Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Jakuzzi - 20-11-2012

Zapodane screeny nasunęły mi myśl, że fajnie by było, gdyby ktoś odświeżył i ponownie wypuścił Rune.


RE: Gry - military - 20-11-2012

Potwierdzam, fajnie by było.


RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2012

(20-11-2012, 14:37)military napisał(a): Crov, jeśli byłby to czasowy exclusive, to po prostu powiedzieliby, że to czasowy exclusive - nikt się z tym nie kryje od dobrych 5 lat.
W przypadku, na przykład, GTA IV i LA Noire nie mówiono od początku, że gra będzie na PC (wydaje mi się, że w przypadku GTA SA jeszcze też, ale nie dam głowy). Zawsze wyglądało to dokładnie tak: "Nie wiadomo, może, zależy, na razie skupiamy się na wersji na konsole ble ble." I właściwie tylko przy Red Deadzie i Agencie (którego wciąz nie ma) powiedzieli, że nie mają wersji PCtowej w planach dość szybko. Jak dla mnie to zwykłe PRowe gadanie, żeby nie zepsuć sobie kontaktów z konsolowcymi producentami. Na pewno wiele xboxów się sprzedało, bo GTA (ja z tego powodu go kupiłem). Zresztą nie tylko R* tak gada, to zwykła gadka twórców w tego typu sytuacjach i łatwo przewidzieć, co się jednak ukaze na platformie, o którą pyta dziennikarz.

Aczkolwiek nie wykluczam, że to tylko wielki przypadek i przypadkowo zazwyczaj w podobny sposób formułują odpowiedzi twórcy i PRowcy zapytani o takie rzeczy.

Cytat:Sam pomysł, że obaj konkurujący ze sobą producenci konsol mogliby jakoś wynegocjować brak wersji PC, jest tak absurdalny, że nie wiem, jak go skomentować.
To dużo "exclusive'ów" musi wydawać się Tobie absurdalnych.


RE: Gry - military - 20-11-2012

Jakich exclusive'ów?


RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2012

Gier, które wydawane są tylko na jedną platformę, bo tak umówił się twórca gry z producentem platformy.


RE: Gry - military - 20-11-2012

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, pomyśl, zrozum, wtedy odpowiedz.


RE: Gry - simek - 20-11-2012

Crov uważa każdą grę, która wyszła na konsole, a nie wyszła na pc za exclusive'a.


RE: Gry - Gal Anonim - 20-11-2012

Nie prawda.


RE: Gry - Gal Anonim - 22-11-2012

Gram w Hitmana. Jestem zawiedziony. To dobra gra, ale to nie Hitman. To dowód na to, że w przyrodzie nic nie ginie, bo to Splinter Cell pomieszany z Hitmanem. To może być dobre, bo starego Splinter Cella już nie ma i seria z Fisherem poszła w grę akcji, ale kurde. Co teraz będzie nowym Hitmanem?

http://www.youtube.com/watch?v=2GXlDyR5QSw&feature=youtu.be


RE: Gry - awalanz - 23-11-2012

Ja grałem w tego nowego hitmana i to nie jest już to samo. Widać, że efekty wizualne były ważniejsze niż sama gra. Szkoda bo starsze części były kapitalne.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 24-11-2012

(22-11-2012, 18:43)Crov napisał(a): Gram w Hitmana. Jestem zawiedziony.

Ja, jako że nie grałem we wcześniejsze Hitmany, zawiedziony specjalnie nie jestem, i gra generalnie mi się podoba. Aczkolwiek, zastanawia mnie jedno. Zastanawia i wkurza jednocześnie. Postawiłem sobie poprzeczkę wysoko (jak na mnie) i gram na poziomie hard - czy to kwestia tego poziomu, czy durne niedociągnięcie w grze, kiedy na danym etapie unieszkodliwię kilku przeciwników, pochowam ciała a potem "zapiszę" grę aktywując któryś z punktów kontrolnych, to po po późniejszym wczytaniu tego "sejwa" znowu pojawiają mi się wrogowie, których zlikwidowałem przed zapisem.

Wygląda to tak - ogłuszam policjanta, chowam go gdzieś, przebieram się i ruszam dalej. Znajduję checkpoint, zapisuję. Robi się gorąco, wczytuję grę i ten, którego zlikwidowałem nadal żyje. Mimo, iż po wczytaniu gry mam na sobie jego mundur. Żeby było śmieszniej, ponownie odgrywane są mini-scenki i dialogi, pomiędzy postaciami, które nieprzytomne powinny się znajdować w jakimś ustronnym miejscu. Durne to trochę, nawet jeśli celowe. Po prostu sukcesywne eliminowanie przeciwników z poziomu traci sens, bo przy pierwszym potknięciu - oczywiście, jeśli chce się zachować status niewykrytego - i po załadowaniu gry (zapisanej nawet wtedy, kiedy na planszy został, np. tylko jeden ludzik) wszystko wraca do stanu początkowego.

No i jeszcze kwestia tego, co widzą przeciwnicy. Zwiększanie poziomu trudności, przez wprowadzanie rozwiązań, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością a poza tym trącą trochę oszukiwaniem gracza i łamaniem ustalonych reguł jest wg mnie tanie. Wrogowie dostrzegali mnie z takich kątów widzenia, że powinni mieć około 4 par oczu, po każdej stronie głowy. A że gra dzieje się na Ziemi, i przeciwnikami nie są kosmici, to jest trochę słabe. Można było to rozwiązać inaczej, np. stopniem reakcji na genenerowany hałas, zmieniając wrażliwość na odgłosy, "szum" otoczenia, czy głośność poruszania się po rożnym podłożu.

