![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Jakuzzi - 01-03-2013 Od chwili kiedy skończyłem TLJ minęło tyle czasu, że nawet zapomniałem, że tam był otwarty finał, aż proszący się o sequel. Grafika faktycznie okropna. RE: Gry - Mierzwiak - 01-03-2013 Swoją drogą dziwi mnie, że powstaje tak mało klasycznych przygodówek. Tzn wiem, że powstają, ale chodzi mi o takie duże, głośne tytuły, jak to było z Syberią. Biorąc pod uwagę obecną moc komputerów czy nadchodzącej PS4, wyobrażacie sobie, jakie piękne rzeczy można by wyczarować na kolejnych planszach? Jakie tła? Jakie miejsca, jak oświetlone, z iloma detalami? RE: Gry - tchopz - 01-03-2013 Wyraźnie brakuje dobrych pomysłów, bo zamiast nowych tytułów mamy rimejki HD klasyków jak Monkey Island. Smutne. Z drugiej strony, np. w serię z Indianą z wypasioną grafiką bym pograł... RE: Gry - Gal Anonim - 01-03-2013 (01-03-2013, 15:57)Jakuzzi napisał(a): Od chwili kiedy skończyłem TLJ minęło tyle czasu, że nawet zapomniałem, że tam był otwarty finał, aż proszący się o sequel.W TLJ nie ma szczególnie otwartego zakończenia. Pozostają pewne tajemnice (np. Kim jest Lady Alvane?), ale tak to właściwie wszystko zostaje rozwiązane. Za to Dreamfall kończy się chamskim cliffhangerem. Mierzwiak - dlaczego nie ma point'n'clicków? Bo nikt w nie nie gra. A przynajmniej nie dość wystarczająca liczba osób, by robić coś nowszego w tej materii. Podejrzewam, że są jakieś projekty z kickstartera czy indie, które powstają. Wystarczy poszukać. Wydaje mi się, że nowy Broken Sword powstaje w klasycznym stylu. A grafika nowego Dreamfalla jak dla mnie jest zupelnie ok, zwlaszcza jak na coś w fazie powstawania i dopracowywania jeszcze. Nota bene, Raqnar zaznaczył, że jeżeli, bodajże, przekroczą jakiś konkretny próg na kickstarterze to zrobią dodatkową grę w klasycznym stylu przygodówkowym. Czy jakoś tak to było. W każdym razie niektórzy mysleli, ze chodzi o rimejk TLJ, ale raczej na to mała szansa, bo nie maja do tej gry praw w nowym studio, a Raqnar nie chce robic rimejków ponoć. Niektórzy podejrzewaja, ze moze chodzi o bezposredni sequel TLJ albo jeszcze cos innego. W kazdym razie tego swiata nigdy za wiele, o ile beda pamietac, jak wazne jest to, by osadzić to na prawdziwych, krwistych postaciach. Zapowiadaja, ze juz Dreamfall Chapters powroci do tego, podczas gdy Dreamfall troche zapodział tą zwyczajność świata przyszłości i nawet Arkadii zestawioną z epickością zblizających się wydarzeń. RE: Gry - Jakuzzi - 01-03-2013 (01-03-2013, 17:55)Crov napisał(a): W TLJ nie ma szczególnie otwartego zakończenia. Pozostają pewne tajemnice (np. Kim jest Lady Alvane?), ale tak to właściwie wszystko zostaje rozwiązane. Za to Dreamfall kończy się chamskim cliffhangerem. Oczywiście miałem na myśli Dreamfall. ;) RE: Gry - Sephiroth - 01-03-2013 http://www.filmweb.pl/video/making_of/Willem+Dafoe+o+swojej+roli-30169 Wywiad z Willem Dafoe przy produkcji gry Beyond: Two souls na którą czekam z niecierpliwością. Spodziewałem się jednak, że gra pojawi się wcześniej toteż mały zwód, że trzeba czekać aż do października. RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013 LEGENDY OKAZAŁY SIĘ PRAWDZIWE! Jeżeli uda się zebrać 2 miliony na KickStarterze to dostaniemy nie tylko Dreamfall Chapters, ale również The Longest Journey Home czyli pełnoprawny, bezpośredni sequel oryginalnego TLJ! Tak, w 2D (z postaciami w 3D - jak w oryginale) i całkowicie point'n'click! OJENYOJENYOJENY! :) Nie tylko wypełni lukę pomiędzy TLJ a spotkaniem April w Dreamfall, ale również pokaże nam, co dzieje się z nią po Dreamfall i jak zakończy się jej historia. http://www.gamespot.com/features/taking-the-longest-journey-home-6404653/ RE: Gry - wujo444 - 02-03-2013 Marzenie :) Z tego co widzę, 1,5 mln które szacowałem na początku będą raczej trudne do osiągnięcia, a co dopiero kolejne 500k. Crov napisał(a):np. Kim jest Lady Alvane?Zawsze wydawało mi się oczywistym, że to April z przyszłości :) Mierzwiak napisał(a):Swoją drogą dziwi mnie, że powstaje tak mało klasycznych przygodówek. Tzn wiem, że powstają, ale chodzi mi o takie duże, głośne tytuły, jak to było z Syberią. Biorąc pod uwagę obecną moc komputerów czy nadchodzącej PS4, wyobrażacie sobie, jakie piękne rzeczy można by wyczarować na kolejnych planszach? Jakie tła? Jakie miejsca, jak oświetlone, z iloma detalami?