![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bucho - 17-10-2012 Pamietam to, kawal strzanie smierdzacej padliny. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 17-10-2012 W tym filmie było to cool-oko? :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - smackey - 17-10-2012 (11-10-2012, 01:17)Persona non grata napisał(a): "Beaver" (2011) pol. "Podwójne życie" (lol) - ... Miałem podobne bardzo odczucia, bo miało wyjść smutno ale miejscami zabawnie a wyszło w ogóle niezabawnie i miejscami (chociaż rzadko) smutnie. Nie jest to zły film ale nie jest też dobry taki typowy średniak z niezłą obsadą (która dała radę) ale z niczym innym co by mogło się wyróżniać i jak dla mnie 5/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 18-10-2012 Limitless - całkiem fajne s-f powiewające wonią starego Dicka. Tego typu filmy lubię najbardziej: fantastyczne, ale o wymiarze osobistym, tzn. pokazujące nie tyle wpływ człowieka/technologii na świat, co świata i technologii na człowieka. Problem mam taki, że wykonanie jest średnie. Bo sama historia świetna. Może i mało odkrywcza, jak się swoje już obejrzało i przeczytało, ale wciągająca i intrygująca. Niestety, film cierpi na reżyserii, bo ta jest najwyżej taka se. Monologi wewnętrzne początkowo wkurzają jak w kinowej wersji Blade Runnera, w końcu reżyser w ogóle o nich zapomina, ale od czasu do czasu jednak jakieś kwestie się pojawiają - żeby debilni Amerykanie zrozumieli to, co nie jest pokazane wprost. Podejrzewam, że film zyskałby bardzo wiele, gdyby wywalić te kwestie. Niestety, nadal byłby nie najlepszy, bo na przykład dobór muzyki, czy też generalny klimat, po prostu mi nie pasuje. Ta historia zasługuje na lepsze opowiedzenie. Ale i tak jest wystarczająco ciekawie, żeby oglądać bez bólu. Po prostu trochę zmarnowany potencjał. 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 18-10-2012 It's a Wonderful Life - pomimo swojego wieku bardzo przyjemny w oglądaniu film, nakręcony w stylu wcale nie tak różniącym się od współczesnego - scen krzyczących, że są z 1946 roku jest raptem kilka, a cała reszta jest bardzo fajna, żwawa, energiczna, ze świetnym, emocjonującym aktorstwem. Gorzej jest z historią: nie wiem po jaką cholerę dowiadujemy się na samym początku o główny, jakby nie patrzeć twiscie, dużo lepiej by się to oglądało bez tej wiedzy. Nie pasuje mi też zupełnie to co dzieje się podczas i po wizycie anioła - zbyt tendencyjne i nachalne, nie lubię kiedy w filmie wydarzenia toczą się dokładnie tak, żeby wywołać konkretną reakcję u głównego bohatera, bez żadnych przeszkód, prostolinijnie. Końcówka to już w ogóle scenariuszowy pączek z podwójnym lukrem, happy end, który niesamowicie spłyca całą, niegłupią przecież wymowę filmu. Naciągane 7/10, bo film jest milutki :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 19-10-2012 Obława (2012) reż. Marcin Krzyształowicz Snuj, ale za to mega klimatyczny. Nareszcie Polacy bardzo umiejętnie użyli filtrów i wizualnie film jest dopieszczony do granic możliwości. Inna sprawa, że jestem fetyszystą lasów wypełniających cały kadr, więc mam trochę zaburzony obiektywizm. Fabularnie jest dobrze, ale mogło być lepiej. Twórcy postawili na zaburzoną chronologię, czyli liczne retrospekcje i sceny kończące się w połowie zdania, na których zakończenie trzeba nieraz poczekać kilkadziesiąt minut. Oczywiście nie jest to posunięcie nieuzasadnione. W ten sposób budowane są zwroty fabularne i zniósłbym to bezboleśnie, gdyby zastosowano je w mniejszym natężeniu. Z czasem po prostu zaczynają męczyć. Aktorsko