![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Joe Chip - 22-08-2013 Resistance 3 Ta część z efektownego s-f zmieniła się w dość kameralną postapokaliptyczną wędrówkę. Początek gry - wypisz wymaluj "Wojna światów" w latach 50-tych. Trudno powiedzieć czy podobała mi się bardziej od dwójki - tam było chyba więcej fajnych rzeczy: bossowie, tereny, ogólny rozmach i lepsze zakończenie. Tu się kończy wyraźnie tak jakby chciano powiedzieć: jeszcze nie skończyliśmy z serią. Jest trochę trudniejsza bo miast regeneracji powrócił system apteczek. Miło. Technologicznie jest znakomicie, te wszystkie efekty cząsteczkowe - miodzo. Nie odstaje tak mocno od trójki Killzone. Acz jako trylogię wybrałbym serię Holendrów. Rage Na razie przeszedłem początek. Bardzo się zaskoczyłem bo jest tak ultramiodnie w staroszkolnym stylu, ( i tak pięknie artystycznie, szkoda, że nie technicznie, dogrywające się tekstury rażą bardziej niż w Duke'u, gdyby nie to odbiór tytułu mógłby być zgoła inny ) że jak będzie tak do końca to przyznam tej prawdopodobnie wyjątkowo niedocenionej grze ID Software zaraz za Deus Ex miano najlepszego shootera 2011 roku. Ha, już mam przebłyski marzeń o sequelu. Na razie nie widzę, że ID zapomniało jak się robi dobre gry tylko jak fajnie jest przechodzić tytuł robiony tak jak się to robiło kiedyś. RE: Gry - Snappik - 22-08-2013 Rage jest fajny do pierwszego huba. Potem - nuda i powtarzalność. RE: Gry - Khet - 22-08-2013 I lenistwo ID - w każdym hubie po dwie lokacje które odwiedza się chyba po sto razy, tylko raz od jednej, raz od drugiej strony. Rage to w ogóle jeden z największych zawodów ostatnich lat, moim zdaniem. No i te tekstury - masakra. RE: Gry - military - 23-08-2013 Położyłem łapy na The Bureau i już dawno nie miałem tak mieszanych uczuć. Sama historia tworzenia tej gry jest wpieniająca. RE: Gry - Gal Anonim - 23-08-2013 Mam ochote w to zagrac, ale strasznie żałuje, że odeszli tworcy od FPP i w ogole wydaje się to mocno odbiegać od tego, co zajarało mnie w pierwszych trailerach x-lat temu. RE: Gry - military - 23-08-2013 Właśnie dlatego mam mieszane uczucia. To mogła być wyjątkowa gra. Jest shooter tpp. Niezły, ale... RE: Gry - Khet - 23-08-2013 Pozmieniano tyle, bo się fanboje oryginalnych XCOM rzucali jak opętani i chcieli wysyłać członkom 2K Marine listy z wąglikiem. Też żałuję, bo pierwsze materiały i koncepcje zapowiadały się na o wiele fajniejsze i bardziej klimatyczne. W dodatku deweloper miał u mnie kredyt zaufania po BioShocku 2. RE: Gry - military - 23-08-2013 Pozmieniano tyle głównie dlatego, że był burdel u producenta: podział zadań między dwa studia na dwóch końcach świata, oddelegowanie głównych twórców do innych projektów... I z fpp-horroru o zbieraniu danych o kosmitach zrobiło się Brothers in Arms TPP. RE: Gry - Snappik - 24-08-2013 Splinter Cell: Blacklist - w skrócie, witaj dobry Samie! Z misji na misję gra prezentuje się coraz lepiej. Na minus delikatnie skiepszczony początek (trzeba zawiesić wiarę na pewne wydarzenia) oraz słaba grafika. Ale reszta - palce lizać. Gram dalej. ![]() BTW. Ludzie w sieci psioczą na Erica Johnsona, który zmienił Michela Ironside'a. Krytyka jest zbyt przesadzona, bo choć Johnson nie ma takiej charyzmy w głosie jak ów kultowiec, to radzi sobie naprawdę dobrze. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 24-08-2013 @Snappik, naprawdę mam spory dylemat, kupić / nie kupić - więc powiedz mi, czy jesteś w stanie określić, bliżej której jabłoni padło jabłko w typ wypadku - Chaos Theory, czy Conviction? Jeszcze kilka miesięcy temu byłem pewien, że hapnę na premierę, ale teraz mocno waham się, czy nie poczekać na przecenę. EDIT:@military, możesz mi powiedzieć, czemu jeszcze nie zagrałeś w Call of Juarez: Gunslinger, a jeśli zagrałeś, to co Cię powstrzymało przed zaopiniowaniem (w domyśle: pozytywnym) tej gry na forum? Pograłem z 3 godzinki, i wydaje mi się, że to jest najlepsza odsłona serii. Jest klimat, jest humor, jest zajebisty protagonista, i mimo - oględnie rzecz ujmując - arcade'owego sztafażu, jest, kuchwa, Dziki Zachód, co się zowie, więc?... RE: Gry - Snappik - 24-08-2013 Jabłko pada dokładnie na środku - stylistycznie grze bliżej do Conviction (bardzo duża filmowość), ale misje oraz intryga przywodzą na myśl CT. Gameplay zaś to połączenie trzech stylów: agresywnego (Szturmowiec - nawalamy ile wlezie), infiltracyjnego (Pantera - ogłuszamy przeciwników), cichego (Duch -skradamy się omijając patrole). Możemy obrać jeden ze stylów i kombinować jak i mieszać różne