![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Snowley - 24-06-2012 Haha Stan Lee świetnie się bawi. A najśmieszniejsze jest to, że wszyscy uważają go i robią za boga komiksów, podczas gdy cykle tworzyło mnóstwo innych utalentowanych rysowników... aczkolwiek skakanie spider-dziadkiem w nieważne jakiej odsłonie byłoby ciekawe XD RE: Gry - Tyler Durden - 24-06-2012 Wszyscy uważają go za "boga komiksów", bo stworzył (jako scenarzysta, nie rysownik) większość z ikonicznych marvelowskch serii. Dla mnie to zresztą bardziej ikona Marvela, która dała podwaliny pod znacznie ciekawsze rzeczy robione w późniejszych dekadach przez innych twórców. RE: Gry - Snowley - 24-06-2012 I tak to nie fair, Stan pisał w latach 70, więc to jak wykreowali się bohaterzy obecnie to nie jego zasługa. Nie odbieram mu blichtru jako oryginalnemu twórcy (nota bene X-meni Stana zostali wycofani przez Marvela z powodu braku popularności, serie reanimował Chris Claremont) RE: Gry - military - 24-06-2012 Cytat:(jako scenarzysta Bardzo często współscenarzysta albo redaktor, poprawiający pomysły innych. Rola Stana Lee jest przeceniana. Nawet Spider-Man to nie jest wyłącznie jego kreacja. RE: Gry - Gal Anonim - 25-06-2012 Rola Stana Lee jest mała jeżeli chodzi o X-Men, bo prawdziwie nakreślił ich Claremont, znacznie później. A Stan Lee nie był współscenarzystą, jak mówi military, tylko scenarzystą. Sęk w tym, że tworzył komiksy w tzw. "Marvelowski sposób" opisując fabułę komiksu na kilka/kilkanascie stron (bez podziału na kadry i bez dialogów), rysownik to rysował, a Stan potem dodawał dialogi. Spider-Man jak najbardziej jest kreacją Stana Lee. Często pomija się Ditko, bo gość nigdy nie był takim szołmenem jak Lee, ale to nie jest taka sytuacja jak z Billem Fingerem i Bobem Kane'em w przypadku Batmana, gdzie ten pierwszy w ogóle nie jest uwzględniony. Ditko wymyślił wygląd Pająka, ale Lee wymyslil wszystko z nim zwiazane - takie pierdoly, jak skupienie sie na jego problemach codziennych itp. Lee nie był świetnym scenarzystą, ani nic takiego, ale jego zasługą jest to, że wprowadził do komiksów superbohaterskich powiew świeżości (tworząc postaci dwuwymiarowe, zamiast jednowymiarowych, jak wcześniej) i dał grunt nasionom, które wykiełkowały w latach 80ych i kiełkują do dziś. Bardzo dobrze ujął jego rolę Jon Favreau - Stan był bardziej przywódcą pewnej fali, ruchu, aniżeli pełonoprawnym, wartościowym twórcą: RE: Gry - Gal Anonim - 28-06-2012 Co tam, fani Mass Effect? Jak podoba wam się nowe rozszerzone zakończenie DLC? :) Podobno calkowicie leje na całkiem fajną teorię o indoktrynacji, gratki bioware :d RE: Gry - military - 30-06-2012 Chciałem kupić Maxa 3. Wchodzę do empika z nastawieniem, że ok, będzie do 179 zł - kupię (w większości sklepów za 169, ale wiem, że empik zawsze ma drożej. Kij z tym, mam sklep pod ręką i chcę szybko mieć grę). I co się okazuje? Że owszem, egzemplarzy jest masa - nic dziwnego, że nie schodzą, skoro cena to 249 zł (!!!!!!). Czy ktoś kupuje w tym sklepie? Jak udaje im się sprzedać choć jeden egzemplarz? RE: Gry - Wawrzyniec - 01-07-2012 Omijaj tę sieć na kilometr. 