Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 03-02-2013

(02-07-2012, 10:37)simek napisał(a): Połów szczęścia w Jemenie - Beznadziejny odradzam seans. To chyba jeden z najbardziej schematycznych i przewidywalnych filmów jakie pamiętam - przewidzieć można totalnie wszystko. Płytki jak kałuża scenariusz zrealizowany w profesjonalny sposób, łososie zasługiwały na lepszy film. 3/10

Dość radykalne podejście. To bardzo przyjemny, świetnie zagrany, a feel-good movie. Może faktycznie nie grzeszy jakimiś wielkimi twistami, a i minus za ostatnie 5 minut, ale ogląda się to zwyczajnie sympatycznie i szybko. Podobało mi się.

7 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 03-02-2013

Ja tam wolę nie pamiętać, że ten film widziałem, ale cieszę się, że Tobie się podobał :P


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 04-02-2013

a skoro już przy tym jesteśmy...

The Best Exotic Marigold Hotel - podobny ciężar gatunkowy i podobne 'a feel good', z tym, że Marigold wydał mi się jeszcze bardziej schematyczny, a przy tym jest dłuższy, ergo nudniejszy. Patel miast śmieszyć i ciekawić irytuje, na szczęście reszta obsady, czyli "dziadki" spisują się wyśmienicie i to dla nich w ogóle warto ten film obejrzeć, bo historia sama w sobie jest tak do bólu ograna i od linijki, że hej. A i klimat Indii, który powinien stanowić 1/3 atmosfery kompletnie nijaki.

6 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - nawrocki - 04-02-2013

Compliance - na maksa wkurwiający i wywołujący dyskomfort film, co w tym przypadku nie jest wadą. Na chłodno ukazujący naiwność, głupotę i uległość ludzi wobec władzy, a także to, jak łatwo zmanipulować człowieka, używając urzędniczo-prawniczej gadaniny. Film na faktach, ale lepiej zapoznać się z nimi już po seansie, wtedy robi większe wrażenie.

7/10



RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 05-02-2013

Śmierć komiwojażera - 9/10, a teraz idę skoczyć z okna.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Strummer - 08-02-2013

Hard Candy - czy jest bardziej irytująca i wkurwiająca aktorka niż Ellen Page? Odpowiedź brzmi : zdecydowanie nie. Z nią w obsadzie nawet kastracja jest hipsterska. W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej. Podsumowując : Ellen spadaj na szczaw, twórcy - nie wpieprzajcie mi do głowy żenującego grania na emocjach a'la Von Trier i na koniec - Goldfrapp jest spoko.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 08-02-2013

Cytat:W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej.

A to właśnie nie to jest w tym filmie świetne?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Huntersky - 08-02-2013

AKIRA

Finał spowodował u mnie bolesny mind fuck, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Poza tym uświadomiłem sobie, że groteskowe połączenie ciała i maszyny, to jedna z tych rzeczy, które mnie autentycznie przerażają.

AKIRA to majstersztyk z fascynującą fabułą (uwielbiam połączenie wątków paranormalnych z tajnymi eksperymentami, wojskiem, itp, swoją drogą, znacie więcej filmów z takimi motywami?) i absolutnie genialną warstwą wizualną. Serio, szczeka regularnie wypada z zawiasów. Pod tym względem to chyba najbardziej realistyczny film rysunkowy jaki widziałem, pomimo tej japońskiej stylistyki. Masa szczegółów w każdej klatce, odrapane ściany, śmieci na ulicach, rozbudowane systemy rur, kanałów, dokładne odwzorowanie broni, budynków, pojazdów, no czysta poezja.
Dobrze wiedzieć, z czego zżynali twórcy F.E.A.R.-a.

9/10, chociaż naprawdę myślę nad dychą.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Strummer - 08-02-2013

(08-02-2013, 10:16)patyczak napisał(a):
Cytat:W dodatku przez nią w pewnym momencie zacząłem kibicować postaci zdecydowanie negatywnej.
A to właśnie nie to jest w tym filmie świetne?
No niby tak, ale lepiej by było jakby postać dziewczynki zagrał ktoś inny. Od czasu "Juno" jestem Pejdżofobem i nie mogę znieść jej na ekranie w żadnej postaci.
Poza tym film był momentami nudny i naiwny("bystra" sąsiadka chociażby).

A dzisiaj obejrzałem sobie "Palacza zwłok" i jestem pod wielkim wrażeniem. Świetna, groteskowo-paranoiczna opowieść, której śmieszno-straszny klimat bardzo mi przypadł do gustu. A już odtwórca głównej roli po prostu powalił mnie na kolana - świetna kreacja. Poleci ktoś filmy w podobnym klimacie? Mogą być czeskie, ale nie muszą.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 08-02-2013

Przesadzasz chyba z tą Ellen. Chociaż wiem, że to popularna opinia, zwłaszcza na tym forum :D "Juno" było później, a w tym filmie Ellen nie ma w sobie nic hipsterskiego. Oczywiście nienawiść do postaci jest całkiem uzasadniona, ale raczej nie ze względu hipsterstwa.


