![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Khet - 16-06-2012 Tragedia, to wygląda jak Gears of War 3,5. Najlepsze że producent DS3 twierdzi, że gracze chcieli własnie takiego Dead Space, bo horrory nie są w modzie. RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2012 Od klaustrofobicznego horroru do przesadzonego shootera na otwartym terenie? lulz RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2012 Trolololo. Żaden gatunek gry nie jest bardziej popularny niż gra akcji. Dead Space zamiast iść bardziej w stornę horroru idzie w stronę gry akcji, Splinter Cell zamiast isć w stronę skradanki idzie w stronę gry akcji, Fallout 3 zamiast iść w stronę RPG poszedł w stronę gry akcji z elementami RPG, a zaraz pewnie się okaże, że nowe Gran Turismo będzie miało opcję wychodzenia z samochodu i strzelania do przeciwników. "We made sure pulping is super-awesome." <3 RE: Gry - Galadh - 16-06-2012 (16-06-2012, 18:59)Khet napisał(a): Tragedia, to wygląda jak Gears of War 3,5. Najlepsze że producent DS3 twierdzi, że gracze chcieli własnie takiego Dead Space, bo horrory nie są w modzie. EA robi najwyraźniej wszystko, by pozostać ulubionym producentem graczy. :> Brak mojego komentarza pod tym video miał stanowić najbardziej wymowny komentarz. Toć do kroćset fur beczek, nie byłoby chyba przesadą nazwać pierwszą odsłonę tej franczyzy jednym z najlepszych pecetowych horrorów. Dwójka była już bardziej wygładzona, straciła na chropowatości, ale za to widoczny był skok technologiczny i poprawki z głową, choć i tak w ogólnym rozrachunku wypadła w moich oczach krztynę gorzej. Natomiast tutaj nie ma już chyba o czym mówić. Fajnie będzie się strzelać, już nawet wiem, z kim będę to robił, ale do cholery... Yeah, dumb everything down. RE: Gry - Gal Anonim - 16-06-2012 wydma RE: Gry - Gal Anonim - 19-06-2012 DayZ ciagle nie przestaje mnie fascynowac, ale ciagle po nie nie siegam, bo ciagle sie obawiam, ze wydam kase na gre, ktora mnie zmeczy swoimi wymaganiami: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,11964356,Znikajacy_Makarow__czyli_jak_DayZ_pokazalo_srodkowy.html?bo=1 RE: Gry - Gal Anonim - 19-06-2012 Ciekawe techdemo: RE: Gry - Galadh - 19-06-2012 Ukończyłem dzisiaj (z małym bagażem nerwów) Metro 2033. Fajne! Prym wiodą atmosfera i czynnik immersji, bardzo przyzwoita fabuła, niezła oprawa oraz niełatwa, satysfakcjonująca walka, natomiast ogólne wrażenie psują bugi, gorsze finalne rozdziały i ogólne poczucie niewykorzystanego potencjału. No, jest też chujowy narrator, który najwyraźniej przyjął paradygmat smutnego zamulania. Niemniej, kiedyś przejdę raz jeszcze, choćby dla alternatywnego zakończenia i kilku achików. Warto! 8-/10 RE: Gry - military - 19-06-2012 Prym wiodą sekwencje nieinteraktywne, przez które ta gra jest za drugim razem niegrywalna - po prostu oglądasz film. Idziesz tunelem (dosłownie), czekasz aż ktoś skończy dialog, idziesz dalej, zatrzymujecie się i patrzycie na coś, idziesz dalej, krótka i mega-liniowa sekwencja strzelania, idziesz dalej i trafiasz do rury wypełnionej postaciami, którym aktywują się dialogi gdy podchodzisz. Oczywiście nie możesz wziąć w nich udziału - masz stać i słuchać. Za klimat - 10/10. Jako gra - 0/10. P.S. Dla alternatywnego zakończenia wgraj ostatniego sejwa i po prostu strzel zamiast nie strzelać. Jedyna pozostawiona graczowi decyzja w całej grze.:) RE: Gry - Khet - 19-06-2012 Cytat:Za klimat - 10/10. Jako gra - 0/10. Przesadzasz trochę :P Takich reżyserowanych sekwencji jest tam sporo, ale nie aż tak. To już CoDy są bardziej "nieinteraktywne". W Metrze można przynajmniej zboczyć z głównej ścieżki niejednokrotnie. Jak dla mnie grywalnościowo jest okej, mogło być jedynie ciut dłużej. RE: Gry - military - 19-06-2012 Cytat:To już CoDy są bardziej "nieinteraktywne". Oj, mylisz się i to bardzo. RE: Gry - Khet - 20-06-2012 Precyzując - seria Modern Warfare JEST bardziej nieinteraktywna i choć bym chciał, to nie mogę stwierdzić inaczej. Metro 2033 nie jest celowniczkiem na szynach, a CoD już tak. Jedynie Treyarch jakoś starali się do tej pory zmieniać ten stan rzeczy. Chyba, że o wszystkim wg Ciebie przesądzają te misje "dialogowe", ale ja Metro zaliczyłem w sumie jakieś 4 razy i nigdy mi one specjalnie przeszkadzały. Możliwe, że