![]() |
|
Zapowiedzi - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Filmy polskie (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-polskie--13) +--- Wątek: Zapowiedzi (/Thread-Zapowiedzi--806) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
|
RE: Zapowiedzi - Motoduf - 23-07-2011 Premiera filmu planowana jest na przełomie sierpnia i września, dlatego też można mówić, iż "4:13 do Katowic" jest pierwszym polskim filmem w 3D. Premiera trójwymiarowej "Bitwy warszawskiej 1920" Jerzego Hoffmana zaplanowana została na październik. Kurna, jakby się było o co ścigać ;) RE: Zapowiedzi - gigacz - 23-07-2011 Nie no, ja kreciłem teledysk na green screenie i mnie kroci przy przerobić do 3D bo efekt jest serio fajny - to ja byłby pierwszy xD Ale mi się troche nie chce :) RE: Zapowiedzi - shamar - 23-07-2011 (23-07-2011, 19:22)gigacz napisał(a): http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=79078&klik=polecaneglowna Dziady nie potrafią porządnie krecic zwykłych filmow a biorą sie za 3dupe... zalosne RE: Zapowiedzi - Mierzwiak - 24-07-2011 Kilka tekstów mnie dokumentnie rozwaliło: Cytat:w najnowszym thrillerze psychologicznym 3D RE: Zapowiedzi - Bucho - 24-07-2011 Ostatnie zdanie i porownanie w nim zawarte, jest zwyczajnie zenujace - zwlaszcza, ze mowia o lataniu, a nie potrafia jeszcze chodzic. Druga sprawa, akcyjniak? 25 minut? Przeciez pociag bedzie spozniony o kilka godzin, zrobcie z tego mini-serial ;) RE: Zapowiedzi - Kaczor - 24-07-2011 Władysław Pasikowski zaczął zdjęcia do filmu ?Pokłosie? o pogromie Żydów To pierwszy fabularny film Władysława Pasikowskiego od dekady. Scenariusz ?Pokłosia" czekał na realizację sześć lat. Mimo wysokich ocen ekspertów długo nie mógł dostać dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Dopiero teraz ma zielone światło. Autor ?Psów" chce na ekranie rozliczyć się z niełatwym fragmentem polskiej historii ? pogromami Żydów w regionie łomżyńskim i na zachodniej Białostocczyźnie latem 1941 roku. Ponura tajemnica sprzed lat ?Pokłosie" to opowieść o dwóch braciach. Józek Kalina mieszka w rodzinnej wsi na wschodnich krańcach Polski. Franek przed laty wyemigrował z kraju do Ameryki. Całkowicie zerwał kontakt z rodziną, nie przyjechał nawet na pogrzeby rodziców. Ale po latach wraca. I widzi, że Józek stał się we wsi czarną owcą. Franek próbuje zrozumieć, co spowodowało jawną nienawiść sąsiadów do brata. Powoli odkrywa, że Józek, grzebiąc w przeszłości, naruszył miejscowe tabu. Wieś, w której się wychował, kryje ponurą tajemnicę sprzed lat. Coś, o czym nigdy głośno się nie mówiło. Tu ludzie mieszkali w dawnych żydowskich domach i nawet najstarsi nigdy nie wspominali, co zdarzyło się w czasie wojny. Może tylko jedna stara wariatka wygadywała o chałupie, w której żywcem zostali spaleni Żydzi. ?To jest ciemna karta naszej historii, dotychczas pomijana przez kinematografię. Jedna z nielicznych takich kart ? pisze Władysław Pasikowski, wyjaśniając koncepcję filmu. ? ?Pokłosie? spróbuje o niej opowiedzieć. Z dala od polityki, poprzez losy zwykłych ludzi. Pokazując ich elementarną uczciwość i prawość, nikczemność i kłamstwo". Pasikowski napisał scenariusz ?Pokłosia" (wtedy tekst nazywał się ?Kadisz") po przeczytaniu ?Sąsiadów" Jana Tomasza Grossa. Mówił wówczas, że zrobił to także ze wstydu. Bo dopiero z tej książki dowiedział się o ważnych epizodach