Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


- jarod - 28-08-2009

Mnie w tym filmie dobiło zdjęcie maski ukazującej pospolity ryj i tekst "jestem taki jak wy". 4/10? Dobry humor masz najwyraźniej.


- Mierzwiak - 28-08-2009

Pamięć mnie myli, czy to nagranie faktycznie było dość lajtowe? Miałem wrażenie że reżyser próbuje mi wmówić że to coś szokującego, tymczasem jedyny szok to wspomniane przez Mentala śmieszne aktorstwo Cage'a w scenie projekcji.


- Mental - 28-08-2009

tak było. takie nagrania to ja z koleżanką kręciłem jak miałem 8 lat.


- Bart - 28-08-2009

A mi się 8mm podobało :]


- Don Vito - 28-08-2009

Walkiria: Dobrze zrealizowana, pusta wydmuszka. Stauffenberg wybielony do granic możliwości jest niczym rycerz w lśniącej zbroi, który chce ratować Niemców przed Hitlerem. Nie kupuję tego. Co dalej... pierwsza połowa jest nudna, tempa film nabiera dopiero w drugiej połowie. Singer naprawdę dobrze buduje atmosferę, ale to nie zastąpi dobrego scenariusza, którego tutaj zabrakło. Cruise stara się jak może, ale mu nie wychodzi. Szkoda, bo potencjał był ogromny, a tak tylko...

5/10


- Predator895 - 28-08-2009

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford - na szczęście istnieją jeszcze takie filmy od których nie można oderwać oczu. To mój drugi seans za pierwszym razem nie zrozumiałem i nie zagłębiłem się kompletnie w tej historii. Teraz było zupełnie inaczej, wżyciu nic mnie aż tak nie pochłonęło . Delektowałem się każdą klatką filmu a kiedy dotrwałem do samego końca , ogarną mnie wszechobecny smutek . Najambitniejsza rola Pitta jak do tej pory , chłop w końcu zasłuży na tego upragnionego oscara. Marzę tylko, aby było to w wielkim stylu którego byłem dzisiaj świadkiem.

[Obrazek: vlcsnap14379.png]
10/10


- Hitch - 29-08-2009

Death Race
Takie tam pomieszanie nowych "Need for Speed" (styl wizualny) z "Carmageddonem". Durne to to, ale dziwo ogląda się bez bólu. Dobrze, że Anderson nie poszedł w kierunku "Mortal Kombat" i nie zrobił tego filmu pod PG-13. Choć sama rozwałka i tak jest mocno dziecinna. Można zobaczyć, chociażby dla Stathama, który marnuje się niemiłosiernie.
5/10 (Mam dobry dzień :))


- Mierzwiak - 29-08-2009

Predator895 napisał(a):Mażę
Predator do diaska zainstaluj sobie Firefoxa z modułem sprawdzania pisowni, bo takie ortograficzne kwiatki walisz że oczy bolą.


- Bart - 29-08-2009

Ale akurat "mażę" to słowo poprawne, tyle że w innym kontekście ;)


- wujo444 - 30-08-2009

The Last legion
Dramatycznie zly film. Glupi, stereotypowy, bezsensowny. Scenariusz pisany metoda ctrl+c, ctrl+v, tylko nazwiska i scenerie zmieniono - gdyby uzywano kalki z maszyny do pisania, bylaby ona czysta. Jeden z najgorszych jakie widzialem w zyciu, wylaczylem po 30min. Zdjecia i montaze slabe, ale to i tak lepiej niz reszta.
0/10

7 sekund
Naciagane i nielogiczne popisy Willisa. nawet nie wiem co napisac, takie to bylo srednie.
4/10


- JohnBerebere - 30-08-2009

Powtórka z filmami Andesona objęła "Boogie Nights", "Magnolię" i "Aż poleje się krew" i trudno jest mi sobie wyobrazić bardziej udane seanse. ;)

