![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
- Snuffer - 04-04-2008 Patapon wymiata! Grałem wprawdzie trochę, ale wrażenia niezapomniane! :) Pon Pon Patapon! - Tyler Durden - 04-04-2008 Hitch napisał(a):Tyler, RE4 to rzeczywiscie swietna gra biorac pod uwage tylko akcje. Niestety fabula waz ze scenariuszem, leza i kwicza... :)No tak, wszakże, jak wszyscy dobrze wiemy, te akurat elementy od zawsze były mocnymi elementami tej serii ;) RE4 to nic więcej jak porządny "actioner"(khem:), rozgrywka i mechanika gry zostały ustawione właśnie pod kątem jak najwygodniejszego wybijania hiszpańskich wieśniaków i twórcy raczej nie próbowali udawać, że mają większe ambicje jak zrobienie porządnej strzelanki. RE, to od początku była seria bazująca na horrach klasy b, styl rozgrywki i przeciwnicy nieco się obecnie zmienili, ale od rodowodu serii zupełnie nie da się uciec. Chociaż kto wie co dostaniemy w piątej części... - military - 04-04-2008 RE zawsze mial skopane sterowanie, od pierwszej czesci przez kazda nastepna. Zawsze konfigurowano je tak, zeby omijanie tudziez zabijanie trupow bylo irytujace. A juz brak obslugi myszki w RE4 na PC to masakra masakr. A mod dodajacy obsuge myszki wcale niczego nie ulatiwa, bo sterowanie wciaz jest spartaczone. Poddalem sie w pierwszej wiosce, bo po dwoch godzinach grania ciagle mnie rozwalali w mniej wiecej tym samym momencie i musialem zaczynac od poczatku. A na zrecznosciowkach zeby zjadlem. - Glut - 04-04-2008 Mysz w pctowej wersji to akurat wina porytych kolesi od konwersji. Ale co jak co, da radę. Ja już w zamku spokojnie wymiatałem na klawiaturze. Absurdem jest podpisanie numerków do klawiszy w quick time eventach. Hej, wieśniacy zrzucili na ciebie głaz, musisz uciekać, na środku wielkie kółko z trójką w środku. Masz sekundę na reakcję. Zgaduj. Może to Shift? A może Enter? Masakra. - Tyler Durden - 04-04-2008 Bo to jest gra o rodowodzie konsolowym i sterowanie powstawało z myślą o padzie a nie klawiaturze :) - Glut - 05-04-2008 Chcesz mi teraz wmówić że na padzie do PS2 są cyferki? ;-P Jeżeli już przerobili te kółka i krzyżyki na cyferki, to równie dobrze mogli je przerobić na klawisze z klawiatury. (chyba trochę zamotałem, późno już ;)) - Tyler Durden - 05-04-2008 Ja się bardziej odnosiłem do ogólnych problemów ze sterowaniem. W starciach z wieśniakami bywa i ciężko na konsoli, ale głównie dlatego, że mają zdecydowaną przewagę, zabić ich nie tak łatwo a dosyć szybko nadgryzają energię. Nie wspominając o panu z piłą mechaniczną, który raz machnie i dekapitacja Leona gotowa :) A quick time events sprawują się na PS2 bez zarzutu, opisane są prawidłowo i jeżeli tylko znamy dobrze rozstaw przycisków(a po tych ładnych kilku latach jakie upłynęły od zakupu pierwszego Playstation znam raczej dobrze ;)) nie sprawiają specjalnej trudności. - Glut - 05-04-2008 A na PC tak. ;P Wieśniacy są cwańsi, wytrzymali, potrafią włazić po drabinach, ale co najgorsze - mają idiotyczną tendencję sprintowania kiedy znajdują się 5m od przeładowującego broń Leona. :) - military - 05-04-2008 A wlasnie, facet z pila. Mecze sie, poce, dochodze tam gdzie nigdy nie doszedlem - wyskakuje jakis facet, jeden cios i po mnie. Mialem ochote wyrzucic komputer przez okno i wykonac fatality na projektantach tej gry. - Tyler Durden - 05-04-2008 No ale to chyba dobrze, że trzeba się trochę napocić zanim się przejdzie przez lokację pełną przeciwników. Zwłaszcza jak ktoś tak