polskiej historii. ? Istnieją nieproste tematy, o których trzeba mówić, bo są dla nas ważne ? twierdzi Dariusz Jabłoński z Apple Film Production, producenta ?Pokłosia". ? Polacy wielokrotnie zachowywali się jak bohaterowie, ale miewali też w przeszłości plamy na honorze. ?Pokłosie" opowiada o najtrudniejszych sprawach. Musimy rozliczyć się z własną historią, stawić czoła prawdzie. Rozliczenia z historią ?Najbardziej znanym i najszerzej opisanym mordem zbiorowym na Żydach była zbrodnia w Jedwabnem, ale do antyżydowskich wystąpień miejscowej polskiej ludności doszło też w Kolnie, Stawiskach, Wąsoszu, Szczuczynie, Grajewie, Goniądzu, Suchowoli i kilku innych miejscowościach. W Jedwabnem i Radziłowie spłonęło żywcem po kilkuset Żydów. Czasem ofiary topiono w stawie" ? pisze w historycznej recenzji scenariusza dr Krzysztof Persak z IPN i Instytutu Studiów Politycznych PAN, współautor dwutomowej pracy ?Wokół Jedwabnego". Jabłoński podkreśla, że ?Pokłosie" nie jest filmem o Polakach, którzy popełnili coś niegodnego wobec innych narodów: ? Mówimy o rodakach, którzy popełnili zbrodnię wobec siebie. Zamordowani Żydzi byli obywatelami polskimi, sąsiadami. Pamięć o trudnej przeszłości Jednak najważniejsze jest to, że Pasikowski nie próbuje odtwarzać przebiegu zbrodni dokonanej 70 lat temu. Opowiada raczej o pamięci historycznej, stosunku do trudnej przeszłości. Akcja filmu toczy się współcześnie. ? To jest niełatwy dyskurs między dwoma sposobami patrzenia na przeszłość ? mówi producent. ? Na ciemne plamy w historii rodziny, społeczności, narodu. Zasadnicze pytanie brzmi: ?Nie mówić i zapomnieć czy rozliczyć się, grzebiąc w ranach?". ? Zawsze mamy jakiś wybór ? zapewnia Władysław Pasikowski. Krzysztof Persak podkreśla, że dla społeczności, w których doszło do zbrodni, tragedia przeszłości stała się często tematem tabu. Nawet w czasie toczących się tuż po wojnie procesów sądowych. ?Zmowa milczenia o zbrodniach i ich sprawcach była jedną z najbardziej uderzających cech tych procesów ? pisze historyk w swojej opinii. ? Jak również to, że lokalne społeczności wykazywały niezwykłą solidarność z oskarżonymi". ? Wierzę, że dzisiaj jesteśmy już gotowi do takiej rozmowy ? mówi Dariusz Jabłoński. ? Ta sprawa przestała być sprawą polityczną, a są tematy, których przemilczać nie wolno. Wypróbowana ekipa Zdjęcia do ?Pokłosia" będą realizowane na Mazowszu. Za kamerą stanął znakomity operator Paweł Edelman, stały współpracownik Władysława Pasikowskiego, autor zdjęć do ostatnich filmów Romana Polańskiego i Andrzeja Wajdy. Scenografię projektuje laureat Oscara Allan Starski. Józefa Kalinę gra Maciej Stuhr, jego brata Franka ? Ireneusz Czop. W filmie zobaczymy też Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Radziwiłowicza oraz Słowaczkę Zuzanę Fialovą. Obraz powstaje w koprodukcji polsko-rosyjsko-słowackiej, toczą się rozmowy z firmą holenderską. Produkcja dostała też dofinansowanie w wysokości 3,5 mln zł z PISF oraz wsparcie z Eurimage'u, gdzie zebrała znakomite recenzje. Zdjęcia potrwają do końca sierpnia. RE: Zapowiedzi - shamar - 24-07-2011 (24-07-2011, 21:35)Kaczor napisał(a): Władysław Pasikowski zaczął zdjęcia do filmu ?Pokłosie? o pogromie Żydów Pasikowski jest Żydem ? czy to jakas pieprzona paranoja ? A czemu nie zrobi filmu o wyżynaniu Polaków przez UPA ? K...wa Niemcy kręcą se filmy wybielające Hitlera