"Human Traffic" - z niegdysiejszego zachwytu pozostał blady cień. Naiwne to i nieraz głupie, a na dodatek podłe. Film posiadał wszelkie cechy, aby stać się obrazem kultowym, ale nie stał się i to jest dobry dowód na to, że tysiąc much ma pewne rozeznanie w tym, co ogląda. Świetny temat, ale najwyraźniej zabrakło wyobraźni, aby podbudować fabułę tak, aby pewne sprawy uwiarygodnić. Na dobrą sprawę całą paczkę bohaterów nie łączy nic ponad to, że chodzą razem na imprezy, a jednak (o dziwo) coś ostatecznie z tego wynika. Pytanie: dlaczego?, a odpowiedź nie może paść inna, jak to, że jest to film, a film powinien pełnić swoją funkcję pokrzepiająco - rozrywkową. Zupełnie nie podobało mi się ukazanie pracowników MCDonalda jako żywych robotów. Chyba najbardziej kupiasty moment filmu, może oprócz tego, w którym jedna z bohaterek dziwi się, że Sting jeszcze żyje (a nie powinien był hahahaohohohohyhy). Nie polecam.

"Paradox Lake" - jednak miałem nosa. Bardzo dobra, niesztampowa i nietypowa mieszanka thrillera czy też horroru z paradokumentem, zaskakująca biorąc pod uwagę, jaki sobie obrała temat. Wcale nie chodziło o pokazanie jak to osoby autystyczne mają źle i niedobrze. Świetne momenty, w których kamera próbowała się zagłębić i ukazać świat z perspektywy osoby autystycznej. Ktoś może powiedzieć, że trzęsące ujęcia z ręki, jednak dla mnie zdecydowanie coś w tym było. Szkoda tylko, że ten film taki niedostępny i nie pozostaje nic innego, jak czekać na telewizję, która pełni swoja misję. A może widział ktoś, a może nawet nagrał, a może nawet wrzuci na jakiś rozdajnik w rodzaju rapidszera? : )

"Antychryst" - nie podeszło, a może po prostu nie miałem ochoty się zagłębiać w tego rodzaju film w wypełnionej po brzegi sali kinowej, albo zwyczajnie zbyt głupi jestem. Jakoś zabrakło mi tu treści. Mógłbym sobie wymyślać, podstawiać i interpretować, ale w tamtym momencie było to ponad moje siły. Nie zrozumiałem. Sam nie wiem, co napisać. Może tylko to, że taka "Persona", którą też ostatnio miałem okazję obejrzeć po raz kolejny, a która jak by nie było należy do podobnego rodzaju kina, spodobała się bardzo. ;| Bez zbędnego udziwniania i (tak mi się wydaje) prób ukrywania sensu. Prostsza i bardzo trafna.


- Hitch - 30-08-2009

Generał: Zamach na Gibraltarze
O rany, jaki kiep. Rasowy teatrzyk telewizyjny z mikroskopijnym budżetem. Polaków nie sposób odróżnić od Anglików, ani Rosjan, bo wszyscy mówią przepiękną polszczyzną. Dodatkowo twórcy zamiast wybrać, którąś z ciekawszych i logiczniejszych teorii, założyli, że zamachu dokonała banda niekompetentych kretynów, a nie profesjonalni zabójcy (także sama śmierć generała na filmie, nie zgadza się z ustaleniami lekarzy sądowych). Ostatnim gwoździem do trumny jest słabe aktorstwo mieszające się z teatralną pompą.
Ciekawe, czy w kiepskiej jakości tej szmiry też Brytyjczycy maczali palce :)
2/10


- Pitero - 30-08-2009

Całe szczęście - kolejna bajeczka z Lindsay Lohan (nie bijcie, naprawdę ją lubię :mrgreen:). Szkoda tylko, że fabuła taka przewidywalna, kiepski humor i co tu więcej gadać - takie tam pierdoły. Daję 5/10 bo Chris Pine jeszcze dawał radę.


