Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - military - 05-10-2012

Jeszcze się pozachwycam RE5: ale ta gra wsysa! Ale ma klimat! Ale pięknie wygląda! Ale ma przerywniki!

Nie spodziewałem się, że to powiem, ale RE5 to jedna z najlepszych gier tej generacji. I nawet residentowe debilizmu nie są tu tak nachalne. Ba, nawet się w całą intrygę wciągnąłem.:) Dialogi też w porównani z poprzednimi częściami ujdą. Nice!


RE: Gry - Perfik - 06-10-2012

Przy okazji to chyba najlepsza gra w trybie co-op w jaką grałem.


RE: Gry - Khet - 06-10-2012

military, grałeś w RE4? Pytam, bo piątkę przechodziłem bardzo wyrywkowo i całość ocenię dopiero za kilka tygodni, ale mam wrażenie że czwórka jest jednak nie do pobicia - zwłaszcza pod względem klimatu (Afryka i słoneczko nadal mi nie leżą).


RE: Gry - peju - 07-10-2012

Widze ze zostal poruszony temat Residenta. Dla tych co lubia klasyczna serie a zwlaszcza 1 czesc, proponuje o zagranie w Resident Evil Remake, ktory jest do zdobycia na PC, glownie dzieki emulatorowi Dophin. Emulacja (dzieki Ruskim) jest swietnie dopracowana. Oczywiscie jest mozliwosc zarania na platformie gamecube jak ktos ma. W kazdym razie wracajac do gry. Remake miazdzy i to doslownie. Niespodziewalem sie tego po tej grze. Sadzilem ze to tylko odswiezone lokacje i reszta to jedno i to samo. Pozytywnym zaskoczeniem okazaly sie jednak liczne zmiany ktore wrecz idealnie zostaly wprowadzone i nic a nic "nie profanują" pierwowzoru. Sa to lekkie zmiany w fabule, nowe watki, nowe lokacje, nowe mozliwosci. Zostal tez znacznie podwyzszony poziom trudnosci. Zmiany w wygladzie to nie tylko lepsza grafika "statyczna" ale wiele animowanych elementow jak burza za oknem, ktora w trakcie blysku rzuca w pomieszczeniu odpowiednie swiatlo i ciebie, czy kolyszacy sie zyrandol rowniez wplywajacy na cienie wszystkich obiektow w pomieszczeniu. Gra zachowuje wszystko (wlacznie z muzyka) co mial oryginal a dodaje do tego jeszcze wiecej smaczkow.

PS
Takze za posrednictwem tego samego emulatora mozna zagrac na PC w Resident Evil Zero. Jest to gra najbardziej zblizona do pierwszej czesi a raczej jej remaku i jest prequelem calej opowiesci. Aczkolwiek klimat, mimo rozgrywki rowniez w duzej posiadlosci, ustepuje remakowi. No i emulacja nie jest juz perfekcyjna...


RE: Gry - simek - 07-10-2012

Ten sławny brak równoczesnego chodzenia i strzelania kiedyś przestaje wkurwiać? Bo kiedyś odpaliłem gierkę i wyłączyłem po 5 minutach, a skoro mówicie, że to jeden z lepszych co-opów to może się skuszę na powrót do niej.


RE: Gry - Gal Anonim - 07-10-2012

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,12622244,Dla_kazdego_cos_milego___o_poziomach_trudnosci_w_Hitman_.html?bo=1

dobre info o poziomach trudnosci w nowym hitmanie

gra chyba jednak nie zawiedzie, bo nawet ten tryb 'instict' w grze mnie nie martwi, bo na najwyzszym poziomie nawet go nie ma


RE: Gry - military - 09-10-2012

House of the Dead: Overkill - dopiero zacząłem się tym bawić, ale generalnie celowniczek to celowniczek - nie trzeba przechodzić całej gry, żeby wyrobić sobie o niej zdanie. Więc po kolei...

Grindhouse'owa jajcarska otoczka zabija od pierwszych sekund. Już menusy są klimatyczne i zrobione z jajem. To jest gra, w którą włożono serce - lubię takie produkcje. Humor nie jest zbyt wyszukany, ale jest zabawny, nawet jeśli zasadza się głównie na tym, że fucki latają na lewo i prawo. Nawet w menusach. ("Some critics say it fucking gooood... Other say it's MOTHERfucking gooood...")

Początkowo gra wydaje się dość dziwna i chaotyczna - trzeba trochę się w nią wkręcić, bo można odnieść wrażenie, że zostało się wrzuconym do jakiegoś środkowego poziomu. Ale jak już się to zrobi, jest pięknie. Syfiasty, brudny, a jednocześnie komiczny klimat wymiata. Do tego levele są dynamiczne - choć bardziej pod tym względem podobało mi się Dead Space: Extraction. Tam była większa różnorodność - tu strzela się do zombiaków. Ale cóż, tak też jest fajnie.