jak ja oszczędza amunicję i kiedy tylko się da dźga nożem. Chociaż nie powiem, nie ma to jak zdmuchnąć jednym strzałem głowy kilku ściśniętych w tłumie wieśniaków. :) Tak na marginesie, odnośnie drabin, to raczej oczywiste, ale jak ktoś nie zauważył, to informuję, że można je przewracać razem ze wspinającymi się po niej frajerami. - Glut - 05-04-2008 http://youtube.com/watch?v=kma679-WvVc - KAPITALNE video z gierki World In Conflict. - military - 05-04-2008 Tyler, fajnie ze trzeba sie napocic, ale niefajnie ze jestem na poczatku gry, oswajam sie ze sterowaniem, jestem tam gdzie w innych tytulach jeszcze trwa tutorial, a rzucaja mnie w akcje rodem z koncowki Serious Sama. Z dwoma nabojami. W sumie to byloby ok, gdyby nie ten zas...raniec z pila lancuchowa. - Negrin - 06-04-2008
- simek - 06-04-2008 Coś zbyt łatwo odsunęli miłośnika gier od konsol. Powinny być jeszcze inne opcje typu "czy masz wystarczająco dużo pieniędzy żeby wymieniać co kilka miesięcy kartę graficzną, aby działały wszystkie nowe gierki?" - Gal Anonim - 06-04-2008 Ja nie wymieniam co kilka miesięcy i wszystkie nowe gierki mi chodzą fajnie. ;) - Negrin - 06-04-2008 Simek, pod rozwagę: to jest żart. - simek - 06-04-2008 wiem, wiem, tylko ta oczywistość, że lubisz gry=musisz mieć komputer jak dla mnie nie trafiona, nawet jak na żarcik. - military - 06-04-2008 Widac autorem jest jakis zatwardzialy pecetowiec, ktoremu lzy staja w oczach gdy widzi wyniki sprzedazy gier na konsole. Po prostu nie moze uwierzyc, ze pecety, ze swoimi wysypami do windowsa, gignatycznymi wymaganiami sprzetowymi, problemami z kompatybilnoscia itp, sa wypierane przez bezawaryjne (pod wzgledem kompatybilnosci) konsole. Wmawia sobie, ze ci co graja na konsolach to nie sa prawdziwi gracze. Prawdziwy gracz musi wiedziec jak uruchomic Dooma 3 na 486, po zhakowaniu plikow konfiguracji i wylaczeniu wszystkiego oprocz tekstowej informacji na temat tego, co sie wlasnie dzieje. :) EDIT: Pelen radosci gram w Patapona. Zastanawia sie, co zazyli projektanci tej gry zanim wzieli sie do roboty. Nie chce mi sie wierzyc, ze zdrowy i trzezwy czlowiek ma taki tok myslenia: "Hej, chodzcie zrobimy gre o... spiewajacych galkach ocznych. Beda mialy raczki i nozki. I beda zyly w lesie galek ocznych. Ich plemie bedzie sie bilo z innymi galami. Beda sie rodzili z drzewa, a inne drzewo bedzie spiewalo i dawalo im rozne przedmioty. Gracz bedzie ich bogiem". Zeby cos takiego wymyslic, trzeba byc pijanym w sztok albo wypalic cos nielegalnego. - Negrin - 06-04-2008 military napisał(a):Zeby cos takiego wymyslic, trzeba byc pijanym w sztok albo wypalic cos nielegalnego.Military, pozwolisz, że na Twoją wątpliwość odpowiem graficznie: ![]() To naprawdę koniec tematu :) - Karol - 06-04-2008 Hehe, coś w tym jest. Ciekawe czy twórcy "Katamari Damacy" powiedzieli tak: "Ej, chodźcie zrobimy grę o ludziku pchającym kulkę, do której przyklejają się różne przedmioty, z czasem coraz większe, aż w końcu całe kontynenty, planety i galaktyki!". Cytat:Hej, chodzcie zrobimy gre o... spiewajacych galkach ocznych. Beda mialy raczki i nozki. I beda zyly w lesie galek ocznych. Rotfl! Przypomina mi się minigierka w "Mario Party" na Wii, gdzie dwójka graczy idzie przez las i zostaje zaatakowana przez gigantyczne gałki oczne. Trzeba kręcić wiilotem, żeby owym oczom zakręciło się w... eee... "w głowie". Ten, który przegra zostaje zaatakowany przez cały tłum lewitujących oczu - WTF?! :D |