- Luis Cyfer - 30-08-2009

Szeregowiec Rajan - Wiadamo, wypas. Niasmowita szczelanina na plazy jak i koncowa dluga potyczka. Rola zycia Ridicka. Lubie do tego filmu wracac co jakis czas. Nie nudzi sie. 9/10


- Mental - 30-08-2009

One Hour Photo - bardzo podobał mi się ten thriller z powodu ostentacyjnego minimalizmu i przemyślanej fabuły. całość opiera się na inspirującym pomyśle, że facio wywołuje zdjęcia dla klientów i żyje ich życiem. nie twierdzę, że koncept wyeksploatowano na maksa, ale twierdzę, że reżyser dokładnie wiedział, co chce opowiedzieć i wyszło mu super konsekwentnie. zaskakująco dobry dramat/dreszczowiec z kapitalną rolą Williamsa oraz jak zawsze świetną Connie Nielsen (w odróżnieniu od mega sucharskiego 'Nożownika' tutaj wreszcie występuje nie tylko w roli ornamentu).

[Obrazek: 2002_one_hour_photo_001.jpg]


- Mierzwiak - 30-08-2009

Mental napisał(a):One Hour Photo
Zdjęcia i kolorystyka w tym filmie są kapitalne. W ogóle to mega dobry film.

Horsemen - kiepska zrzynka z Seven, nawet z powtórzonym twistem z filmu Finchera. Quaid łazi ze zbolałą miną, a Zhang najwyraźniej dostała od reżysera polecenie by grać w maksymalnie karykaturalny i irytujący sposób. Plus cała masa do bólu ogranych schematów w stylu "żona nie żyje a ojciec nie ma czasu dla synów". A fe.


- jarod - 30-08-2009

Mental, przy najbliższym wypłynięciu tematu Connie Nielsen na tym forum planowałem Ci One Hour Photo zarekomendować :-) Świetny IMO film i szkoda, że przeszedł tochę bez echa. Twierdze, że z Romanka moze być kiedyś wielki reżyser. Debut udawadnia, że facet ma pomysł na własne autorskie kino i nie boi się wyzwań.


- TylerD - 01-09-2009

Fargo - Nie postarzał się się ani trochę. Świetna reżyseria, fabuła, obsada. Steve Buscemi wystarczy, że pojawia się przez chwilę na ekranie a na mojej twarzy już jest uśmiech:) Rewelacyjny film 9/10

Złodziej - Dobre kino. James Caan świetnie się spisał, sama postać Franka jest rewelacyjna. Gość z zasadami, których nigdy nie złamie, tajemniczy, oddany. Film jest praktycznie dopracowany pod każdym względem. Podsumowując Michael Mann spisał się bardzo dobrze:) Nie jest to kino wybitne ale faktycznie jest to przedsmak tego co czeka widza w "Gorączce" 7.5/10


- Bartholomew - 01-09-2009

Desperado - rewelacja. najlepszy film rodrigueza. w dodatku dla mnie ma wartosc sentymentalna; a el mariachi w wykonaniu banderasa to mistrzostwo. ciul z tym, ze jest momentami przesadzony - wynagradza to klimat i swietna muzyka. w dodatku te mrugniecia okiem do widza...10/10 lepszego filmu o meksykanskim mscicielu raczej juz nie bedize


- Danus - 01-09-2009

Grindhouse: Death Proof- Ledwo przebrnąłem przez seans. Film tylko utwierdziła mnie w przekonaniu że nie trawie stylu Tarantino lub po prostu nie lubię jego filmów. Nuda, brak jakichkolwiek emocji, film jest zdecydowanie przegadany a postacie przerysowane. Stracone dwie godziny z życia, ale już nigdy więcej z filmami Tarantino. Nie będę wspominał o żałosnym zakończeniu które pozostawiło u mnie pewien niesmak.
1/10