Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
LOST (ABC, 2004-2010) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: LOST (ABC, 2004-2010) (/Thread-LOST-ABC-2004-2010--77)



- Khet - 25-05-2007

Cytat: wiadomo, że z pijakiem nikt sie nie chce zadawac ale po tym co razem przeszli chyba powinna miec do niego cieplejszy stosunek).
Najpierw zobaczymy co się wydarzyło zanim wydostali się z wyspy :)
Cholera, nie wiem jak ja wytrzymam przez te kilka miesięcy :P

Wie ktoś kiedy w końcu ma być 4 sezon ? Jedni mówią, że w styczniu, inni w lutym, a gdzie indziej pisze, że we wrześniu o.O


- Mierzwiak - 25-05-2007

Finał: G E N I A L N Y.

Jack jest w strasznym zdaniu i cholera wie, co się musiało dziać że dzieją się z nim takie rzeczy. Dlaczego chce wrócić na wyspę? I kto umarł? Nie teoretyzowałbym, że to Ben albo Locke, bo może jest to ktoś nowy, kogo jeszcze nie poznaliśmy.

4 sezon wystartuje 8 lutego.


- Khet - 25-05-2007

Mierzwiak napisał(a):Nie teoretyzowałbym, że to Ben albo Locke, bo może jest to ktoś nowy, kogo jeszcze nie poznaliśmy.

Dziwi mnie tylko podejście Jacka i Kate do tej osoby - Jack nie jest ani rodziną, ani przyjacielem, a Kate to zwisa i powiewa... Nie przypominam sobie, żeby do kogoś z wyspy mieli aż takie fizjologiczne podejście...

Interesujące są jeszcze słowa Jacka - "mam już dość kłamstw" (czy coś w tym stylu) - czyżby fakt istnienia wyspy musieli utrzymywać w tajemnicy ?


- Mierzwiak - 25-05-2007

Bardzo ważnym szczegółem są dwie rzeczy:
1) to że Jack zdecydował się na samobójstwo po śmierci tej osoby
2) kiedy stanął na moście, powiedział "Wybacz mi" - oczywiście to słowa skierowane do tej osoby.


- Khet - 25-05-2007

Jack obwinia siebie za to, że wydostali się (w sumie nie wiadomo czy wszyscy) z wyspy, bo raczej nie skończyło się to tak pięknie jak się zapowiadało.

Mimo wszystko Mierzwiaku, Twoja teoria z kimś nowym wydaje się jak najbardziej prawdopodobna.


- Mierzwiak - 25-05-2007

Poza tym wygląda na to, że Jack jest w jakiś sposób bardzo związany z tą osobą, skoro tak przejął się jej śmiercią. Z kim jest aż tak związany na wyspie? Z Kate, a ona przecież żyje. Nie widzę nikogo innego.

A zatem jeśli to jest ktoś z wyspy, to czekają nas naprawdę interesujące sezony.

Co dl flash-forwardu - tak jak ktoś pisał na zagranicznym forum, chyba należy się spodziewać że to jednorazowa wycieczka w przyszłość. To miało pokazać, że na wyspie będą się działy interesujące i dramatyczne wydarzenia, które doprowadziły Jacka do takiego stanu. Swoją drogą ciekawe co z resztą.


- Khet - 25-05-2007

Cytat: To miało pokazać, że na wyspie będą się działy interesujące i dramatyczne wydarzenia, które doprowadziły Jacka do takiego stanu.
To raz, dwa, to trzeba było wymyślić coś co da porządnego kopa i zmusi malkonentów do dalszego oglądania :P Tak na marginesie, to nie rozumiem ludzi, którzy w połowie 3 sezonu rzucali serial w pizdu, bo odcinki były "drętwe" (sprawa sporna, no ale cóż).

Jeśli chodzi o nieboszczyka - krążą teorie, że to Juliet, ale to jest absolutnie bez sensu, bo w artykule gazetowym pisze wyraźnie, że to MĘŻCZYZNA ;)


- Gal Anonim - 25-05-2007

Wszystkie teorie, wraz z za i przeciw są w linku, którym podałem wcześniej. Warto poczytać i się zastanowić.


