Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Hitch - 14-08-2012

Cytat:Tylko, że Pingwin u Burtona był ZUPEŁNIE inną postacią niż ta znana z komiksów/seriali animowanych.

Tak jak i Batman, co z tego? Zostali ukazani LEPIEJ niż w pierwowzorze, więc na nich powinno się bazować. A najlepszym tutorialem dla AC jest AA. Gra długa nie jest i jak znalazł na wprawkę przed wyjściem w miasto :)


RE: Gry - Hitch - 14-08-2012

Ponury schizol zabijający bandytów?


RE: Gry - Hitch - 14-08-2012

A ja bym chętnie pograł w adaptację filmów Burtona od Rocksteady z oryginalną obsadą w konwencji sandboxa w stylu GTA :)


RE: Gry - Hitch - 14-08-2012

Dlaczego? Dodać do linii fabularnej masę pobocznych zadań, może jakiś prolog z treningiem; pierdyliard rzeczy innych do roboty oraz zbierania, styl rozgrywki z serii "Arkham..." i voila. Instant hit gotowy :)


RE: Gry - Gal Anonim - 15-08-2012

Zaprezentowano nowy tryb gry w Hitman: Absolution - Contracts, gdzie mozna tworzyc proste zadania (tj. wybierasz mape, a potem znajdujesz trzy cele, które maja byc glownymi celami misji, itp.) i rzucac wyzwania znajomym. Spoko pomysł, na pewno przedluzy troche rozgrywke poza fabułą.




RE: Gry - Hitch - 16-08-2012

Pykam sobie właśnie w RDR: Undead Nightmare. Świetna sprawa! Zadziwia mnie, jak mało Rockstar zmienił w podstawce, a jak diametralnie inny od niej jest dodatek. Z rasowego akcyjniaka zrobił się wzorowy survival horror, gdzie ważniejszym od prucia w truposzy jest zerkanie na ilość amunicji i stosowanie z głową taktyki. O ile mniejsze mieściny można oczyszczać w stylu Rambo, tak przy większych nie ma po prostu amunicji tyle. Sklepy z bronią podczas apokalipsy przestały istnieć, a mieszkańcy podzielą się nabojami dopiero jak im pomożesz odeprzeć atak zgnilizny, zapracowując tym samym na ich zaufanie.

Powala przede wszystkim klimat. Lekka korekcja barwna, zmiana większości kawałków muzycznych na bardziej zorientowane w kierunku niepokojącego ambientu i parę zabiegów horrorowych kompletnie redefiniują odczucia względem tej klawej gierki. Miejsce konnych przejażdżek po gęsto zaludnionym przez wszelakie futrzaki stepie w upalnym słońcu zastępuje ostrożne przemierzanie opustoszałej pustyni połączone z wypatrywaniem potencjalnego zagrożenia, bo mały fałszywy krok może się skończyć lawiną trupów.

Doskonały przykład, jak można zwiększyć żywotność i tak bardzo obszernego tytułu. Zaś konwencja zombie horroru to strzał w dziesiątkę. Zabieg oryginalny, ale też wspaniale wykorzystujący istniejącą mechanikę rozgrywki.

Polecam, szczególnie Militarnemu, bo nie ma tu już długaśnych przegadanych misji, ani popylania z jednego końca mapy na drugi. Ot odwiedzanie kolejnych miast, pomaganie im i szukanie leku na "infekcję". Swoisty ekstrakt klawości RDR, tyle że z zombiakami :)


RE: Gry - simek - 16-08-2012

Potwierdzam! Według mnie Undead Nightmare to jeden z najlepszych dodatków w historii dodatków :)


RE: Gry - Hitch - 16-08-2012

Dla mnie chyba najlepszy, bo jaki inny nie zmienia zbytnio gejmpleju, a przy okazji przebudowuje całkowicie konwencję gry? I to w naprawdę świetny sposób, nie kalając ani oryginału, ani przybranych realiów.


