Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Jakuzzi - 01-03-2013

Od chwili kiedy skończyłem TLJ minęło tyle czasu, że nawet zapomniałem, że tam był otwarty finał, aż proszący się o sequel.
Grafika faktycznie okropna.


RE: Gry - Mierzwiak - 01-03-2013

Swoją drogą dziwi mnie, że powstaje tak mało klasycznych przygodówek. Tzn wiem, że powstają, ale chodzi mi o takie duże, głośne tytuły, jak to było z Syberią. Biorąc pod uwagę obecną moc komputerów czy nadchodzącej PS4, wyobrażacie sobie, jakie piękne rzeczy można by wyczarować na kolejnych planszach? Jakie tła? Jakie miejsca, jak oświetlone, z iloma detalami?


RE: Gry - tchopz - 01-03-2013

Wyraźnie brakuje dobrych pomysłów, bo zamiast nowych tytułów mamy rimejki HD klasyków jak Monkey Island. Smutne.
Z drugiej strony, np. w serię z Indianą z wypasioną grafiką bym pograł...


RE: Gry - Gal Anonim - 01-03-2013

(01-03-2013, 15:57)Jakuzzi napisał(a): Od chwili kiedy skończyłem TLJ minęło tyle czasu, że nawet zapomniałem, że tam był otwarty finał, aż proszący się o sequel.
Grafika faktycznie okropna.
W TLJ nie ma szczególnie otwartego zakończenia. Pozostają pewne tajemnice (np. Kim jest Lady Alvane?), ale tak to właściwie wszystko zostaje rozwiązane. Za to Dreamfall kończy się chamskim cliffhangerem.

Mierzwiak - dlaczego nie ma point'n'clicków? Bo nikt w nie nie gra. A przynajmniej nie dość wystarczająca liczba osób, by robić coś nowszego w tej materii. Podejrzewam, że są jakieś projekty z kickstartera czy indie, które powstają. Wystarczy poszukać. Wydaje mi się, że nowy Broken Sword powstaje w klasycznym stylu.

A grafika nowego Dreamfalla jak dla mnie jest zupelnie ok, zwlaszcza jak na coś w fazie powstawania i dopracowywania jeszcze.

Nota bene, Raqnar zaznaczył, że jeżeli, bodajże, przekroczą jakiś konkretny próg na kickstarterze to zrobią dodatkową grę w klasycznym stylu przygodówkowym. Czy jakoś tak to było. W każdym razie niektórzy mysleli, ze chodzi o rimejk TLJ, ale raczej na to mała szansa, bo nie maja do tej gry praw w nowym studio, a Raqnar nie chce robic rimejków ponoć. Niektórzy podejrzewaja, ze moze chodzi o bezposredni sequel TLJ albo jeszcze cos innego. W kazdym razie tego swiata nigdy za wiele, o ile beda pamietac, jak wazne jest to, by osadzić to na prawdziwych, krwistych postaciach. Zapowiadaja, ze juz Dreamfall Chapters powroci do tego, podczas gdy Dreamfall troche zapodział tą zwyczajność świata przyszłości i nawet Arkadii zestawioną z epickością zblizających się wydarzeń.




RE: Gry - Jakuzzi - 01-03-2013

(01-03-2013, 17:55)Crov napisał(a): W TLJ nie ma szczególnie otwartego zakończenia. Pozostają pewne tajemnice (np. Kim jest Lady Alvane?), ale tak to właściwie wszystko zostaje rozwiązane. Za to Dreamfall kończy się chamskim cliffhangerem.

Oczywiście miałem na myśli Dreamfall. ;)




RE: Gry - Sephiroth - 01-03-2013

http://www.filmweb.pl/video/making_of/Willem+Dafoe+o+swojej+roli-30169

Wywiad z Willem Dafoe przy produkcji gry Beyond: Two souls na którą czekam z niecierpliwością. Spodziewałem się jednak, że gra pojawi się wcześniej toteż mały zwód, że trzeba czekać aż do października.


RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013

LEGENDY OKAZAŁY SIĘ PRAWDZIWE! Jeżeli uda się zebrać 2 miliony na KickStarterze to dostaniemy nie tylko Dreamfall Chapters, ale również The Longest Journey Home czyli pełnoprawny, bezpośredni sequel oryginalnego TLJ! Tak, w 2D (z postaciami w 3D - jak w oryginale) i całkowicie point'n'click! OJENYOJENYOJENY! :) Nie tylko wypełni lukę pomiędzy TLJ a spotkaniem April w Dreamfall, ale również pokaże nam, co dzieje się z nią po Dreamfall i jak zakończy się jej historia.

http://www.gamespot.com/features/taking-the-longest-journey-home-6404653/


RE: Gry - wujo444 - 02-03-2013

Marzenie :) Z tego co widzę, 1,5 mln które szacowałem na początku będą raczej trudne do osiągnięcia, a co dopiero kolejne 500k.

Crov napisał(a):np. Kim jest Lady Alvane?
Zawsze wydawało mi się oczywistym, że to April z przyszłości :)

Mierzwiak napisał(a):Swoją drogą dziwi mnie, że powstaje tak mało klasycznych przygodówek. Tzn wiem, że powstają, ale chodzi mi o takie duże, głośne tytuły, jak to było z Syberią. Biorąc pod uwagę obecną moc komputerów czy nadchodzącej PS4, wyobrażacie sobie, jakie piękne rzeczy można by wyczarować na kolejnych planszach? Jakie tła? Jakie miejsca, jak oświetlone, z iloma detalami?
Żeby osiągnąć takie efekty trzeba zatrudnić kilkudziesięciu grafików, kilku programistów, i ciorać efekty przez tysiące roboczogodzin. A przygodówki od lat są produkowane w strefie budżetowej za grosze, i właściwie wypadły z mainstreamu. Jasne, można zrobić genialne graficzne przygodówki - tylko kto za to zapłaci? Nie ma szans na zwrot kosztów.


RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013

(02-03-2013, 02:17)wujo444 napisał(a): Marzenie :) Z tego co widzę, 1,5 mln które szacowałem na początku będą raczej trudne do osiągnięcia, a co dopiero kolejne 500k.
NADZIEJA! Trzeba miec nadzieje, senorita! ;)

Cytat:
Crov napisał(a):np. Kim jest Lady Alvane?
Zawsze wydawało mi się oczywistym, że to April z przyszłości :)
Wiem, mnie też. Ale to wynikło z błędu w tłumaczeniu niemieckiej wersji (i polskiej również), gdzie Kruk zwraca się do niej per "April", podczas gdy w oryginale tego nie ma i Ragnar zaprzeczył, jakoby to tlumaczenie było wierne kanonowi. Tj. może się okaże, że to April, ale póki co oficjalnie to nie jest prawda.


RE: Gry - wujo444 - 02-03-2013

Samo to, że pojawia się Kruk jest dostatecznym dowodem :) no i cały dialog z April, jak i znajomość jej historii uwiarygadniają tę tezę.


RE: Gry - Gal Anonim - 02-03-2013

No nie, bo Kruk jest przecież również sidekickiem np. Zoe. :) Tak jak mowie, jest to prawdopodobne, że to April, jednak nie ma w tym nic pewnego póki co.


