![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Hitch - 14-08-2012 Cytat:Tylko, że Pingwin u Burtona był ZUPEŁNIE inną postacią niż ta znana z komiksów/seriali animowanych. Tak jak i Batman, co z tego? Zostali ukazani LEPIEJ niż w pierwowzorze, więc na nich powinno się bazować. A najlepszym tutorialem dla AC jest AA. Gra długa nie jest i jak znalazł na wprawkę przed wyjściem w miasto :) RE: Gry - Hitch - 14-08-2012 Ponury schizol zabijający bandytów? RE: Gry - Hitch - 14-08-2012 A ja bym chętnie pograł w adaptację filmów Burtona od Rocksteady z oryginalną obsadą w konwencji sandboxa w stylu GTA :) RE: Gry - Hitch - 14-08-2012 Dlaczego? Dodać do linii fabularnej masę pobocznych zadań, może jakiś prolog z treningiem; pierdyliard rzeczy innych do roboty oraz zbierania, styl rozgrywki z serii "Arkham..." i voila. Instant hit gotowy :) RE: Gry - Gal Anonim - 15-08-2012 Zaprezentowano nowy tryb gry w Hitman: Absolution - Contracts, gdzie mozna tworzyc proste zadania (tj. wybierasz mape, a potem znajdujesz trzy cele, które maja byc glownymi celami misji, itp.) i rzucac wyzwania znajomym. Spoko pomysł, na pewno przedluzy troche rozgrywke poza fabułą. RE: Gry - Hitch - 16-08-2012 Pykam sobie właśnie w RDR: Undead Nightmare. Świetna sprawa! Zadziwia mnie, jak mało Rockstar zmienił w podstawce, a jak diametralnie inny od niej jest dodatek. Z rasowego akcyjniaka zrobił się wzorowy survival horror, gdzie ważniejszym od prucia w truposzy jest zerkanie na ilość amunicji i stosowanie z głową taktyki. O ile mniejsze mieściny można oczyszczać w stylu Rambo, tak przy większych nie ma po prostu amunicji tyle. Sklepy z bronią podczas apokalipsy przestały istnieć, a mieszkańcy podzielą się nabojami dopiero jak im pomożesz odeprzeć atak zgnilizny, zapracowując tym samym na ich zaufanie. Powala przede wszystkim klimat. Lekka korekcja barwna, zmiana większości kawałków muzycznych na bardziej zorientowane w kierunku niepokojącego ambientu i parę zabiegów horrorowych kompletnie redefiniują odczucia względem tej klawej gierki. Miejsce konnych przejażdżek po gęsto zaludnionym przez wszelakie futrzaki stepie w upalnym słońcu zastępuje ostrożne przemierzanie opustoszałej pustyni połączone z wypatrywaniem potencjalnego zagrożenia, bo mały fałszywy krok może się skończyć lawiną trupów. Doskonały przykład, jak można zwiększyć żywotność i tak bardzo obszernego tytułu. Zaś konwencja zombie horroru to strzał w dziesiątkę. Zabieg oryginalny, ale też wspaniale wykorzystujący istniejącą mechanikę rozgrywki. Polecam, szczególnie Militarnemu, bo nie ma tu już długaśnych przegadanych misji, ani popylania z jednego końca mapy na drugi. Ot odwiedzanie kolejnych miast, pomaganie im i szukanie leku na "infekcję". Swoisty ekstrakt klawości RDR, tyle że z zombiakami :) RE: Gry - simek - 16-08-2012 Potwierdzam! Według mnie Undead Nightmare to jeden z najlepszych dodatków w historii dodatków :) RE: Gry - Hitch - 16-08-2012 Dla mnie chyba najlepszy, bo jaki inny nie zmienia zbytnio gejmpleju, a przy okazji przebudowuje całkowicie konwencję gry? I to w naprawdę świetny sposób, nie kalając ani oryginału, ani przybranych realiów. RE: Gry - simek - 16-08-2012 Undead Nightmare to taki zmieniatek, a nie dodatek :D RE: Gry - Gal Anonim - 17-08-2012 Widze, że cyberpunk/sci-fi ostatnio w cenie, tylko dlaczego wszyscy bohaterowie gier musza się teraz umieć bez problemu wspinac wszedzie? :/ Ale tekst: I am the hunter, why am I being hunted?! brzmi jak tragiczne scenopisarstwo. :) http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,12307209,Chcecie_nowych_gier__Prosze_bardzo__Remember_Me_zabierze.html?bo=1 RE: Gry - Gal Anonim - 17-08-2012 Ładnie połączony zwiastun Hitmana z utworem The Killer autorstwa Fifth Movement: RE: Gry - Arahan - 18-08-2012 Genialny cykl, wiele ciekawostek :) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9lkVSU_o-7w[/youtube] RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 18-08-2012 Pograłem trochę w Sleeping Dogs i, cóż... niespodzianką raczej dla nikogo nie będzie, jeśli powiem, że GTA to-to nie jest. Sam zresztą nie spodziewałem się bóg-wie-czego, więc rozczarowania nie ma. Zacznę od minusów, a w zasadzie od jednego, póki co - model jazdy to jest w tej grze, po prostu, tragedia. Widać, że ten element rozgrywki, w przeciwieństwie do wzorcowego w tego typu grach, modelu z GTAIV, czy nawet w porównaniu z dużo gorszym od gry Rockstara z Mafii II, ma w Sleeping Dogs charakter stricte zręcznościowy i na dodatek bliżej mu do "ścigałek" z bardzo, ale to bardzo odległej przeszłości. Pojazdów jest tu raczej niewiele a w każdym bądź razie niewiele takich, które dają, jako-taką przyjemność z bujania się po mieście. Za to cała reszta to czysta przyjemność. Póki co, najbardziej przypadły mi do gustu walki, hm, kung-fu - jest tu naprawdę spora liczba kombinacji a dodatkowo przy większej ilości przeciwników (10+), na dodatek uzbrojonych w różne kosy i lewary, stanowią niemałe wyzwanie. Nadto, wygląda to całkiem efektownie, choć do finezji starć z serii Arkham... co nieco Sleeping Dogs brakuje. No, ale odkryłem, że przez te ok. 3 godziny gry, najwięcej czasu spędziłem właśnie tłukąc mięśniaków na ulicy (tudzież lądując w szpitalu po starciu z nimi). W przeciwieństwie do wzmiankowanej Mafii II - z którą bardziej mi się Sleeping Dogs kojarzy - jest tu dużo fajnych rzeczy do roboty "na boku". Wątek główny ledwo co napocząłem, większość czasu trawiąc na robienie misji pobocznych, mini-questów, zbieraniu walizek z forsą, hakowaniu kamer CCTV, etc. (choć obawiam się, żeby znowu nie było, tak jak zawsze w moim przypadku, czyli kilkadziesiąt godzin na robieniu poboczy, a potem na łapu-capu wątek główny, bo gra zaczyna nudzić...). Te mini-questy, o których wspomniałem, to nic nadzwyczajnego (przynajmniej na razie), ale udzielając się na "poboczach" zyskuje się doświadczenie, leveluje postać, co daje nam dostęp do nowych, unikalnych umiejętności, wyposażenia, broni i strojów. Te ostatnie są o tyle ciekawe, w przeciwieństwie do GTA, że oprócz "bajeranckiego" wyglądu zwiększają, np. siłę naszych ciosów, zmniejszają odnoszone obrażenie, itp. W ogóle prosty element RPG to dość interesujący dodatek, którego dotąd w klonach GTA nie uświadczyłem (chyba w Saint Rows był?). Miasto jest, niestety, dość małe (mniej więcej wielkości "mafijnej" Empire Bay), co może być plusem, albo minusem, w zależności, co kto lubi. Z jednej strony dojazdy na misje nie zajmują wiele czasu, z drugiej do zwiedzania w stylu GTAIV jest niewiele. Owszem, jest masa zakamarków "i dziurek w które warto spojrzeć" ;-) ,ale rozmachu z gry R* nie uświadczycie. Za to wizualnie jest ślicznie - szczególnie ładnie wygląda, hm, Hong-Kong nocą w strugach deszczu... Do tego dać trzeba, że optymalizacja gry jest dla mnie rzeczą wprost zadziwiającą - jak to może tak ładnie wyglądać i chodzić tak elegancko?! Fabularnie przyzwoicie, choć trochę cliché - choć w sumie głównie o to chodzi, żeby przyciągnać fanów konkretnych gatunków filmowych. Protagonista to konkretny badass, budząca respekt postać, z przeszłością i chęcią zemsty. Motyw zemsty to jest to, co lubię wszędzie - dlatego najbardziej podobał mi się np. właśnie Assassin's Creed 2 - dlatego w historię ze Sleeping Dogs wciągnąłem się z miejsca. Zapomniałem o minusie jeszcze jednym - polska wersja gry. Odpaliłem wczoraj, w dniu premiery i spolszczenie wydało mi się cholernie dobre, zwłaszcza, jeśli idzie o dialogi. Zero kompromisu. Wczoraj wyszedł patch i zniknęła wersja polska - nie tylko mi, ale wszystkim graczom. Już spodziewałem się kolejnego chamskiego ruchu ze znanej z monopolistycznych zagrań Cenegi, która jest dystrybutorem gry na Polandię i nie w smak jej jeśli ktoś kupuje coś taniej gdzie indziej niż u nich, ale na oficjalnym forum gry developerzy wyrazili zdziwienie i obiecali sprawie się przyjrzeć. Więc jest nadzieja. Ogólnie grę polecam, dość fajna pigułka na chorobę "nie-mogę-się-doczekać-gtaV". Całkiem jej nie uleczy, ale przyniesie być może pewną ulgę w cierpieniach ;-) RE: Gry - Gal Anonim - 18-08-2012 Ten koleś jest żalosny. Gada takie pierdoły o dojrzałości gier, a potem robi kupy udajace filmy. Okropne. http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12326903,Panowie__dorosnijta_w_koncu__Tworca_Heavy_Rain_o_branzy.html Wole bajki Petera Molyneuxa, bo gość chociaż ładnie mówi i szczędzi mi protekcjonalnego tonu. RE: Gry - Arahan - 22-08-2012 Zastanawialiście się jak wydostać się z Arhkam City i rozpocząć eksplorację Gotham ;) [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UvP4eQxNjQ4[/youtube] RE: Gry - Mierzwiak - 27-08-2012 Wiecie co wychodzi u nas 7 września? Arkham City GOTY :) Na allegro z przesyłką jest po 160 zł. RE: Gry - Mierzwiak - 28-08-2012 Na trzy najważniejsze platformy, bejbe. Zgadniesz jakie? :) RE: Gry - koronex1989 - 29-08-2012 Ależ rewelacyjna wiadomość, Bateson ponownie użyczy głos Hitmanowi: http://www.gram.pl/news_9wvfGe26_Agent_47_w_Hitman_Rozgrzeszenie_przemowi_tym_glosem_co_zawsze.html RE: Gry - Hitch - 29-08-2012 Albo od początku tak miało być (dlatego ani razu nie dali posłuchać łysola), albo ugięli się pod naciskiem fanów. W każdym razie to plus, ale i tak chyba nie zagram. Za to ciekawostką jest, że motion capture 47 odegrał Ethan z "Lostów" :) RE: Gry - Khet - 29-08-2012 Podobno początkowo mieli problem z podpisaniem kontraktu (Bateson zapewne życzył sobie niemałej kwoty) i dlatego zrezygnowali. Dopiero po lamencie fanów wznowili rozmowy. |