Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Khet - 16-06-2012

Tragedia, to wygląda jak Gears of War 3,5. Najlepsze że producent DS3 twierdzi, że gracze chcieli własnie takiego Dead Space, bo horrory nie są w modzie.


RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2012

Od klaustrofobicznego horroru do przesadzonego shootera na otwartym terenie? lulz


RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2012

Trolololo. Żaden gatunek gry nie jest bardziej popularny niż gra akcji. Dead Space zamiast iść bardziej w stornę horroru idzie w stronę gry akcji, Splinter Cell zamiast isć w stronę skradanki idzie w stronę gry akcji, Fallout 3 zamiast iść w stronę RPG poszedł w stronę gry akcji z elementami RPG, a zaraz pewnie się okaże, że nowe Gran Turismo będzie miało opcję wychodzenia z samochodu i strzelania do przeciwników.

"We made sure pulping is super-awesome."

<3


RE: Gry - Galadh - 16-06-2012

(16-06-2012, 18:59)Khet napisał(a): Tragedia, to wygląda jak Gears of War 3,5. Najlepsze że producent DS3 twierdzi, że gracze chcieli własnie takiego Dead Space, bo horrory nie są w modzie.

EA robi najwyraźniej wszystko, by pozostać ulubionym producentem graczy. :> Brak mojego komentarza pod tym video miał stanowić najbardziej wymowny komentarz. Toć do kroćset fur beczek, nie byłoby chyba przesadą nazwać pierwszą odsłonę tej franczyzy jednym z najlepszych pecetowych horrorów. Dwójka była już bardziej wygładzona, straciła na chropowatości, ale za to widoczny był skok technologiczny i poprawki z głową, choć i tak w ogólnym rozrachunku wypadła w moich oczach krztynę gorzej. Natomiast tutaj nie ma już chyba o czym mówić. Fajnie będzie się strzelać, już nawet wiem, z kim będę to robił, ale do cholery...

Yeah, dumb everything down.


RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2012

wydma


RE: Gry - Gal Anonim - 19-06-2012

DayZ ciagle nie przestaje mnie fascynowac, ale ciagle po nie nie siegam, bo ciagle sie obawiam, ze wydam kase na gre, ktora mnie zmeczy swoimi wymaganiami:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,11964356,Znikajacy_Makarow__czyli_jak_DayZ_pokazalo_srodkowy.html?bo=1


RE: Gry - Gal Anonim - 19-06-2012

Ciekawe techdemo:




RE: Gry - Galadh - 19-06-2012

Ukończyłem dzisiaj (z małym bagażem nerwów) Metro 2033. Fajne!



Prym wiodą atmosfera i czynnik immersji, bardzo przyzwoita fabuła, niezła oprawa oraz niełatwa, satysfakcjonująca walka, natomiast ogólne wrażenie psują bugi, gorsze finalne rozdziały i ogólne poczucie niewykorzystanego potencjału. No, jest też chujowy narrator, który najwyraźniej przyjął paradygmat smutnego zamulania. Niemniej, kiedyś przejdę raz jeszcze, choćby dla alternatywnego zakończenia i kilku achików. Warto!

8-/10


RE: Gry - military - 19-06-2012

Prym wiodą sekwencje nieinteraktywne, przez które ta gra jest za drugim razem niegrywalna - po prostu oglądasz film. Idziesz tunelem (dosłownie), czekasz aż ktoś skończy dialog, idziesz dalej, zatrzymujecie się i patrzycie na coś, idziesz dalej, krótka i mega-liniowa sekwencja strzelania, idziesz dalej i trafiasz do rury wypełnionej postaciami, którym aktywują się dialogi gdy podchodzisz. Oczywiście nie możesz wziąć w nich udziału - masz stać i słuchać.

Za klimat - 10/10. Jako gra - 0/10.

P.S.
Dla alternatywnego zakończenia wgraj ostatniego sejwa i po prostu strzel zamiast nie strzelać. Jedyna pozostawiona graczowi decyzja w całej grze.:)


RE: Gry - Khet - 19-06-2012

Cytat:Za klimat - 10/10. Jako gra - 0/10.

Przesadzasz trochę :P Takich reżyserowanych sekwencji jest tam sporo, ale nie aż tak. To już CoDy są bardziej "nieinteraktywne". W Metrze można przynajmniej zboczyć z głównej ścieżki niejednokrotnie. Jak dla mnie grywalnościowo jest okej, mogło być jedynie ciut dłużej.


RE: Gry - military - 19-06-2012

Cytat:To już CoDy są bardziej "nieinteraktywne".

Oj, mylisz się i to bardzo.


RE: Gry - Khet - 20-06-2012

Precyzując - seria Modern Warfare JEST bardziej nieinteraktywna i choć bym chciał, to nie mogę stwierdzić inaczej. Metro 2033 nie jest celowniczkiem na szynach, a CoD już tak. Jedynie Treyarch jakoś starali się do tej pory zmieniać ten stan rzeczy. Chyba, że o wszystkim wg Ciebie przesądzają te misje "dialogowe", ale ja Metro zaliczyłem w sumie jakieś 4 razy i nigdy mi one specjalnie przeszkadzały.