RE: Gry - Galadh - 02-03-2013

Jeśli ktoś zwlekał z zakupem Hitman: Absolution do przecen, to ma właśnie najlepszą okazję, by zainwestować w grę. Obniżka do 12.50$, a z użyciem vouchera GMG20-P4DLK-FKYRS cena wynosi 10$. Osobiście postanowiłem podbić promocyjną stawkę i zużyłem 6 dolców kredytu za linki referencyjne. Efekt? Wydałem 13 zł. Kluczyk na Steam, wersja WW, rzecz jasna.

http://www.greenmangaming.com/s/pl/en/pc/games/action/hitman-absolution-2/


RE: Gry - military - 02-03-2013

Aliens: Colonial Marines - po przejściu gry... jestem w pełni usatysfakcjonowany. Od fragmentu, w którym po kanałach ściga cię alien, przed którym można tylko uciekać, poziom gry skoczył bardzo wysoko. Wszystko nabrało tempa, kompletnie się wklimaciłem, poziomy zaczęły być o wiele ciekawsze i bardziej urozmaicone. Level w derelikcie był naprawdę dobry i klimatyczny, obecność W-Y wiązała się z wieloma fajnymi patentami, bohaterowie nawet zaczęli być ciekawi, a cameronowska sceneria była po prostu żywa, prawdziwa. Ogólnie: czułem się jak w Aliensach.

Do tego gra nie jest taka łatwa - ginąłem dość często, a w dalszych fragmentach odstępy między checkpointami są dłuższe. Zakończenie z jednej strony fajne (sporo emocji okazywanych przez bohaterów, dość długi filmik końcowy), z drugiej rozczarowujące (zapowiedź sequela, którego nie będzie), z trzeciej - mimo wszystko zamknięte, bo w czwartym filmie zasadniczo znajdujemy potwierdzenie, że rzeczywiście "zdobyli wszystko", żeby udupić W-Y.

Gdyby nie totalny brak animacji twarzy, momentami słabe tekstury i zbyt łatwi do ubicia Obcy, byłoby 10/10. Daję 9/10 - bo bawiłem się przednio, klasyczną mechanikę apteczek i pancerzy powitałem z otwartymi ramionami, a poza tym momentami gra naprawdę wygląda bardzo dobrze i można utonąć w jej klimacie. Moment dotarcia do pomieszczenia z jockeyem w derelikcie zrywa kapelusz (w czym duża zasługa muzyki). Czuć tę atmosferę tajemnicy i grozy, która cechuje Alieny.

[Obrazek: normal_alienscmscreen62.jpg]
[Obrazek: aliens-colonial-marines-goes-gold-pc-spe...4-2013.jpg]

(screeny co prawda mocarnie podrasowane, ale oddają klimat:))



RE: Gry - Hitch - 02-03-2013




RE: Gry - military - 02-03-2013




RE: Gry - Joe Chip - 04-03-2013

FEAR 3

Dotąd nie ograłem kultowej jedynki. Planuję to zmienić. Mój pierwszy kontakt z serią to Project Origin a teraz dwukrotnie ukończona kampania jak dotąd ostatniej części. W odróżnieniu od nastrojowego poprzednika tu postawiono raczej na widowiskowość oraz większą dawkę gore. Ale klimat horroru dalej jest niezły. Sklep jest równie upiorny co szkoła w dwójce - chwilami kojarzyło mi się z Bloodem, nawiedzone lotnisko też daje rady. Strzela się równie miodnie i jest trudniejsza. Każda plansza różni się od poprzedniej co zaliczam na plus. Przejmowanie ciał ogrywając drugim braciszkiem to patent, z którym dotąd się nie spotkałem. Reasumując solidne zakończenie trylogii nie gorsze ogółem niż poprzednio. Jakaś dotkliwsza wada? W sumie historyjka nie dorównuje tej z Project Origin ale da się przeżyć. Nie jest wcale tak źle pod tym względem, i dobrze, że zakończenie to nie ewidentne urwanie fabuły.


RE: Gry - Cator - 04-03-2013

Pamiętam, że kiedyś w tym temacie, przy okazji jakiejś draki z PSX Extreme, ktoś zapytał się forumowiczów o polskie czasopisma o grach, które mogliby polecić. Z dyskusji jaka wtedy powstała wyszło, że w sumie teraz to bida z nędzą na rodzimym rynku growych magazynów.

