Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - patyczak - 11-12-2012

Cytat:dzieje się na uboczu LOTR-a; czasem przeplata się z wydarzeniami z filmu,

Czyli jest to gra na licencji filmu i mamy np. muzykę Shore'a? Może to głupie, ale jakoś nie wyobrażam sobie teraz gry z tego uniwersum bez tego elementu:/


RE: Gry - military - 11-12-2012

Jest to gra i na licencji filmu, i książek - wcześniej się to jeszcze nie zdarzyło, z tego co wiem. Muzyka jest w klimacie LOTR-a - nie jestem pewien, czy Shore został wykorzystany, ale nie zauważyłem jakiegoś odstępstwa od formy. W ogóle nie myślałem o muzyce - jest i jest LOTRowska, i już.:)


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 11-12-2012

Ja napaliłem się, po raz pierwszy, na grę z cyklu Lego..., po obejrzeniu tego:



Odwzorowanie scen z trylogii, odgrywane przez Lego-ludki kupiło moje serce. Jako, że jestem sknerą, czekam tylko na jakieś obniżki. :-)


RE: Gry - military - 11-12-2012

Też mam ochotę to kupić, ale trochę wkurza fakt, że są tutaj dialogi. Poprzednie Lego obywały się bez nich i było fajnie.


RE: Gry - patyczak - 11-12-2012

Całkiem spoko gierka, prosta (choć czasem trzeba się wysilić, żeby zdobyć jakiś bonus), ale szukanie tych różnych rzeczy do znalezienia daje frajdę. Ważne, że czuć ducha Śródziemia:)


RE: Gry - Proteus - 12-12-2012

#!

Bida z nędzą. Już wcześniej miałem wątpliwości co do sposobu przedstawienia Obcych w tej grze, ale była nadzieja, że jeszcze to dopracują. Teraz gdy CM jest już praktycznie gotowe, widać jak fatalne są wymiany ognia i jak zjebali prezentację Xenomorphów. Powolne to to, ociężałe, niestraszne, sztywne, zbyt ludzkie i jeżeli wierzyć przedpremierowym reckom, strasznie głupie. Obydwie sceny strzelania pod koniec tego filmiku są totalnie anemiczne, pozbawione jakiejkolwiek dramaturgii czy pieprznięcia.

Jedyne co dobre w tym filmiku to klimat scenografii. Podjerzewam, że to własnie wygląd lokacji będzie odpowiadał za większość atmosfery. Bo w to, że gra będzie straszna dlatego, że Gearbox potrafi budować napięcie i kontrolować emocje graczy, coś nie chce mi się wierzyć. To, że obcy wyglądem nie wywołają u nikogo pikawy, już widać.


RE: Gry - Galadh - 12-12-2012

Jeśli któryś użytkownik peceta nadal nie posiada Arkham City GOTY, to ma świetną okazję, by to nadrobić:

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/action/batman-arkham-city-game-year/

Przy zakupie możecie dodać jeden z tych voucherów:

Voucher -25%:
864D2-4083I-PAJ7Q

Voucher -35% (jeden na konto):
WINTR-SRVEY-42012

W takim układzie wychodzi ok 16 lub 18.5 zł, dostajemy kluczyk na Steam (ale trzeba też przedzierać się potem przez cholerne Games For Windows Live).


RE: Gry - military - 13-12-2012

Lord of the Rings: Conquest - przeszedłem War in the North i uważam, że to jedna z najlepszych gier, w jakie ostatnio grałem. Pozostawiła jednak niedosyt; nie chciałem żegnać się ze Śródziemiem, więc wymieniłem kiepawego Far Cry 2 na - sądząc po ocenach - jeszcze bardziej kiepawy Conquest.:) Nie sugeruję się jednak średnią na Metacritic, bo tam odchodzą takie cuda na kiju, jak na imdb.

Gra to generalnie taki SW:Battleground, ale w Śródziemiu, z tym że ma kampanię w singlu, i to całkiem długą. System walki jest dziwny - wszystko jest zbyt szybkie, zbyt "lekkie", jakby grało się w przyspieszonym tempie. Mimo wszystko jest tu dynamika, a że nie zawsze jest łatwo, można się wkręcić. Ale o tym przekonałem się później, podczas epickiej bitwy o Isegard. Kiedy można entami robić rozpierduchę, rzucać ludzikami i załatwiać całe grupy jednym zamachem, jest epa. Im dalej, tym lepiej.

Ale początek jest fatalny. Zacznijmy od tego, że gra wygląda źle. Bardzo, bardzo źle. LOTR-y na PS2 wyglądały podobnie, może nawet lepiej. Animacje są pokraczne, etapy puste, tekstury marne, modele mało szczegółowe. Conquest w pierwszych levelach dokonuje też sztuki niesłychanej: mimo że na ekranie jest momentami kilkadziesiąt postaci, a poziomy są małe, nadal wszystko wydaje się dziwnie puste. Niby są wielkie bitwy, ale tłumy stoją w tle, a aktywnych w walce jest początkowo góra kilkanaście postaci. Im dalej w las, tym lepiej - jest i rozmach, i lepiej zaprojektowane bitwy - ale pierwszy kontakt po prostu odrzuca. Tak grafiką, jak i dźwiękiem, bo głosy żołnierzy są dziko wkurzające. To pierwsza gra, w której wyciszyłem dialogi niemal całkowicie.