- Khet - 25-05-2007

Rzuciłem okiem, ale wolę dyskutować opierając się na własnych (i forumowych) przypuszczeniach ;)


- Mierzwiak - 25-05-2007

Właśnie obejrzałem sobie raz jeszcze, z rzędu, 3x21 i 3x22-23. NAJLEPSZY. SERIAL. W. HISTORII.

Wychodzi na to, że ta osoba z artykułu popełniła też samobójstwo, w końcu napisane jest że "znaleziono martwego mężczyznę".


- Guzeppe - 25-05-2007

Ten serial jest posrany. Z głównego bohatera robią na końcu żula, który nie wie, co ze sobą zrobić. Jeśli wszystkie pozotałe odcinki mają po prostu pokazać, czemu Jack wpadł w alkoholizm i dał sobie odbić pannę, to świetna sprawa. Będziemy oglądać film, którego zakończenie znamy. Szczerze wątpię, że scenarzyści pokazali nam zakończenie historii, szczególnie że nie jest ono zbyt optymistyczne. Pewnie będzie alternatywny happy-ending :D.
Tak czy inaczej- nieźle sobie z nami pogrywają, czubki zza oceanu.


- Mierzwiak - 25-05-2007

Guzeppe napisał(a):Będziemy oglądać film, którego zakończenie znamy.
Nie. Znamy tylko malutki ułamek zakończenia - że Jack i Kate wydostali się z wyspy. Nie wiemy czym jest wyspa, czym jest dym, kim jest Jacob, skąd się wziął na wyspie Richard i nie wiemy kilkudziesięciu innych rzeczy.


- Gal Anonim - 25-05-2007

Khet napisał(a):Rzuciłem okiem, ale wolę dyskutować opierając się na własnych (i forumowych) przypuszczeniach ;)
Interesujace, wiekszosc Twoich przepuszczen jest zawarta w teoriach na temat finału na LOSTopedii :wink:

Mierzwiak napisał(a):Wychodzi na to, że ta osoba z artykułu popełniła też samobójstwo, w końcu napisane jest że "znaleziono martwego mężczyznę".
Nie do konca rozumiem w jaki sposób to wskazuje na samobójstwo?

jedna z teorii:
The coffin contains someone named Jeremy Bentham, a reference to a philosopher of the same name.

Interesting to note that the wiki article on Jeremy Bentham says, "His hobbies included the study of time travel."

The "Jeremy Bentham" guess comes from a hi-res screencap of the newspaper clipping. You can make out the first name starting with "J" and the last name ending with "ntham." And the writers like to give the characters the names of philosophers. You can also make out that the man died on Grand Avenue in downtown LA, in "The Tower [unreadable]."

This idea seems rather strange, to say the least. The screenshot clearly indicates that there is an 'a' before 'ntham', and suggests the letter before that is a capital such as 'L'.


Niby ostatni akapit neguje teorię ale twórcy lubią nawiązywać do filozofów (vide John Locke) także to możliwe. Z drugiej strony, nie lubie teoretyzowac bo jeszcze okaze sie, ze pod jakims wzgledem miałem racje i mnie tak nie zaskoczy nastepny sezon. I mamy czekac cały rok? Do lutego 2008? Okropne :/


Co do Richarda, to dalej myślę, że jest jednym z załogi Black Rock i pływał pod kapitanem Magnusem Hanso.


- Khet - 25-05-2007

Matyldo, nie nadążam za wami.

Crov - nie wnikam w to, czy moje przypuszczenia pokrywają się z czymś tam co ktoś napisał. Po wszelkich serwisach nie biegam, więc nie wiem kto o czym pisze.

Z filozofem to dosyć ciekawe, ale nie zmienia to faktu, że tej postaci nie znamy ;)


- Mierzwiak - 25-05-2007

Crov napisał(a):Nie do konca rozumiem w jaki sposób to wskazuje na samobójstwo?
No tak, źle się wyraziłem nie wynika by popełnił samobójstwo, to moje przypuszczenie. Może ta osoba też nie radziła sobie po powrocie i chciała wrócić?