Zastanawiam się czy ktoś z was nie ma przypadkiem ulubionych czasopism zagranicznych, które nieustannie trzymają poziom? Jakiegoś anglojęzycznego periodyku o grach, który moglibyście polecić, bo w polskich kioskach pod tym względem cienko. Już od jakiegoś czasu rozglądam się po różnych, cenionych zagranicznych czasopismach growych do prenumeraty.

Ostatnio miałem okazję przekartkować u kumpla egzemplarz Edge Magazine i muszę powiedzieć, że wydawnictwo zrobiło na mnie wrażenie. Sporo dobrego słyszałem o tym czasopiśmie, wygląda na to, że kolesie mają niezle wyrobioną markę w branży. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym tytułem?


RE: Gry - Proteus - 04-03-2013

Z Edge Magazine generalnie jest taki problem, że oni się kreują na czasopismo z wyższej półki "dla znafcuw". W większości im to wychodzi, bo trzeba przyznać, że poziom tekstów jest wyraznie wyższy niż w przeciętnym czasopiśmie o grach, a recenzje jakością i stylem zbliżone są bardziej do tego czego przywykliśmy oczekiwać od recek filmowych. Pisane językiem, który dobrze się czyta i który pokazuje, że recenzet to porządny publicysta z dobrym piórem, a nie koleś który po prostu "dużo gra i dużo pisze" jakich jest pełno w innych czasopismach. Oprócz tego Edge oferuje chyba największą ilość artykułów dla "insiderów", pokazujących branże gier od kuchni. Do tego fantastyczny layout (nie ma ładniejszego magazynu o grach), samo kartkowanie ich numerów to przyjemność.

Problemy zaczynają się wtedy gdy to ich podejście zahacza o czyste pozerstwo i pretensjonalność. Edge wypełniony jest gromkopierdnymi tekstami kulturoznawczymi, analizującymi miesjce gier w kulturze i oceniającymi gry jako dzieła sztuki. Co samo w sobie nie jest niczy złym, ale gdy opiera się na tym tożsamość całego magazynu, to nie da się uniknąć przyprawiających o rzyg farmazonów. Czasami ich teksty są do bólu pretensjonalne, a oceny gier w reckach niesprawiedliwie surowe (Edge znane jest z bardzo ostrych ocen, co normalnie byłoby wskazane, tyle że z czasem ta surowość przestała być zwykłą powściągliwością i rozsądkiem i zamieniła się w tani, nieszczery "gimmick"). Szczególnie liczne felietony ich publicystów i blogerów, mogą przyprawić o odruch wymiotny.

Dla mnie ich głównym grzechem jest posepny, snobistyczny charakter pisma i absolutny brak humoru i lekkości, które są przecież tak charakterystyczne dla tej branży. Czytając ten magazyn można czsami odnieść wrażenie jakby czytało się sprawozdanie z jakieś wystawy w muzeum czy lokalnej galerii. Bo jak mówi sam podtytuł na okładce, to nie jest po prostu czasopismo o grach, to jest magazyn o "future of interactive entertainment and gaming culture". :/
Edge oferuje dużo więcej niż przeciętny growy magaznyn i poziomem są zdecydowanie w czołówce, ale przydałoby im się od czasu do czasu zluzować poślady.

Osobiście mółbym z czystym sumieniem polecić PC Gamera. Jedyne czasopismo o grach, które prenumeruję od paru lat. Jeszcze mnie nie zawiedli. Ale oczywiście gorzej jeżeli jesteś graczem konsolowym.

Ogólnie to poleciłbym Ci olać magazyny i trzymać się internetowych portali i blogów. Wszyscy najlepsi publicyści od gier piszą teraz w necie, a ekskluziwy oferowane przez tradycyjne magazyny, nie warte są dodatkowych kosztów, ani robienia sobie składu makulatury w domu.


RE: Gry - ebrown - 04-03-2013

EDGE albo Game Informer, reszta to plankton.


RE: Gry - Gal Anonim - 06-03-2013

thief 4 aka thief



ok, ale nie wiem. ale ok.