![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Fanatik - 06-06-2013 Dokładnie tak samo myślę, nigdy w życiu bym nie wpadł na pomysł porównywania muzyki z DE:HR do ME. Kompletnie inna bajka i nie ma tu w ogóle mowy o jakimkolwiek zżynaniu. To trochę tak, jakby napisać, że Chemical Brothers zżynają od Daft Punk. RE: Gry - Luxorek - 06-06-2013 Panie i Panowie - nowy głos Snake'a.
RE: Gry - Mefisto - 07-06-2013 mam nadzieję, że nie było - beka: RE: Gry - Perfik - 07-06-2013 Widzę, że twórcy ostro dowalają do pieca po znakomitej części trzeciej (która imo grywalnością zeżarła GTA IV bez popity). Czuć klimaty mega bekowej końcówki trójki :). RE: Gry - Gal Anonim - 07-06-2013 Co kto lubi. Mnie kompletnie nie jara ten przegięty 'zabawny' humor Saints Row. Wole (zazwyczaj) inteligentniejszą i subtelniejszą satyrę z GTA IV. RE: Gry - military - 07-06-2013 A mnie ten trailer wydał się autentycznie zabawny, choć serii nie znam i do tej pory nie chciałem tykać nawet przez szmatę. Może się skuszę na dwójkę, która, z tego co widzę, ma najlepszą reputację. RE: Gry - Tyler Durden - 08-06-2013 Z tego co słyszałem od znajomego, to dwójka jest bardziej stonowana i poważniejsza, trójka to już po prostu jazda po bandzie, masa odjechanych pomysłów jak te widoczne w zwiastunie czwórki. Też się zbieram od kilku tygodni za dwójkę, x miesięcy temu dali ją w ramach PS Plusa, ale nie miałem wcześniej dla niej czasu. RE: Gry - Joe Chip - 09-06-2013 Nowa gra cyberpunk - Remember Me. Zbiera średnie noty. Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych. Męczę Human Revolution, przeszedłem jedną misję w skradankowym stylu i wiem, że będzie mi się podobać. Jak dla mnie zabawa w chowanego bardziej satysfakcjonuje niż w Hitman Absolution. Przestawię się jednak na strzelanie żeby mniej czasu mi zeszło na przejściu. W tym wypadku zainwestuje wpierw we wszczepy skóry żeby się uodpornić. Również zwlekałem z rozpoczęciem pierwszego zadania by pozwiedzać. Ale skoro wróciłem do bazy będę miał na uwadze gdy trzeba będzie się spieszyć. RE: Gry - military - 09-06-2013 (09-06-2013, 13:03)Joe Chip napisał(a): Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych. Poczytałem trochę o tej grze i niestety nic a nic mnie w niej nie interesuje. Kopia kopii kopii kopii, bez własnej osobowości. A propos DE:HR - gram już dość długo (myślę że koło 7 godzin) i co prawda nie jestem zachwycony, ale bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o takie rzeczy, jak miejsce akcji, bohater, misje itp., to to jest dokładnie to, czego mi brakowało: po prostu gość w mieście przyszłości zajmujący się własnymi sprawami. Jeśli chodzi o gameplay... co prawda jestem zachwycony tym, że w ciągu 7 godzin strzeliłem z mojego pistoletu DWA RAZY, ale coś mi tu ogólnie nie gra. Jeszcze nie wiem co. Gra jest zarazem fascynująca i trochę rozczarowująca - jakby genialny pomysł, genialne założenia nie zostały odpowiednio zrealizowane. Pogram dłużej, pomyślę, się wypowiem, ocenię. RE: Gry - Hitch - 09-06-2013 Mi pod kątem realizacji i gejmpleju niczego nie brakowało. No, może poza możliwością zmiany kamery na TPP, bo to przeskakiwanie przy zdejmowaniu przeciwników rękami lub przyklejaniu się do osłon było irytujące. Chętnie bym pograł w remake pierwszego "Deus Exa" na silniku i gejmpleju HR. RE: Gry - Turus - 10-06-2013 (09-06-2013, 13:03)Joe Chip napisał(a): Nowa gra cyberpunk - Remember Me. Zbiera