Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Sephiroth - 18-05-2013

Eeee tam pierdzielicie. Heavy Rain to TOP 3 wszystkich gier jakie powstały na PS3. Gameplayowo nie oferują absolutnie niczego? Wolę brać udział w interaktywnym filmie wykonując odpowiedni ruch czy wciskać we właściwym momencie przycisk niż jak wariat nawalać przez ponad 6 godzin kilka przycisków od których puchną palce (God of War). Poza tym gra ma 22 bodajże inne zakończenia gry, więc jak najbardziej chce się do niej wracać podejmując za każdym razem inne decyzję tym samym wpływając na przebieg dalszej gry. Kolejna sprawa to niesamowity klimat.
Cytat:dotychczasowe zapowiedzi sugerują niestety powtórkę z poprzednich dwóch gier
Dzięki Bogu, tym bardziej nie mogę się doczekać.


RE: Gry - military - 18-05-2013

W Heavy Rain nie grałem, ale Fahrenheit to antygra - test refleksu nałożony na lecący w tle film, swoją drogą kretyński film. Cage to dla mnie Stephanie Meyer growego światka: gość jest święcie przekonany o swoim artyzmie, a jego gry sprzedają się świetnie, tylko że trudno je nazwać grami, tak jak trudno nazwać Zmierzch wartościową książką.


RE: Gry - Hitch - 18-05-2013

Cytat:Heavy Rain to TOP 3 wszystkich gier jakie powstały na PS3

TOP3 ekskluzywów na PS3 to "Uncharted", "Uncharted 2" i "Uncharted 3" :)

Cytat:Wolę brać udział w interaktywnym filmie wykonując odpowiedni ruch czy wciskać we właściwym momencie przycisk niż jak wariat nawalać przez ponad 6 godzin kilka przycisków od których puchną palce (God of War)

Tak, bo istnieją tylko dwa typy gier.

Cytat:ma 22 bodajże inne zakończenia gry

22 kretyńskie zakończenia, kretyńskiej fabuły, napisanej przez kretyna. Ukończyłem HR ledwie raz i nie tylko nie mam ochoty do niej wracać, ale i odradzam ją każdemu oraz najchętniej wymazałbym to grafomańskie ścierwo ze swojej świadomości. Gejmplej też nie sprawia żądnej frajdy, więc i to nie jest powodem do powtórki.

Cytat:podejmując za każdym razem inne decyzję tym samym wpływając na przebieg dalszej gry

Zdecydowanie przereklamowana opcja. Dopiero pod koniec można coś zmienić w fabule. Nie są to też żadne diametralne zmiany. Spodziewałem się większej możliwości ingerencji, skoro to miała być jedna z głównych osi gry.

Cytat:Kolejna sprawa to niesamowity klimat

Piąta woda po "Seven", klasycznych kryminałach, "Z Archiwum X" i... "Matrixie". Tia. Może to kogoś kręcić, jeśli lubi się klimaty w stylu "jak 10-latek wyobraża sobie poważny thriller"...

Cytat:Cage to dla mnie Stephanie Meyer growego światka

Perfekcyjne podsumowanie :)


RE: Gry - Khet - 18-05-2013

Co do tej całej swobody, wyborów itd, dopiero dodatek The Taxidermist pokazuje czym mogła być ta gra. Krótki epizod, niezwiązany z głównym wątkiem, ale ma świetny klimat i faktycznie pozwala podejść do problemu na kilka różnych sposobów, które później w mniejszym bądź większym stopniu oddziałują na kolejne wydarzenia. Fakt, że łatwiej rozplanować coś takiego w trwającym ok 45 min epizodzie, niż w kilkugodzinnej grze, ale i tak świadczy o lenistwie i ignorancji Cage'a.

Gdyby całe Heavy Rain wygląda jako to DLC, to przebolałbym te wszystkie QTE. No ale zapomniałem, że historie Cage'a muszą być "głębokie i ważne", prawie jak u Wajdy:)


RE: Gry - Mierzwiak - 18-05-2013

Ja tylko przypominam, że tożsamość mordercy w Heavy Rain rozszyfrowałem po przeczytaniu kilkuzdaniowego opisu fabuły tej gry, o tym że nie miałem wtedy jeszcze PS3 nawet nie wspominam :) Podejrzewam że HR wyląduje w końcu w ofercie PS+, ale ściągać nie zamierzam.


RE: Gry - Hitch - 18-05-2013

Teraz sobie przypomniałem, że Cage uparł się, żeby jedną z głównych postaci w grze była czwartoplanowa migawka z... "Wykolejonego". Tak pokochał detektywa, który miał pól linijki dialogu i pięć sekund czasu ekranowego, że aż zrobił o nim grę. Aktor też ten sam. ROTFL.


RE: Gry - Sephiroth - 18-05-2013

Cytat:Zdecydowanie przereklamowana opcja. Dopiero pod koniec można coś zmienić w fabule. Nie są to też żadne diametralne zmiany.
Tutaj strzeliłeś kompletną bzdurę. Pomyliłeś chyba tą grę z Fahrenheit, tam może i tak było ale nie w HR. Zmiany mogą być bardzo diametralne, wliczając w to śmierć bohaterów. Jakbyś zagrał więcej niż raz to byś tak nie pisał. A zagrałeś raz i gadasz głupoty.


