Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Fanatik - 06-06-2013

Dokładnie tak samo myślę, nigdy w życiu bym nie wpadł na pomysł porównywania muzyki z DE:HR do ME. Kompletnie inna bajka i nie ma tu w ogóle mowy o jakimkolwiek zżynaniu. To trochę tak, jakby napisać, że Chemical Brothers zżynają od Daft Punk.


RE: Gry - Luxorek - 06-06-2013

Panie i Panowie - nowy głos Snake'a.

[Obrazek: kiefer.jpg]


RE: Gry - Mefisto - 07-06-2013

mam nadzieję, że nie było - beka:






RE: Gry - Perfik - 07-06-2013

Widzę, że twórcy ostro dowalają do pieca po znakomitej części trzeciej (która imo grywalnością zeżarła GTA IV bez popity). Czuć klimaty mega bekowej końcówki trójki :).


RE: Gry - Gal Anonim - 07-06-2013

Co kto lubi. Mnie kompletnie nie jara ten przegięty 'zabawny' humor Saints Row. Wole (zazwyczaj) inteligentniejszą i subtelniejszą satyrę z GTA IV.


RE: Gry - military - 07-06-2013

A mnie ten trailer wydał się autentycznie zabawny, choć serii nie znam i do tej pory nie chciałem tykać nawet przez szmatę. Może się skuszę na dwójkę, która, z tego co widzę, ma najlepszą reputację.


RE: Gry - Tyler Durden - 08-06-2013

Z tego co słyszałem od znajomego, to dwójka jest bardziej stonowana i poważniejsza, trójka to już po prostu jazda po bandzie, masa odjechanych pomysłów jak te widoczne w zwiastunie czwórki. Też się zbieram od kilku tygodni za dwójkę, x miesięcy temu dali ją w ramach PS Plusa, ale nie miałem wcześniej dla niej czasu.


RE: Gry - Joe Chip - 09-06-2013

Nowa gra cyberpunk - Remember Me. Zbiera średnie noty. Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych.



Męczę Human Revolution, przeszedłem jedną misję w skradankowym stylu i wiem, że będzie mi się podobać. Jak dla mnie zabawa w chowanego bardziej satysfakcjonuje niż w Hitman Absolution. Przestawię się jednak na strzelanie żeby mniej czasu mi zeszło na przejściu. W tym wypadku zainwestuje wpierw we wszczepy skóry żeby się uodpornić. Również zwlekałem z rozpoczęciem pierwszego zadania by pozwiedzać. Ale skoro wróciłem do bazy będę miał na uwadze gdy trzeba będzie się spieszyć.


RE: Gry - military - 09-06-2013

(09-06-2013, 13:03)Joe Chip napisał(a): Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych.

Poczytałem trochę o tej grze i niestety nic a nic mnie w niej nie interesuje. Kopia kopii kopii kopii, bez własnej osobowości.

A propos DE:HR - gram już dość długo (myślę że koło 7 godzin) i co prawda nie jestem zachwycony, ale bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o takie rzeczy, jak miejsce akcji, bohater, misje itp., to to jest dokładnie to, czego mi brakowało: po prostu gość w mieście przyszłości zajmujący się własnymi sprawami. Jeśli chodzi o gameplay... co prawda jestem zachwycony tym, że w ciągu 7 godzin strzeliłem z mojego pistoletu DWA RAZY, ale coś mi tu ogólnie nie gra. Jeszcze nie wiem co. Gra jest zarazem fascynująca i trochę rozczarowująca - jakby genialny pomysł, genialne założenia nie zostały odpowiednio zrealizowane. Pogram dłużej, pomyślę, się wypowiem, ocenię.


RE: Gry - Hitch - 09-06-2013

Mi pod kątem realizacji i gejmpleju niczego nie brakowało. No, może poza możliwością zmiany kamery na TPP, bo to przeskakiwanie przy zdejmowaniu przeciwników rękami lub przyklejaniu się do osłon było irytujące. Chętnie bym pograł w remake pierwszego "Deus Exa" na silniku i gejmpleju HR.


RE: Gry - Turus - 10-06-2013

(09-06-2013, 13:03)Joe Chip napisał(a): Nowa gra cyberpunk - Remember Me. Zbiera średnie noty. Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych.

