![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Mierzwiak - 16-06-2013 Wklejam tutaj, choć to nie trailer gry - klip reklamujący nowe procesory AMD, orgazmiczny miks TRONu i Star Wars: I ta muzyka! Zaczyna się w 50 sekundzie, niby to tylko podróbka tego, co Daft Punkt zrobili w TRON: Legacy, ale nie mogę przestać słuchać. RE: Gry - Sephiroth - 18-06-2013 Ja jeszcze przed premierą TLoU byłem podobnego zdania co MOLQ, wmawiałem sobie i znajomym "eee tam pranie mózgu przez producentów, nic nowego i ciekawego nie będzie by nazwać tą grę choćby kandydatem do gry roku" Kupiłem bo te wszystkie dyszki w recenzjach nie dawały mi spokoju. Prolog, genialny, jest dobrze. Potem plask w twarz, mocno średnie pierwsze 2 godziny, strasznie się ciągnęło, wolny gameplay gdzie nasz bohater wolnym krokiem podąża cały czas za babką. Potem pojawia się Ellie i od momentu gdy nasza dwójka bohaterów wydostaję się już z tej bezpiecznej strefy gra tak naprawdę się zaczyna. Mega niesamowity klimat, po prostu rewelacja. Nie typowa rozpierducha al'a biegnę przez miasto i napierdzielam z karabinów, granatników i Bóg wie czym jeszcze. Tu raczej oszczędzam każdy nabój, przeszukuję każdy opuszczony dom żeby znaleźć coś co pozwoli mi się utrzymać przy życiu, staram się omijać wrogów a nie pcham się na każdego bo nie pozwalają mi na to moje zapasy zdrowia i amunicji. Surival idealny jednym słowem. Świetna fabuła, rewelacyjne postaci, każdy ze spotkanych po drodze ma własną historię, każdy próbuję przetrwać na swój własny sposób. Świetna klimatyczna muzyka, która uważam za jedną z lepszym pod względem budowania klimatu w grze. Moim zdaniem jeżeli miałoby coś takiego się zdarzyć gdzie człowiek musiałby żyć w świecie takiej zarazy, która opanowała cały świat to właśnie tak by to wyglądało. Tutaj twórcy po prostu zachowali się mistrzowsko. Gra po prostu genialna. Jak dla mnie 10-/10 Nie ma tu żadnej nudy, trzeba po prostu wczuć się w klimat. RE: Gry - Mierzwiak - 19-06-2013 UWAGA! Nie wgrywajcie najnowszego softu do PS3: http://kotaku.com/dont-update-your-ps3-today-514213464 Podobno problem dotyczy tych konsol, w których zmieniono dysk twardy (na większy). RE: Gry - Khet - 19-06-2013 I tylko w USA, ale łatkę już tak czy siak wycofano z sieci. RE: Gry - Perfik - 19-06-2013 Teraz to sobie mogą - mam ustawione (pewnie jak większość użytkowników Plusa) automatyczne aktualizacje w nocy, więc po robocie łatkę miałem już zainstalowaną. No ale konsola ma się dobrze, więc chyba faktycznie to tylko w USA :). RE: Gry - Red - 22-06-2013 Last of Us - good fucking game, wszystkie wątki z Drogi, Żywych trupów i wielu innych książek/filmów/gier wymieszane razem w zajebistym stylu. Z początku bałem się, że gierka będzie ugrzeczniona, a tutaj w pierwszej godzinie mamy Relacja między głównymi bohaterami jest top notch, Joel to taki zraniony, teksański surwiwalista, a Ellie to wesoła dziewucha, która sypie sucharami z książeczki (dosłownie) co jakiś czas i jest odpowiednio zadziorna. Zakończenie jest rewelacyjne, bo żadna z postaci nie zachowuje się niezgodnie ze swoim charakterem, poza tym jest to świetna paralela do początku gry. Ogólnie to ludzie na necie mają chyba rację, że Gameplay jest niezły, animacje, grafika i dźwięk to ekstraklasa (kolanko+głowa+ściana - sam miód). Polecam gorąco, jak nie teraz to na gwiazdkę, PS3 nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o exclusivy. RE: Gry - MOLQ - 22-06-2013 Joel pod koniec to skurwiel, w ogole zakonczeniem tworcy sie nie popisali, mam nadzieje ze kolejna czesc bedzie sie nadal skupiac na parze bohaterow. PS : Czy Wam tez Ellie nie przypomina Ellen Paige ? RE: Gry - military - 22-06-2013 Cytat:Czy Wam tez Ellie nie przypomina Ellen Paige ? Wow, trafne spostrzeżenie... Myślę, że jesteś pierwszą osobą, która to zauważyła! RE: Gry - Red - 22-06-2013 Jestem w stanie gościa zrozumieć, Teraz już sam nie wiem, jak dużo prawdy powiedział małej Joel, ale i tak finał mi się podoba. :) RE: Gry - Khet - 22-06-2013 Zakończenie jest moim zdaniem takie, jaki być powinno. RE: Gry - Proteus - 22-06-2013 (22-06-2013, 16:24)MOLQ napisał(a): Joel pod koniec to skurwiel, w ogole zakonczeniem tworcy sie nie popisali, mam nadzieje ze