Największa wada: gra momentami wygląda jak z pierwszego PlayStation. Wii może więcej, co udowodnił choćby DS:E. No ale cóż - to też dodaje grze specyficznego smaczku. Pełna ocena później, ale na razie bawię się przednio i widzę, że zostało jeszcze dużo do odkrycia/zebrania/zastrzelenia.

Na miejscu posiadaczy PS3 zainwestowałbym w HD remake.:)

P.S.
Funkowa muzyka rządzi. Każda gra powinna mieć taki soundtrack!

[Obrazek: 43184_HouseOfTheDeadOverkill-Art-01.jpg]
[Obrazek: house-of-the-dead-overkill1.jpg]
[Obrazek: 3276209495_31239202a3.jpg]
[Obrazek: overkill-05.jpg]



RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2012

Dishonored - pierwsze wrażenia, wiec jak ktoś z twórców to czyta to niech mnie nie cytuje na okładce. Wyglada świetnie. Klimat steampunko-podobny (bo to chyba nie steampunk), trochę czuć retro-chuj-wie-co, jak w BioShocku. Ale najbardziej przypomina świat z Thiefa pospieszony o pare lat. Zaryzykowałbym, że tak wyglądałby świat Thiefa parę wieków później, choć magia jest tutaj mniej obecna. Mechaniką gra bardzo przypomina Deus Ex, bo inaczej niż w serii o Złodzieju, nie ma problemu by przechodzić etapy strzelając i mordując wszystkich dookoła. Ale jak chcemy to możemy być niezauważeni. Super! Świat jest duży, jest dużo do roboty, a moce, choć tych nie ma aż tak wiele, to są użyteczne. Choć czuję, że najwięcej będę używał i tak teleportacji. Pozdro 600


RE: Gry - Gal Anonim - 10-10-2012

Ale świetna gra! Dishonored to jest wersja Thiefa. Nawet kradnie się tutaj podobnie (przedmioty nie gromadzą się w plecaku, tylko spieniężają na miejscu), tyle że jak ktoś Cię zauważy to nie musisz uciekać czy się kryć - możesz go zarżnąć, zastrzelić, wyrzucić z balkonu, cokolwiek. Klimat podobny (podkład przy czytaniu listów i książek również przywołuje na myśl trzeciego Thiefa), świat nieco podobny, gejmplej podobny, tylko bardziej rozbudowany. Dużo opcji przechodzenia etapów bardzo mi się podoba, a walka... kurde, aż chce się walczyć.

W ogóle świetny motyw z używaniem mocy. Choć korzystam głównie z teleportacji (i to jest trochę wada gry - nie chce mi się korzystać ze spowalniania czasu, przejmowania ludzi i zwierząt, ani nawet patrzenia przez ściany) to fajnie urozmaica to rozgrywkę. No i sprawia, ze jest płynniejsza. Z przyjemnością skacze się po dachach.

I do tego teleportacje bardzo fajnie wykorzystuje się w walce. Nie ma nic przyjemniejszego niż patrzenie jak trzech strażników rzucających się na Ciebie nagle pełni zdziwienia rozglądają sie dookoła i nie mogą cię znaleźć, bo ty już jesteś za nimi albo na dachu obok.

No i pojawiaja się też ciekawe motywy. Misja, w której muszę zabić arystokratę w burdelu. Wspinam się na górne piętro, wchodzę na balkon. Podsłuchuje jak rozmawia z dziwką o przebierankach nim skonsumują swą umowę. Wchodzę do środka, przyduszam dziwkę, ale w połowie duszenia on mnie zauważa. Kobieta pada nieprzytomna, a on skacze na mnie z mieczem. Ja się teleportuję za niego. On znów się na mnie rzuca, ja znów się teleportuje i co widzę? Pojawia mi sie komunikat o wykonanym zadaniu. Co się stalo? Gość zamachnął sie tak, że przebił się przez okno, wypadł i zginął. :D Misja wykonana!

Jednym z glownych dizajnerów gry jest gość od Half Life 2.


RE: Gry - military - 10-10-2012

Na jakiej platformie grasz?


RE: Gry - Gal Anonim - 10-10-2012

PeCe.
Fajnym bajerem, właściwie smaczkiem, jest jeszcze jeden gadżet - magiczne serce z - jak rozumiem póki co - uwięzioną kobiecą duszą. Serca używa się do znajdywania run i kościanych amuletów, ale oprócz tego, gdy wcisnie się prawy przycisk myszy to mówi nam o sobie albo o miejscu, w którym jesteśmy. Jeżeli zaś skierujemy je na postać to mówi nam coś, o tej postaci. Bardzo fajny, klimatyczny, dodatek.


