![]() |
|
Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: Krótka piłka, czyli mini-recenzje (/Thread-Kr%C3%B3tka-pi%C5%82ka-czyli-mini-recenzje--1192) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
412
413
414
415
416
417
418
419
420
421
422
423
424
425
426
427
428
429
430
431
432
433
434
435
436
437
438
439
440
441
442
443
444
445
446
447
448
449
450
451
452
453
454
455
456
457
458
459
460
461
462
463
464
465
466
467
468
469
470
471
472
473
474
475
476
477
478
479
480
481
482
483
484
485
486
487
488
489
490
491
492
493
494
495
496
497
498
499
500
501
502
503
504
505
506
507
508
509
510
511
512
513
514
515
516
517
518
519
520
521
522
523
524
525
526
527
528
529
530
531
532
533
534
535
536
537
538
539
540
541
542
543
544
545
546
547
548
549
550
551
552
553
554
555
556
557
558
559
560
561
562
563
564
565
566
567
568
569
570
571
572
573
574
575
576
577
578
579
580
581
582
583
584
585
586
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599
600
601
602
603
604
605
606
607
608
609
610
611
612
613
614
615
616
617
618
619
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639
640
641
642
643
644
645
646
647
648
649
650
651
652
653
654
655
656
657
658
659
660
661
662
663
664
665
666
667
668
669
670
671
672
673
674
675
676
677
678
679
680
681
682
683
684
685
686
687
688
689
690
691
692
693
694
695
696
697
698
699
700
701
702
703
704
705
706
707
708
709
710
711
712
713
714
715
716
717
718
719
720
721
722
723
724
725
726
727
|
RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Huntersky - 16-03-2013 French Connection Wow. Ten film naprawdę ma 40 lat? Zdjęciami bije na głowę większość współczesnych produkcji (neony kontrastujące z tłem!), a montaż i rewelacyjne tempo (chyba pierwszy raz, kiedy świadomie zwróciłem na nie uwagę w filmie) sprawiają, że pod tym względem Łącznik dalej nie ma sobie równych. I nie trzeba trząść kamerą na każdym kroku, żeby to osiągnąć. Cholernie podoba mi się to, że wątki poboczne są zredukowane właściwie do zera. Liczy się tylko śledztwo, żadnych zbędnych scen, wszystkie popychają fabułę do przodu, każda sekunda jest doskonale spasowana. To wszystko sprawia, że nawet z pozoru banalne śledzenie Francuza po ulicach Manhattanu wywołuje obgryzanie paznokci, a kiedy już dochodzi do jakiejś strzelaniny i pościgu, to emocje są po prostu zrzucane na Hiroszimę. Do tego świetny Hackman jako Detective Badass. 9/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 16-03-2013 Detective Badass? Oglądałeś jakąś poprawioną wersję? Bo w mojej nazywał się Popeye :> RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Azgaroth - 16-03-2013 Mefi wyrastasz na przodownika sucharów :D RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 16-03-2013 Ale mam też dżemik - posmaruję i zjem ze smakiem :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Jakuzzi - 16-03-2013 Heh, też sobie właśnie dzisiaj przypomniałem po latach French Connection i w zasadzie mógłbym się podpisać pod każdym zdaniem opinii Hunterskiego. Ten film to wzorzec z Sevres dobrej sensacji. Jego wpływ na szereg późniejszych dramatów policyjnych jest nie do przecenienia. No i tak jak mówi Huntersky - mimo przeszło czterdziestu lat na karku, wciąż trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Niebywałe jest przy tym, że dostał pięć oskarów, przynajmniej mając na uwadze, że to sensacja w stanie czystym, bez zbędnych dygresji, głębi, ważnych tematów ani czegokolwiek, co w rzeczywistości lubi Akademia. To trochę tak jakby w latach osiemdziesiątych oskarami obsypać To Live and Die in LA, a w latach 90-tych Heat. Wyobrażacie to sobie? No właśnie. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 17-03-2013 Gambit - Coenowie machnęli od niechcenia jakiś scenariusz dla innego reżysera. Efektem jest... całkiem fajna komedia. Oczywiście cały główny wątek - Colin Firth i Cameron Diaz próbują opchniąć podrobiony obraz Alanowi Rickmanowi - jest tak mało oryginalny, jak można to sobie wyobrazić, a końcówka to typowa dla podobnych filmów tandeta, ale sporo tu zabawnych dowcipów. Reżyser ma wyczucie komedii i to się ceni. Oglądałem bez bólu. 6+/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Szaman - 17-03-2013 Robot and Frank (2012) Najbardziej podobała mi się nienachalna wizja niedalekiej przyszłości: codziennością stają się roboty domowe na wzór tych od japońskich naukowców, e-booki całkowicie zastępują biblioteki, videorozmowy na telewizorze zstępują telefony stacjonarne itd. Przyszłość różni się drobnymi gadżetami a nie dziwaczną architekturą, może niezbyt to odkrywcze ale podane nienachalnie i z klasą. Sam film to bardzo przyjemna, lekka obyczajówka zahaczająca może trochę o "heist movie" z dobrym, odrobinę bawiącym się w starego Eastwooda Frankiem Langellą. Parę znanych twarzy na drugim planie (Liv Tyler, Susan Sarandon, James Marsden), trochę wzruszeń, ogólnie miły film na niedzielne popołudnie który jednak nie pozostawia wrażenia familijnej męczarni. Dla prawdziwych twardzieli jest nawet parę "shitów" i jeden "fuck". 7/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Martinipl - 17-03-2013 I, Robot (2004, reż Alex Proyas) Pamiętałem ten film przez lata, a gdy był w ZK w dobrej cenie bez wahania kupiłem, obejrzałem i wiem dlaczego dał się zapamiętać. Bo to bardzo dobry kryminał Sci-Fi, bez szarż hi-techowych (choć data 2035 troszkę na wyrost w moim odczuciu), za to z dobrym CGI robota i świetnymi akcjami osadzonymi w fabule, anie bo "tak". Końcowa akcja z VIKI i Sonym doskonale spina całą historię, że kibicuje się nietypowemu protagoniście. Acha, Shyja już w tym filmie był sobą i w krótkiej scenie denerwował aż za bardzo. 8/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 17-03-2013 (17-03-2013, 15:27)military napisał(a): Oczywiście cały główny wątek jest tak mało oryginalny, jak można to sobie wyobrazić Takie rzeczy w remake'u filmu sprzed pół wieku? Uncanny! RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 17-03-2013 Wyobraź sobie, że pod tytułami filmów nie piszą zazwyczaj "THE REMAKE", a sam nie interesuję się zbytnio brytyjskimi filmami sprzed 50 lat, opowiadającymi o kradzieży obrazów. Z drugiej strony - koncept Ocean's Eleven, innego remaku sprzed pół wieku, nawet dziś jest oryginalny. Przegrywasz dwa razy. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 17-03-2013 Tak, szajka złodziei robiąca skok życia, który przeforsuje wszystkie inne ich dokonania, to faktycznie oryginał :) I może i nie piszą, ale przypuszczam, że w napisach początkowych było coś takiego, jak "based on" :) Wygrywam dwa razy :) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Craven - 18-03-2013 Robot and Frank (2012) - Przeuroczy, kapitalny, feel good movie. Czemu takich rzeczy normalnie nie wprowadzają do kin? 9/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - patyczak - 18-03-2013 Faktycznie mega przyjemny film, po którym zostaje w głowie kilka ciekawych przemyśleń. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - shamar - 19-03-2013 Death Race (2008) - luźny rimejk Death race 2000 Rolę Stallone'a gra jakiś murzyn, rolę Carradine'a nikt bo usunęli jego postać. (IMDB podaje, że właśnie Carradine, w rimejku, użyczył głosu postaci Franka) Statham gra, jak zwykle, Stathama. Z oryginału nie zostało praktycznie nic - tam była, chyba, jakaś groteska na brutalność, media i zdziczenie, tutaj jest zwykły, bajerancki akcyjniak. Można zapomnieć o rozjeżdżaniu niewinnych, przypadkowych ludzi, tutaj giną tylko źli. Akcję z części Stanów przeniesiono na mały skrawek ziemi- więzienie. Bezbolesne filmidło na raz czy 2 - 6+/10. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mefisto - 19-03-2013 Age of Stupid - nawet niezły dokument, który de facto pokazuje debilizm ludzkiego podejścia w ostatnim stuleciu. Jednak brakuje tu spójności, jakiegoś większego pierdolnięcia i sam temat nieco po łebkach, więc niedostatek pozostaje. 7- / 10 TAPS - lekko się zestarzał, kuleje zwłaszcza środek filmu, który nieco niepotrzebnie zostaje rozwleczony. Całe oblężenie też się dłuży nie wiadomo czemu. Ale aktorsko jest super - Cruise jest niesamowity pod każdym względem, a miał ledwo 18tkę na karku i prawie żadnego doświadczenia. Penn i Hutton też dobrzy, choć ich postacie nieco bardziej archetypowe. Mimo wszystko jednak solidne kino z kilkoma świetnymi scenami. 7 / 10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Persona non grata - 20-03-2013 Rust and Bone (fr. De rouille et d'os) - Po prostu wow! Seans trwał, mijały kolejne minuty, a ja cierpliwie wyczekiwałem czegoś, co mnie w końcu przekona, że obcuję z filmem lepszym niż tylko dobrym. Właściwie do samego końca bałem się, że przekroczona zostanie bardzo cienka granica, w której solidny dramat zamienia się w historię przesadnie tragiczną. Tym razem granica pozostałą nietknięta, a wraz z napisami końcowymi i pierwszymi taktami pięknego utworu "The Wolves" Bona Ivera zostałem totalnie kupiony. Niecodzienny kolaż surowości i subtelności, chłodu i ciepła, goryczy i słodyczy - dokładnie tego oczekuję od melodramatu. Nie bezbłędnie, ale bardzo dobrze. 8/10 Jeszcze tylko raz przesłucham i idę spać: RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - military - 20-03-2013 Under Siege - sensei w marynarce wojennej, czyli jeden z dziwniejszych filmów "dobrego" Seagala. Momentami bardzo zabawny i klimatyczny, momentami nudny i tandetny. Chwilami wygląda jak drogie, efektowne kino akcji, a chwilami jak serial telewizyjny. Niektóre sceny akcji wymiatają, a niektóre to poziom Brygady Acapulco. Ogólnie - fajny koncept, ale zawodzi reżyseria. Davis nie potrafi pokazać spójnie i efektownie miejsca akcji, a to przecież ono jest bohaterem tego filmu. Niektóre scenografie wyglądają kartonowo, serialowo, studyjnie i tanio. No i w pewnym momencie reżyser na długi czas zapomina o uwięzionych marynarzach, którzy mieli utopić się w mgnieniu oka, a którym w końcu nic się nie dzieje, mimo że Seagal nic z tym nie robi. Plusy? Seagal jeszcze trzyma formę, ogólnie pomysł na bohatera-kucharza jest ciekawy, intryga jest niedorzeczna ale zabawna. Powiedzmy, że ujdzie. 6/10 RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - MOLQ - 20-03-2013 Spadkobiercy - nie wiem za co tyle nagrod i nominacji, ogolnie to strasznie sie wymeczylem kiedy ogladalem ten film. Oskar za najlepszy scenariusz adaptowany ? No po prostu nie wierze, bo dla mnie to ckliwa historyjka, bez zadnego szalu. Aktorzy nie mieli zbytniego pola do popisu i brak w tym filmie jest jakis szczegolnych momentow. Jedyny plus ze szybko zlecial i nie bede o nim pamietal zbyt dlugo. BTW Woodley jest jaks przedziwna dziewczyna, dostala pare ladnych ujec, ale ogolnie to jest brzydka :) Chociaz mam nadzieje, ze charakteryzatorzy nie nawala podpicowujac ją jako MJ. RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - simek - 20-03-2013 Spadkobiercy to brat Silver Lining Playbook, czyli spoko filmik, który z jakichś powodów spodobał się członkom akademii, dostał sporo nominacji i niektórzy od razu myślą, że sprawiło to, że film stał się lepszy niż jest ;) RE: Krótka piłka, czyli mini-recenzje - Mental - 20-03-2013 Cytat:Spadkobiercy - nie wiem za co tyle nagrod i nominacji, ogolnie to strasznie sie wymeczylem kiedy ogladalem ten film U mnie to samo. Nuda i same pierdoły. 10 oskarów się należy :) |