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 08-02-2013

A River Runs Through It - bardzo ładny, niesamowicie wyciszony, lekki i odprężający, ale również przejmujący film ze świetnymi elementami składowymi: aktorstwo, zdjęcia, muzyka, główny temat, etc. stoi tu na wysokim poziomie. W dodatku całkiem zgrabnie fabuła jest tu poprowadzona i 2 godziny mijają szybko. Dla fanów 'moczenia kija w rzece' pozycja obowiązkowa. Inni mogą obadać choćby z ciekawości, bo to taki rodzaj filmu, że może zafascynować laika daną tematyką.

7 / 10

I Kina spiser de hunde - czyli "W Chinach jedzą psy". Ostro posrany i przesadzony, ale przy tym niesamowicie zabawny, ironiczny film z charakterystycznymi rolami. Końcówka trochę mi tu kiksowała i jest mega kiczowata, ale do przełknięcia. Poza tym niezła jazda.

7 / 10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Bogdan - 09-02-2013

Notes on a Scandal - zacząłem sobie oglądać filmy z Cate Blanchett. Ten był bardzo dobry, trzymał w napięciu, bardzo konkretne, intensywne kino. Duża w tym zasługa kapitalnego aktorstwa ze strony Blanchett i przede wszystkim Judi Dench, która wykreowała ciekawą i niejednoznaczną postać. Poza tym interesująca tematyka i zgrabnie poprowadzona fabuła; nie trafiały do mnie do końca jedynie motywacje postaci Blanchett. Jestem na tak. 8/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 09-02-2013

Apparition - zwiastun sugerował coś albo mega-debilnego, albo na swój sposób genialnego: wymyślonego ducha, który rozprzestrzenia się jak wirus, wygląda jak grzyb i działa tylko wtedy, kiedy w niego wierzysz. PRAWIE NIC Z TEGO NIE BYŁO W FILMIE; było po prostu Paranormal Activity, tylko nudniejsze i pozbawione klimatu, i z irytujący modelami, którzy nie mają pojęcia o aktorstwie w rolach głównych. Beznadziejny film, dłużący się mimo tylko 80 minut, niestraszny, momentami żenująco głupi. Amerykanie zapomnieli, jak się robi horrory. 2/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 10-02-2013

Anna Karenina - Wright zrehabilitował się po tragicznej Hannie, wracając do klimatów w których czuje się najlepiej i pokazał jak w XXI wieku powinno się ekranizować Tołstoja. Nie jest idealnie (do poziomu Cyrulika Syberyjskiego trochę brakuje) w drugiej połowie siada idealne do tej pory tempo, ale znakomita strona techniczna (zdjęcia, montaż, MUZYKA!) pozwoliła mi przymknąć na to oko.

8/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 10-02-2013

Eye of the Beholder - dziwaczny, oniryczny, surrealistyczny film, w którym Ewan McGregor - detektyw w agencji przypominającej kwaterę główną wywiadu w starych Bondach - obsesyjnie śledzi seryjną morderczynię Ashley Judd, okazjonalnie rozmawiając ze swoją wyimaginowaną córką. CO SIĘ DZIEJE?! DLACZEGO?! CZEMU ONI TO ROBIĄ?! - to pytania, które będziecie sobie zadawać, bo film przypomina krzyżówkę między Polańskim a Lynchem.

I wiecie co? Podobało mi się. Mniej więcej w połowie filmik trochę przynudza, ale ogólnie jest ciekawy - właśnie przez swoją nieprzewidywalność. Wydaje się, że scenariusz pisał jakiś schizofrenik. Wykonanie jest pierwsza klasa, więc ogląda się to bez problemu, zwłaszcza że sporo tu drobnych dziwnych scenek czy szczegółów, które dodają całości uroku. 8/10


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - slepy51 - 11-02-2013

LOL - super młodziezowy film o miłości, Miley Cyrus mega rola, pięknie się usmiecha i w ogóle, bardzo ładny chłopak ala Edward ze "Zmierzchu" grający na gitarze i śpiewający, ogólnie mega fajna zabawa i super teksty, sytuacje. Nie pasują tylko Thomas Jane i Demi Moore, stare pierdziele niech idą grać w innych filmach a w LOL-u 2, jesli powstanie, musi wystapić Justin Bieber!


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Crash - 11-02-2013

(10-02-2013, 16:16)military napisał(a): Eye of the Beholder
8/10

Jako fan tego filmu, polecam również oryginał "Śmiertelny wyścig" z Isabelle Adjani. Nieco inne rozłożenie akcentów (główny bohater jest dużo starszy od morderczyni), ale ogląda się też bardzo dobrze.




RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Hitch - 11-02-2013

Cytat:LOL - super młodziezowy film o miłości, Miley Cyrus mega rola, pięknie się usmiecha i w ogóle, bardzo ładny chłopak ala Edward ze "Zmierzchu" grający na gitarze i śpiewający, ogólnie mega fajna zabawa i super teksty, sytuacje. Nie pasują tylko Thomas Jane...

Wait, what?


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - slepy51 - 11-02-2013

No Punisher gra tam byłego męża Demi Moore, ojca Miley Cyrus ;)

[Obrazek: lol09.jpg]
Tato, usunęłam cię ze znajomych na fejsie:)


RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Perfik - 11-02-2013

http://forumkmf.pl/Thread-LOL-reż-Lisa-Azuelos? :)