Cytat:I mamy czekac cały rok? Do lutego 2008? Okropne :/
Spoko, będzie 2 sezon Heroes :D


Aha, w ramach ciekawostki:
Moment, w którym Desmond widzi za okienkiem pogrążającego się pod wodą Charliego i wali gaśnicą jest dokładnie taka sama jak w finale pierwszego sezonu Alias. Tylko że tam Vaughn przeżył, a biedny Charlie niestety nie :cry:


- Khet - 25-05-2007

Cytat: Tylko że tam Vaughn przeżył, a biedny Charlie niestety nie

Nic pewnego :D


- Gal Anonim - 25-05-2007

Mierzwiak napisał(a):
Crov napisał(a):Nie do konca rozumiem w jaki sposób to wskazuje na samobójstwo?
No tak, źle się wyraziłem nie wynika by popełnił samobójstwo, to moje przypuszczenie. Może ta osoba też nie radziła sobie po powrocie i chciała wrócić?
To możliwe. Akurat Locke by pasował, bo jego życie poza wyspą było wyjątkowo do bani. Jak sie zastanowic to chyba kazdy z "Lostowiczów" miał życie do bani poza wyspą. Hmm.
Swoją drogą, bardzo ciekaw jestem jak wyjaśnią sprawę numerów Hurleya, w końcu jego przypadków nie da się wytłumaczyć spiskiem Hanso Fundation.

Cytat:
Cytat:I mamy czekac cały rok? Do lutego 2008? Okropne :/
Spoko, będzie 2 sezon Heroes :D
Oo, jasne, może odrazu kopnij mnie w jaja i wbij nóż w pęcherz? :P Dobrze, ze moge ogladac "Shield" i mam "Sopranos" do nadrobienia. Z drugiej strony, "Heroes" chyba obejrze bo lubie psioczyć na ten serial :P


- Mierzwiak - 25-05-2007

Khet napisał(a):Nic pewnego :D
Niestety pewnego, aktor odszedł z serialu.

Ale ze słów producentów wynika, że jeszcze go zobaczymy, ale nie na wyspie - czyli że będzie w czyichś flashbackach.

Crov napisał(a):Swoją drogą, bardzo ciekaw jestem jak wyjaśnią sprawę numerów Hurleya, w końcu jego przypadków nie da się wytłumaczyć spiskiem Hanso Fundation.
Tego chyba nawet nie trzeba wyjaśniać, ot, jeszcze jeden zbieg okoliczności w serialu.

A znaczenie liczb zostało wyjaśnione w Lost Experience.


- Gal Anonim - 25-05-2007

Mierzwiak napisał(a):
Crov napisał(a):Swoją drogą, bardzo ciekaw jestem jak wyjaśnią sprawę numerów Hurleya, w końcu jego przypadków nie da się wytłumaczyć spiskiem Hanso Fundation.
Tego chyba nawet nie trzeba wyjaśniać, ot, jeszcze jeden zbieg okoliczności w serialu.

A znaczenie liczb zostało wyjaśnione w Lost Experience.
O ile pamiętam, to liczby właśnie nie zostały wyjaśnione - tzn. wiadomo, że Hanso Fundation i Mittlewerk je zna ale nie do końca znają ich znaczenie czy coś w tym stylu.

Nawet jeśli przeoczyłem znaczenie liczb, to nazwanie przypadków Hurleya zbiegiem okoliczności wydaje mi się być mało satysfakcjonujące i w ogole do kitu. :P


- Mierzwiak - 25-05-2007

Lostpedia napisał(a):W Lost Experience powiedziano, że liczby są nawiązaniem do równania Valenzettiego, dzięki któremu można wyliczyć dokładny moment zagłady ludzkości. Zadaniem Dharmy jest zmienić przynajmniej jedną z liczb, a co za tym idzie - przedłużyć los naszej cywilizacji.

Cytat:nazwanie przypadków Hurleya zbiegiem okoliczności wydaje mi się być mało satysfakcjonujące i w ogole do kitu. :P
Mnie to w ogóle nie obchodzi. Zostawią to jak jest - ok. Coś dopowiedzą - też ok. Na zbiegach okoliczności opiera się ten serial i to jest tylko jeden z wielu.