pomysły. To spory plus Blacklist. Jeśli miałbym nowego SC konkretnie opisać to napisałbym, że tak miał wyglądać Double Agent ;) RE: Gry - military - 25-08-2013 Albatros, nie zagrałem w Gunslingera bo inne gry czekają w kolejce.:) Jednym słowem - nie jest to jeden z priorytetów, chociaż Blood Dragon powinien mnie nauczyć, że teraz fajowości trzeba szukać w cyfrowej dystrybucji. RE: Gry - simek - 28-08-2013 Jako, że seria nie ma swojego tematu, to: Uncharted: Drake's Fortune - bardzo przyjemna przygodóweczka, jednak raczej mnie zawiodła, bo wszędzie czytam same ochy i achy w stosunku do Uncharted, a gierka okazała się być po prostu solidna - mam nadzieje, że kolejne części mają tendencję zwyżkową. W sumie dwójkę już zacząłem i sam prolog robi dużo lepsze wrażenie. Plusy wszyscy dobrze znają, więc wymienię minusy: -miejscami irytująca praca kamery i sterowanie, przez które parę razy zawaliłem skok, problem likwiduje zazwyczaj możliwość przybliżenia widoku zza Nate'a, ale ona nie zawsze jest dostępna. W ogóle nie przepadam za taką kamerą w gierkach. -powtarzalność. Twórcy niby się starają, ale ja odczuwałem znużenie tym, że w zasadzie cała gra to wspinanie się do miejsca gdzie będzie kilku przeciwników, zastrzelenie ich i wędrówka do kolejnego miejsca w którym trochę postrzelamy... Nie powala też ilość miejscówek: jedna dżungla, potem małe miasto w dżungli, grobowce i to wszystko. -fabuła dosyć letnia, nienajwyższych lotów, o ile chemia między bohaterami spoko, tak samą intrygą się praktycznie nie da przejmować, nie czuć trudu w odczytywaniu tropów, poza tym wszystko schematyczne. Dam jakieś 7+/10. Grałem też w demo Call of Juarez: Gunslinger i jest całkiem fajnie pomyślane, przyjemne w odbiorze, a jeśli pamięta się jaki dobry był Bound in Blood to chyba zakręcę się wokół pełnej wersji. Na minus okropna, komiksowa grafika, BiB wyglądał pięknie, a kurde w kontynuacji musieli wymyślić coś takiego. RE: Gry - Khet - 29-08-2013 Wszystkie ochy i achy to właśnie przede wszystkim pod adresem Uncharted 2 są kierowane - tendencja zwyżkowa to w tym wypadku mało powiedziane ;). RE: Gry - Arahan - 29-08-2013 simek - no to w dwójce nie będziesz narzekał na brak akcji, lokacji i intryg. Dwójka jest jak ... jak rozpędzony pociąg w Himalajach ;) RE: Gry - simek - 29-08-2013 Z tego co sobie już popatrzyłem to najlepsze miejscówy będą w trójce :) w ogóle PS3 jest zajebiste, nie wiem czemu parę lat trzymałem się Xboxa - kupiłem sobie na allegro miesięczny kod do Plusa za 1,50 zł i dzięki temu całą trylogię Uncharted mam w cenie ~100 zł. Pozytywnie zaskoczyły mnie też takie szczegóły jak to, że zasilacz jest najzwyklejszy na świecie, jak do PC (ten do Xa jest specjalny) oraz to, że mogę sobie podpiąć nieoryginalne pady pod usb - w końcu przy dużym wkurwie będę mógł rzucić padem o ścianę, bo nie będzie mi szkoda takiego za 15 zł z allegro :D RE: Gry - Bogdan - 29-08-2013 Nadrobiłem ostatnio zaległość w postaci obu Portali i zdecydowanie dołączam do grona fanów. Świetna, wymagająca myślenia rozrywka, a satysfakcja z rozwiązania zagadki jest nieraz ogromna. Poza tym bardzo, BARDZO podobał mi się design placówki, po której się poruszamy, a filmowość finału dwójki jest fantastyczna - emocjonowałem się bardziej niż na niejednym filmie. Rewelacja! Teraz gram w Prototype. Jako że ostatnio jestem wkurzony większość czasu, to rozwałka wszystkiego daje dużą satysfakcję. Gra idealnie też spełnia moje upodobanie do przestrzeni w grze, tj. że dostać się można właściwie wszędzie (poza tym lubię Nowy Jork). Niestety, sama fabuła jest mało ciekawa, a misje kompletnie niezróżnicowane. Rozwal wojsko, potem rozwal wojsko, a potem - uważaj! - rozwal wojsko. Dlatego trochę mi się już nudzi, a nowe combosy i upgrade'y nie do końca to rekompensują. RE: Gry - Khet - 29-08-2013 Za 1,50 zł? Od premiery TLoU trzymam kod na 30 dni Plusa do oddania za darmo :(. RE: Gry - simek - 29-08-2013 (29-08-2013, 12:50)Bogdan napisał(a): Nadrobiłem ostatnio zaległość w postaci obu Portali i zdecydowanie dołączam do grona fanów.Jeśli grałeś tylko solo to koniecznie spróbuj coopa - tam się dopiero cuda dzieją :) Dla mnie Portale to jedne z naprawdę nielicznych współczesnych gier, które zaliczam do kategorii instant classic. @Khet - widocznie za mało się z tym reklamowałeś na forum :p RE: Gry - Joe Chip - 29-08-2013 (28-08-2013, 19:35)simek napisał(a): Jako, że seria nie ma swojego tematu, to: Mogłeś założyć. Niedługo sam się za to zabieram. Ciekaw jak wypadnie konfrontacja z restartem Tomb Raidera. |