![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 04-11-2012 Szkoda, że Des nie przeniósł nas na silnik z lib.netu. Kliknąłbym "lubię to", bo to dokładnie moje odczucia, zarówno odnośnie tragedii o tytule MIIB, jak zMEHaconej trójki. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 04-11-2012 Bez jaj, po cienkiej jak dupa węża dwójce, ten film ogląda się zupełnie przyjemnie, a czy jest potrzebny? Wiadomo, że nie, jest nieistotny, nieważny. Ma zapewnić te półtora godziny prostej rozrywki i tyle. Przynajmniej nie udaje obrazu mądrzejszego niż jest. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Craven - 05-11-2012 Co to znaczy potrzebny? No zrobili kolejną część i tyle. Ja bawiłem się dobrze, sprawnie zrobiony film, kilka naprawdę fajnych gagów i świetny Brolin. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 07-11-2012 Shadow Dancer - bardzo dobry, podobał mi się. Napięcie można ciąć piłą łańcuchową (zwłaszcza prolog jest super - notabene kręcili go chyba w tym samym miejscu co Skyfall), Owen jak zawsze super i choć całość ma dyskretne, powolne tempo, to jednak wciąga (szkoda tylko, że mało Gillian). Nie wiem tylko czy dobrze zrozumiałem końcówkę Tak czy siak warto, choć cudów się nie spodziewajcie. 8 / 10, w tym 1 punkt za klimat RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 08-11-2012 Out for Justice - chyba najlepszy Seagal. O dziwo, Stiwen tutaj GRA, momentami wychodzi mu to naprawdę nieźle. Sprzedaje nawet wyjątkowo tandetne teksty. Spasiony Forsythe z wąsem pedofila to świetny, odrażający bad guy. Scena w barze to arcydzieło kinematografii, a sceny walki mają taki impet, że odrobina nieuwagi i samemu można stracić zęby. Problem w tym, że ten film stoi w rozkroku między komiksową rozwałką rodem z Commando a poważnym filmem sensacyjnym. Z jednej strony mamy niezniszczalnego Stiwena, który chodzi w wojskowym berecie, demoluje, zastrasza i ogólnie działa wbrew jakiemukolwiek prawu, a z drugiej - widać, że scenarzyści chcieli napisać coś poważniejszego. Jest i dość skomplikowana intryga, śledztwo, sporo wątków, niespieszne tempo. Każdy z tych dwóch filmów jest dobry na swój sposób, ale oba style trochę ze sobą, że tak powiem, kolidują. Nadal jest to jednak świetnie nakręcony, klimatyczny, zabawny sensacyjniak. 8+/10. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 08-11-2012 Executive Decision - przypomniane po latach zaskakuje tak samo jak Con Air. Czytaj: to jest świetnie wyreżyserowany akcyjniak/thriller. Podoba mi się tu w zasadzie wszystko: od zdjęć, przez obsadę, bad guya (dziś wydaje się mniej komiksowy niż w chwili premiery filmu), zasięg wydarzeń (nie wszystko dzieje się w samolocie), aż po najważniejsze, czyli tempo. Chwała Thomasom i Bairdowi, że nie wdają się w strzelaniny i zdejmowanie wrogów jednego po drugim, jak w Air Force One, tylko budują napięcie poprzez oczekiwanie. Akcja jest jedna, krótka, ale za to znacząca - a mimo tego trudno się nudzić choćby przez chwilę. Dobre to było, tak po prostu. Przemyślany film, jeden z najlepszych w gatunku "odbijanie samolotu". 9/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 08-11-2012 military napisał(a):Out for Justice - chyba najlepszy Seagal Nie chyba - po prostu najlepszy. Ci, którzy źle wypowiadali się o tym filmie, nie żyją albo są w śpiączce :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 08-11-2012 Red Dog - film-pomnik dla (ponoć) najsłynniejszego psa Australii. Pomnik, bo wszystko jest tu do bólu przesłodzone i miejscami wręcz napuszone (w niektórych scenach ma się wrażenie, iż bohaterowie wspominają samego Mesjasza, a nie psa) i, rzecz jasna, tak kalkonośne, jak to tylko możliwe - tyle względem postaci, co fabuły. Z drugiej strony urocze i w miarę krótkie to dziełko, z przesympatycznymi bohaterami, fajnym psiakiem, którego nie sposób nie lubić i klimatem, od którego bije uczucie przyjemnego ciepełka. Dla fanów czworonogów pozycja obowiązkowa, niemniej polecam wszystkim, choćby jako lek na zły humor/deprechę. 7- / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 08-11-2012 Stolen (2012) - Pierwsze 20 minut nawet przyzwoite. Potem ten film konsekwentnie zjeżdża na dno, przebija je i ląduje jakieś 100 metrów pod nim. Durny scenariusz, parada drewniaków na ekranie plus zmęczony życiem, aktorstwem i samym sobą Cage. 2/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012 Fire With Fire - w założeniach klasyczny film o zemście, rodem z lat 80. Początek sprawia wrażenie, jakby realizowano jakiś zakurzony scenariusz wyciągnięty z szafy Shane'a Blacka - bohater (strażak) jest świadkiem rozwalenia właściciela sklepu i jego syna przez złego biznes-nazistę, któremu sklepikarz nie chciał odsprzedać swojego interesu. Potem jest program ochrony świadków, grożenie rodzinie strażaka, no i facet nie ma wyjścia - musi iść i zabić nazizmesmena. Momentami film wspina się na wyżyny, bo do wielu motywów podchodzi na poważnie. Strażak nie zna się na widżylantyzmie - denerwuje się przy spotkaniu z przestępcami, dostaje zdrowy wpierdol i tylko dzięki upartości dopina swego. Fajne podejście, zwłaszcza w scenie Ogólnie film mnie urzekł prostotą: przez większość czasu nie epatuje efekciarstwem. Główny bohater (klon Olyphanta) chodzi w dżinsach, koszulce i czapce z daszkiem. Jest tak mało modny, jak tylko może być. Nawet nie ma wyraźnego sześciopaka.:) To są zalety, ale są też wady. W pierwszej połowie filmu jest jedna scena, w której próbowano chyba odtworzyć strzały ze snajperki z Maxa Payne'a, ale wygląda to tragicznie (nie wspominając o tym, że w tejże scenie pani agent z glockiem ma lepszego cela niż szkolony zabójca ze snajperką). W końcówce wali w oczy CGI, choć można było dać sobie radę bez niego. Poza tym wydaje mi się, że w tym filmie CGI krew została nałożona na tradycyjną, tzn. widać zwykłą farbę, ale jest też dodatkowa zrobiona komputerowo, jakby reżyser stwierdził, że podczas realizacji za mało dali keczupu. Dziwne to było. Są też dłużyzny i wątki prowadzące donikąd, takie jak zbędny wątek Bruce'a Willisa. No właśnie, baj de łej - gra tu Willis. Na drugim planie. Niczego nie pokazuje i jest podpięty na siłę. Ogólnie: da się obejrzeć. Był potencjał na coś znacznie lepszego, no ale cóż. Nie jest tak źle. 5+/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 10-11-2012 Cytat:Główny bohater chodzi w dżinsach, koszulce i czapce z daszkiem. Co za wieśniak. A gdzie garniak ala Bond i zegarek od Versacze? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012 ![]() ![]() Generalnie jest kilka fajnych kadrów, jest dobra obsada, jest spoko bohater, ale po prostu coś tu nie styka. Mimo wszystko warto obejrzeć. Moim zdaniem. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 10-11-2012 Ja na bank obejrzę. W kolejce u mnie czekają: Deep Cover, One False Move, Extreme Prejudice i teraz doszedł Wire With Fire. Kino moralnego niepokoju - najlepsze na świecie. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012 Ciekawe tytuły - trzeba obadać. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 10-11-2012 Czy Rosario Dawson coś w tym filmie pokazuje? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012 Głównie twarz. Czasem dłonie. Żaden fap material.:) The Brave One - film, w którym trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale trudno też się czymkolwiek zachwycić. To już Fire With Fire mi się bardziej podobał, bo tam były szczere emocje, a tutaj tego zwyczajnie brak. Poza początkiem, który jest całkiem niezły. Później motywacja bohaterki jakoś się rozpływa... i ogólnie wszystko się rozpływa. Film niepotrzebny, ale nieszkodliwy. Definicja przeciętniactwa. 