![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Sephiroth - 18-05-2013 Eeee tam pierdzielicie. Heavy Rain to TOP 3 wszystkich gier jakie powstały na PS3. Gameplayowo nie oferują absolutnie niczego? Wolę brać udział w interaktywnym filmie wykonując odpowiedni ruch czy wciskać we właściwym momencie przycisk niż jak wariat nawalać przez ponad 6 godzin kilka przycisków od których puchną palce (God of War). Poza tym gra ma 22 bodajże inne zakończenia gry, więc jak najbardziej chce się do niej wracać podejmując za każdym razem inne decyzję tym samym wpływając na przebieg dalszej gry. Kolejna sprawa to niesamowity klimat. Cytat:dotychczasowe zapowiedzi sugerują niestety powtórkę z poprzednich dwóch gierDzięki Bogu, tym bardziej nie mogę się doczekać. RE: Gry - military - 18-05-2013 W Heavy Rain nie grałem, ale Fahrenheit to antygra - test refleksu nałożony na lecący w tle film, swoją drogą kretyński film. Cage to dla mnie Stephanie Meyer growego światka: gość jest święcie przekonany o swoim artyzmie, a jego gry sprzedają się świetnie, tylko że trudno je nazwać grami, tak jak trudno nazwać Zmierzch wartościową książką. RE: Gry - Hitch - 18-05-2013 Cytat:Heavy Rain to TOP 3 wszystkich gier jakie powstały na PS3 TOP3 ekskluzywów na PS3 to "Uncharted", "Uncharted 2" i "Uncharted 3" :) Cytat:Wolę brać udział w interaktywnym filmie wykonując odpowiedni ruch czy wciskać we właściwym momencie przycisk niż jak wariat nawalać przez ponad 6 godzin kilka przycisków od których puchną palce (God of War) Tak, bo istnieją tylko dwa typy gier. Cytat:ma 22 bodajże inne zakończenia gry 22 kretyńskie zakończenia, kretyńskiej fabuły, napisanej przez kretyna. Ukończyłem HR ledwie raz i nie tylko nie mam ochoty do niej wracać, ale i odradzam ją każdemu oraz najchętniej wymazałbym to grafomańskie ścierwo ze swojej świadomości. Gejmplej też nie sprawia żądnej frajdy, więc i to nie jest powodem do powtórki. Cytat:podejmując za każdym razem inne decyzję tym samym wpływając na przebieg dalszej gry Zdecydowanie przereklamowana opcja. Dopiero pod koniec można coś zmienić w fabule. Nie są to też żadne diametralne zmiany. Spodziewałem się większej możliwości ingerencji, skoro to miała być jedna z głównych osi gry. Cytat:Kolejna sprawa to niesamowity klimat Piąta woda po "Seven", klasycznych kryminałach, "Z Archiwum X" i... "Matrixie". Tia. Może to kogoś kręcić, jeśli lubi się klimaty w stylu "jak 10-latek wyobraża sobie poważny thriller"... Cytat:Cage to dla mnie Stephanie Meyer growego światka Perfekcyjne podsumowanie :) RE: Gry - Khet - 18-05-2013 Co do tej całej swobody, wyborów itd, dopiero dodatek The Taxidermist pokazuje czym mogła być ta gra. Krótki epizod, niezwiązany z głównym wątkiem, ale ma świetny klimat i faktycznie pozwala podejść do problemu na kilka różnych sposobów, które później w mniejszym bądź większym stopniu oddziałują na kolejne wydarzenia. Fakt, że łatwiej rozplanować coś takiego w trwającym ok 45 min epizodzie, niż w kilkugodzinnej grze, ale i tak świadczy o lenistwie i ignorancji Cage'a. Gdyby całe Heavy Rain wygląda jako to DLC, to przebolałbym te wszystkie QTE. No ale zapomniałem, że historie Cage'a muszą być "głębokie i ważne", prawie jak u Wajdy:) RE: Gry - Mierzwiak - 18-05-2013 Ja tylko przypominam, że tożsamość mordercy w Heavy Rain rozszyfrowałem po przeczytaniu kilkuzdaniowego opisu fabuły tej gry, o tym że nie miałem wtedy jeszcze PS3 nawet nie wspominam :) Podejrzewam że HR wyląduje w końcu w ofercie PS+, ale ściągać nie zamierzam. RE: Gry - Hitch - 18-05-2013 Teraz sobie przypomniałem, że Cage uparł się, żeby jedną z głównych postaci w grze była czwartoplanowa migawka z... "Wykolejonego". Tak pokochał detektywa, który miał pól linijki dialogu i pięć sekund czasu ekranowego, że aż zrobił o nim grę. Aktor też ten sam. ROTFL. RE: Gry - Sephiroth - 18-05-2013 Cytat:Zdecydowanie przereklamowana opcja. Dopiero pod koniec można coś zmienić w fabule. Nie są to też