RE: Gry - simek - 16-08-2012

Undead Nightmare to taki zmieniatek, a nie dodatek :D


RE: Gry - Gal Anonim - 17-08-2012

Widze, że cyberpunk/sci-fi ostatnio w cenie, tylko dlaczego wszyscy bohaterowie gier musza się teraz umieć bez problemu wspinac wszedzie? :/





Ale tekst: I am the hunter, why am I being hunted?! brzmi jak tragiczne scenopisarstwo. :)

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,12307209,Chcecie_nowych_gier__Prosze_bardzo__Remember_Me_zabierze.html?bo=1


RE: Gry - Gal Anonim - 17-08-2012

Ładnie połączony zwiastun Hitmana z utworem The Killer autorstwa Fifth Movement:




RE: Gry - Arahan - 18-08-2012

Genialny cykl, wiele ciekawostek :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9lkVSU_o-7w[/youtube]


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 18-08-2012

Pograłem trochę w Sleeping Dogs i, cóż... niespodzianką raczej dla nikogo nie będzie, jeśli powiem, że GTA to-to nie jest. Sam zresztą nie spodziewałem się bóg-wie-czego, więc rozczarowania nie ma. Zacznę od minusów, a w zasadzie od jednego, póki co - model jazdy to jest w tej grze, po prostu, tragedia. Widać, że ten element rozgrywki, w przeciwieństwie do wzorcowego w tego typu grach, modelu z GTAIV, czy nawet w porównaniu z dużo gorszym od gry Rockstara z Mafii II, ma w Sleeping Dogs charakter stricte zręcznościowy i na dodatek bliżej mu do "ścigałek" z bardzo, ale to bardzo odległej przeszłości. Pojazdów jest tu raczej niewiele a w każdym bądź razie niewiele takich, które dają, jako-taką przyjemność z bujania się po mieście.

Za to cała reszta to czysta przyjemność. Póki co, najbardziej przypadły mi do gustu walki, hm, kung-fu - jest tu naprawdę spora liczba kombinacji a dodatkowo przy większej ilości przeciwników (10+), na dodatek uzbrojonych w różne kosy i lewary, stanowią niemałe wyzwanie. Nadto, wygląda to całkiem efektownie, choć do finezji starć z serii Arkham... co nieco Sleeping Dogs brakuje. No, ale odkryłem, że przez te ok. 3 godziny gry, najwięcej czasu spędziłem właśnie tłukąc mięśniaków na ulicy (tudzież lądując w szpitalu po starciu z nimi).

W przeciwieństwie do wzmiankowanej Mafii II - z którą bardziej mi się Sleeping Dogs kojarzy - jest tu dużo fajnych rzeczy do roboty "na boku". Wątek główny ledwo co napocząłem, większość czasu trawiąc na robienie misji pobocznych, mini-questów, zbieraniu walizek z forsą, hakowaniu kamer CCTV, etc. (choć obawiam się, żeby znowu nie było, tak jak zawsze w moim przypadku, czyli kilkadziesiąt godzin na robieniu poboczy, a potem na łapu-capu wątek główny, bo gra zaczyna nudzić...). Te mini-questy, o których wspomniałem, to nic nadzwyczajnego (przynajmniej na razie), ale udzielając się na "poboczach" zyskuje się doświadczenie, leveluje postać, co daje nam dostęp do nowych, unikalnych umiejętności, wyposażenia, broni i strojów. Te ostatnie są o tyle ciekawe, w przeciwieństwie do GTA, że oprócz "bajeranckiego" wyglądu zwiększają, np. siłę naszych ciosów, zmniejszają odnoszone obrażenie, itp. W ogóle prosty element RPG to dość interesujący dodatek, którego dotąd w klonach GTA nie uświadczyłem (chyba w Saint Rows był?).