kolejna czesc bedzie sie nadal skupiac na parze bohaterow. Zakończenie TLU to perfekcja i pokazanie jaj, których mało w grach komputerowych. Słodko-gorzkie, sprytnie grające na oczekiwaniach i w pewien sposób ambiwalentne, a mimo tego pełne, kompletne. Takie dzięki któremu gracz wie, że ND nie będzie babrać się w tworzenie żadnego sequela. Ale nie do końca zgadzam się z tym co napisał Khet: Ten facet tak w ogóle to świetna postać. Autentyczna, ale nie przerysowana. Od początku w małych smaczkach podawanych przez scenarzystów, widać było, że koleś jest bezwzględny w tym co robi, a jednocześnie motyw "zrobię wszystko by przeżyć" jest podawany zaskakująco subtelnie i z wyczuciem, bez łopaty, która tak często jest spotykana w takich wątkach. Uwielbiam kolesia. Zakończenie rządzi Tak btw. Całkiem przyzwoita dyskusja o fabule na Kotaku. Oczywiście wypełniona ciężkimi spoilerami, tak więc unikać jak ktoś dopiero planuje przejść. TLU to gra, o której najlepiej jest wiedzieć jak najmniej, przed pierwszym podejściem. http://kotaku.com/http-www-youtube-com-watch-v-ixdzh2fd4au-watch-our-ow-519260017 RE: Gry - Khet - 22-06-2013 Cytat:Ale nie do końca zgadzam się z tym co napisał Khet Grę przechodzę po raz drugi, więc mam zamiar nieco bardziej przyjrzeć się powyższemu problemowi. Może teraz dostrzegę nieco więcej, albo pewne sprawy odbiorę inaczej. Tak czy siak podtrzymuję, że lepszego zakończenia zrobić nie mogli i ja jestem w pełni usatysfakcjonowany. RE: Gry - Mierzwiak - 24-06-2013 Okami HD ukończone. 10/10 się utrzymało, ale nie mogę wspomnieć o kilku wadach: - Gra jest za długa! W erze 6, 8 godzinnych gier to absurdalny zarzut, wiem, ale skończyłem Okami z 46 godzinami na liczniku, a i tak nie znalazłem wszystkich skarbów, nie złowiłem wszystkich ryb i pominąłem kilka zadań pobocznych. Odczuwalne jest to tym bardziej, że w pewnym momencie fabuła fajnie rusza z kopyta, robi się emocjonująco i ekscytująco, a potem, wraz z trafieniem do zmagającej się z zabójczym mrozem krainy, bardzo zwalnia, za bardzo odwlekając koniec. - Tuż przed finałowym bossem trzeba odbyć To tyle. Na szczęście te, na dobrą sprawę, drobne minusy są niczym w obliczu piękna tej gry i doskonałego, satysfakcjonującego zakończenia. Nie wyobrażam sobie filmu aktorskiego na podstawie Okami, ale gdyby tak Miyazaki zrobił film animowany... RE: Gry - Red - 24-06-2013 Właśnie, czy Okami wchodzi w skład abonamentu PS Plus? Bo wraz z Last of Us otrzymałem miesiąc za darmo, może warto by skorzystać :). RE: Gry - Khet - 24-06-2013 Już chyba nie wchodzi. Na marginesie, pamiętaj że aktywowanie tego próbnego Plusa jest upierdliwe - musisz mieć przypisaną do konta kartę kredytową, bo Sony domyślnie chce przedłużyć potem ten okres próbny. Oczywiście zaraz po aktywacji 30-dniowego Plusa możesz wywalić kartę z profilu (i w ogóle wyłączyć aktualizację), ale tak czy siak więcej z tym zachodu, niż to warte. RE: Gry - Red - 24-06-2013 Czytałem, że po miesiącu automatycznie pobiorą mi 60 zł na kolejne 2 miechy, poczekam troszku na pieniążki i zobaczymy. RE: Gry - Grievous - 24-06-2013 Serio jest tak PS+? Bo pamiętam że z jakiejś okazji też dostałem miesięczną "próbkę" i mogłem korzystać, a karty nie miałem przypisanej do konta. No chyba że coś zmienili. RE: Gry - Hitch - 24-06-2013 Phil, zapamiętaj ten moment, bo zgadzam się z każdym twoim zdaniem :) O czwórce wiadomo tylko tyle, ile powiedzieli twórcy - "Z Nathanem Drakiem jeszcze nie skończyliśmy". Myślę, że już na PS3 sequela nie zobaczymy. Ewentualnie reedycję "Golden Abyss". RE: Gry - Hitch - 24-06-2013 Cytat:Aha, czy tylko mnie lekko razi, że w "Drake's Fortune" Drake w pewnym momencie chciał zostawić pierścień Francisa, a nagle w Trójcę okazuje się, że potrzebuje go, żeby ruszyć w przygodę, na którą "czekał 20 lat"? :) Warto zwrócić uwagę na to, że w jedynce Drake i najlogiczniejszym wtedy wnioskiem było, że większej przygody już nie przeżyje, bo tam się "kończy" cała intryga. W trójce się po prostu okazuje Nathan pewnie był rad, że jednak Elena zabrała pierścień ze sobą i mu go oddała :) RE: Gry - Khet - 24-06-2013 Nieścisłość mała jest, bo z U3 wynika... To tak tylko gwoli ścisłości, bo nie ma sensu czepiać się takich bzdetów. |