250 zeta za nową grę to tam absolutna normalka. Tatusiowie próbujący szybko uszczęśliwić synków nabierają się na te ceny na 100%, ale nie wyobrażam sobie, żeby przeciętny, zdrowo myślący gracz kupował tam nowe gry. W moim przypadku w grę wchodzi wyłącznie kupowanie przez internet. RE: Gry - Khet - 01-07-2012 Empik ma ceny chore i jedynie w Empik.com zdarzyło mi się złożyć parę preorderów w śmiesznie niskich cenach. Jeśli chodzi o salony, to na palcach u jednej ręki mogę policzyć ile razy trafiłem na naprawdę konkurencyjną cenę jakiejkolwiek gry (zdarzało się, a jakże). Z sieciówek to jedynie Saturn często szaleje z promocjami, warto robić wypady do niego. RE: Gry - military - 01-07-2012 Nie wiem, czy nie bardziej od ceny rozpieprzyło mnie to, że w katowickim empiku gry są ROZPAKOWANE, tzn. masz pudełko ze zdjętą plombą i bez płyty w środku. Na początku myślałem że to gry używane, ale półka z używanymi była obok. Jakoś w każdym sklepie mogą spokojnie poradzić sobie z kradzieżami płyt bez wyjmowania ich z pudełka, ale w empiku nie. Jak dla mnie gra odpakowana to gra używana. Mam gdzieś ich zapewnienia, że jej nie używali - zdarta plomba = używka. Skąd mam wiedzieć, co robili z płytą? Pewnie już wypożyczyła ją połowa pracowników sklepu. W ogóle odnoszę wrażenie, że po to je rozpakowują, żeby pracownicy mogli je zabrać do domu. Jeden rozpakowany egzemplarz wyglądałby podejrzanie, ale wszystkie usprawiedliwiają ten durny proceder. Gdyby empik sprzedawał chleb, pewnie każdy bochenek byłby nadgryziony. Czyli nie dość, że chore ceny, to jeszcze używki w cenie nówek. Moich pieniędzy nie dostaną.:) RE: Gry - Khet - 01-07-2012 Cytat:Nie wiem, czy nie bardziej od ceny rozpieprzyło mnie to, że w katowickim empiku gry są ROZPAKOWANE,To jest akurat idiotyzm i czegoś takiego nie mają prawa robić. Jeszcze w żadnym Empiku się z czymś takim nie spotkałem wprawdzie, ale pamiętam że lata temu były afery ze zrysowanymi płytami. Jak się okazało, pracownicy wypożyczali sobie płytki do domów. Jeszcze wracając do cen - Empik ma w ogóle dziwną politykę. W zeszłym roku dostali Skyrim 1-2 dni przed premierą i cena była, o dziwo, NIŻSZA niż u konkurencji. Grę wziąłem i całe szczęście, bo po premierze cena skoczyła do tych ich symbolicznych 229:) RE: Gry - Turus - 01-07-2012 (30-06-2012, 22:30)military napisał(a): Chciałem kupić Maxa 3. Wchodzę do empika z nastawieniem, że ok, będzie do 179 zł - kupię (w większości sklepów za 169, ale wiem, że empik zawsze ma drożej. Kij z tym, mam sklep pod ręką i chcę szybko mieć grę). I co się okazuje? Że owszem, egzemplarzy jest masa - nic dziwnego, że nie schodzą, skoro cena to 249 zł (!!!!!!). Czy ktoś kupuje w tym sklepie? Jak udaje im się sprzedać choć jeden egzemplarz?Ja tam kiedyś widziałem GTA IV ze dwa lata po premierze, które wciąż kosztowało 249 zł. Więc nic mnie już nie zdziwi. Ale muszę przyznać, że kiedyś kupiłem tam raz grę, a nawet dwa razy, bo były naprawdę fajne promocje. Raz kupiłem Battlefield'a Bad Company 2 gdzieś za około 120 zł (wszędzie chodziła mniej więcej po tyle samo) i za 1 zł dostałem gratis FIFE Wolrd Cup 2010. A drugi raz sprzedawali za 79 zł limitowaną edycję inFamous. (nigdzie tak tanio wtedy nie szło kupić tej gry, jeszcze w takim wydaniu) Zjeździłem wszystkie Empiki w Lublinie żeby kupić i udało się kupić w ostatnim, do którego zajechałem. (01-07-2012, 10:49)military napisał(a): Nie wiem, czy nie bardziej od ceny rozpieprzyło mnie to, że w katowickim empiku gry są ROZPAKOWANE, tzn. masz pudełko ze zdjętą plombą i bez płyty w środku. Na początku myślałem że to gry używane, ale półka z używanymi była obok. Jakoś w każdym sklepie mogą spokojnie poradzić sobie z kradzieżami płyt bez wyjmowania ich z pudełka, ale w empiku nie.W jednym z Lubelskich Empików stosują taką samą praktykę i