![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 03-02-2013 (02-07-2012, 10:37)simek napisał(a): Połów szczęścia w Jemenie - Beznadziejny odradzam seans. To chyba jeden z najbardziej schematycznych i przewidywalnych filmów jakie pamiętam - przewidzieć można totalnie wszystko. Płytki jak kałuża scenariusz zrealizowany w profesjonalny sposób, łososie zasługiwały na lepszy film. 3/10 Dość radykalne podejście. To bardzo przyjemny, świetnie zagrany, a feel-good movie. Może faktycznie nie grzeszy jakimiś wielkimi twistami, a i minus za ostatnie 5 minut, ale ogląda się to zwyczajnie sympatycznie i szybko. Podobało mi się. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 03-02-2013 Ja tam wolę nie pamiętać, że ten film widziałem, ale cieszę się, że Tobie się podobał :P RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-02-2013 a skoro już przy tym jesteśmy... The Best Exotic Marigold Hotel - podobny ciężar gatunkowy i podobne 'a feel good', z tym, że Marigold wydał mi się jeszcze bardziej schematyczny, a przy tym jest dłuższy, ergo nudniejszy. Patel miast śmieszyć i ciekawić irytuje, na szczęście reszta obsady, czyli "dziadki" spisują się wyśmienicie i to dla nich w ogóle warto ten film obejrzeć, bo historia sama w sobie jest tak do bólu ograna i od linijki, że hej. A i klimat Indii, który powinien stanowić 1/3 atmosfery kompletnie nijaki. 6 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 04-02-2013 Compliance - na maksa wkurwiający i wywołujący dyskomfort film, co w tym przypadku nie jest wadą. Na chłodno ukazujący naiwność, głupotę i uległość ludzi wobec władzy, a także to, jak łatwo zmanipulować człowieka, używając urzędniczo-prawniczej gadaniny. Film na faktach, ale lepiej zapoznać się z nimi już po seansie, wtedy robi większe wrażenie. 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 05-02-2013 Śmierć komiwojażera - 9/10, a teraz idę skoczyć z okna. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Strummer - 08-02-2013 Hard Candy - czy jest bardziej irytująca i wkurwiająca aktorka niż Ellen Page? Odpowiedź brzmi : zdecydowanie nie. Z nią w obsadzie nawet kastracja jest hipsterska. W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej. Podsumowując : Ellen spadaj na szczaw, twórcy - nie wpieprzajcie mi do głowy żenującego grania na emocjach a'la Von Trier i na koniec - Goldfrapp jest spoko. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 08-02-2013 Cytat:W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej. A to właśnie nie to jest w tym filmie świetne? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Huntersky - 08-02-2013 AKIRA Finał spowodował u mnie bolesny mind fuck, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Poza tym uświadomiłem sobie, że groteskowe połączenie ciała i maszyny, to jedna z tych rzeczy, które mnie autentycznie przerażają. AKIRA to majstersztyk z fascynującą fabułą (uwielbiam połączenie wątków paranormalnych z tajnymi eksperymentami, wojskiem, itp, swoją drogą, znacie więcej filmów z takimi motywami?) i absolutnie genialną warstwą wizualną. Serio, szczeka regularnie wypada z zawiasów. Pod tym względem to chyba najbardziej realistyczny film rysunkowy jaki widziałem, pomimo tej japońskiej stylistyki. Masa szczegółów w każdej klatce, odrapane ściany, śmieci na ulicach, rozbudowane systemy rur, kanałów, dokładne odwzorowanie broni, budynków, pojazdów, no czysta poezja. Dobrze wiedzieć, z czego zżynali twórcy F.E.A.R.-a. 9/10, chociaż naprawdę myślę nad dychą. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Strummer - 08-02-2013 (08-02-2013, 10:16)patyczak napisał(a):No niby tak, ale lepiej by było jakby postać dziewczynki zagrał ktoś inny. Od czasu "Juno" jestem Pejdżofobem i nie mogę znieść jej na ekranie w żadnej postaci.Cytat:W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej.A to właśnie nie to jest w tym filmie świetne? Poza tym film był momentami nudny i naiwny("bystra" sąsiadka chociażby). A dzisiaj obejrzałem sobie "Palacza zwłok" i jestem pod wielkim wrażeniem. Świetna, groteskowo-paranoiczna opowieść, której śmieszno-straszny klimat bardzo mi przypadł do gustu. A już odtwórca głównej roli po prostu powalił mnie na kolana - świetna kreacja. Poleci ktoś filmy w podobnym klimacie? Mogą być czeskie, ale nie muszą. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 08-02-2013 Przesadzasz chyba z tą Ellen. Chociaż wiem, że to popularna opinia, zwłaszcza na tym forum :D "Juno" było później, a w tym filmie Ellen nie ma w sobie nic hipsterskiego. Oczywiście nienawiść do postaci jest całkiem uzasadniona, ale raczej nie ze względu hipsterstwa. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 08-02-2013 A River Runs Through It - bardzo ładny, niesamowicie wyciszony, lekki i odprężający, ale również przejmujący film ze świetnymi elementami składowymi: aktorstwo, zdjęcia, muzyka, główny temat, etc. stoi tu na wysokim poziomie. W dodatku całkiem zgrabnie fabuła jest tu poprowadzona i 2 godziny mijają szybko. Dla fanów 'moczenia kija w rzece' pozycja obowiązkowa. Inni mogą obadać choćby z ciekawości, bo to taki rodzaj filmu, że może zafascynować laika daną tematyką. 7 / 10 I Kina spiser de hunde - czyli "W Chinach jedzą psy". Ostro posrany i przesadzony, ale przy tym niesamowicie zabawny, ironiczny film z charakterystycznymi rolami. Końcówka trochę mi tu kiksowała i jest mega kiczowata, ale do przełknięcia. Poza tym niezła jazda. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bogdan - 09-02-2013 Notes on a Scandal - zacząłem sobie oglądać filmy z Cate Blanchett. Ten był bardzo dobry, trzymał w napięciu, bardzo konkretne, intensywne kino. Duża w tym zasługa kapitalnego aktorstwa ze strony Blanchett i przede wszystkim Judi Dench, która wykreowała ciekawą i niejednoznaczną postać. Poza tym interesująca tematyka i zgrabnie poprowadzona fabuła; nie trafiały do mnie do końca jedynie motywacje postaci Blanchett. Jestem na tak. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 09-02-2013 Apparition - zwiastun sugerował coś albo mega-debilnego, albo na swój sposób genialnego: wymyślonego ducha, który rozprzestrzenia się jak wirus, wygląda jak grzyb i działa tylko wtedy, kiedy w niego wierzysz. PRAWIE NIC Z TEGO NIE BYŁO W FILMIE; było po prostu Paranormal Activity, tylko nudniejsze i pozbawione klimatu, i z irytujący modelami, którzy nie mają pojęcia o aktorstwie w rolach głównych. Beznadziejny film, dłużący się mimo tylko 80 minut, niestraszny, momentami żenująco głupi. Amerykanie zapomnieli, jak się robi horrory. 2/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 10-02-2013 Anna Karenina - Wright zrehabilitował się po tragicznej Hannie, wracając do klimatów w których czuje się najlepiej i pokazał jak w XXI wieku powinno się ekranizować Tołstoja. Nie jest idealnie (do poziomu Cyrulika Syberyjskiego trochę brakuje) w drugiej połowie siada idealne do tej pory tempo, ale znakomita strona techniczna (zdjęcia, montaż, MUZYKA!) pozwoliła mi przymknąć na to oko. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-02-2013 Eye of the Beholder - dziwaczny, oniryczny, surrealistyczny film, w którym Ewan McGregor - detektyw w agencji przypominającej kwaterę główną wywiadu w starych Bondach - obsesyjnie śledzi seryjną morderczynię Ashley Judd, okazjonalnie rozmawiając ze swoją wyimaginowaną córką. CO SIĘ DZIEJE?! DLACZEGO?! CZEMU ONI TO ROBIĄ?! - to pytania, które będziecie sobie zadawać, bo film przypomina krzyżówkę między Polańskim a Lynchem. I wiecie co? Podobało mi się. Mniej więcej w połowie filmik trochę przynudza, ale ogólnie jest ciekawy - właśnie przez swoją nieprzewidywalność. Wydaje się, że scenariusz pisał jakiś schizofrenik. Wykonanie jest pierwsza klasa, więc ogląda się to bez problemu, zwłaszcza że sporo tu drobnych dziwnych scenek czy szczegółów, które dodają całości uroku. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - slepy51 - 11-02-2013 LOL - super młodziezowy film o miłości, Miley Cyrus mega rola, pięknie się usmiecha i w ogóle, bardzo ładny chłopak ala Edward ze "Zmierzchu" grający na gitarze i śpiewający, ogólnie mega fajna zabawa i super teksty, sytuacje. Nie pasują tylko Thomas Jane i Demi Moore, stare pierdziele niech idą grać w innych filmach a w LOL-u 2, jesli powstanie, musi wystapić Justin Bieber! RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Crash - 11-02-2013 (10-02-2013, 16:16)military napisał(a): Eye of the Beholder Jako fan tego filmu, polecam również oryginał "Śmiertelny wyścig" z Isabelle Adjani. Nieco inne rozłożenie akcentów (główny bohater jest dużo starszy od morderczyni), ale ogląda się też bardzo dobrze. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 11-02-2013 Cytat:LOL - super młodziezowy film o miłości, Miley Cyrus mega rola, pięknie się usmiecha i w ogóle, bardzo ładny chłopak ala Edward ze "Zmierzchu" grający na gitarze i śpiewający, ogólnie mega fajna zabawa i super teksty, sytuacje. Nie pasują tylko Thomas Jane... Wait, what? RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - slepy51 - 11-02-2013 No Punisher gra tam byłego męża Demi Moore, ojca Miley Cyrus ;) ![]() Tato, usunęłam cię ze znajomych na fejsie:) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 11-02-2013 http://forumkmf.pl/Thread-LOL-reż-Lisa-Azuelos? :) |