żadne diametralne zmiany.Tutaj strzeliłeś kompletną bzdurę. Pomyliłeś chyba tą grę z Fahrenheit, tam może i tak było ale nie w HR. Zmiany mogą być bardzo diametralne, wliczając w to śmierć bohaterów. Jakbyś zagrał więcej niż raz to byś tak nie pisał. A zagrałeś raz i gadasz głupoty. RE: Gry - Hitch - 18-05-2013 Zagrałem raz, ale w pewnych momentach sprawdzałem jakie są inne opcje. Śmiertelność bohaterów jest możliwa dopiero grubo po połowie gry. Wiem, bo robiłem wszystko, żeby agent FBI z hiper okularkami do wirtualnej rzeczywistości wykitował jak najwcześniej. Podczas QTE z nim nie robiłem dosłownie nic, a i tak zabić się go dało dopiero po przekroczeniu przez HR poziomu mojej tolerancji dla niego. RE: Gry - Mierzwiak - 23-05-2013 God of War III - nie grałem w poprzednie części, ale twórcy zrobili wszystko, by i taki gracz jak ja połapał się w fabule i wiedział, co działo się wcześniej. Mimo to losy Kratosa miałem kompletnie gdzieś, podobnie jak jego motywację, a to, że jest on prostakiem i chamem, który lubić kobiety (no chyba, że ma okazję bzyknąć Afrodytę), tylko pogarsza sprawę. Odstawiając to jednak na bok, jak również zerżnięty z pierwszego Maxa Payne'a jeden z ośmiuset finałowych etapów (serio, miałem wrażenie, że ta gra się nigdy nie skoczy) oraz banały wygadywane przez Pandorę, okaże się, że to zwykła rąbanina. Nie, to nie jest żadne odkrycie, ale proste stwierdzenie. A skoro tak, to niepotrzebnie narzekam na fabułę (której w sumie tu nie ma, historia jest maksymalnie prostacka i pretekstowa), która i tak nie ma przecież znaczenia, bo liczy się tylko sieczka. A ta jest GENIALNA. Bronie, moce i ogólnie możliwości Kratosa sprawiają masę frajdy, jest też odpowiednia dawka frustracji pt. "niektórzy randomowi przeciwnicy potrafią być trudniejsi od bossów", do tego dochodzą proste, acz stanowiące miły przerywnik dla jatki łamigłówki. Jest jeszcze jedno: strona wizualna. Design. Pomysły. Klimat. Oświetlenie. Efekty specjalne. Skala. SKALA!!!!!!!!!!!!! Są tu sceny o tak monstrualnej, epickiej widowiskowości, że nie da się ich porównać nie tylko z żadną grą, ale i nawet filmem. No, powiedzmy że Wrath of the Titans (inspirowane, delikatnie mówiąc, GOWem) było blisko, ale tylko momentami. Wow, wow i jeszcze raz wow. Plus za polską wersję językową; Pandora to jakieś koszmarne drewno, ale reszta super, na czele z Lindą. Oryginalnego Kratosa sieka, tnie i przerabia na krwawą miazgę. Świetna gra, ale mogłaby być wybitna, gdyby tylko ktoś napisał do niej prawdziwy scenariusz i uczynił bardziej filmową z fabularnego punktu widzenia. RE: Gry - Hitch - 23-05-2013 Ja swego czasu zaopatrzyłem się w reedycję HD pierwszych dwóch części na PS3. Grafika prześliczna, na czele ze świetnymi, ogromnymi lokacjami. Gejmplej też bardzo energiczny... dopóki coś się dzieje. Kiedy gracza nie zalewają zastępy wrogów to można sobie wyłamać szczękę od ziewania. Głównie przez to chyba nigdy nie skończyłem ani jedynki, ani dwójki. Czasem zerknę na Allegro, czy nie ma jakiejś okazji, żeby dorwać trójkę za grosze, ale jakoś nigdy się nie przemogłem, żeby zamówić. RE: Gry - Sephiroth - 26-05-2013 Dla mnie God of War był super i świeży tylko z pierwszą częścią. To było coś nowego, takie wooow. Przyszła druga część, no fajnie jest wrócić do tego świata. Szkoda, że nie ma niczego nowego tylko wciąż idziesz i nawalasz w te same przyciski przez te wszystkie godziny, prócz tego to kręcenie gałką...zepsułem sobie gałkę od tych walk z Meduzami. Część trzecia, pograłem pół godziny i odłożyłem. Gra leży już od półtora roku na półce. God of War: Ascension nie kupiłem. Najpierw ukończyć musiałbym 3-kę no i poczekać aż cena spadnie o ponad połowę bo nie jest to gra, w którą chciałbym zagrać już teraz od razu. RE: Gry - Gal Anonim - 26-05-2013 Curiosity AKA The Cube się skończyło, a w srodku był... Peter Molyneux z nagrodą, która okazała się rzeczywiscie całkiem ciekawa dla szczęściarza: http://www.youtube.com/watch?v=Qhzb9OUWrXU&feature=youtu.be RE: Gry - military - 27-05-2013 Star Wars: The Force Unleashed II - jedynka była obiecująca, ale mocno niedopracowana i zbyt przesiąknięta prequelowym klimatem. Gra była zabugowana (zdarzało mi się wpadać pod podłogę czy ginąć ot, tak, bo coś tam konsola źle policzyła), a walka była frustrująca - zwłaszcza chaotyczne potyczki z bossami. Potem przyszła dwójka i... została zjechana przez większość graczy, choć nie wiem za co - bo jest lepsza od jedynki pod każdym względem. Owszem, poziomy są dłuuugie i mogą wydać się monotonne, jeśli nie lubisz takich slasherów, ale wyzwanie jest idealnie wyważone (na hardzie), walka doskonała, a fun wręcz niesamowity - bo każdy kolejny zestaw przeciwników to wyzwanie, które musisz rozpracować: kogo najpierw, czym, kogo potem itd. Nie jest prawdą, że gra jest krótka - zarzut o 3 godzinach jest wzięty z doopy, mnie zajęła coś koło 6-7. Poza tym: - świetny starwarsowy klimat, najbliżej mu Imperium, zwłaszcza w końcówce. BTW: świetna końcówka, walka z Vaderem w deszczu wygląda świetnie, bo... -...grafika jest niesamowita! Już dawno nie zdarzyło mi się z wrażenia przystanąć i gapić się na widoki, a tutaj robiłem to często. - voice acting - najwyższa półka. - praktycznie brak prequelowego bullshitu: jest starwarsowo i dość ponuro. - doskonale wyważony każdy element, zwłaszcza walki z bossami, które są długie i wymagające, ale nie frustrujące - przez co rozwalenie bossa daje dużą satysfakcję; - zarąbiste fragmenty ze spadaniem i omijaniem różnych śmieci. Czego mi brakowało? - więcej takich poziomów, jak przedostatni, w którym było dużo elementów platformowych; - wizualnie mało zróżnicowane levele - ale mniejsza z tym, bo te, które są, wymiatają; - momentami dżedaje wydawali się koszmarnie przepakowani, tzn. nie w gameplayu, ale na filmikach. Mimo wszystko nie ma tu rozwalania mocą całego niszczyciela, jak w jedynce. Ogólnie: jestem niesamowicie usatysfakcjonowany i jednocześnie wkurzony, bo oczywiście jak znalazłem sobie gierkę, której sequel poszedł we właściwym kierunku, to tłuszczy się musiał nie spodobać - i części trzeciej nie będzie. Fuck you, people! 8+/10 ![]() ![]()
RE: Gry - Gal Anonim - 28-05-2013 wow http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,13995599,W_Final_Fantasy_IX_odkryto_nowe_zadanie_poboczne__.html RE: Gry - Arahan - 28-05-2013 wojskowy, proszę Cię, ta gra to skandal, nie ze względu na grafikę, ale długość rozgrywki, dla mnie to bandytyzm sprzedawać grę na 5h za 180 zł :/ RE: Gry - military - 28-05-2013 Przecież taka długość to standard. Poza tym ja ją kupiłem za 20 zł - i nie oceniam ceny, tylko produkt. RE: Gry - Arahan - 28-05-2013 dla mnie średniak, kupiłem za 60 zł swego czasu i pograłem, ok, ale bez szału, ale pamiętam jaka wrzawa się podniosła w momencie premiery jak się okazało, że na hardzie można ją w 4h zaliczyć, obecnie standard to 9-12 godzin, tylko wyjątkowo kiepskie produkcje mają mniej, nie ukrywam jednak, że mechanika od pierwszej części uległa znacznej poprawie, to samo grafika, na plus także lepsze panowanie nad mocami 4/10 RE: Gry - military - 28-05-2013 Cytat:obecnie standard to 9-12 godzin No chyba cię coś.:) Chyba że za standard uważasz np. Bioshock Infinite czy Tomb Raider - gry moim zdaniem bardzo niestandardowe. RE: Gry - Arahan - 28-05-2013 Red Dead Redemption - całość około 18-20 godzin, Uncharted 1,2,3 - całość około 10 godzin, GoW 1,2,3 - całość około 10 godzin, Dante's Inferno - jestem w połowie - 5h gry, Max Payne 3 - około 12 godzin, to tak na szybko w pamięci ;) oprócz SW:TFU2 nie było mi dane zagrać w coś o podobnej długości, RE: Gry - Turus - 28-05-2013 (28-05-2013, 15:41)Arahan napisał(a): obecnie standard to 9-12 godzin, tylko wyjątkowo kiepskie produkcje mają mniej,Ale pieprzysz. Czyli gra która trwa krócej 9-12 h jest kiepska ? czyli wszystkie gry typu Cod, Flower, Journey, Vanquish, Mirror's Edge itd. to kiepskie produkcje ? |