A ja coś napisze, bo pokonałem wczoraj tę grę i zdecydowanie jestem zdziwiony tak niskimi ocenami, bo gra wciągnęła mnie niesamowicie. Nie będę się bardzo rozpisywał, wypisze tylko ogólnikami co i jak.
Na plus na pewno trzeba zaliczyć bardzo ładną grafikę. Szczególnie pięknie wygląda neo-Paryż (szczególnie w nocy) i potrafi czasami zachwycić świetnymi widokami. Co się z tym wiąże na plus też cały design świata. Ekskluzywne dzielnice, slumsy, bary, magazyny, dachy budynków, a to wszystko polane cyberpunkowym sosem. Wsiąkłem od razu. Szkoda tylko, że same miejscówki, które odwiedzamy są tak liniowe. Jeżeli zboczymy chociażby 50 metrów od wytyczonej przez twórców ścież to będzie cud.
Jeżeli chodzi samą rozgrywkę to w głównej mierze składa się ona z walki oraz eksploracji. Na temat tej drugiej nie ma co się rozpisywać jest dosyć standardowo, jak już wspomniałem poruszamy po liniowych mapkach, co chwilę musząc wykazać się zręcznością niczym Książ Persji skacząc po dachach, gzymsach i innych elementach budynków. Jeżeli chodzi o walkę tu już jest ciekawiej. Ta w głównej mierze przypomina tą z ostatnich Batmanów w wykluczeniem kontr, ale z kilkoma własnymi patentami. Podczas potyczek robimy uniki oraz naciskamy dwa przyciski naprzemiennie (noga/ręka) ale to nie wszystko, bo o tym jaki rodzaj ciosu wyprowadzi nasza bohaterka decydujemy my. A mogą to być ciosy mocne, które przebijają gardę/zadają większe obrażenia, przywracające nam trochę żyć, odnawiające specjale (chwilowa niewidzialność, mina, ogłuszenie przeciwników itd.) oraz zwielokrotniające ostatni cios. Niestety nie możemy sobie wybrać czy podczas combosa chcemy kopnąć 5 razy nogą a potem walnąć raz z piąchy. To jaką koniczyną wyprowadzimy cios jest przypisane z góry do 4 dostępnych kombinacji, my tylko możemy wybrać rodzaj tego ciosu (wspomniane wyżej ciosy mocne itd.) Jest to naprawdę bardzo fajny patent, choć w ewentualnej drugiej części można by kilka elementów usprawnić.
Nie wolno zapomnieć o najlepszym patencie tej gry, czyli remiksowaniu pamięci. Od czasu do czas wchodzimy do głowy delikwenta i zmieniamy jego wspomnienia. Patent polega na tym, że przewijamy jego wspomnienie szukając swego rodzaju błędów, które uruchamiamy co spowoduje, że wydarzenia które nasz pacjent pamiętał zmienią swój bieg wydarzeń. Oczywiście nie włączamy każdego błędu, więc trzeba trochę pokombinować, bo może to doprowadzić czasami do całkowicie innych celów niż pierwotnie zamierzaliśmy. Naprawdę genialny patent, szkoda tylko, że korzystamy z niego może 4 razy.
Na sam koniec wspomnę tylko o fabule, bo ta choć z początku wydaje się dosyć prosta żeby nie powiedzieć prostacka, z czasem nabiera rumieńców i potrafi kilka razy naprawdę zaskoczyć.
Miało być krótko, ale się nie dało, trudno. :) Może ktoś przeczyta te wypociny, a samą produkcję gorąco polecam.
8/10


RE: Gry - Spawne - 10-06-2013

a dla mnie gra jest co najwyzej srednia i spodziewalem sie czegos lepszego. walka niespecjalnie angazuje, bo system nie jest odpowiednio rozbudowany, a ze potyczki to w zasadzie glowny element tej gry, to i tytul szybko zaczyna meczyc.

jakby ktos chcial to tanio sprzedam wersje na xboxa 360. szczegoly na priva.