No i przebieranie też trochę traci sens. OK. Przyjmuję do wiadomości, że ci, któych "barwy" noszę łatwiej mnie rozpoznają, ale na obecnym poziomie trudności w trymiga rozpoznają mnie wszyscy ("inaczej" ubrani, troszkę wolniej). I to takie, trochę oszustwo gry, o którym wspomniałem.

No, ale póki co jakoś mi idzie, i mam dobre wyniki, a przy ostatniej misji dostałem nawet status weteran :)


RE: Gry - Gal Anonim - 29-11-2012


Bałbym się stanąc obok tego kolesia :) Ale fajnie, widac, że inteligentny gość. Powinien dopakować i grać Hitmana w filmie.

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=l_4gDUFRvag&NR=1


RE: Gry - military - 29-11-2012



Z jednej strony zapowiada się ciekawa i klimatyczna gra, a pomysł powrotu na LV-426, do kolonii która częściowo ocalała po wybuchu, i oglądanie wydarzeń z A2 i A3 z innej perspektywy, jest intrygujący. Z drugiej strony - ileż można wracać na pieprzone LV-426? Z trzeciej strony - projekty nowych obcych prezentują się niedorzecznie. Z czwartej strony - mimo wszystko fajnie, że próbują wprowadzić jakieś oryginalne elementy. Z piątej strony - grafika wygląda generalnie gorzej niż w AVP. Z szóstej strony - fajna jest współpraca zespołowa, ale z siódmej strony przeskakiwanie między postaciami może niszczyć klimat.

Sam nie wiem, co myśleć o tej grze. Pewnie wyrobię sobie zdanie dopiero po zakupie.:)

EDIT:
Nie daje mi usiedzieć na miejscu ten trailer przez tego pieprzonego świecącego obcego, który rozrywa sobie głowę i eksploduje kwasem. Biorąc po uwagę, że liczebność obcych jest uzależniona od liczebności ludzi (czyli: skąd tam tyle obcych?), samobójcze ataki są najgłupszą rzeczą, na jaką może wpaść scenarzysta tej gry. Ale z drugiej strony - może gejmplej będzie przez to lepszy. Ale z trzeciej strony...


RE: Gry - Wawrzyniec - 29-11-2012

Zieew. Nie ma w tym trailerze absolutnie nic, co by mnie w jakikolwiek sposób zaintrygowało. To wszystko jest tak bardzo podobne do wcześniejszych gier z Alienami, że kupując CM czułbym się dymany na kasę. Tak na dobra sprawę nie wiem, co mieliby wprowadzić, żeby zachęcić mnie do zakupu. Nowe Alieny totalnie zlewam, a nowe giwery musiałyby ocierać się o geniusz, żeby przebić funkcjonalnością stary zestaw. W kwestii multi Colonial Marines jawi mi się jako uboższa wersja wszystkich AVP, bo brakuje Predatora. A jeśli chodzi o kampanię, to czuję w moczu, że będzie maksymalnie odtwórcza. Tę produkcję mogą przebić tylko rozjebujące mózg pomysły, a tych na razie w żadnym materiale promocyjnym nie dostrzegłem.


RE: Gry - military - 29-11-2012

To nie ma być nowatorska gra, tylko "uczciwa", solidna adaptacja Alienów - bez Predatorów, bez bullshitu. Co prawda bullshit już widzę w postaci kretyńskich nowych obcych, ale nadal jestem zaciekawiony. Po prostu chcę połazić po Sulaco.

Oczywiście może się okazać, że łażenie ograniczy się do podążania za dziesięcioma wskaźnikami oraz oglądania oskryptowanych scenek. Taka formuła, którą przyjęli (drużynowa współpraca, korzystanie z narzędzi) aż się prosi o dowolność w podchodzeniu do leveli i brak jakichkolwiek podpowiedzi. Wątpię jednak, że tak będzie.


RE: Gry - Joe Chip - 29-11-2012

Cieszę się:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/syberia-3-gra-oficjalna-zapowiedz-benoit-sokal.html

Hitman 6?:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/hitman-6-gra-grafiki-koncepcyjne.html


RE: Gry - Gal Anonim - 29-11-2012

O kolejnym Hitmanie mowilo sie jeszcze przed premierą Absolution, tak jak i o tym, że chcą wypuszczać jedną część co roku, wg modelu Call of Duty (tj. nad serią pracować będą dwa studia). Jeżeli jakość zachowają to dla mnie spoko. Oby poprawili błędy, które popełnili twórcy Absolution (popsuty system przebrań, czekpojntów, oraz zbyt Rodriguezowska fabuła i postacie - więcej noir ma być!). Osobiscie byłbym zadowolony, gdyby w jednym roku wychodził klasyczny Hitman - tj. oddzielne, duże sandboksowe misje z celem do zabicia, a w drugim ten na modłe Absolution - mocno osadzony w fabule.


RE: Gry - wujo444 - 29-11-2012

THQ Humble Bundle
http://www.humblebundle.com/

PWYW: (od 1$)
Darksiders
Metro
RF: Arm
CoH + OF + ToV


BTA:
Saint Row 3

To tak dla przypomnienia, że firma zdycha.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 01-12-2012

Najbardziej klimatyczna "pokazówka" z nowego Hitmana. Jako, że powtarzałem etap z 10 razy, mogę powiedzieć, że nawet po 10 razie się nie nudzi ;-)



(gdyby przeglądarka nie odtworzyła Wam od podlinkowanego momentu, skoczcie do 48:14)


RE: Gry - military - 03-12-2012



Pierwszy raz widzę "ciche przerzucenie w stylu Hulka Hogana" - wygląda to kuriozalnie. Stealth kill polegający na przerzuceniu gościa do tyłu. Przecież facet powinien drzeć mordę jak szalony.