o dziwo widziałem nawet ludzi, którzy kupowali takie gry. Koleś podał opakowanie a pani przyniosła płytkę z zaplecza włożyła do opakowania i policzyła normalnie grę. Chore. RE: Gry - simek - 01-07-2012 Hehe, możnaby założyć cały wątek pt: "Jak empik leci w kulki". Ja kupuję tam tylko jak dostanę od nich maila w stylu "do jutra książki przez empik.com 30% taniej" - wtedy czasami wychodzi jakieś 5% taniej niż to co ma konkurencja. RE: Gry - military - 02-07-2012 Wczoraj poszedłem do Media Expert za MP3 - nie ma. Sprawdzam w Tesco - jest. 239 zł (10 taniej niż w empiku). WTF?! Powaliło ich z tymi cenami? Wkurzyłem się i wyszedłem z Wiedźminem 2.:) RE: Gry - Gal Anonim - 03-07-2012 Wonziu z SuchegoKanału również gra w DayZ i robi streamy, o tyle ciekawsze od SideStrafe'a, którego dawałem wcześniej, ze u niego często (przynajmniej na początku, dalej nie oglądałem) pojawiają się inni gracze, Polacy, którzy albo są jego znajomymi, albo oglądają streama i chcą mu pomóc (albo, jak w jednym przypadku, zabić), więc można zobaczyć pracę drużynową w grze. http://www.youtube.com/user/StrumienieZRuczaju Powiem szczerze, że bardzo fajnie ogląda się te lec pleje. :) SideStrafe'a o tyle ciekawie się oglada, ze tam jest duzo tajemnicy i grozy (albo nudy, jak kto woli :)), bo gość lata sam po świecie i komunikuje się z innymi tylko pisemnie. U Wonzia cały czas leci skajp (choć jest jeden świetny motyw, jak krzyczy do niego koleś w grze i ratuje mu dupe) i jest trochę weselej ogólnie. Mam ochotę na DayZ, choć czuję, że jak już zdecyduje się na zakup ArmA 2 z dodatkami to dawno mi przejdzie ta ochota, po obejrzeniu tych wszystkich filmików. :) RE: Gry - Joe Chip - 03-07-2012 Bulletstorm przeszedłem drugi raz i bawiłem się równie dobrze, polskie dobre s-f. Odpowiednik platformówek z którego się idzie z lewa na prawo i nie przeszkadzała mi taka liniowość ani brak skakania. Efektowny pastisz z nie najgorszymi bohaterami, przynajmniej ja ich polubiłem. Z chęcią ujrzałbym dwójkę może ze zmienionymi nieco zasadami ( większa swoboda w łażeniu ). Około 50 złociszy, które wydałem to dobra inwestycja. RE: Gry - Karol - 03-07-2012 Tymczasem ja również sobie w DayZ pogrywam i... jest wspaniałe. Naprawdę: pomijając setki mniejszych i większych bugów i zombiaki, które widzą cię ze stu metrów a później gonią do upadłego (chyba, że wskoczysz do wody albo jakoś fuksem je zgubisz); gra niszczy klimatem, poziomem trudności, znakomitą oprawą (a to przecież mod!) i pomysłowością. No i ta satysfakcja, gdy po godzinie biegania bez broni wreszcie uda się znaleźć jakiś pistolet z kilkoma nabojami :D. Niestety, gram sam więc generalnie jest ciężko i ginę na każdym kroku (ostatnio zaraz po znalezieniu broni i kilku magazynków spadłem z DWÓCH metrów, złamałem nogę i wykrwawiłem się na śmierć - lol), ale nie zmienia to faktu, że to bardzo emocjonująca, klimatyczna i niesamowicie wciągająca rozgrywka. Chyba czeka mnie mała przerwa od Left4Dead... ;) RE: Gry - Dexter - 03-07-2012 http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=69188 Plotki się potwierdziły, fantastyczna wiadomość! Rome: Total War to jedna z moich ukochanych gier :) Tylko już widzę te wymagania sprzętowe... RE: Gry - patyczak - 04-07-2012 Ja gdzieś czytałem, że wymagania nie mają być aż tak straszne i gra ma chodzić na słabszych lapkach. RE: Gry - Predator895 - 04-07-2012 Pytanie z zupełnie innej beczki zna ktoś jakiś działający emulator Nes który chodzi na ps3 ?? |