Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Joe Chip - 22-08-2013

Resistance 3

Ta część z efektownego s-f zmieniła się w dość kameralną postapokaliptyczną wędrówkę. Początek gry - wypisz wymaluj "Wojna światów" w latach 50-tych. Trudno powiedzieć czy podobała mi się bardziej od dwójki - tam było chyba więcej fajnych rzeczy: bossowie, tereny, ogólny rozmach i lepsze zakończenie. Tu się kończy wyraźnie tak jakby chciano powiedzieć: jeszcze nie skończyliśmy z serią. Jest trochę trudniejsza bo miast regeneracji powrócił system apteczek. Miło. Technologicznie jest znakomicie, te wszystkie efekty cząsteczkowe - miodzo. Nie odstaje tak mocno od trójki Killzone. Acz jako trylogię wybrałbym serię Holendrów.

Rage

Na razie przeszedłem początek. Bardzo się zaskoczyłem bo jest tak ultramiodnie w staroszkolnym stylu, ( i tak pięknie artystycznie, szkoda, że nie technicznie, dogrywające się tekstury rażą bardziej niż w Duke'u, gdyby nie to odbiór tytułu mógłby być zgoła inny ) że jak będzie tak do końca to przyznam tej prawdopodobnie wyjątkowo niedocenionej grze ID Software zaraz za Deus Ex miano najlepszego shootera 2011 roku. Ha, już mam przebłyski marzeń o sequelu. Na razie nie widzę, że ID zapomniało jak się robi dobre gry tylko jak fajnie jest przechodzić tytuł robiony tak jak się to robiło kiedyś.


RE: Gry - Snappik - 22-08-2013

Rage jest fajny do pierwszego huba. Potem - nuda i powtarzalność.


RE: Gry - Khet - 22-08-2013

I lenistwo ID - w każdym hubie po dwie lokacje które odwiedza się chyba po sto razy, tylko raz od jednej, raz od drugiej strony. Rage to w ogóle jeden z największych zawodów ostatnich lat, moim zdaniem. No i te tekstury - masakra.


RE: Gry - military - 23-08-2013

Położyłem łapy na The Bureau i już dawno nie miałem tak mieszanych uczuć. Sama historia tworzenia tej gry jest wpieniająca.


RE: Gry - Gal Anonim - 23-08-2013

Mam ochote w to zagrac, ale strasznie żałuje, że odeszli tworcy od FPP i w ogole wydaje się to mocno odbiegać od tego, co zajarało mnie w pierwszych trailerach x-lat temu.


RE: Gry - military - 23-08-2013

Właśnie dlatego mam mieszane uczucia. To mogła być wyjątkowa gra. Jest shooter tpp. Niezły, ale...


RE: Gry - Khet - 23-08-2013

Pozmieniano tyle, bo się fanboje oryginalnych XCOM rzucali jak opętani i chcieli wysyłać członkom 2K Marine listy z wąglikiem. Też żałuję, bo pierwsze materiały i koncepcje zapowiadały się na o wiele fajniejsze i bardziej klimatyczne. W dodatku deweloper miał u mnie kredyt zaufania po BioShocku 2.


RE: Gry - military - 23-08-2013

Pozmieniano tyle głównie dlatego, że był burdel u producenta: podział zadań między dwa studia na dwóch końcach świata, oddelegowanie głównych twórców do innych projektów... I z fpp-horroru o zbieraniu danych o kosmitach zrobiło się Brothers in Arms TPP.


RE: Gry - Snappik - 24-08-2013

Splinter Cell: Blacklist - w skrócie, witaj dobry Samie! Z misji na misję gra prezentuje się coraz lepiej. Na minus delikatnie skiepszczony początek (trzeba zawiesić wiarę na pewne wydarzenia) oraz słaba grafika. Ale reszta - palce lizać. Gram dalej.

[Obrazek: Splinter-Cell-Blacklist.jpg]

BTW. Ludzie w sieci psioczą na Erica Johnsona, który zmienił Michela Ironside'a. Krytyka jest zbyt przesadzona, bo choć Johnson nie ma takiej charyzmy w głosie jak ów kultowiec, to radzi sobie naprawdę dobrze.


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 24-08-2013

@Snappik, naprawdę mam spory dylemat, kupić / nie kupić - więc powiedz mi, czy jesteś w stanie określić, bliżej której jabłoni padło jabłko w typ wypadku - Chaos Theory, czy Conviction? Jeszcze kilka miesięcy temu byłem pewien, że hapnę na premierę, ale teraz mocno waham się, czy nie poczekać na przecenę.

EDIT:@military, możesz mi powiedzieć, czemu jeszcze nie zagrałeś w Call of Juarez: Gunslinger, a jeśli zagrałeś, to co Cię powstrzymało przed zaopiniowaniem (w domyśle: pozytywnym) tej gry na forum? Pograłem z 3 godzinki, i wydaje mi się, że to jest najlepsza odsłona serii. Jest klimat, jest humor, jest zajebisty protagonista, i mimo - oględnie rzecz ujmując - arcade'owego sztafażu, jest, kuchwa, Dziki Zachód, co się zowie, więc?...


RE: Gry - Snappik - 24-08-2013

Jabłko pada dokładnie na środku - stylistycznie grze bliżej do Conviction (bardzo duża filmowość), ale misje oraz intryga przywodzą na myśl CT. Gameplay zaś to połączenie trzech stylów: agresywnego (Szturmowiec - nawalamy ile wlezie), infiltracyjnego (Pantera - ogłuszamy przeciwników), cichego (Duch -skradamy się omijając patrole). Możemy obrać jeden ze stylów i kombinować jak i mieszać różne pomysły. To spory plus Blacklist. Jeśli miałbym nowego SC konkretnie opisać to napisałbym, że tak miał wyglądać Double Agent ;)


RE: Gry - military - 25-08-2013

Albatros, nie zagrałem w Gunslingera bo inne gry czekają w kolejce.:) Jednym słowem - nie jest to jeden z priorytetów, chociaż Blood Dragon powinien mnie nauczyć, że teraz fajowości trzeba szukać w cyfrowej dystrybucji.