Miasto jest, niestety, dość małe (mniej więcej wielkości "mafijnej" Empire Bay), co może być plusem, albo minusem, w zależności, co kto lubi. Z jednej strony dojazdy na misje nie zajmują wiele czasu, z drugiej do zwiedzania w stylu GTAIV jest niewiele. Owszem, jest masa zakamarków "i dziurek w które warto spojrzeć" ;-) ,ale rozmachu z gry R* nie uświadczycie. Za to wizualnie jest ślicznie - szczególnie ładnie wygląda, hm, Hong-Kong nocą w strugach deszczu... Do tego dać trzeba, że optymalizacja gry jest dla mnie rzeczą wprost zadziwiającą - jak to może tak ładnie wyglądać i chodzić tak elegancko?!

Fabularnie przyzwoicie, choć trochę cliché - choć w sumie głównie o to chodzi, żeby przyciągnać fanów konkretnych gatunków filmowych. Protagonista to konkretny badass, budząca respekt postać, z przeszłością i chęcią zemsty. Motyw zemsty to jest to, co lubię wszędzie - dlatego najbardziej podobał mi się np. właśnie Assassin's Creed 2 - dlatego w historię ze Sleeping Dogs wciągnąłem się z miejsca.

Zapomniałem o minusie jeszcze jednym - polska wersja gry. Odpaliłem wczoraj, w dniu premiery i spolszczenie wydało mi się cholernie dobre, zwłaszcza, jeśli idzie o dialogi. Zero kompromisu. Wczoraj wyszedł patch i zniknęła wersja polska - nie tylko mi, ale wszystkim graczom. Już spodziewałem się kolejnego chamskiego ruchu ze znanej z monopolistycznych zagrań Cenegi, która jest dystrybutorem gry na Polandię i nie w smak jej jeśli ktoś kupuje coś taniej gdzie indziej niż u nich, ale na oficjalnym forum gry developerzy wyrazili zdziwienie i obiecali sprawie się przyjrzeć. Więc jest nadzieja.

Ogólnie grę polecam, dość fajna pigułka na chorobę "nie-mogę-się-doczekać-gtaV". Całkiem jej nie uleczy, ale przyniesie być może pewną ulgę w cierpieniach ;-)


RE: Gry - Gal Anonim - 18-08-2012

Ten koleś jest żalosny. Gada takie pierdoły o dojrzałości gier, a potem robi kupy udajace filmy. Okropne.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,12326903,Panowie__dorosnijta_w_koncu__Tworca_Heavy_Rain_o_branzy.html

Wole bajki Petera Molyneuxa, bo gość chociaż ładnie mówi i szczędzi mi protekcjonalnego tonu.


RE: Gry - Arahan - 22-08-2012

Zastanawialiście się jak wydostać się z Arhkam City i rozpocząć eksplorację Gotham ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UvP4eQxNjQ4[/youtube]


RE: Gry - Mierzwiak - 27-08-2012

Wiecie co wychodzi u nas 7 września? Arkham City GOTY :) Na allegro z przesyłką jest po 160 zł.


RE: Gry - Mierzwiak - 28-08-2012

Na trzy najważniejsze platformy, bejbe. Zgadniesz jakie? :)


RE: Gry - koronex1989 - 29-08-2012

Ależ rewelacyjna wiadomość, Bateson ponownie użyczy głos Hitmanowi:

http://www.gram.pl/news_9wvfGe26_Agent_47_w_Hitman_Rozgrzeszenie_przemowi_tym_glosem_co_zawsze.html


RE: Gry - Hitch - 29-08-2012

Albo od początku tak miało być (dlatego ani razu nie dali posłuchać łysola), albo ugięli się pod naciskiem fanów. W każdym razie to plus, ale i tak chyba nie zagram. Za to ciekawostką jest, że motion capture 47 odegrał Ethan z "Lostów" :)


RE: Gry - Khet - 29-08-2012

Podobno początkowo mieli problem z podpisaniem kontraktu (Bateson zapewne życzył sobie niemałej kwoty) i dlatego zrezygnowali. Dopiero po lamencie fanów wznowili rozmowy.