8/10 - jak na polskie warunki.
7/10 - jak na warunki światowe.

PS Film był dla mnie jak karny kutas na otrzeźwienie za wysoką ocenę dla "Jesteś Bogiem", dlatego ocena "JB" idzie w dół.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 19-10-2012

Włączyłem sobie trailer i kurde podoba mi się, aż się chyba przejdę do kina, bo dobrze wyglądający polski film to rzadkość.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 19-10-2012

Dr No - postarzał się niemiłosiernie. Głupiutki, naiwny filmik, ale ma swój urok. Może wywołać szok: Connery nie sepleni! Najlepsza część to oczywiście rozmowy z bad guyami - najczęściej na minutę przed odesłaniem ich na tamten świat. 5/10 - dzisiaj więcej po prostu mu dać nie można.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - The Vujek - 20-10-2012

(19-10-2012, 20:46)simek napisał(a): Włączyłem sobie trailer i kurde podoba mi się, aż się chyba przejdę do kina, bo dobrze wyglądający polski film to rzadkość.

A ja głupi, stwierdziłem, że dzisiaj nie mam ochoty pójść na obławę, i poszedłem na coś lżejszego. Na W szczękach rekina 3D

Nastawiałem się na taki sobie film, a dostałem coś słabszego. Do bólu przewidywalny, ani wciągający ani straszny. Nawet nic z ekranu nie wyłaziło, żeby mnie zjeść (na to się w sumie nastawiłem). Należy jednak przyznać, że sam pomysł na rekina mordującego w supermarkecie jest ciekawy. No i było parę fajnych, lekko kiczowatych scenek (w tym jedna w slowmotion). Ogólnie jednak - nie polecam, już chyba PA4 byłoby lepsze. 3/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 20-10-2012

Tombstone - Mocne, dobre i męskie kino. Jedynie przyczepiłbym się do skróconych rozpraw z kowbojami. Curly Bill Brocius to jeden z niedocenianych bad guyów - świetna postać z świetnymi scenami, zwłaszcza z zabiciem szeryfa po pijaku. I w sumie drugie czepialstwo to szybkie jego zejście.

He-Man, odcinek Quest for He-Man - Ja nie mogę! He-Man z amnezją trafia na planetę rządzoną przez złego skoksowanego Zajączka Wielkanocnego, który niszczy bogactwa naturalne owej planety dla ropy i nabicia sobie kabzy. Ten biedny scenariusz pisał Paul Dini, ten sam od DC Animated Universe (w tym Batmana TAS).


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 25-10-2012

The Pact - meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh. 3/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 25-10-2012

The Wrong Turn 4: Bloody Begginings - horror dokładnie taki sam jak poprzednie części, nie posiada żadnych szczególnych cech, desperatom można polecić z uwagi na wyjątkowo okrutne i krwawe sceny mordów. Na pudełku z dvd było napisane - unrated. Generalnie kupsztal. 3/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 25-10-2012

Obława - jestem zadowolony z wizyty w kinie, bo to naprawdę bardzo dobry film. Gdyby nakręcili go Czesi, Niemcy czy Irlandczycy to byłoby narzekanie czemu czegoś takiego nie nakręcą u nas, no więc jednak nakręcili! Wszystko tak jak to opisał wyżej Persona, z tym, że nie przesadzałbym z tą zajebistością zdjęć, które są na poziomie pro i miłe to wszystko dla oka, dobrze pomyślane, ale czasami trafiają się ujęcia w których widać, że nie mieli pomysłu i na siłę udziwniali (trwające chyba z minutę ujęcie idącego po lesie Dorocińskiego przy ciągłym okrężnym ruchu kamery - po co?). Oprócz tego wkurzały 3 sceny masturbacji. WTF? Ale jest ogólnie dobrze, polecam, a ja sam pewnie obejrzę kiedyś drugi raz. 8/10, chociaż wiem, że uczciwsza byłaby siódemka :P


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 26-10-2012

Przyjaciel do końca świata (2012)

Myślałem o tym filmie jakiś czas i w końcu obejrzany. Cóż, sądziłem że będzie to komedyjka z "sytuacją" a na koniec dostaniemy happy end, ale film rozwija się powoli, ładnie wykorzystano motyw końca świata, ukazano ludzkie zachowania i kilka związanych z tym motywów. Film ma dłużyzny które z początku mogą wydać się zapychaczami, ale im dalej akcja się rozwija, tym bardziej wyłania się obraz dramatyczny i wszystko skręca w tę (moim zdaniem właściwą) stronę. Przez cały czas seansu zastanawiałem się jak to się skończy i byłem bardzo, ale to bardzo, pozytywnie zaskoczony prostą ale diabelnie zgrabną sceną końcową.

8/10



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Craven - 26-10-2012

To ja też...

Przyjaciel do końca świata (2012) - Świetny materiał na film, kapitalnie ukazany koniec świata. Niestety para głównych bohaterów nie przemawia do mnie. Na początku Carell jest fajny ze swoją obojętnością, później jednak nagle ma cel i robi się mniej ciekawie.

Jest coś w tej parze co sprawia, że kompletnie nie byłem zainteresowany nimi ani ich losami. Natomiast wszystko dookoła było świetne - ludzie w schronie, imprezowicze z przydrożnego baru, ludzie zakładach pracy, na ulicach, w TV, meksykańska sprzątaczka - wszystko idealne.

max 6/10



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 26-10-2012

(25-10-2012, 21:43)paj napisał(a): The Wrong Turn 4: Bloody Begginings
...
Generalnie kupsztal.

Tak z ciekawości: co skłoniło Cię do sięgnięcia po coś, co jest CZWARTĄ częścią kiepskiego straszaka i jakie było Twoje oczekiwania? :)



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 26-10-2012

(25-10-2012, 21:43)paj napisał(a): The Wrong Turn 4: Bloody Begginings

Musisz nadrobić ->

[Obrazek: wrong-turn-5.jpg]



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 27-10-2012

(26-10-2012, 21:44)Mefisto napisał(a): Tak z ciekawości: co skłoniło Cię do sięgnięcia po coś, co jest CZWARTĄ częścią kiepskiego straszaka i jakie było Twoje oczekiwania? :)

Nie przesadzajmy, nie miałem żadnych oczekiwań, właściwie pożyczyłem to dla innego domownika, a sam obejrzałem z nudów. Nie lubię horrorów, bo prawie wszystkie są oparte na durnym schemacie, ale w tej serii wystąpiła kiedyś bodajże Eliza Dushku, która jest całkiem ładna. Tyle miałem skojarzeń z tym wiekopomnym dziełem.


O widzę, że jest i piąta część. Dziekuję panie Shamar, z pewnością kiedyś obejrzę, gdy będę miał pod ręką kilka piw albo whisky, bo na trzeźwo chyba umarłbym z nudów.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 28-10-2012

Ja skończyłem na 3jce a obejrzałem ją tylko dlatego bo przeczytałem, że jest niewiarygodnie tragiczna i chciałem się sam o tym przekonać.

I była...


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - MauZ - 28-10-2012

(27-10-2012, 19:00)paj napisał(a): Nie lubię horrorów, bo prawie wszystkie są oparte na durnym schemacie...

a możesz przedstawić ten schemat, który określa prawie wszystkie horrory?