RE: Gry - Hitch - 18-05-2013

Zagrałem raz, ale w pewnych momentach sprawdzałem jakie są inne opcje. Śmiertelność bohaterów jest możliwa dopiero grubo po połowie gry. Wiem, bo robiłem wszystko, żeby agent FBI z hiper okularkami do wirtualnej rzeczywistości wykitował jak najwcześniej. Podczas QTE z nim nie robiłem dosłownie nic, a i tak zabić się go dało dopiero po przekroczeniu przez HR poziomu mojej tolerancji dla niego.


RE: Gry - Mierzwiak - 23-05-2013

God of War III - nie grałem w poprzednie części, ale twórcy zrobili wszystko, by i taki gracz jak ja połapał się w fabule i wiedział, co działo się wcześniej. Mimo to losy Kratosa miałem kompletnie gdzieś, podobnie jak jego motywację, a to, że jest on prostakiem i chamem, który lubić kobiety (no chyba, że ma okazję bzyknąć Afrodytę), tylko pogarsza sprawę. Odstawiając to jednak na bok, jak również zerżnięty z pierwszego Maxa Payne'a jeden z ośmiuset finałowych etapów (serio, miałem wrażenie, że ta gra się nigdy nie skoczy) oraz banały wygadywane przez Pandorę, okaże się, że to zwykła rąbanina.

Nie, to nie jest żadne odkrycie, ale proste stwierdzenie. A skoro tak, to niepotrzebnie narzekam na fabułę (której w sumie tu nie ma, historia jest maksymalnie prostacka i pretekstowa), która i tak nie ma przecież znaczenia, bo liczy się tylko sieczka. A ta jest GENIALNA. Bronie, moce i ogólnie możliwości Kratosa sprawiają masę frajdy, jest też odpowiednia dawka frustracji pt. "niektórzy randomowi przeciwnicy potrafią być trudniejsi od bossów", do tego dochodzą proste, acz stanowiące miły przerywnik dla jatki łamigłówki.

Jest jeszcze jedno: strona wizualna. Design. Pomysły. Klimat. Oświetlenie. Efekty specjalne. Skala. SKALA!!!!!!!!!!!!! Są tu sceny o tak monstrualnej, epickiej widowiskowości, że nie da się ich porównać nie tylko z żadną grą, ale i nawet filmem. No, powiedzmy że Wrath of the Titans (inspirowane, delikatnie mówiąc, GOWem) było blisko, ale tylko momentami. Wow, wow i jeszcze raz wow.

Plus za polską wersję językową; Pandora to jakieś koszmarne drewno, ale reszta super, na czele z Lindą. Oryginalnego Kratosa sieka, tnie i przerabia na krwawą miazgę.

Świetna gra, ale mogłaby być wybitna, gdyby tylko ktoś napisał do niej prawdziwy scenariusz i uczynił bardziej filmową z fabularnego punktu widzenia.


RE: Gry - Hitch - 23-05-2013

Ja swego czasu zaopatrzyłem się w reedycję HD pierwszych dwóch części na PS3. Grafika prześliczna, na czele ze świetnymi, ogromnymi lokacjami. Gejmplej też bardzo energiczny... dopóki coś się dzieje. Kiedy gracza nie zalewają zastępy wrogów to można sobie wyłamać szczękę od ziewania. Głównie przez to chyba nigdy nie skończyłem ani jedynki, ani dwójki. Czasem zerknę na Allegro, czy nie ma jakiejś okazji, żeby dorwać trójkę za grosze, ale jakoś nigdy się nie przemogłem, żeby zamówić.


RE: Gry - Sephiroth - 26-05-2013

Dla mnie God of War był super i świeży tylko z pierwszą częścią. To było coś nowego, takie wooow. Przyszła druga część, no fajnie jest wrócić do tego świata. Szkoda, że nie ma niczego nowego tylko wciąż idziesz i nawalasz w te same przyciski przez te wszystkie godziny, prócz tego to kręcenie gałką...zepsułem sobie gałkę od tych walk z Meduzami.
Część trzecia, pograłem pół godziny i odłożyłem. Gra leży już od półtora roku na półce. God of War: Ascension nie kupiłem. Najpierw ukończyć musiałbym 3-kę no i poczekać aż cena spadnie o ponad połowę bo nie jest to gra, w którą chciałbym zagrać już teraz od razu.


RE: Gry - Gal Anonim - 26-05-2013

Curiosity AKA The Cube się skończyło, a w srodku był... Peter Molyneux z nagrodą, która okazała się rzeczywiscie całkiem ciekawa dla szczęściarza:

http://www.youtube.com/watch?v=Qhzb9OUWrXU&feature=youtu.be


RE: Gry - military - 27-05-2013

Star Wars: The Force Unleashed II - jedynka była obiecująca, ale mocno niedopracowana i zbyt przesiąknięta prequelowym klimatem. Gra była zabugowana (zdarzało mi się wpadać pod podłogę czy ginąć ot, tak, bo coś tam konsola źle policzyła), a walka była frustrująca - zwłaszcza chaotyczne potyczki z bossami.

