Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gorące wieści, plotki itp. - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Gorące wieści, plotki itp. (/Thread-Gor%C4%85ce-wie%C5%9Bci-plotki-itp--113)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Danus - 04-04-2018

Jak przedmówcy, nie licząc Kuby, mam nadzieję, że Del Toro jednak powróci do pomysłu zrealizowania W Górach Szaleństwa.
To jest projekt idealny dla niego i nie wyobrażam sobie, żeby gość zamiast niezwykle obiecującego horroru na podstawie Lovercrafta nakręcił bzdurnego Pinokia.
Pinokia którego wariacji oglądaliśmy już tyle, ze naprawdę nie wiem co nowego można by pokazać w tej historii.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 04-04-2018

A W Górach Szaleństwa ma już nieoficjalne ekranizacje w postaci The Thing i Prometeusza. Niczego poza wtórnym, zbyt kojarzącym się z tamtymi filmami obrazem nie powstanie, nie mówiąc już o tym że Del Toro to nie jest reżyser który radzi sobie z klimatem grozy, wręcz przeciwnie.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 05-04-2018

Okej, czas się przyznać, nie czytałem tej książki :P
Pewnie bym czekał na jej ekranizacje niż na Pinokia, ale ze samych streszczeń to jednak bardziej wizja Del Torowego Pinokia mnie zainteresowala. Tym bardziej, że w jego założeniu to raczej bajka dla dzieci by nie była.

Też uważam, że Guillermo mistrzem w temacie grozy i horrorów nie jest, jeśli książka jest tak dobra i klimatyczna to bym wolał aby kręcił ją ktoś inny.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 05-04-2018

(04-04-2018, 22:52)nawrocki napisał(a): Nie jestem sobie w stanie zrozumieć osoby, którą bardziej kręci adaptacja książki dla dzieci niż horroru Lovecrafta, sorry. :)

Pewnie dlatego, że gość ma te 13 czy 14 lat.

Jako reżysera "W górach szaleństwa" też widziałbym mimo wszystko kogoś innego. Del Toro to ciepła klucha - wyszedł mu Labirynt Fauna (no i był jeszcze całkiem niezły Kręgosłup diabła na początku wieku), gdzie można było wyczuć nutkę grozy, ale w reszcie jego filmów z XXI wieku raczej ze święcą szukać.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Arahan - 05-04-2018

Uważam, że tej książki nie da się do końca zrealizować, ale ostatnio przypomniałem sobie Hellboya i jeżeli ktoś miałby się za to brać to tylko Del Toro.

Ile w tym filmie było nawiązań do Lovecraftovej mitologii to głowa mała. No i film mimo dosyć lekkiego tonu ma masę klimatu.
Gdyby dostał odpowiedni budżet i miał zapewnioną kategorię R to zrobiłby z tego arcydzieło. Jestem pewien. 

@Mierzwiak, o ile The Thing jeszcze coś ma z "W górach szaleństwa", tak Prometeusz nawet koło nich nie stał.

Kilka fan artów na zaostrzenie apetytu na stronie poniżej:

https://www.pinterest.com/pin/516084438525948575/

jak czytałem książkę to tak to sobie wyobrażałem.



RE: Gorące wieści, plotki itp. - SonnyCrockett - 05-04-2018

Hellboy Del Toro to adaptacja komiksu na poziomie Batman & Robin. Te resztki klimatów lovencraftowskich w filmie to zasługa materiału źródłowego a nie Del Toro, poza tym spierdolił wszystko inne. Jeżeli miałby tak potraktować W górach szaleństwa jak potraktował komiksy Mignoli to oby nigdy nie rozpoczął projektu.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 05-04-2018

(05-04-2018, 09:55)Arahan napisał(a): @Mierzwiak, o ile The Thing jeszcze coś ma z "W górach szaleństwa", tak Prometeusz nawet koło nich nie stał.
Piszę o fabule i akurat Prometeusz ma moim zdaniem więcej z opowiadania Lovecrafta niż Coś.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 05-04-2018

(05-04-2018, 09:42)Pelivaron napisał(a):
(04-04-2018, 22:52)nawrocki napisał(a): Nie jestem sobie w stanie zrozumieć osoby, którą bardziej kręci adaptacja książki dla dzieci niż horroru Lovecrafta, sorry. :)

Pewnie dlatego, że gość ma te 13 czy 14 lat.

W której rzeczywistości 14 latkowie (zakładając, że nie rypłes sie o 3 lata) są zainteresowani adaptacjami książek dla dzieci? Chętnie bym poznał takowych.

@nawrocki Nooo domyślam się, że jakbym znał książkę (jeśli jest taka dobrai) to inaczej bym pisał. Ale nie znam + nie jestem mega fanem horrorów (i nieszczegolnie widze tu Del Toro), dlatego tez jego Pinokio, znacząco różniacy sie od pierwowzoru którego osobiście nie lubie, bardziej mnie interesuje. Lubie ciekawe reinterpretacje (a Pinokio to dobry materiał na takową) tym bardziej, że od Guillermo bajeczki dla dzieci bym się nie spodziewał (zresztą on wyraźnie zaznaczył, że historia byłaby dość odważna).


