Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 04-11-2012

Szkoda, że Des nie przeniósł nas na silnik z lib.netu. Kliknąłbym "lubię to", bo to dokładnie moje odczucia, zarówno odnośnie tragedii o tytule MIIB, jak zMEHaconej trójki.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - paj - 04-11-2012

Bez jaj, po cienkiej jak dupa węża dwójce, ten film ogląda się zupełnie przyjemnie, a czy jest potrzebny? Wiadomo, że nie, jest nieistotny, nieważny. Ma zapewnić te półtora godziny prostej rozrywki i tyle. Przynajmniej nie udaje obrazu mądrzejszego niż jest.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Craven - 05-11-2012

Co to znaczy potrzebny? No zrobili kolejną część i tyle.
Ja bawiłem się dobrze, sprawnie zrobiony film, kilka naprawdę fajnych gagów i świetny Brolin.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 07-11-2012

Shadow Dancer - bardzo dobry, podobał mi się. Napięcie można ciąć piłą łańcuchową (zwłaszcza prolog jest super - notabene kręcili go chyba w tym samym miejscu co Skyfall), Owen jak zawsze super i choć całość ma dyskretne, powolne tempo, to jednak wciąga (szkoda tylko, że mało Gillian). Nie wiem tylko czy dobrze zrozumiałem końcówkę
Tak czy siak warto, choć cudów się nie spodziewajcie.

8 / 10, w tym 1 punkt za klimat


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 08-11-2012

Out for Justice - chyba najlepszy Seagal. O dziwo, Stiwen tutaj GRA, momentami wychodzi mu to naprawdę nieźle. Sprzedaje nawet wyjątkowo tandetne teksty. Spasiony Forsythe z wąsem pedofila to świetny, odrażający bad guy. Scena w barze to arcydzieło kinematografii, a sceny walki mają taki impet, że odrobina nieuwagi i samemu można stracić zęby.

Problem w tym, że ten film stoi w rozkroku między komiksową rozwałką rodem z Commando a poważnym filmem sensacyjnym. Z jednej strony mamy niezniszczalnego Stiwena, który chodzi w wojskowym berecie, demoluje, zastrasza i ogólnie działa wbrew jakiemukolwiek prawu, a z drugiej - widać, że scenarzyści chcieli napisać coś poważniejszego. Jest i dość skomplikowana intryga, śledztwo, sporo wątków, niespieszne tempo. Każdy z tych dwóch filmów jest dobry na swój sposób, ale oba style trochę ze sobą, że tak powiem, kolidują.

Nadal jest to jednak świetnie nakręcony, klimatyczny, zabawny sensacyjniak. 8+/10.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 08-11-2012

Executive Decision - przypomniane po latach zaskakuje tak samo jak Con Air. Czytaj: to jest świetnie wyreżyserowany akcyjniak/thriller. Podoba mi się tu w zasadzie wszystko: od zdjęć, przez obsadę, bad guya (dziś wydaje się mniej komiksowy niż w chwili premiery filmu), zasięg wydarzeń (nie wszystko dzieje się w samolocie), aż po najważniejsze, czyli tempo.

Chwała Thomasom i Bairdowi, że nie wdają się w strzelaniny i zdejmowanie wrogów jednego po drugim, jak w Air Force One, tylko budują napięcie poprzez oczekiwanie. Akcja jest jedna, krótka, ale za to znacząca - a mimo tego trudno się nudzić choćby przez chwilę. Dobre to było, tak po prostu. Przemyślany film, jeden z najlepszych w gatunku "odbijanie samolotu". 9/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 08-11-2012

military napisał(a):Out for Justice - chyba najlepszy Seagal

Nie chyba - po prostu najlepszy. Ci, którzy źle wypowiadali się o tym filmie, nie żyją albo są w śpiączce :)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 08-11-2012

Red Dog - film-pomnik dla (ponoć) najsłynniejszego psa Australii. Pomnik, bo wszystko jest tu do bólu przesłodzone i miejscami wręcz napuszone (w niektórych scenach ma się wrażenie, iż bohaterowie wspominają samego Mesjasza, a nie psa) i, rzecz jasna, tak kalkonośne, jak to tylko możliwe - tyle względem postaci, co fabuły. Z drugiej strony urocze i w miarę krótkie to dziełko, z przesympatycznymi bohaterami, fajnym psiakiem, którego nie sposób nie lubić i klimatem, od którego bije uczucie przyjemnego ciepełka. Dla fanów czworonogów pozycja obowiązkowa, niemniej polecam wszystkim, choćby jako lek na zły humor/deprechę.

7- / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 08-11-2012

Stolen (2012) - Pierwsze 20 minut nawet przyzwoite. Potem ten film konsekwentnie zjeżdża na dno, przebija je i ląduje jakieś 100 metrów pod nim. Durny scenariusz, parada drewniaków na ekranie plus zmęczony życiem, aktorstwem i samym sobą Cage.

2/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012

Fire With Fire - w założeniach klasyczny film o zemście, rodem z lat 80. Początek sprawia wrażenie, jakby realizowano jakiś zakurzony scenariusz wyciągnięty z szafy Shane'a Blacka - bohater (strażak) jest świadkiem rozwalenia właściciela sklepu i jego syna przez złego biznes-nazistę, któremu sklepikarz nie chciał odsprzedać swojego interesu. Potem jest program ochrony świadków, grożenie rodzinie strażaka, no i facet nie ma wyjścia - musi iść i zabić nazizmesmena.

Momentami film wspina się na wyżyny, bo do wielu motywów podchodzi na poważnie. Strażak nie zna się na widżylantyzmie - denerwuje się przy spotkaniu z przestępcami, dostaje zdrowy wpierdol i tylko dzięki upartości dopina swego. Fajne podejście, zwłaszcza w scenie

Ogólnie film mnie urzekł prostotą: przez większość czasu nie epatuje efekciarstwem. Główny bohater (klon Olyphanta) chodzi w dżinsach, koszulce i czapce z daszkiem. Jest tak mało modny, jak tylko może być. Nawet nie ma wyraźnego sześciopaka.:)

To są zalety, ale są też wady. W pierwszej połowie filmu jest jedna scena, w której próbowano chyba odtworzyć strzały ze snajperki z Maxa Payne'a, ale wygląda to tragicznie (nie wspominając o tym, że w tejże scenie pani agent z glockiem ma lepszego cela niż szkolony zabójca ze snajperką). W końcówce wali w oczy CGI, choć można było dać sobie radę bez niego. Poza tym wydaje mi się, że w tym filmie CGI krew została nałożona na tradycyjną, tzn. widać zwykłą farbę, ale jest też dodatkowa zrobiona komputerowo, jakby reżyser stwierdził, że podczas realizacji za mało dali keczupu. Dziwne to było.

Są też dłużyzny i wątki prowadzące donikąd, takie jak zbędny wątek Bruce'a Willisa. No właśnie, baj de łej - gra tu Willis. Na drugim planie. Niczego nie pokazuje i jest podpięty na siłę.

Ogólnie: da się obejrzeć. Był potencjał na coś znacznie lepszego, no ale cóż. Nie jest tak źle. 5+/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 10-11-2012

Cytat:Główny bohater chodzi w dżinsach, koszulce i czapce z daszkiem.

Co za wieśniak. A gdzie garniak ala Bond i zegarek od Versacze?




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012

[Obrazek: Fire+With+Fire+2012+BRRip+rapidshare.png]
[Obrazek: 684301.jpg]

Generalnie jest kilka fajnych kadrów, jest dobra obsada, jest spoko bohater, ale po prostu coś tu nie styka. Mimo wszystko warto obejrzeć. Moim zdaniem.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 10-11-2012

Ja na bank obejrzę. W kolejce u mnie czekają: Deep Cover, One False Move, Extreme Prejudice i teraz doszedł Wire With Fire. Kino moralnego niepokoju - najlepsze na świecie.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012

Ciekawe tytuły - trzeba obadać.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Snappik - 10-11-2012

Czy Rosario Dawson coś w tym filmie pokazuje?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-11-2012

Głównie twarz. Czasem dłonie. Żaden fap material.:)

The Brave One - film, w którym trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale trudno też się czymkolwiek zachwycić. To już Fire With Fire mi się bardziej podobał, bo tam były szczere emocje, a tutaj tego zwyczajnie brak. Poza początkiem, który jest całkiem niezły. Później motywacja bohaterki jakoś się rozpływa... i ogólnie wszystko się rozpływa. Film niepotrzebny, ale nieszkodliwy. Definicja przeciętniactwa. 5/10
The Last Boy Scout - mam z tym filmem parę problemów, bo choć najbliżej mu do prawdziwego DH4, to niestety ma sporo wad. Bohaterowie, tak jak w DH2, mówią niemal wyłącznie one-linerami i dowcipami, ale tutaj trudniej to znieść ze względu na Damona Wayansa. Nie lubię tego gościa, zwyczajnie nie lubię. Jest słabym aktorem, nie ma za grosz charyzmy, szarżuje w najspokojniejszych scenach. Do tego dochodzi niesamowicie wkurzająca córka głównego bohatera - o rany, jak ja nie lubię tej postaci.