pierwsza liga. Nie sądziłem, że mamy w Polsce tylu dobrych aktorów i nawet Weronika Rosati, Walduś od Kiepskich i Alan Andersz dają radę. Dorociński to pierwsza liga, nie wiem czy nie wyrasta na najlepszego polskiego aktora. Stuhr udźwignął, choć nie miał łatwej roli. A Bohosiewicz nie wkurzała, chociaż zazwyczaj to robi. Myślę, że to akurat taki film, który bez wstydu moglibyśmy posłać gdzieś za ocean do przedstawicieli Akademii. Oczywiście wszyscy wiemy, że wyślą Wałęsę, ale za "Obławę" na bank nie moglibyśmy się wstydzić. Niby wojenny, niby historyczny, ale tak naprawdę to surowy dramat z elementami thrillera. Mocna rzecz, mocna jak... Polecam! 8/10 - jak na polskie warunki. 7/10 - jak na warunki światowe. PS Film był dla mnie jak karny kutas na otrzeźwienie za wysoką ocenę dla "Jesteś Bogiem", dlatego ocena "JB" idzie w dół. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 19-10-2012 Włączyłem sobie trailer i kurde podoba mi się, aż się chyba przejdę do kina, bo dobrze wyglądający polski film to rzadkość. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 19-10-2012 Dr No - postarzał się niemiłosiernie. Głupiutki, naiwny filmik, ale ma swój urok. Może wywołać szok: Connery nie sepleni! Najlepsza część to oczywiście rozmowy z bad guyami - najczęściej na minutę przed odesłaniem ich na tamten świat. 5/10 - dzisiaj więcej po prostu mu dać nie można. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - The Vujek - 20-10-2012 (19-10-2012, 20:46)simek napisał(a): Włączyłem sobie trailer i kurde podoba mi się, aż się chyba przejdę do kina, bo dobrze wyglądający polski film to rzadkość. A ja głupi, stwierdziłem, że dzisiaj nie mam ochoty pójść na obławę, i poszedłem na coś lżejszego. Na W szczękach rekina 3D Nastawiałem się na taki sobie film, a dostałem coś słabszego. Do bólu przewidywalny, ani wciągający ani straszny. Nawet nic z ekranu nie wyłaziło, żeby mnie zjeść (na to się w sumie nastawiłem). Należy jednak przyznać, że sam pomysł na rekina mordującego w supermarkecie jest ciekawy. No i było parę fajnych, lekko kiczowatych scenek (w tym jedna w slowmotion). Ogólnie jednak - nie polecam, już chyba PA4 byłoby lepsze. 3/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 20-10-2012 Tombstone - Mocne, dobre i męskie kino. Jedynie przyczepiłbym się do skróconych rozpraw z kowbojami. Curly Bill Brocius to jeden z niedocenianych bad guyów - świetna postać z świetnymi scenami, zwłaszcza z zabiciem szeryfa po pijaku. I w sumie drugie czepialstwo to szybkie jego zejście. He-Man, odcinek Quest for He-Man - Ja nie mogę! He-Man z amnezją trafia na planetę rządzoną przez złego skoksowanego Zajączka Wielkanocnego, który niszczy bogactwa naturalne owej planety dla ropy i nabicia sobie kabzy. Ten biedny scenariusz pisał Paul Dini, ten sam od DC Animated Universe (w tym Batmana TAS). RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 25-10-2012 The Pact - meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh. 3/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 25-10-2012 The Wrong Turn 4: Bloody Begginings - horror dokładnie taki sam jak poprzednie części, nie posiada żadnych szczególnych cech, desperatom można polecić z uwagi na wyjątkowo okrutne i krwawe sceny mordów. Na pudełku z dvd było napisane - unrated. Generalnie kupsztal. 