Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Fanatik - 10-02-2013

Dead Space 3, panie i panowie. Jedynka miejscami bywała spooky i potrafiła przestraszyć, w dwójce poczyniono pierwsze poważne kroki na rzecz akcji - więcej potworów, mniej klimatu. Trójka odchodzi od survival horroru jeszcze bardziej, ale - no właśnie - ale nie do końca. Potrafi szarpnąć momentami wciąż nieźle, jednak fani gęstego strachu będą raczej zawiedzeni. Czy to znaczy, że gra się źle? Jak dla mnie wręcz przeciwnie - od dwóch dni nie mogę się wręcz oderwać (czyli grywam po 2h jak czas pozwala) i funu z tego jest sporo. Nie rozumiem narzekań na grafikę - gra chodzi superpłynnie na maxa na średnim kompie i cieszy oko w paru momentach wybitnie. Jest nieco frajdy ze składaniem uzbrojenia, ale moim zdaniem szkoda, że ammo stało się uniwersalne. Fabuła jest mocno średnia, ale nie oszukujmy się - tylko w pierwszej części dawała radę. Po 6h mam za sobą jakieś 40-45% gry, także długość nawet w miarę. Jak do tej pory gra zasługuje na 7 i jest niezłym kompromisem pomiędzy grą akcji a duchem serii, o ile można to tak nazwać. Po prostu chce się przeć wciąż do przodu i szatkować kolejne nekromorfy. Polecam, zwłaszcza, że rip w sklepiku waży lekko ponad 4gb ;)


RE: Gry - Hitch - 10-02-2013

Cytat:Wasteland 2

O, "Fallout 3" w końcu wyjdzie :)


RE: Gry - military - 10-02-2013

Niby Fallout 3 - świetna muzyka, stare, dobre menu, walka w turach, dialogi które można czytać we własnym tempie... ale jakieś to kolorowo-cukierkowe. Nie ma tu atmosfery apokalipsy.


RE: Gry - Gal Anonim - 10-02-2013

Kolorowo cukierkowe? :)) To, że coś ma kolory, a nie odcienie szarości nie oznacza, że jest kolorowo cukierkowe. Jest bure, w odcieniach brązu i zgniłej zieleni. Jak Fallout. Nie lubie tej mody dzisiejszej, że wszystko - żeby być dojrzałe, realistyczne i ponure - musi być szaaaare. Kolory to super rzecz.


RE: Gry - military - 10-02-2013

Sorry, ale Fallout nigdy nie był w kolorze zgniłej zieleni - wprowadził to denny i debilny Fallout 3, który nie ma nic wspólnego z Falloutem.

[Obrazek: imgFallout-22.gif]
[Obrazek: Fo2_Klamath_Trapper_Town.png]
[Obrazek: 20120720223737.jpg]

Jeśli nie widzisz różnicy, znam dobrego okulistę.:)


RE: Gry - Gal Anonim - 10-02-2013

Ale ty mowisz o tym zdjęciu czy o gejmpleju z Wasteland 2? Bo to zdjęcie to progress screenshot, czyli daleki od finalnej wersji coś. Na gejmpleju masz wyraźnie bardziej ponurą kolorystyke. Jeżeli nie widzisz różnicy to znasz dobrego okulista, odwiedź go. :)

I pamietaj, ze Wasteland to nie świat Fallouta. Zgniła zielen najwyraźniej ma tam swoje miejsce (sugeruje się m.in. konceptem miasta porośniętym jakąś roślinnością i roślinami atakującymi rangerów). Więc to nie jest "pomysł Fallouta 3". A zgniła zieleń nie jest po prostu filtrem tutaj, jak w F3, tylko częścia świata - właśnie tą roślinnością.

NO I. Rażąca żółć i pomarańcz i tak pasuje do postapo pustynnego świata, więc też nie widzę problemów.


RE: Gry - military - 10-02-2013

Wiedziałem, że powiesz, że to nie Fallout 3, ale gdyby nie fakt odebrania marki Black Isle, Wasteland 2 by po prostu nie było. Byłby prawdziwy Fallout 3.

Jak dla mnie w gejmpleju nadal kolory są po prostu za mocne - jest zbyt wesoło, cukierkowo, wręcz kreskówkowo. No ale co kto lubi. Najważniejsze, że nie ma rzygotliwych zieleni F3. W ogóle W2 będzie chyba pierwszą pecetową grą, którą kupię, od czasów... hmm, pierwszego Wiedźmina.


RE: Gry - Gal Anonim - 11-02-2013

(10-02-2013, 19:19)military napisał(a): Wiedziałem, że powiesz, że to nie Fallout 3, ale gdyby nie fakt odebrania marki Black Isle, Wasteland 2 by po prostu nie było. Byłby prawdziwy Fallout 3.
A gdyby Interplay dostał prawa do sequela Wasteland to nie byłoby Fallouta. :) Sęk w tym, że to wciąż inne światy - o to chodzi. Nie grałem w oryginalnego Wastelanda, ale może tam zieloność świata nie jest niczym zaskakującym.



Wasteland 2 to nie będzie "Fallout 3 pod przykrywką" i o tym zapewniają twórcy bardzo mocno. I to widac nawet w gejmpleju (w końcu np. system dialogów byłby bardziej falloutowy).

