![]() |
|
ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25) +--- Wątek: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach (/Thread-ALARM-NADCHODZI-KOLEJNY-REMAKE-czyli-wszystko-o-remake-ach--652) |
RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Gieferg - 02-11-2016 (02-11-2016, 10:41)al_jarid napisał(a): I tak samo było z "Conanem". Niby tak, ale Conan z 2011 roku zaczerpnął prosto z pierwszego filmu z Arnoldem kilka rzeczy, których u Howarda nie było (zdaje się, że zalicza się do nich motyw zemsty za śmierć ojca). A np takie Total Recall, choć teoretycznie kolejna ekranizacja, to jednak jest bardziej remakiem filmu z Arnoldem, bo z niego czerpie o wiele więcej niż z oryginału. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - shamar - 02-11-2016 (02-11-2016, 09:31)Mierzwiak napisał(a): Solaris chociażby. Pierwowzorem jest materiał literacki więc to po prostu kolejna ekranizacja. Książkę czytałem. Film z Clooneyem widziałem. Filmu starego nie - więc nie mogę powiedzieć czy to "ponowna ekranizacja" czy rimejk. To akurat bardzo wygodne bywa: "hej, nie robimy rimejku tylko kolejną adaptację książki". Jak to wyglądało choćby na przykładzie "Carrie" wszyscy widzieli. To samo "Total Recall", który jest zwykłym rimejkiem. Zresztą ciężko, żeby nie był skoro opowiadanie ma kilka stron. (02-11-2016, 10:41)al_jarid napisał(a): To samo można powiedzieć o "Ben Hurze", a wszyscy mówią, że rimejk. Ale to już jest problem tych ponownie-ekranizujących, że ktoś wczesniej już to zrobił. A, że to rimejk chyba świadczy murzyn-dreadman, co nie? W oryginale był to szejk więc gdyby ekranizowali książkę nie zmieniliby go na rastamana :) RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Dr Strangelove - 02-11-2016 No akurat "Solarisy" Soderbergha i Tarkowskiego to tak diametralnie różne światy jak tylko można. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Gieferg - 02-11-2016 Cytat:A, że to rimejk chyba świadczy murzyn-dreadman, co nie? Shamar Logic FTW... RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Arahan - 04-11-2016 Żołnierze kosmosu doczekają się remakeu... RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Grievous - 04-11-2016 Nie tyle co remake co ponowna (tym razem wierna) adaptacja powieści, którą ponoć (nie czytałem) Verhoeven wyśmiał. No i oni się już za to zabierają od lat, więc w zasadzie stary news. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Gieferg - 04-11-2016 Jak do tej pory mnie wkurzały rimejki filmów Verhoevena tak w tym wypadku nie mam nic przeciwko... choć i tak wątpię by przeskoczyli poprzednią ekranizację. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - zombie001 - 12-11-2016 Następnym filmem Eggersa (gościa od "Witch") będzie jednak remake "Nosferatu". http://collider.com/nosferatu-remake-robert-eggers/ RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - nawrocki - 12-11-2016 Jaram się w opór. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - shamar - 12-11-2016 Setna ekranizacja "Draculi"... Ja p... To przypomina te same playlisty non-stop odgrywane w radiach. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - kawa i papierosy - 12-11-2016 Twórca zapowiedział, że pokaże tytułowego bohatera z nowej strony. Nie mogę powtórzyć tego, co zrobił Max Schreck, wracam więc do ludowej genezy wampira. Swoim poprzednim filmem Eggers mnie całkowicie kupił. Nowego Nosferatu biorę w ciemno i jaram się straszliwie. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - zombie001 - 12-11-2016 Jaka setna? Ostatnią, dość wierną, ekranizację Drakuli mieliśmy w 92r. z Oldmanem. Reszta to typowy, popkulturowy miszmasz, który nawiązuje lekko do postaci tego najsłynniejszego wampira (patrz. "Dracula" z Evansem). Po Eggersie prędzej spodziewam się klasycznego filmu, a nie spektaklu CGI-wampirów. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - shamar - 12-11-2016 No i właśnie dlatego nikomu nie jest potrzebne do niczego. Szczególnie, że to być rimejk "Nosferatu" a nie stricte kolejna ekranizacja "Draculi". Zresztą też niuepotrzebna :) (12-11-2016, 15:01)kawa i papierosy napisał(a): Twórca zapowiedział, że pokaże tytułowego bohatera z nowej strony. Nie mogę powtórzyć tego, co zrobił Max Schreck, wracam więc do ludowej genezy wampira. Od dupy strony chyba :) A wróć, u Coppolli był dup-cynglem więc też nic nowego. Już było tyle interpretacje, że takie teksty są po prostu żałosne. Kręcą po raz kolejny to samo, z postacią przewałkowaną na wszelkie sposoby, graną przez dziesiątki aktorów, przez dziesiątki lat. O ile mnie pamięć nie myli - D.Argento zrobił ludowego, walącego cepelią "Draculę" kilka lat temu. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - nawrocki - 12-11-2016 Z tym że Eggers jest autorem jednego z najlepszych horrorów ostatniej dekady, więc to trochę zmienia nastawienie do tego projektu. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - shamar - 12-11-2016 Chyba Cię (was) coś opętało. Oceniłem tego kaszana na całe 3/10 :) RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - kawa i papierosy - 12-11-2016 A dla mnie to mega klimatyczny film, który troszkę zepsuła niezbyt subtelna końcówka. Aktorstwo, muzyka, zdjęcia, ukazanie ówczesnych czasów- miodzio. Dla mnie horror numer 1 ostatnich lat, a zaraz za nim It Follows oraz Babadok (za nietuzinkowość w obu przypadkach). RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Albertino - 12-11-2016 Ciekawe co się stało z tym średniowiecznym filmem, który Eggers miał kręcić. Pewnie Nosferatu w jego wykonaniu będzie niezłe, ale z drugiej strony kolejne wersje wydają mi się już totalnie zbędnę. Wolałbym żeby spożytkował czas na coś ciekawszego, ale rozumiem dlaczego nakręci ten film (bo na to co by chciał pewnie nikt nie chce dać hajsu, ech Hollywood). RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - nawrocki - 12-11-2016 (12-11-2016, 16:47)shamar napisał(a): Chyba Cię (was) coś opętało.No ale to Ty. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - shamar - 12-11-2016 No... ja, który sporo horrorów był obejrzał w życiu. W tym nie zaskoczyło, nie ruszyło mnie prawie nic. RE: ALARM! NADCHODZI KOLEJNY REMAKE! czyli wszystko o remake'ach - Gieferg - 02-12-2016 Niemcy jeszcze raz nakręcili Winnetou w Chorwacji (jako trzy filmy telewizyjne) i wygląda na to, że może to mieć więcej wspólnego z remakiem starych filmów, niż z ponowną adaptacją powieści. Zwiastun w temacie o serii. |