Ale poza tym... dobry jest ten film, zwłaszcza w drugiej połowie. Nakręcony rewelacyjnie (zwłaszcza początek na meczu). Tony Scott w szczytowej formie, ale Shane Black niestety nie. Mimo wszystko jest tu tyle scen po prostu świetnych, tekstów zapadających w pamięć ("fuck you, Sarah, gdyby nie ci gliniarze, naplułbym ci w twarz"), dobrej akcji i klimatu, że niżej jak 8/10 dać nie mogę. Ale to był materiał na dychę.

BTW: czy tylko mnie wkurza hipokryzja Hallenbecka? Daje w mordę Dixowi za to, że ten chciał zażyć kokainę, a sam chodzi nawalony do nieprzytomności i jest generalnie w nieporównywalnie gorszej formie i sytuacji życiowej m.in. właśnie przez alkohol. Strasznie bezpieczny ten "glina na krawędzi" - politpoprawny do wyrzygu.:)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 10-11-2012

(02-11-2012, 19:13)military napisał(a): Training Day - holy fuck! Ależ dobry film! Na początku myślałem - ok, spoko buddy movie z trochę przegiętym Denzelem, ale drugą połowę oglądałem na krawędzi fotela. Rewelacja, geniusz, coś pięknego. 10/10

military, no teraz mnie zadziwiłeś :)

Ale wybaczam takie "małe opóżnienie" :D






RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - OGPUEE - 10-11-2012

Hop - trochę dziwnie wygląda połączenie fabuły z animacją, ale kupuję. Bohaterowie sympatyczni, sporo dobrej muzy i ładnie wybrnęli z faktu gadającego zająca.
PS. Świat się kończy! Dobrze podłożone polskie głosy w filmie aktorskim!
PS. 2. Brawa dla Canal + - puścić film o tematyce wielkanocnej w Dzień Zmarłych :)).

Smakosz - zaczynało się nieźle. Aktorzy nawet nieźli, ma klimatyczne sceny i odpowiednio mroczny. Niestety, później mamy sceny, które wyglądają bardziej na komedię. W ogóle ten Smakosz ma artystyczną duszę - tworzy dzieła, słucha klasycznej muzyki, nie zabija byle kogoś i całuje się z języczkiem :). Film najgorszy nie jest, ale jak na film o perwersyjnym pomiocie szatańskim to zmarnowany potencjał.

Troll 3 aka The Crawlers aka Creepers aka mój ulubieniec - Contamination no. 7 - jak w dwójce zamiast trolli były gobliny, to tu są radioaktywne pnącza roślin. Dobrze, że oglądałem w towarzystwie, bo jest to nudne, wleczące się i nie ma tego uroku co "Troll 2" - no może w scenie z wybuchającym helikopterem. Szeryfa McKutasa (czemu w filmach o potworach, kosmitach i innych paskud muszą dawać ludzki szwarccharakter? Jakby paskuda w tytule nie była wystarczającym villainem) to chyba ktoś dubbingował, a jedynymi aktorami to pies i operator z scenach z POV rośliny. Ale shit...


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 10-11-2012

Cytat:zaczynało się nieźle. Aktorzy nawet nieźli, ma klimatyczne sceny i odpowiednio mroczny.
Dokładnie. Duża, pordzewiała ciężarówka z niewidocznym, psychopatycznym kierowcą - ten motyw był bardziej creepy tylko w "Duel" Spielberga. I gdyby ten film dostał nieco lepszych aktorów, reżysera i scenarzystę, któremu nagle po kilkunastu stronach nie przypomniałoby się, że ma przecież napisać młodzieżowy, durnowaty horrorek, mógłby naprawdę być całkiem dobry. A jest, pomijając pierwsze 20-25 minut, tragiczny.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 11-11-2012

on nie słuchał muzyki klasycznej, tylko jednej i tej samej piosenki o ile dobrze pamiętam :)