3/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 25-10-2012 Obława - jestem zadowolony z wizyty w kinie, bo to naprawdę bardzo dobry film. Gdyby nakręcili go Czesi, Niemcy czy Irlandczycy to byłoby narzekanie czemu czegoś takiego nie nakręcą u nas, no więc jednak nakręcili! Wszystko tak jak to opisał wyżej Persona, z tym, że nie przesadzałbym z tą zajebistością zdjęć, które są na poziomie pro i miłe to wszystko dla oka, dobrze pomyślane, ale czasami trafiają się ujęcia w których widać, że nie mieli pomysłu i na siłę udziwniali (trwające chyba z minutę ujęcie idącego po lesie Dorocińskiego przy ciągłym okrężnym ruchu kamery - po co?). Oprócz tego wkurzały 3 sceny masturbacji. WTF? Ale jest ogólnie dobrze, polecam, a ja sam pewnie obejrzę kiedyś drugi raz. 8/10, chociaż wiem, że uczciwsza byłaby siódemka :P RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 26-10-2012 Przyjaciel do końca świata (2012) Myślałem o tym filmie jakiś czas i w końcu obejrzany. Cóż, sądziłem że będzie to komedyjka z "sytuacją" a na koniec dostaniemy happy end, ale film rozwija się powoli, ładnie wykorzystano motyw końca świata, ukazano ludzkie zachowania i kilka związanych z tym motywów. Film ma dłużyzny które z początku mogą wydać się zapychaczami, ale im dalej akcja się rozwija, tym bardziej wyłania się obraz dramatyczny i wszystko skręca w tę (moim zdaniem właściwą) stronę. Przez cały czas seansu zastanawiałem się jak to się skończy i byłem bardzo, ale to bardzo, pozytywnie zaskoczony prostą ale diabelnie zgrabną sceną końcową. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Craven - 26-10-2012 To ja też... Przyjaciel do końca świata (2012) - Świetny materiał na film, kapitalnie ukazany koniec świata. Niestety para głównych bohaterów nie przemawia do mnie. Na początku Carell jest fajny ze swoją obojętnością, później jednak nagle ma cel i robi się mniej ciekawie. Jest coś w tej parze co sprawia, że kompletnie nie byłem zainteresowany nimi ani ich losami. Natomiast wszystko dookoła było świetne - ludzie w schronie, imprezowicze z przydrożnego baru, ludzie zakładach pracy, na ulicach, w TV, meksykańska sprzątaczka - wszystko idealne. max 6/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 26-10-2012 (25-10-2012, 21:43)paj napisał(a): The Wrong Turn 4: Bloody Begginings Tak z ciekawości: co skłoniło Cię do sięgnięcia po coś, co jest CZWARTĄ częścią kiepskiego straszaka i jakie było Twoje oczekiwania? :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 26-10-2012 (25-10-2012, 21:43)paj napisał(a): The Wrong Turn 4: Bloody Begginings Musisz nadrobić -> ![]() RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 27-10-2012 (26-10-2012, 21:44)Mefisto napisał(a): Tak z ciekawości: co skłoniło Cię do sięgnięcia po coś, co jest CZWARTĄ częścią kiepskiego straszaka i jakie było Twoje oczekiwania? :) Nie przesadzajmy, nie miałem żadnych oczekiwań, właściwie pożyczyłem to dla innego domownika, a sam obejrzałem z nudów. Nie lubię horrorów, bo prawie wszystkie są oparte na durnym schemacie, ale w tej serii wystąpiła kiedyś bodajże Eliza Dushku, która jest całkiem ładna. Tyle miałem skojarzeń z tym wiekopomnym dziełem. O widzę, że jest i piąta część. Dziekuję panie Shamar, z pewnością kiedyś obejrzę, gdy będę miał pod ręką kilka piw albo whisky, bo na trzeźwo chyba umarłbym z nudów. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 28-10-2012 Ja skończyłem na 3jce a obejrzałem ją tylko dlatego bo przeczytałem, że jest niewiarygodnie tragiczna i chciałem się sam o tym przekonać. I była... RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - MauZ - 28-10-2012 (27-10-2012, 19:00)paj napisał(a): Nie lubię horrorów, bo prawie wszystkie są oparte na durnym schemacie... a możesz przedstawić ten schemat, który określa prawie wszystkie horrory? |