RE: Gorące wieści, plotki itp. - harlequinade - 09-04-2018

[Obrazek: ouNOuE48_o.jpg]

trailer za kilka h


RE: Gorące wieści, plotki itp. - nawrocki - 09-04-2018

Jest temat o filmie. :)


RE: Gorące wieści, plotki itp. - harlequinade - 09-04-2018

Cięzko mi tu cokolwiek znależć sorry :/ ale tagline jest genialny


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 10-04-2018

Wszystko wskazuje na to, że Netflix ma prawa do dystrybucji "Romy" czyli nowego filmu Alfonso Cuarona. Produkcja była pewniakiem jeśli chodzi o udział w tegorocznym konkursie w Cannes, ale z oczywistych powodów teraz będzie to niemożliwe.

Szkoda, że filmu Cuarona nie przyjdzie nam obejrzeć w kinie :(


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Grievous - 11-04-2018

No przecież o to chodzi, żebyś nie mógł nigdzie indziej (legalnie) obejrzeć, jak tylko u nich.

Przypomina mi to absurdalny płacz pecetowców i Xboxowców, o to, że Sony powinno wypuszczać swoje ekskluzywne tytuły na innych platformach, bo oni też chcą zagrać.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018

(11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor.

Nie widzę żadnego problemu, po prostu zbuduj sobie kino z dużym ekranem :)

Brawo Netflix - oby więcej ważnych tytułów trafiało do oferty. Podoba się mnie to.

A przykład Grievousa bardzo celny :)

PS chciałem jeszcze dodać, że Netflix posiada jeszcze dwa ważne tytuły, które miały być pokazywane w Cannes: "Hold the Dark" Jeremy'ego Saulniera i “Norway" Paula Greengrassa. Zresztą same filmy mogą być pokazywane na festiwalu, nie mogą brać udziału w konkursie głównym jeśli nie myle. A to nie pasi Netfliksowy = wycofujemy swoje filmy w ogóle :)


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Gal Anonim - 11-04-2018

(11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor.

Nolan dosyć dużo odnośnie Netfliksa miał racji - oni przede wszystkim powinni pójść za przykładem Amazoona i przynajmniej przez jakiś czas pokazywać swoje filmy w kinach przed premierą na platformie (oczywiście na całym świecie, a nie tylko w USA). A jak są tacy uparci, to moim zdaniem bardzo dobrze, że nie dopuszczono ich filmów do Cannes. Może to ich czegoś nauczy, mimo że samych dzieł i ich twórców trochę mi szkoda.
Strasznie dziwne jest takie narzekanie, skoro to Netflix przyczynia się do powrotu średniobudżetowych filmów. I nawet jeśli powstałoby takie "Anihilation" i trafiło do kina to mogłoby być znacznie trudniej zrobić następny film tego typu. (Tj. no, gwoli ścisłości - "Anihilation" było w kinach, w USA.) Jeżeli Netflix ma sie czego nauczyć - to się nauczy i zacznie wypuszczac filmy do kin, ale raczej wątpie, że zmiana bedzie szła w tę stronę. Chyba, że na krótko. Zmiana będzie szła w drugą stronę - to Cannes nie będzie miało problemu z wyświetlaniem filmów bez kinowej dystrybucji (bo, jak rozumiem z powyższego posta, taki jest problem).


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018

No Cannes ma ból dupy o to, że Netflix nie pozwolił w tamtym roku, aby Okja była wyświetlana we francuskich kinach. W tym roku, więc dorzucili w regulaminie, że jak chcesz walczyć o Złotą Palmę to musisz być pokazywany we francuskich kinach. Na samym festiwalu pokazywany film może być.

Jutro ogłoszenie programu i tytułów, które powalczą o ZP.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 11-04-2018

(11-04-2018, 09:32)Pelivaron napisał(a):
(11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor.

Nie widzę żadnego problemu, po prostu zbuduj sobie kino z dużym ekranem :)

I to ciągle nie będzie kino.

Plus jest taki ze przynajmniej na pewno "Rome" obejrzymy z legalnego źrodła i nie rok po całym świecie :P Co do innych filmow Netflixa to jeszcze wycofali dwa filmy: "The Other Side of the Wind" czyli dokończony ostatni projekt Wellesa oraz dokument o nim. Czekam w sumie na premiere całej piątki na Netflixie bo wygląda to ciekawie.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018

Jak zbuduje sobie kino to jak to nie będzie kino? :D


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 11-04-2018

Jak zbudujesz sobie ekran kinowy w sali zblizonej do kinowej i dźwiękiem na poziomie kina (to jest pewnie osiągalne) to daj znać.


RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 11-04-2018

(11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego.
Dobrze się czujesz?