Żeby osiągnąć takie efekty trzeba zatrudnić kilkudziesięciu grafików, kilku programistów, i ciorać efekty przez tysiące roboczogodzin. A przygodówki od lat są produkowane w strefie budżetowej za grosze, i właściwie wypadły z mainstreamu. Jasne, można zrobić genialne graficzne przygodówki - tylko kto za to zapłaci? Nie ma szans na zwrot kosztów. RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013 (02-03-2013, 02:17)wujo444 napisał(a): Marzenie :) Z tego co widzę, 1,5 mln które szacowałem na początku będą raczej trudne do osiągnięcia, a co dopiero kolejne 500k.NADZIEJA! Trzeba miec nadzieje, senorita! ;) Cytat:Wiem, mnie też. Ale to wynikło z błędu w tłumaczeniu niemieckiej wersji (i polskiej również), gdzie Kruk zwraca się do niej per "April", podczas gdy w oryginale tego nie ma i Ragnar zaprzeczył, jakoby to tlumaczenie było wierne kanonowi. Tj. może się okaże, że to April, ale póki co oficjalnie to nie jest prawda.Crov napisał(a):np. Kim jest Lady Alvane?Zawsze wydawało mi się oczywistym, że to April z przyszłości :) RE: Gry - wujo444 - 02-03-2013 Samo to, że pojawia się Kruk jest dostatecznym dowodem :) no i cały dialog z April, jak i znajomość jej historii uwiarygadniają tę tezę. RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013 No nie, bo Kruk jest przecież również sidekickiem np. Zoe. :) Tak jak mowie, jest to prawdopodobne, że to April, jednak nie ma w tym nic pewnego póki co. RE: Gry - Galadh - 02-03-2013 Jeśli ktoś zwlekał z zakupem Hitman: Absolution do przecen, to ma właśnie najlepszą okazję, by zainwestować w grę. Obniżka do 12.50$, a z użyciem vouchera GMG20-P4DLK-FKYRS cena wynosi 10$. Osobiście postanowiłem podbić promocyjną stawkę i zużyłem 6 dolców kredytu za linki referencyjne. Efekt? Wydałem 13 zł. Kluczyk na Steam, wersja WW, rzecz jasna. http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/action/hitman-absolution-2/ RE: Gry - military - 02-03-2013 Aliens: Colonial Marines - po przejściu gry... jestem w pełni usatysfakcjonowany. Od fragmentu, w którym po kanałach ściga cię alien, przed którym można tylko uciekać, poziom gry skoczył bardzo wysoko. Wszystko nabrało tempa, kompletnie się wklimaciłem, poziomy zaczęły być o wiele ciekawsze i bardziej urozmaicone. Level w derelikcie był naprawdę dobry i klimatyczny, obecność W-Y wiązała się z wieloma fajnymi patentami, bohaterowie nawet zaczęli być ciekawi, a cameronowska sceneria była po prostu żywa, prawdziwa. Ogólnie: czułem się jak w Aliensach. Do tego gra nie jest taka łatwa - ginąłem dość często, a w dalszych fragmentach odstępy między checkpointami są dłuższe. Zakończenie z jednej strony fajne (sporo emocji okazywanych przez bohaterów, dość długi filmik końcowy), z drugiej rozczarowujące (zapowiedź sequela, którego nie będzie), z trzeciej - mimo wszystko zamknięte, bo w czwartym filmie zasadniczo znajdujemy potwierdzenie, że rzeczywiście "zdobyli wszystko", żeby udupić W-Y. Gdyby nie totalny brak animacji twarzy, momentami słabe tekstury i zbyt łatwi do ubicia Obcy, byłoby 10/10. Daję 9/10 - bo bawiłem się przednio, klasyczną mechanikę apteczek i pancerzy powitałem z otwartymi ramionami, a poza tym momentami gra naprawdę wygląda bardzo dobrze i można utonąć w jej klimacie. Moment dotarcia do pomieszczenia z jockeyem w derelikcie zrywa kapelusz (w czym duża zasługa muzyki). Czuć tę atmosferę tajemnicy i grozy, która cechuje Alieny. ![]() ![]() (screeny co prawda mocarnie podrasowane, ale oddają klimat:)) RE: Gry - Hitch - 02-03-2013 RE: Gry - military - 02-03-2013 RE: Gry - Joe Chip - 04-03-2013 FEAR 3 Dotąd nie ograłem kultowej jedynki. Planuję to zmienić. Mój pierwszy kontakt z serią to Project Origin a teraz dwukrotnie ukończona kampania jak dotąd ostatniej części. W odróżnieniu od nastrojowego poprzednika tu postawiono raczej na widowiskowość oraz większą dawkę gore. Ale klimat horroru dalej jest niezły. Sklep jest równie upiorny co szkoła w dwójce - chwilami kojarzyło mi się z Bloodem, nawiedzone lotnisko też daje rady. Strzela się równie miodnie i jest