THQ trochę za bardzo poniosło z tym przenoszeniem typowo książkowej narracji na mechanikę gry, ale znowu MGS2 to to nie jest ;-) RE: Gry - military - 20-06-2012 Jak to nie jest celowniczkiem na szynach? Oczywiście, że jest - i to gorszym, bo tor akcji jest tu znacznie węższy. W MW przynajmniej w obrębie małej mapki masz kilka korytarzy, od czasu do czasu możesz flankować itp. - tu nie ma szans, po prostu nie ma szans. Jeden tunel i już - nawet na powierzchni. Co z tego, że niby widać rozległe przestrzenie, skoro iść możesz tylko wyznaczoną ścieżką? Co gorsza, w MW zawsze coś się dzieje, a tutaj przez DŁUUUUUGIE okresy po prostu czekasz, aż ktoś skończy dialog, aż odegra się scenka itp. A już najgorsze jest to, że w tych bardzo ograniczonych, ubogich chwilach faktycznego grania w Metro, mechanika jest po prostu tragicznie zła. Podczas strzelaniny można odnieść wrażenie, że pruje się do wrogów ślepakami - nie ma ŻADNEGO wskazania, czy trafiasz; wróg nie reaguje na kule, nie ma rozbryzgów krwi. A do tego w nich amunicja po prostu wsiąka. Czasem miałem wrażenie, że mam jakiegoś buga, bo strzelam i strzelam - i nic, i dopiero po dwóch magazynkach wróg pada. Tak nagle, jakby jeden nabój w całym moim zapasie amunicji okazał się prawdziwy. No i nawet nie wspominaj o sekcji skradankowej, która nie dość, że jest TOTALNIE liniowa (do tego stopnia, że wystarczą dosłownie dwa kroki z obranej przez autorów ścieżki, żeby zginąć), to w połączeniu z niedziałającą mechaniką mordowania wrogów jest jednym z najgorszych fragmentów w historii gier wideo. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-06-2012 A ja gram sobie w Call of Juarez: BiB i gra jest po prostu wyśmienita! Jak już przyzwyczaiłem się do tego systemu osłon, który notabene jest genialny - to jakaś autorska koncepcja od Techlandu? nie spotkałem się wcześniej z takim pomysłem - i w grze westernowej sprawdza się znakomicie (wychylanie się zza winkla, kilka strzałów, żeby się "odgryźć" przeciwnikom i z powrotem z osłonę, fajne). Jest jednak kilka rzeczy, które mnie w trakcie grania w CoJ 2 irytują. Pierwsza, to mój brak skilla :-) który wychodzi na jaw w co trudniejszych momentach (etap z ostrzeliwaniem przeprawiających się przez rzekę Jankesów - nie, nie był trudny, jak już pojąłem, po n-tym razie, że trzeba wykorzystać wiedzę wyniesioną z lekcji fizyki :-) - drugi pojedynek doprowadzał mnie do szewskiej pasji, ucieczkę dyliżansem powtarzałem chyba z 10 razy), a druga sprawa to jedna naprawdę przegięta sekwencja: wjazd zaprzęgiem w budynek. Konie parły do przodu, jak czołg, nie reagując w ogóle na to, że przebijają się przez jedną "ścianę", potem przez werandę i jeszcze jedne drzwi. Głupie to było. Pominąwszy już fakt, że wątpię, aby udało się konie zmusić w jakikolwiek sposób, żeby popędziły centralnie na jakąkolwiek ścianę. W tej sekwencji wyszło chyba z worka, jakieś zapatrzenie na sekwencje z pojazdami w CoD'ach... Poza tym gra cud miód, spaghetti western na całego :) RE: Gry - military - 20-06-2012 Albatros: a nie mówiłem?:) Inna sprawa, że właśnie szykuje się coś niesamowitego, czyli kolejna zarąbiaszcza część Halo: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QWWzhpjS62I[/youtube] Uuuu jeeea. Naprawdę zapowiada się na ciekawe poszerzenie mitologii i coś nowego w serii. Jestem zaintrygowany.:) RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012 Jedyny powod, zeby zagrac w zapowiadajaca sie słabo grę The Amazing Spider-Man: RE: Gry - Turus - 21-06-2012 Trochę kupa, bo Lee to tylko inna tekstura, nic więcej. Mogli by się pokusić o coś więcej. RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012 No, podejrzewam, ze granie w gre o Spider-Manie postacią, która zachowywałaby się jak prawdziwy Lee to byłoby super. ;) Dla mnie wlasnie zabawniejsze jest to, kiedy szaleje jako Pająk. I nie tylko inna tekstura, także głos i najwyraźniej jakieś zadanie dodatkowe. Inna sprawa, ze gra zupelnie mnie nie ciagnie poza odblokowalną postacią Stana Lee. :) RE: Gry - Turus - 21-06-2012 Nie mówię, że było by to ciekawe, ale panowie mogli się bardziej wysilić. A co do samej postaci to ma być grywalna dla tych, którzy zamówią pre-order'y. RE: Gry - Gal Anonim - 21-06-2012 W sensie ze sklepu BitTorrent? Spoko. :) |