RE: Gry - Hitch - 10-10-2012

A ja gram ostatnio w pierwszego "Wiedźmina" i cholernie się wciągnąłem. RPG podane tak jak lubię czyli polane masą krwi, bluzgów, cycków, czarnego humoru i zajebistymi dialogami (choć kiepsko zagranymi, niestety). Do tego szczypta politykowania oraz ciekawych, ambiwalentnych moralnie wyborów. Gra to prawdziwy pożeracz czasu. Polacy spisali się na medal, już nie mogę doczekać się dwójki. Zaczynam się śmiać, kiedy tylko sobie pomyślę o tym, jak by wyglądał np. rodzimy serial chcący toczka w toczkę przełożyć świat z gry na ekrany telewizorów :)

Wpienia mnie tylko łażenie. Zaczynam empirycznie rozumieć o co chodziło Military'emu w jękach na ten temat odnośnie innych gier. Tyle że w dalszym ciągu uważam, że ten element jest perfekcyjny w RDR, a tu twórcy każą przemieszczać się po słabo zaprojektowanych pod kątem eksploracji mapach, za pomocą strasznie topornego sterowania, w dodatku nie nagradzając gracza niczym poza postępem w misji lub fabule. Na szczęście cała świetna reszta rekompensuje tę przykrą stronę wiedźminowania.


RE: Gry - peju - 10-10-2012

Bardzo fajny trailer Dishonored:



RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 11-10-2012

Kurka siwa, Crov zaostrza apetyty a ja muszę czekać do piątku, do premiery, chociaż pudełko z grą leży i czeka. Grrr...


RE: Gry - Craven - 12-10-2012

Przed chwilą odebrałem zamówione wcześniej XCOM. W sklepie pracują same nerdy - powiedzieli, że czekają tylko na fajrant i sami idą grać, i że dzisiaj mieli do wydania 15 paczek, w tym 13 razy ufo :)


RE: Gry - military - 12-10-2012

Co to za sklep? Bo chyba nie Empik.:) Kiedyś pytałem o jakąś grę, to ekspedientki patrzyły na mnie jak na kosmitę.


RE: Gry - Khet - 12-10-2012

Empiki:) Byłem kiedyś świadkiem, jak tzw doradca klienta doradzał pewnemu panu kupno "Adżowampirez" w prezencie dla syna, ale pan stwierdził że "jak o wampirach, to nie".

Tak, chodziło o Age of Empires III. Ale to tak na marginesie, po podobnych historii zdarzało się pewnie więcej.


RE: Gry - Wawrzyniec - 12-10-2012

Tekken Tag Tournament 2

Giera skutecznie oderwała mnie od Guild Wars 2. Ciorając moim Bryanem poczułem się jak za szczyla, gdy przebijało się przez kolejnych przeciwników, żeby tylko odblokować wykręcone animacje podsumowujące historię fighterów. Walki są mega płynne i z większym powerem niż w tylko niezłej "szóstce". Wszystko podlane elektroniczno-dubstepowym klimatem, który, o dziwo, nie okazał się wieśniacki.

Sieciowe pojedynki pozbawione są jakichkolwiek lagów i nie odczuwa się żadnej różnicy pomiędzy singlem (szósty Tekken był pod tym względem co najwyżej średni). Satysfakcja ze zmłócenia żywego przeciwnika jest ogromna.

Dodatkowo dochodzi odkrywanie masy rzeczy - od strojów poprzez filmiki z pierwszych trzech odsłon i Tekken Tag Tournament 1 na rangach i tytułach kończąc. A jest kim, bo zasób wojowników uwzględnia chyba wszystkie tekkenowe postacie, jakie kiedykolwiek się pojawiły. Aż się łezka w oku zakręciła po zobaczeniu facjat pamiętających czasy "dwójki. Najlepszy Tekken w jakiego grałem od piątej odsłony ("trójki" nie liczę, bo siła nostalgii skutecznie zaburza mi percepcję).

[Obrazek: tekken-tag-tournament-2.jpg]

[Obrazek: Tekken+Tag+Tournament+2]


RE: Gry - Snappik - 23-10-2012

Pierwszy gameplay z Rome II: Total War



Chyba czas oszczędzać kasę na nowy sprzęt. Wygląda zbyt zajebiście ;)


RE: Gry - Gal Anonim - 23-10-2012

Ja bym chciał wiedzieć, dlaczego BezcelowyAlbatros coś tam narzekał na Dishonored :(