Potem przyszła dwójka i... została zjechana przez większość graczy, choć nie wiem za co - bo jest lepsza od jedynki pod każdym względem. Owszem, poziomy są dłuuugie i mogą wydać się monotonne, jeśli nie lubisz takich slasherów, ale wyzwanie jest idealnie wyważone (na hardzie), walka doskonała, a fun wręcz niesamowity - bo każdy kolejny zestaw przeciwników to wyzwanie, które musisz rozpracować: kogo najpierw, czym, kogo potem itd. Nie jest prawdą, że gra jest krótka - zarzut o 3 godzinach jest wzięty z doopy, mnie zajęła coś koło 6-7. Poza tym:

- świetny starwarsowy klimat, najbliżej mu Imperium, zwłaszcza w końcówce. BTW: świetna końcówka, walka z Vaderem w deszczu wygląda świetnie, bo...
-...grafika jest niesamowita! Już dawno nie zdarzyło mi się z wrażenia przystanąć i gapić się na widoki, a tutaj robiłem to często.
- voice acting - najwyższa półka.
- praktycznie brak prequelowego bullshitu: jest starwarsowo i dość ponuro.
- doskonale wyważony każdy element, zwłaszcza walki z bossami, które są długie i wymagające, ale nie frustrujące - przez co rozwalenie bossa daje dużą satysfakcję;
- zarąbiste fragmenty ze spadaniem i omijaniem różnych śmieci.

Czego mi brakowało?
- więcej takich poziomów, jak przedostatni, w którym było dużo elementów platformowych;
- wizualnie mało zróżnicowane levele - ale mniejsza z tym, bo te, które są, wymiatają;
- momentami dżedaje wydawali się koszmarnie przepakowani, tzn. nie w gameplayu, ale na filmikach. Mimo wszystko nie ma tu rozwalania mocą całego niszczyciela, jak w jedynce.

Ogólnie: jestem niesamowicie usatysfakcjonowany i jednocześnie wkurzony, bo oczywiście jak znalazłem sobie gierkę, której sequel poszedł we właściwym kierunku, to tłuszczy się musiał nie spodobać - i części trzeciej nie będzie. Fuck you, people!

8+/10

[Obrazek: star-wars-force-unleashed-2-ps3-xbox360-...eens-1.jpg]
[Obrazek: Kamino_ForcePush_NEW1.jpg]
[Obrazek: sw9.jpg]


RE: Gry - Gal Anonim - 28-05-2013

wow

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13995599,W_Final_Fantasy_IX_odkryto_nowe_zadanie_poboczne__.html


RE: Gry - Arahan - 28-05-2013

wojskowy, proszę Cię, ta gra to skandal, nie ze względu na grafikę, ale długość rozgrywki, dla mnie to bandytyzm sprzedawać grę na 5h za 180 zł :/


RE: Gry - military - 28-05-2013

Przecież taka długość to standard. Poza tym ja ją kupiłem za 20 zł - i nie oceniam ceny, tylko produkt.


RE: Gry - Arahan - 28-05-2013

dla mnie średniak, kupiłem za 60 zł swego czasu i pograłem, ok, ale bez szału, ale pamiętam jaka wrzawa się podniosła w momencie premiery jak się okazało, że na hardzie można ją w 4h zaliczyć,

obecnie standard to 9-12 godzin, tylko wyjątkowo kiepskie produkcje mają mniej,

nie ukrywam jednak, że mechanika od pierwszej części uległa znacznej poprawie, to samo grafika, na plus także lepsze panowanie nad mocami

4/10


RE: Gry - military - 28-05-2013

Cytat:obecnie standard to 9-12 godzin

No chyba cię coś.:) Chyba że za standard uważasz np. Bioshock Infinite czy Tomb Raider - gry moim zdaniem bardzo niestandardowe.


RE: Gry - Arahan - 28-05-2013

Red Dead Redemption - całość około 18-20 godzin,
Uncharted 1,2,3 - całość około 10 godzin,
GoW 1,2,3 - całość około 10 godzin,
Dante's Inferno - jestem w połowie - 5h gry,
Max Payne 3 - około 12 godzin,


to tak na szybko w pamięci ;)
oprócz SW:TFU2 nie było mi dane zagrać w coś o podobnej długości,


RE: Gry - Turus - 28-05-2013

(28-05-2013, 15:41)Arahan napisał(a): obecnie standard to 9-12 godzin, tylko wyjątkowo kiepskie produkcje mają mniej,
Ale pieprzysz. Czyli gra która trwa krócej 9-12 h jest kiepska ? czyli wszystkie gry typu Cod, Flower, Journey, Vanquish, Mirror's Edge itd. to kiepskie produkcje ?