Możliwe, że THQ trochę za bardzo poniosło z tym przenoszeniem typowo książkowej narracji na mechanikę gry, ale znowu MGS2 to to nie jest ;-)


RE: Gry - military - 20-06-2012

Jak to nie jest celowniczkiem na szynach? Oczywiście, że jest - i to gorszym, bo tor akcji jest tu znacznie węższy. W MW przynajmniej w obrębie małej mapki masz kilka korytarzy, od czasu do czasu możesz flankować itp. - tu nie ma szans, po prostu nie ma szans. Jeden tunel i już - nawet na powierzchni. Co z tego, że niby widać rozległe przestrzenie, skoro iść możesz tylko wyznaczoną ścieżką?

Co gorsza, w MW zawsze coś się dzieje, a tutaj przez DŁUUUUUGIE okresy po prostu czekasz, aż ktoś skończy dialog, aż odegra się scenka itp.

A już najgorsze jest to, że w tych bardzo ograniczonych, ubogich chwilach faktycznego grania w Metro, mechanika jest po prostu tragicznie zła. Podczas strzelaniny można odnieść wrażenie, że pruje się do wrogów ślepakami - nie ma ŻADNEGO wskazania, czy trafiasz; wróg nie reaguje na kule, nie ma rozbryzgów krwi. A do tego w nich amunicja po prostu wsiąka. Czasem miałem wrażenie, że mam jakiegoś buga, bo strzelam i strzelam - i nic, i dopiero po dwóch magazynkach wróg pada. Tak nagle, jakby jeden nabój w całym moim zapasie amunicji okazał się prawdziwy.

No i nawet nie wspominaj o sekcji skradankowej, która nie dość, że jest TOTALNIE liniowa (do tego stopnia, że wystarczą dosłownie dwa kroki z obranej przez autorów ścieżki, żeby zginąć), to w połączeniu z niedziałającą mechaniką mordowania wrogów jest jednym z najgorszych fragmentów w historii gier wideo.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-06-2012

A ja gram sobie w Call of Juarez: BiB i gra jest po prostu wyśmienita! Jak już przyzwyczaiłem się do tego systemu osłon, który notabene jest genialny - to jakaś autorska koncepcja od Techlandu? nie spotkałem się wcześniej z takim pomysłem - i w grze westernowej sprawdza się znakomicie (wychylanie się zza winkla, kilka strzałów, żeby się "odgryźć" przeciwnikom i z powrotem z osłonę, fajne). Jest jednak kilka rzeczy, które mnie w trakcie grania w CoJ 2 irytują. Pierwsza, to mój brak skilla :-) który wychodzi na jaw w co trudniejszych momentach (etap z ostrzeliwaniem przeprawiających się przez rzekę Jankesów - nie, nie był trudny, jak już pojąłem, po n-tym razie, że trzeba wykorzystać wiedzę wyniesioną z lekcji fizyki :-) - drugi pojedynek doprowadzał mnie do szewskiej pasji, ucieczkę dyliżansem powtarzałem chyba z 10 razy), a druga sprawa to jedna naprawdę przegięta sekwencja: wjazd zaprzęgiem w budynek. Konie parły do przodu, jak czołg, nie reagując w ogóle na to, że przebijają się przez jedną "ścianę", potem przez werandę i jeszcze jedne drzwi. Głupie to było. Pominąwszy już fakt, że wątpię, aby udało się konie zmusić w jakikolwiek sposób, żeby popędziły centralnie na jakąkolwiek ścianę. W tej sekwencji wyszło chyba z worka, jakieś zapatrzenie na sekwencje z pojazdami w CoD'ach...

Poza tym gra cud miód, spaghetti western na całego :)


RE: Gry - military - 20-06-2012

Albatros: a nie mówiłem?:)

Inna sprawa, że właśnie szykuje się coś niesamowitego, czyli kolejna zarąbiaszcza część Halo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QWWzhpjS62I[/youtube]

Uuuu jeeea. Naprawdę zapowiada się na ciekawe poszerzenie mitologii i coś nowego w serii. Jestem zaintrygowany.:)


RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012

Jedyny powod, zeby zagrac w zapowiadajaca sie słabo grę The Amazing Spider-Man:




RE: Gry - Turus - 21-06-2012

Trochę kupa, bo Lee to tylko inna tekstura, nic więcej. Mogli by się pokusić o coś więcej.


RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012

No, podejrzewam, ze granie w gre o Spider-Manie postacią, która zachowywałaby się jak prawdziwy Lee to byłoby super. ;) Dla mnie wlasnie zabawniejsze jest to, kiedy szaleje jako Pająk. I nie tylko inna tekstura, także głos i najwyraźniej jakieś zadanie dodatkowe. Inna sprawa, ze gra zupelnie mnie nie ciagnie poza odblokowalną postacią Stana Lee. :)


RE: Gry - Turus - 21-06-2012

Nie mówię, że było by to ciekawe, ale panowie mogli się bardziej wysilić. A co do samej postaci to ma być grywalna dla tych, którzy zamówią pre-order'y.


RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012

W sensie ze sklepu BitTorrent? Spoko. :)