średnie noty. Może military ogra i wrzuci do tematu do niedocenianych.A ja coś napisze, bo pokonałem wczoraj tę grę i zdecydowanie jestem zdziwiony tak niskimi ocenami, bo gra wciągnęła mnie niesamowicie. Nie będę się bardzo rozpisywał, wypisze tylko ogólnikami co i jak. Na plus na pewno trzeba zaliczyć bardzo ładną grafikę. Szczególnie pięknie wygląda neo-Paryż (szczególnie w nocy) i potrafi czasami zachwycić świetnymi widokami. Co się z tym wiąże na plus też cały design świata. Ekskluzywne dzielnice, slumsy, bary, magazyny, dachy budynków, a to wszystko polane cyberpunkowym sosem. Wsiąkłem od razu. Szkoda tylko, że same miejscówki, które odwiedzamy są tak liniowe. Jeżeli zboczymy chociażby 50 metrów od wytyczonej przez twórców ścież to będzie cud. Jeżeli chodzi samą rozgrywkę to w głównej mierze składa się ona z walki oraz eksploracji. Na temat tej drugiej nie ma co się rozpisywać jest dosyć standardowo, jak już wspomniałem poruszamy po liniowych mapkach, co chwilę musząc wykazać się zręcznością niczym Książ Persji skacząc po dachach, gzymsach i innych elementach budynków. Jeżeli chodzi o walkę tu już jest ciekawiej. Ta w głównej mierze przypomina tą z ostatnich Batmanów w wykluczeniem kontr, ale z kilkoma własnymi patentami. Podczas potyczek robimy uniki oraz naciskamy dwa przyciski naprzemiennie (noga/ręka) ale to nie wszystko, bo o tym jaki rodzaj ciosu wyprowadzi nasza bohaterka decydujemy my. A mogą to być ciosy mocne, które przebijają gardę/zadają większe obrażenia, przywracające nam trochę żyć, odnawiające specjale (chwilowa niewidzialność, mina, ogłuszenie przeciwników itd.) oraz zwielokrotniające ostatni cios. Niestety nie możemy sobie wybrać czy podczas combosa chcemy kopnąć 5 razy nogą a potem walnąć raz z piąchy. To jaką koniczyną wyprowadzimy cios jest przypisane z góry do 4 dostępnych kombinacji, my tylko możemy wybrać rodzaj tego ciosu (wspomniane wyżej ciosy mocne itd.) Jest to naprawdę bardzo fajny patent, choć w ewentualnej drugiej części można by kilka elementów usprawnić. Nie wolno zapomnieć o najlepszym patencie tej gry, czyli remiksowaniu pamięci. Od czasu do czas wchodzimy do głowy delikwenta i zmieniamy jego wspomnienia. Patent polega na tym, że przewijamy jego wspomnienie szukając swego rodzaju błędów, które uruchamiamy co spowoduje, że wydarzenia które nasz pacjent pamiętał zmienią swój bieg wydarzeń. Oczywiście nie włączamy każdego błędu, więc trzeba trochę pokombinować, bo może to doprowadzić czasami do całkowicie innych celów niż pierwotnie zamierzaliśmy. Naprawdę genialny patent, szkoda tylko, że korzystamy z niego może 4 razy. Na sam koniec wspomnę tylko o fabule, bo ta choć z początku wydaje się dosyć prosta żeby nie powiedzieć prostacka, z czasem nabiera rumieńców i potrafi kilka razy naprawdę zaskoczyć. Miało być krótko, ale się nie dało, trudno. :) Może ktoś przeczyta te wypociny, a samą produkcję gorąco polecam. 