trudniejsza. Każda plansza różni się od poprzedniej co zaliczam na plus. Przejmowanie ciał ogrywając drugim braciszkiem to patent, z którym dotąd się nie spotkałem. Reasumując solidne zakończenie trylogii nie gorsze ogółem niż poprzednio. Jakaś dotkliwsza wada? W sumie historyjka nie dorównuje tej z Project Origin ale da się przeżyć. Nie jest wcale tak źle pod tym względem, i dobrze, że zakończenie to nie ewidentne urwanie fabuły. RE: Gry - Cator - 04-03-2013 Pamiętam, że kiedyś w tym temacie, przy okazji jakiejś draki z PSX Extreme, ktoś zapytał się forumowiczów o polskie czasopisma o grach, które mogliby polecić. Z dyskusji jaka wtedy powstała wyszło, że w sumie teraz to bida z nędzą na rodzimym rynku growych magazynów. Zastanawiam się czy ktoś z was nie ma przypadkiem ulubionych czasopism zagranicznych, które nieustannie trzymają poziom? Jakiegoś anglojęzycznego periodyku o grach, który moglibyście polecić, bo w polskich kioskach pod tym względem cienko. Już od jakiegoś czasu rozglądam się po różnych, cenionych zagranicznych czasopismach growych do prenumeraty. Ostatnio miałem okazję przekartkować u kumpla egzemplarz Edge Magazine i muszę powiedzieć, że wydawnictwo zrobiło na mnie wrażenie. Sporo dobrego słyszałem o tym czasopiśmie, wygląda na to, że kolesie mają niezle wyrobioną markę w branży. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym tytułem? RE: Gry - Proteus - 04-03-2013 Z Edge Magazine generalnie jest taki problem, że oni się kreują na czasopismo z wyższej półki "dla znafcuw". W większości im to wychodzi, bo trzeba przyznać, że poziom tekstów jest wyraznie wyższy niż w przeciętnym czasopiśmie o grach, a recenzje jakością i stylem zbliżone są bardziej do tego czego przywykliśmy oczekiwać od recek filmowych. Pisane językiem, który dobrze się czyta i który pokazuje, że recenzet to porządny publicysta z dobrym piórem, a nie koleś który po prostu "dużo gra i dużo pisze" jakich jest pełno w innych czasopismach. Oprócz tego Edge oferuje chyba największą ilość artykułów dla "insiderów", pokazujących branże gier od kuchni. Do tego fantastyczny layout (nie ma ładniejszego magazynu o grach), samo kartkowanie ich numerów to przyjemność. Problemy zaczynają się wtedy gdy to ich podejście zahacza o czyste pozerstwo i pretensjonalność. Edge wypełniony jest gromkopierdnymi tekstami kulturoznawczymi, analizującymi miesjce gier w kulturze i oceniającymi gry jako dzieła sztuki. Co samo w sobie nie jest niczy złym, ale gdy opiera się na tym tożsamość całego magazynu, to nie da się uniknąć przyprawiających o rzyg farmazonów. Czasami ich teksty są do bólu pretensjonalne, a oceny gier w reckach niesprawiedliwie surowe (Edge znane jest z bardzo ostrych ocen, co normalnie byłoby wskazane, tyle że z czasem ta surowość przestała być zwykłą powściągliwością i rozsądkiem i zamieniła się w tani, nieszczery "gimmick"). Szczególnie liczne felietony ich publicystów i blogerów, mogą przyprawić o odruch wymiotny. Dla mnie ich głównym grzechem jest posepny, snobistyczny charakter pisma i absolutny brak humoru i lekkości, które są przecież tak charakterystyczne dla tej branży. Czytając ten magazyn można czsami odnieść wrażenie jakby czytało się sprawozdanie z jakieś wystawy w muzeum czy lokalnej galerii. Bo jak mówi sam podtytuł na okładce, to nie jest po prostu czasopismo o grach, to jest magazyn o "future of interactive entertainment and gaming culture". :/ Edge oferuje dużo więcej niż przeciętny growy magaznyn i poziomem są zdecydowanie w czołówce, ale przydałoby im się od czasu do czasu zluzować poślady. Osobiście mółbym z czystym sumieniem polecić PC Gamera. Jedyne czasopismo o grach, które prenumeruję od paru lat. Jeszcze mnie nie zawiedli. Ale oczywiście gorzej jeżeli jesteś graczem konsolowym. Ogólnie to poleciłbym Ci olać magazyny i trzymać się internetowych portali i blogów. Wszyscy najlepsi publicyści od gier piszą teraz w necie, a ekskluziwy oferowane przez tradycyjne magazyny, nie warte są dodatkowych kosztów, ani robienia sobie składu makulatury w domu. RE: Gry - ebrown - 04-03-2013 EDGE albo Game Informer, reszta to plankton. RE: Gry - Gal Anonim - 06-03-2013 thief 4 aka thief ok, ale nie wiem. ale ok. |