czy tego , co zamach na niego robił a Polak-kretyn będzie srał we własne gniazdo. RE: Zapowiedzi - Albertino - 24-07-2011 Nie przeżywaj, i tak poza Polską nikt tego nie obejrzy :) RE: Zapowiedzi - shamar - 24-07-2011 W sumie racja :). Ale wiesz. Taki "Upadek" czy filmy o bohaterach Bielskich przebiły się. Tak, wiem. Nie ma co porownywać/ RE: Zapowiedzi - Kaczor - 24-07-2011 No tak bo Polacy są bez skazy, Chrystus narodów itp ;) Zresztą skoro z ubeków zrobił bohaterów w "Psach" to nie wiadomo czego się spodziewać. RE: Zapowiedzi - shamar - 25-07-2011 (24-07-2011, 23:47)Kaczor napisał(a): No tak bo Polacy są bez skazy, Chrystus narodów itp ;) Tu nie chodzi o robienie bohaterów a o zdrowy rozsądek. To może niech baran nakręci film o polskich obozach koncentracyjnych ? Czy ku...wa polskie filmy muszą oscylować tylko w okół patologii ? Dlaczego nikt nie kręci filmów o Monte Casino ? Pileckim ? Koperniku ? Skłodowskiej ? Cichociemnych ? Batalionie 303 ? itd... Do k...wy nędzy mamy w historii Polski tyle pozytywnych postaci i triumfów a nikt się do tego nie zabiera. Za to jakiś debil woli kręcić film jak to zli Polacy wymordowali 200 Zydów w jakiejs pipidówie. Szkoda psiać. RE: Zapowiedzi - Hitch - 25-07-2011 No, no, no tylko nie debil. Wolę prawdziwy obraz Polaka, który zamorduje sąsiada, by się Niemcowi przypodobać niż kolejną nieudolną laurkę. Najprościej pokazywać się z lepszej strony. Nie sztuką jest walnąć kolejną część polskiej mitologii bohaterstwa i zdobyć uznanie czarnych lub zramolałych dziadów. Życzę Pasikowi jak najlepiej. Poprawianie skryptu "Katynia" mu nie wyszło, ale "Glina" to serial rewelacyjny, więc jako ostatnie dokonanie może dobrze rokować. Oby nakręcili parę retrospekcji, które będą maksymalnie niepoprawne politycznie oraz o potężnym ładunku antypolactwa. Póki co - jestem na tak. Poza tym, chyba niedawno wszyscy na Forum uczyli cię poprawnej polszczyzny. Chyba nie chcesz, żebyśmy pomyśleli, że masz w dupie nasze nawoływania...? RE: Zapowiedzi - Phlogiston2 - 25-07-2011 @shamar Cytat:Dlaczego nikt nie kręci filmów o Monte Casino ? Pileckim ? Koperniku ? Skłodowskiej ? Cichociemnych ? Batalionie 303 ? itd... Wait a minute... O Skłodowskiej, Monte Cassino i o Batalionie 303 nie kręcą, ale będzie za to Bitwa Warszawska i "Historia Roja..." o żołnierzach wyklętych. O rotmistrzu Pilecki powstał już spektakl Teatru TV(nawet niezły ponoć) O Koperniku był rok temu film animowany, a Cichociemni są bohaterami "Czasu Honoru". So calm the fuck down ;) Żeby nie było: rozumiem Cię, też bym wolał bezkompromisowy film o Wołyniu... ale to jest Pasikowski, do kroćset! Zdziwię się, jak z takiego materiału wyjdzie mu gniot. RE: Zapowiedzi - patyczak - 25-07-2011 Cytat:Za to jakiś debil woli kręcić film jak to zli Polacy wymordowali 200 Zydów w jakiejs pipidówie. Szkoda psiać. Po pierwsze, prawda górą. A ty tu piszesz o jakiejś propagandzie. Po drugie, kino służy między innymi do tego, żeby oswajać ludzi z trudnymi tematami. Chętnie obejrzę coś niejednoznacznego o Polakach. A ty Shamar, czekasz pewnie niecierpliwie na Bitwę Warszwską:) RE: Zapowiedzi - shamar - 25-07-2011 (25-07-2011, 00:26)Hitch napisał(a): No, no, no tylko nie debil. Wolę prawdziwy obraz Polaka, który zamorduje sąsiada, by się Niemcowi przypodobać niż kolejną nieudolną laurkę. (...)Późna godzina i stan napięcia przedmiesiączkowego. To