8/10 RE: Gry - Spawne - 10-06-2013 a dla mnie gra jest co najwyzej srednia i spodziewalem sie czegos lepszego. walka niespecjalnie angazuje, bo system nie jest odpowiednio rozbudowany, a ze potyczki to w zasadzie glowny element tej gry, to i tytul szybko zaczyna meczyc. jakby ktos chcial to tanio sprzedam wersje na xboxa 360. szczegoly na priva. RE: Gry - Proteus - 12-06-2013 MGS 5 pozamiatał. Jeżeli chodzi o fabułę to ze wszystkich dotychczasowych materiałów wyziera Hideo w najlepszej formie, czyli ciekawie zapowiadające się pomysły i motywy oraz fajna stylistyka; wszystko oblane sosem tandety i ckliwości. Krzywiłem się na słowa, że gra zawiera momenty, przy których bali się o to czy nie będą "za mocne", ale moment wyciągania pakunku (bomby?) z flaków żyjącego wciąż dzieciaka, czy krótka scena tortur, przekonały mnie, że tym razem koleś nie będzie owijał w bawełnę i walił farmazonów o horrorze wojny przy minimalnym użyciu krwi i brutalności. Jeżeli chodzi o gejmplej i technologię, jest to pierwszy MGS od czasu Sons of Liberty, którego zapowiedz wygląda next-genowo. Skradanie się Bossem w plenerach Afganistanu zapowiada się cudnie. Tym razem japoniec wydaje się być bardziej podekscytowany tym tytułem niż wszystkimi Guns of the Patriots czy jakimiś pół tytułami na konsole przenośne. Facet wydaje sie nareszcie bawić nowymi możliwościami sprzętu i dodaje nowe, porządne, konkretne featury gejmplaju, a nie jakieś cienkie dodatki, które ledwo zmieniają powłokę gry jak w ostatnich tytułach. Dla fabuły też dobrze to wróży i może znowu dostaniemy coś godnego Dickowskiej techno-incepcji z MGS2, zamiast zrobionych na odwal bzdur z czwórki, których nawet Hideo nie chciał tykać. Nie mogę się doczekać by obadać co tam nowego wymyślił. RE: Gry - Mierzwiak - 12-06-2013 Niby graficznie widać spory postęp, ale zachwycony nie jestem. Nie tyle stroną techniczną, co artystyczną, jakieś to takie ładne, czyste, pozbawione wyrazu i przede wszystkim artyzmu. Chyba dlatego znacznie, ale to znacznie większe wrażenie zrobiły na mnie wyraźnie mocno nieukończony (!) Wiedźmin 3, Destiny i nowy MGS. Natomiast strasznie zaintrygowało mnie steampunkowe The Order 1886, które, przynajmniej na pierwszy rzut oka, zapowiada w końcu coś nowego: RE: Gry - Gal Anonim - 13-06-2013 Nowego? Ot, będzie strzelanina z elementem survival horroru z widokiem z trzeciej osoby. Mowie tak nie czytajac żadnego info o grze poza zwiastunem. Obstawiam Dead Space 2 w steampunku. Meh. Żadna gra, którą widziałem z obecnego E3 nie prezentowała niczego nowego. Homogenizacja mainstreamowego rynku growego jest potworna. Jedynie nowy MGS troche mnie zainteresował. Póki co jaram się Kickstarterem glownie. Lada dzien wyjdzie pierwszy RPG zeń, Shadowrun Returns. Can't wait! RE: Gry - Craven - 13-06-2013 ![]() Wszyscy moi znajomi mają Heart of the Swarm i nie mam kogo zespawnować żeby zdobyć acziwmenta i awatarka. RE: Gry - Gal Anonim - 13-06-2013 David Wong (autor JOHN DIES AT THE END) o wspolczesnych grach na cracked.com, przemyslenia w zwiazku z E3. Sama prawda: http://www.cracked.com/blog/5-things-every-game-company-gets-wrong-about-gamers/ RE: Gry - Proteus - 14-06-2013 Jak ktoś chce kupić The Last of Us po taniości (80zl poniżej planowanej detalicznej), to niech zapiernicza dziś do Empiku. Mają teraz promocję i płyty znikają z półek. Jest to też szansa dla tych, którym zależy na wersji PL, bo ponoć są jakieś cyrki z jej dostępnością w innych sklepach. A Ci którzy leją na dubbing też mogą chwytać bo sprzedawana w Empiku wersja ma opcję angielskich dialogów i napisów. RE: Gry - Khet - 14-06-2013 To jeszcze precyzując, żeby niektórzy nie pomyśleli że gra stoi w Empiku po 100zł - Sony dowaliło detaliczną wysokości... 279zł. I rzeczywiście taka cena będzie od jutra obowiązywać w Empikach. Dziś można wyrwać za 199. RE: Gry - Arahan - 14-06-2013 Dzięki, poczekam do jesieni i wtedy kupię za 100 zł ;) |