RE: Gry - Proteus - 12-06-2013

MGS 5 pozamiatał. Jeżeli chodzi o fabułę to ze wszystkich dotychczasowych materiałów wyziera Hideo w najlepszej formie, czyli ciekawie zapowiadające się pomysły i motywy oraz fajna stylistyka; wszystko oblane sosem tandety i ckliwości. Krzywiłem się na słowa, że gra zawiera momenty, przy których bali się o to czy nie będą "za mocne", ale moment wyciągania pakunku (bomby?) z flaków żyjącego wciąż dzieciaka, czy krótka scena tortur, przekonały mnie, że tym razem koleś nie będzie owijał w bawełnę i walił farmazonów o horrorze wojny przy minimalnym użyciu krwi i brutalności.

Jeżeli chodzi o gejmplej i technologię, jest to pierwszy MGS od czasu Sons of Liberty, którego zapowiedz wygląda next-genowo. Skradanie się Bossem w plenerach Afganistanu zapowiada się cudnie.

Tym razem japoniec wydaje się być bardziej podekscytowany tym tytułem niż wszystkimi Guns of the Patriots czy jakimiś pół tytułami na konsole przenośne. Facet wydaje sie nareszcie bawić nowymi możliwościami sprzętu i dodaje nowe, porządne, konkretne featury gejmplaju, a nie jakieś cienkie dodatki, które ledwo zmieniają powłokę gry jak w ostatnich tytułach. Dla fabuły też dobrze to wróży i może znowu dostaniemy coś godnego Dickowskiej techno-incepcji z MGS2, zamiast zrobionych na odwal bzdur z czwórki, których nawet Hideo nie chciał tykać. Nie mogę się doczekać by obadać co tam nowego wymyślił.


RE: Gry - Mierzwiak - 12-06-2013



Niby graficznie widać spory postęp, ale zachwycony nie jestem. Nie tyle stroną techniczną, co artystyczną, jakieś to takie ładne, czyste, pozbawione wyrazu i przede wszystkim artyzmu. Chyba dlatego znacznie, ale to znacznie większe wrażenie zrobiły na mnie wyraźnie mocno nieukończony (!) Wiedźmin 3, Destiny i nowy MGS.

Natomiast strasznie zaintrygowało mnie steampunkowe The Order 1886, które, przynajmniej na pierwszy rzut oka, zapowiada w końcu coś nowego:




RE: Gry - Gal Anonim - 13-06-2013

Nowego? Ot, będzie strzelanina z elementem survival horroru z widokiem z trzeciej osoby. Mowie tak nie czytajac żadnego info o grze poza zwiastunem. Obstawiam Dead Space 2 w steampunku. Meh. Żadna gra, którą widziałem z obecnego E3 nie prezentowała niczego nowego. Homogenizacja mainstreamowego rynku growego jest potworna. Jedynie nowy MGS troche mnie zainteresował.

Póki co jaram się Kickstarterem glownie. Lada dzien wyjdzie pierwszy RPG zeń, Shadowrun Returns. Can't wait!


RE: Gry - Craven - 13-06-2013

[Obrazek: firstworldproblemsgirl.jpg]

Wszyscy moi znajomi mają Heart of the Swarm i nie mam kogo zespawnować żeby zdobyć acziwmenta i awatarka.


RE: Gry - Gal Anonim - 13-06-2013

David Wong (autor JOHN DIES AT THE END) o wspolczesnych grach na cracked.com, przemyslenia w zwiazku z E3. Sama prawda:

http://www.cracked.com/blog/5-things-every-game-company-gets-wrong-about-gamers/


RE: Gry - Proteus - 14-06-2013

Jak ktoś chce kupić The Last of Us po taniości (80zl poniżej planowanej detalicznej), to niech zapiernicza dziś do Empiku. Mają teraz promocję i płyty znikają z półek. Jest to też szansa dla tych, którym zależy na wersji PL, bo ponoć są jakieś cyrki z jej dostępnością w innych sklepach.

A Ci którzy leją na dubbing też mogą chwytać bo sprzedawana w Empiku wersja ma opcję angielskich dialogów i napisów.


RE: Gry - Khet - 14-06-2013

To jeszcze precyzując, żeby niektórzy nie pomyśleli że gra stoi w Empiku po 100zł - Sony dowaliło detaliczną wysokości... 279zł. I rzeczywiście taka cena będzie od jutra obowiązywać w Empikach. Dziś można wyrwać za 199.


RE: Gry - Arahan - 14-06-2013

Dzięki, poczekam do jesieni i wtedy kupię za 100 zł ;)