wyjdzie nieudolna antylaurka. (25-07-2011, 00:33)Phlogiston2 napisał(a): Wait a minute... Ja wiem, że takie obrazy powstały ale mam na myśli nie seriale / spektakle teatru itp. tylko duże filmy kinowe. (25-07-2011, 10:42)patyczak napisał(a): A ty tu piszesz o jakiejś propagandzie. Nigdzie nie użyłem słowa "propaganda". I nie, absolutnie nie czekam na "BW 1920". Wystarczyło obejrzeć trailer. RE: Zapowiedzi - patyczak - 25-07-2011 Cytat:Nigdzie nie użyłem słowa "propaganda". Piszesz, że chciałbyś aby Polacy robili tylko filmy, pokazujące nas w dobrym świetle. Dla mnie to propaganda:) RE: Zapowiedzi - Gwahlur - 25-07-2011 (24-07-2011, 22:44)shamar napisał(a): czy to jakas pieprzona paranoja ? Próba uczciwego rozliczenia sie z własną historią, ukazanie prawdziwej tragedii ludzi jest paranoją? Raczej czynem chwalebnym. (24-07-2011, 22:44)shamar napisał(a): A czemu nie zrobi filmu o wyżynaniu Polaków przez UPA ? Poniewaz to ten temat go poruszył do żywego. Poniewaz to tez jest bardzo ważny i wart poruszenia temat. Dołączyl do tego wstyd, ze dowiedzial sie o tym tak pozno. Bardzo możliwe tez, że gdyby nie on, to tego typu film nie powstalby nigdy. A powinien. (24-07-2011, 22:44)shamar napisał(a): K...wa Niemcy kręcą se filmy wybielające Hitlera To ze inni postępują źle nie oznacza, że my nie mozemy postępowac dobrze (24-07-2011, 22:44)shamar napisał(a): a Polak-kretyn będzie srał we własne gniazdo Uczciwie rozliczenie sie ze swoja historia wymaga nie tylko podniecania sie naszymi sukcesami i dobrymi stronami, ale i przedyskutowania cieni i brudów. (25-07-2011, 00:03)shamar napisał(a): Do k...wy nędzy mamy w historii Polski tyle pozytywnych postaci i triumfów a nikt się do tego nie zabiera. Za to jakiś debil woli kręcić film jak to zli Polacy wymordowali 200 Zydów w jakiejs pipidówie. Szkoda psiać. Miałes Bitwe pod Grunwaldem w "Krzyżakach", to teraz bedziesz miał "Sąsiadów";) Była tragedia zadawana Polakom w "Katyniu" to teraz bedzie tragedia zadawana przez Polaków w "Pokłosiu". (25-07-2011, 11:08)shamar napisał(a): To wyjdzie nieudolna antylaurka Byc moze. "Byc moze" jednak nie jest powodem by nie próbowac. Tobie jednak zdaje sie przeszkadzac nie mozliwosc ze to bedzie slaby film tylko to ze poruszono temat ktory bezwzglenie poruszony powinien zostac. RE: Zapowiedzi - desjudi - 25-07-2011 Cytat: kto, gdzie, jak? Mówisz o "Der untergang"? Znaczy: nadanie cech ludzkich ma być wybieleniem? Nosz kurwasz... Poza tym, to bardzo dobrze, że powstają obrazy rozliczające i wstydliwe. To na ich kanwie buduje się zdrową tożsamość narodową, nie na propagandowych, pozytywnych bublach, które zadowolą idiotów widzących świat przez pryzmat Wielkich Symboli, Historii Zwycięstw, Patriotycznych Uniesień. Liczy się prawda - to znaczy prawdziwy temat - a nie fantastyczne blubry o historii tworzone dla chwilowego polepszenia nastroju. RE: Zapowiedzi - piter87 - 25-07-2011 coś dla Mentala:
RE: Zapowiedzi - Kaczor - 25-07-2011 (25-07-2011, 00:03)shamar napisał(a): Dlaczego nikt nie kręci filmów o Monte Casino ? Pileckim ? Koperniku ? Skłodowskiej ? Cichociemnych ? Batalionie 303 ? itd...Odpowiedź jest bardzo prosta - film dziejący się współcześnie jest nieporównywalnie tańszy w produkcji niż widowisko historyczne. Przecież nawet w Hollywood też nie kręcą co roku kolejnych "Szeregowców Ryanów" i "Bravehartów". |