Cytat:Jak dla mnie w gejmpleju nadal kolory są po prostu za mocne - jest zbyt wesoło, cukierkowo, wręcz kreskówkowo.
Ja tego nie widzę, ale ok. Są kolory, jasne, ale mnie się właśnie podoba to, że jest dużo cienia do tego koloru i są one stonowane (inaczej niż na zdjęciu pierwszym z W2, które wrzuciłeś). Mam dość szarości sztucznie pozorującej 'realizm' i 'brud' w grach i w filmach.

Cytat:W ogóle W2 będzie chyba pierwszą pecetową grą, którą kupię, od czasów... hmm, pierwszego Wiedźmina.
Ja już ją kupiłem. :) Dorzuciłem się na kikstarterze i czekam.




RE: Gry - military - 12-02-2013

Aliens: Colonial Marines dostaje od recenzentów srogie baty. Podobna gra jest zacofana - co jest dobrym znakiem, bo o zacofanie oskarżano DNF, które rzeczywiście odbiegało od współczesnych standardów, znaczy się było dobrą grą. Grafika jak sprzed 4 lat to dla mnie nie zarzut, a historia kopiująca momenty z Aliens też zamiast odrzucać - przyciąga. Słowem: im gorsze recenzje, tym lepiej. Kane&Lynch2 też zostało zjechane z góry na dół. Homefront też. Tak się składa, że to jedne z moich ulubionych gier.


RE: Gry - Juby - 12-02-2013

(12-02-2013, 16:32)Phil napisał(a): http://www.superherohype.com/news/articles/175001-batman-arkham-city-follow-up-coming-this-year

Świetnie! Tylko czekać na kolejne newsy.

Nie rozumiem tej sytuacji. AA wyszło we wrześniu 2009 roku i już klima miesięcy później opublikowano teaser do AC. AC wyszło w listopadzie 2011 roku, gra zdobyła wszędzie jeszcze lepsze recenzje od poprzedniczki, na pewno odniosła ogromny sukces kasowy, a niemal półtorej roku po premierze kompletna susza w temacie kontynuacji. Mam nadzieję, że to się szybko zmieni, bo ja JUŻ chcę zagrać w trzecie Arkham!!!

W te info trudno uwierzyć (bo jakim cudem gra, o której do dzisiaj nie było nic wiadomo, miała by mieć premierę jeszcze w 2013 roku?) ale jeśli się potwierdzi, nawet z datą premiery A3 o rok późniejszą, będę bardzo happy.


RE: Gry - patyczak - 12-02-2013



Koleś przechodzi etap bez ani jednego wystrzału... To nie może być dobre.


RE: Gry - military - 12-02-2013

Bez jaj - przeciwnicy go ignorują. To jest może easy?


RE: Gry - patyczak - 12-02-2013

Mam nadzieję, że to jest poziom easy i na wyższych obcy jak drapieżniki polują na gracza:)

Edit: " difficulty is 'Hardened'."

Poza tym czytałem, że fabuła ostro olewa i jest w sprzeczności z tym, co dzieje się w filmach, więc fani mogą się ostro wkurzyć.


RE: Gry - military - 12-02-2013

No cóż. W CoD:BO też mogłeś przejść etap bez strzelania, a średnia ocen to 90%. To, że koleś robi speedrun i się nie wklimaca, jeszcze o niczym nie świadczy. To nadal może być przyjemna gierka.


RE: Gry - Don Diego - 12-02-2013

Z tego co słyszałem i widziałem na gameplayach, AI jest strasznie słabe, a alieni są zwyczajnie za wolni. Kto wie, może jakieś patche poprawią ten aspekt gry.

Ja jednak z osądami się wstrzymam, aż sam zagram, bo wygląda mi to na przypadek podobny do Duke Nukema, czy Kane&Lyncha - kilka negatywnych recenzji i zaczyna się zbiorowy internetowy płacz i atak na grę.




RE: Gry - Huntersky - 12-02-2013



Jest szansa, że ta gra może być momentami niezamierzenie śmieszna. :)


RE: Gry - Don Diego - 12-02-2013

Wszystko to było zamierzone. Ta produkcja to po prostu egranizacja Kosmicznych Jaj!






RE: Gry - Predator895 - 14-02-2013

Demo lepsze od oryginału...
#!


RE: Gry - Arahan - 14-02-2013

Szczerze: widziałem każdy gameplay z tej gry bo bylem na nią napalony jak arab na kurs pilotażu i już od jakiegoś czasu wiedziałem, że to nie będzie dobre.

Porównanie z Dukiem takie, że grałem w niego i jest zwyczajnie słaby. W ACM nie grałem, ale kumpel zassał i mówi, że bieda.

Chyba lepiej sobie AVP:2 zainstalować. Tam przez 2 pierwsze misje nie było ani jednego Aliena, a srało się po gaciach.


RE: Gry - military - 14-02-2013

A ja nadal jestem napalony, jak dla mnie grafika już z HL2 jest zupełnie satysfakcjonująca, a co dopiero A:CM, i choć porównanie dema z finalem wypada... ehem... to nadal po prostu chcę dorwać ten tytuł.