RE: Gry - simek - 28-08-2013

Jako, że seria nie ma swojego tematu, to:
Uncharted: Drake's Fortune - bardzo przyjemna przygodóweczka, jednak raczej mnie zawiodła, bo wszędzie czytam same ochy i achy w stosunku do Uncharted, a gierka okazała się być po prostu solidna - mam nadzieje, że kolejne części mają tendencję zwyżkową. W sumie dwójkę już zacząłem i sam prolog robi dużo lepsze wrażenie.
Plusy wszyscy dobrze znają, więc wymienię minusy:
-miejscami irytująca praca kamery i sterowanie, przez które parę razy zawaliłem skok, problem likwiduje zazwyczaj możliwość przybliżenia widoku zza Nate'a, ale ona nie zawsze jest dostępna. W ogóle nie przepadam za taką kamerą w gierkach.
-powtarzalność. Twórcy niby się starają, ale ja odczuwałem znużenie tym, że w zasadzie cała gra to wspinanie się do miejsca gdzie będzie kilku przeciwników, zastrzelenie ich i wędrówka do kolejnego miejsca w którym trochę postrzelamy... Nie powala też ilość miejscówek: jedna dżungla, potem małe miasto w dżungli, grobowce i to wszystko.
-fabuła dosyć letnia, nienajwyższych lotów, o ile chemia między bohaterami spoko, tak samą intrygą się praktycznie nie da przejmować, nie czuć trudu w odczytywaniu tropów, poza tym wszystko schematyczne.
Dam jakieś 7+/10.

Grałem też w demo Call of Juarez: Gunslinger i jest całkiem fajnie pomyślane, przyjemne w odbiorze, a jeśli pamięta się jaki dobry był Bound in Blood to chyba zakręcę się wokół pełnej wersji. Na minus okropna, komiksowa grafika, BiB wyglądał pięknie, a kurde w kontynuacji musieli wymyślić coś takiego.


RE: Gry - Khet - 29-08-2013

Wszystkie ochy i achy to właśnie przede wszystkim pod adresem Uncharted 2 są kierowane - tendencja zwyżkowa to w tym wypadku mało powiedziane ;).


RE: Gry - Arahan - 29-08-2013

simek - no to w dwójce nie będziesz narzekał na brak akcji, lokacji i intryg. Dwójka jest jak ... jak rozpędzony pociąg w Himalajach ;)


RE: Gry - simek - 29-08-2013

Z tego co sobie już popatrzyłem to najlepsze miejscówy będą w trójce :) w ogóle PS3 jest zajebiste, nie wiem czemu parę lat trzymałem się Xboxa - kupiłem sobie na allegro miesięczny kod do Plusa za 1,50 zł i dzięki temu całą trylogię Uncharted mam w cenie ~100 zł. Pozytywnie zaskoczyły mnie też takie szczegóły jak to, że zasilacz jest najzwyklejszy na świecie, jak do PC (ten do Xa jest specjalny) oraz to, że mogę sobie podpiąć nieoryginalne pady pod usb - w końcu przy dużym wkurwie będę mógł rzucić padem o ścianę, bo nie będzie mi szkoda takiego za 15 zł z allegro :D


RE: Gry - Bogdan - 29-08-2013

Nadrobiłem ostatnio zaległość w postaci obu Portali i zdecydowanie dołączam do grona fanów. Świetna, wymagająca myślenia rozrywka, a satysfakcja z rozwiązania zagadki jest nieraz ogromna. Poza tym bardzo, BARDZO podobał mi się design placówki, po której się poruszamy, a filmowość finału dwójki jest fantastyczna - emocjonowałem się bardziej niż na niejednym filmie. Rewelacja!

Teraz gram w Prototype. Jako że ostatnio jestem wkurzony większość czasu, to rozwałka wszystkiego daje dużą satysfakcję. Gra idealnie też spełnia moje upodobanie do przestrzeni w grze, tj. że dostać się można właściwie wszędzie (poza tym lubię Nowy Jork). Niestety, sama fabuła jest mało ciekawa, a misje kompletnie niezróżnicowane. Rozwal wojsko, potem rozwal wojsko, a potem - uważaj! - rozwal wojsko. Dlatego trochę mi się już nudzi, a nowe combosy i upgrade'y nie do końca to rekompensują.


RE: Gry - Khet - 29-08-2013

Za 1,50 zł? Od premiery TLoU trzymam kod na 30 dni Plusa do oddania za darmo :(.


RE: Gry - simek - 29-08-2013

(29-08-2013, 12:50)Bogdan napisał(a): Nadrobiłem ostatnio zaległość w postaci obu Portali i zdecydowanie dołączam do grona fanów.
Jeśli grałeś tylko solo to koniecznie spróbuj coopa - tam się dopiero cuda dzieją :) Dla mnie Portale to jedne z naprawdę nielicznych współczesnych gier, które zaliczam do kategorii instant classic.

@Khet - widocznie za mało się z tym reklamowałeś na forum :p



RE: Gry - Joe Chip - 29-08-2013

(28-08-2013, 19:35)simek napisał(a): Jako, że seria nie ma swojego tematu, to:

Mogłeś założyć. Niedługo sam się za to zabieram. Ciekaw jak wypadnie konfrontacja z restartem Tomb Raidera.