Generalnie - to bardzo, bardzo, bardzo prosta naparzanka z nie najlepszym systemem walki, ale ma swoje momenty. Na razie jestem może w 1/5 pierwszej kampanii, więc ostatecznej oceny nie wystawię, ale wysoka to ona nie będzie. Tak z 5/10. Najgorsza gra z uniwersum LOTR, w jaką grałem. A trochę ich było.

[Obrazek: bmodm.jpg]
[Obrazek: lotr_conquest_01-copy.jpg]


RE: Gry - Khet - 13-12-2012

Widmo


RE: Gry - Joe Chip - 14-12-2012

Ciekawie o XII muzie:

http://gry.wp.pl/artykul/wywiad,gry-a-sztuka-runda-pierwsza,6651,1.html


RE: Gry - Glut - 15-12-2012

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YktHnbsBwzU[/youtube]

Było?


RE: Gry - Perfik - 15-12-2012

Jakby ktoś był zainteresowany i jeszcze nie wiedział, to można za darmochę wyhaczyć Metro 2033. Wystarczy zlajkować ich stronkę na fejsie i wklepać kod który się pojawi na steamie.

https://www.facebook.com/MetroVideoGame?sk=app_395840630491782


RE: Gry - Joe Chip - 19-12-2012

Ktoś czytał ten komiks z Dukiem?

http://koziol.info.pl/2012/02/duke-nukem-glorious-bastard-01-samobiezny-testosteron-w-wersji-obrazkowej/

http://www.comicbooknewbie.com/index.php/duke-nukem-glorious-bastard-2-preview/


Dodatek do Forever - The Doctor Who Cloned Me - faktycznie taki fajny? Może ktoś go tu ograł.


RE: Gry - Gal Anonim - 22-12-2012

Słodkie niusy, wreszcie Dreamfall powoli wraca:

http://www.polygon.com/2012/12/14/3759056/dreamfall-chapters-first-details-revealed-will-feature-three-playable


RE: Gry - Joe Chip - 22-12-2012

No, najwyższy czas. :D


RE: Gry - Red - 23-12-2012

Skończyłem dzisiaj Spec Ops: The Line, gierka moc. Gameplay to kolejny klon Gears of War, ale pod względem fabuły to klimat od mniej więcej od
miecie, a zakończenie jest odpowiednio sycące (w zasadzie to zakończenia, których jest łącznie 4). OST też jest bardzo przyjemny i fajnie nawiązuję do wojny w Wietnamie (sama gierka to taki uwspółcześniony Czas Apokalipsy):




RE: Gry - Gal Anonim - 24-12-2012

Slender w nowej wersji:

http://www.youtube.com/watch?v=tenpLSKU-9U&feature=youtu.be

Nie gralem w Slendera i zupelnie mnie nie ciągnie, bo poza postacią Slendermana nic mnie w tym nie interesuje. Ale odnoszę wrażenie, że ta nowa wersja czerpie więcej z całkiem niezłego internetowego serialu found footage, "Marble Hornets", właśnie o Slendermanie. Już poprzednia wersja miała opcję grania ze Slendermanem z Marble Hornets, więc kto wie. Okazuje sie, że w tej wersji ekipa z MH maczała palce w tej grze - fajnie.

http://www.youtube.com/user/MarbleHornets




RE: Gry - military - 29-12-2012

Duke Nukem Forever: The Doctor Who Cloned Me - to w zasadzie nie tyle dodatek, co ostatni epizod gry zakończonej cliffhangerem, dodający elementy ze słynnego zwiastuna z 2001 roku (terminatory, burdel na pustyni itp.). No ale trudno się czepiać, że nie było go w DNF - i tak gra jest długa, a sam dodatek też przytrzymał mnie przy padzie przez cztery godziny.

Pierwsza połowa to odwołanie do Duke'a z czasów platformówek 2d - jest doktor Proton, armia złych robotów i klonów Duke'a, i ogólnie jest zabawnie i lekko i przyjemnie, a motyw powielonego Duke'a dał scenarzystom mnóstwo okazji do pośmiania się z własnej gry. Pod względem dialogów ta część wymiata. Druga połowa natomiast to praktycznie remake epizodu księżycowego DN3D. Też fajne, też klimatyczne, choć trochę na siłę rozciągnięte. W końcówce już gra trochę męczyła - księżycowy krajobraz jest ładny, ale wielkie, puste tereny trochę nużą. Mimo wszystko Duke to nadal świetna, zróżnicowana, pomysłowa gra, pełna świetnych pomysłów. Najważniejsze, że nie prowadzi za rękę i czasem trzeba pokombinować. To lubię.

Jako całość DNF + dodatek: 10/10. Sam dodatek: 8/10. Polecam.

[Obrazek: dukedlc610.jpg]
[Obrazek: duke-nukem-forever-the-doctor-who-cloned...alla-3.jpg]



RE: Gry - Wawrzyniec - 29-12-2012

Drugi screen aż krzyczy "Duke Nukem!". Uwierzyłem w niepochlebne recenzje Duke'a, ale Twoje opinie, Military, skłoniły mnie do zakupienia całego zestawu. To już druga gra, po którą sięgnę z sprawą filmowego forum.


RE: Gry - military - 29-12-2012

DNF to chłopiec do bicia branży gier - zaczęło się od paru niepochlebnych recenzji, a potem leciały 0/10 i "dziennikarze" licytowali się, kto bardziej "błyskotliwie" zjedzie grę. Tymczasem to naprawdę świetny kawał gry, który ma techniczne wady, ale jest bardziej rozbudowany, zróżnicowany i pomysłowy niż 99% tytułów obecnej generacji. Tyle mojego. Mam nadzieję, że też ci się spodoba.