5/10 The Last Boy Scout - mam z tym filmem parę problemów, bo choć najbliżej mu do prawdziwego DH4, to niestety ma sporo wad. Bohaterowie, tak jak w DH2, mówią niemal wyłącznie one-linerami i dowcipami, ale tutaj trudniej to znieść ze względu na Damona Wayansa. Nie lubię tego gościa, zwyczajnie nie lubię. Jest słabym aktorem, nie ma za grosz charyzmy, szarżuje w najspokojniejszych scenach. Do tego dochodzi niesamowicie wkurzająca córka głównego bohatera - o rany, jak ja nie lubię tej postaci. Ale poza tym... dobry jest ten film, zwłaszcza w drugiej połowie. Nakręcony rewelacyjnie (zwłaszcza początek na meczu). Tony Scott w szczytowej formie, ale Shane Black niestety nie. Mimo wszystko jest tu tyle scen po prostu świetnych, tekstów zapadających w pamięć ("fuck you, Sarah, gdyby nie ci gliniarze, naplułbym ci w twarz"), dobrej akcji i klimatu, że niżej jak 8/10 dać nie mogę. Ale to był materiał na dychę. BTW: czy tylko mnie wkurza hipokryzja Hallenbecka? Daje w mordę Dixowi za to, że ten chciał zażyć kokainę, a sam chodzi nawalony do nieprzytomności i jest generalnie w nieporównywalnie gorszej formie i sytuacji życiowej m.in. właśnie przez alkohol. Strasznie bezpieczny ten "glina na krawędzi" - politpoprawny do wyrzygu.:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 10-11-2012 (02-11-2012, 19:13)military napisał(a): Training Day - holy fuck! Ależ dobry film! Na początku myślałem - ok, spoko buddy movie z trochę przegiętym Denzelem, ale drugą połowę oglądałem na krawędzi fotela. Rewelacja, geniusz, coś pięknego. 10/10 military, no teraz mnie zadziwiłeś :) Ale wybaczam takie "małe opóżnienie" :D RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 10-11-2012 Hop - trochę dziwnie wygląda połączenie fabuły z animacją, ale kupuję. Bohaterowie sympatyczni, sporo dobrej muzy i ładnie wybrnęli z faktu gadającego zająca. PS. Świat się kończy! Dobrze podłożone polskie głosy w filmie aktorskim! PS. 2. Brawa dla Canal + - puścić film o tematyce wielkanocnej w Dzień Zmarłych :)). Smakosz - zaczynało się nieźle. Aktorzy nawet nieźli, ma klimatyczne sceny i odpowiednio mroczny. Niestety, później mamy sceny, które wyglądają bardziej na komedię. W ogóle ten Smakosz ma artystyczną duszę - tworzy dzieła, słucha klasycznej muzyki, nie zabija byle kogoś i całuje się z języczkiem :). Film najgorszy nie jest, ale jak na film o perwersyjnym pomiocie szatańskim to zmarnowany potencjał. Troll 3 aka The Crawlers aka Creepers aka mój ulubieniec - Contamination no. 7 - jak w dwójce zamiast trolli były gobliny, to tu są radioaktywne pnącza roślin. Dobrze, że oglądałem w towarzystwie, bo jest to nudne, wleczące się i nie ma tego uroku co "Troll 2" - no może w scenie z wybuchającym helikopterem. Szeryfa McKutasa (czemu w filmach o potworach, kosmitach i innych paskud muszą dawać ludzki szwarccharakter? Jakby paskuda w tytule nie była wystarczającym villainem) to chyba ktoś dubbingował, a jedynymi aktorami to pies i operator z scenach z POV rośliny. Ale shit... RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 10-11-2012 Cytat:zaczynało się nieźle. Aktorzy nawet nieźli, ma klimatyczne sceny i odpowiednio mroczny.Dokładnie. Duża, pordzewiała ciężarówka z niewidocznym, psychopatycznym kierowcą - ten motyw był bardziej creepy tylko w "Duel" Spielberga. I gdyby ten film dostał nieco lepszych aktorów, reżysera i scenarzystę, któremu nagle po kilkunastu stronach nie przypomniałoby się, że ma przecież napisać młodzieżowy, durnowaty horrorek, mógłby naprawdę być całkiem dobry. A jest, pomijając pierwsze 20-25 minut, tragiczny. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 11-11-2012 on nie słuchał muzyki klasycznej, tylko jednej i tej samej piosenki o ile dobrze pamiętam :) |