![]() |
|
Gorące wieści, plotki itp. - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17) +--- Wątek: Gorące wieści, plotki itp. (/Thread-Gor%C4%85ce-wie%C5%9Bci-plotki-itp--113) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
404
405
406
407
408
409
410
411
|
RE: Gorące wieści, plotki itp. - Danus - 04-04-2018 Jak przedmówcy, nie licząc Kuby, mam nadzieję, że Del Toro jednak powróci do pomysłu zrealizowania W Górach Szaleństwa. To jest projekt idealny dla niego i nie wyobrażam sobie, żeby gość zamiast niezwykle obiecującego horroru na podstawie Lovercrafta nakręcił bzdurnego Pinokia. Pinokia którego wariacji oglądaliśmy już tyle, ze naprawdę nie wiem co nowego można by pokazać w tej historii. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 04-04-2018 A W Górach Szaleństwa ma już nieoficjalne ekranizacje w postaci The Thing i Prometeusza. Niczego poza wtórnym, zbyt kojarzącym się z tamtymi filmami obrazem nie powstanie, nie mówiąc już o tym że Del Toro to nie jest reżyser który radzi sobie z klimatem grozy, wręcz przeciwnie. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 05-04-2018 Okej, czas się przyznać, nie czytałem tej książki :P Pewnie bym czekał na jej ekranizacje niż na Pinokia, ale ze samych streszczeń to jednak bardziej wizja Del Torowego Pinokia mnie zainteresowala. Tym bardziej, że w jego założeniu to raczej bajka dla dzieci by nie była. Też uważam, że Guillermo mistrzem w temacie grozy i horrorów nie jest, jeśli książka jest tak dobra i klimatyczna to bym wolał aby kręcił ją ktoś inny. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 05-04-2018 (04-04-2018, 22:52)nawrocki napisał(a): Nie jestem sobie w stanie zrozumieć osoby, którą bardziej kręci adaptacja książki dla dzieci niż horroru Lovecrafta, sorry. :) Pewnie dlatego, że gość ma te 13 czy 14 lat. Jako reżysera "W górach szaleństwa" też widziałbym mimo wszystko kogoś innego. Del Toro to ciepła klucha - wyszedł mu Labirynt Fauna (no i był jeszcze całkiem niezły Kręgosłup diabła na początku wieku), gdzie można było wyczuć nutkę grozy, ale w reszcie jego filmów z XXI wieku raczej ze święcą szukać. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Arahan - 05-04-2018 Uważam, że tej książki nie da się do końca zrealizować, ale ostatnio przypomniałem sobie Hellboya i jeżeli ktoś miałby się za to brać to tylko Del Toro.
Ile w tym filmie było nawiązań do Lovecraftovej mitologii to głowa mała. No i film mimo dosyć lekkiego tonu ma masę klimatu. Gdyby dostał odpowiedni budżet i miał zapewnioną kategorię R to zrobiłby z tego arcydzieło. Jestem pewien. @Mierzwiak, o ile The Thing jeszcze coś ma z "W górach szaleństwa", tak Prometeusz nawet koło nich nie stał. Kilka fan artów na zaostrzenie apetytu na stronie poniżej:
https://www.pinterest.com/pin/516084438525948575/
jak czytałem książkę to tak to sobie wyobrażałem.
RE: Gorące wieści, plotki itp. - SonnyCrockett - 05-04-2018 Hellboy Del Toro to adaptacja komiksu na poziomie Batman & Robin. Te resztki klimatów lovencraftowskich w filmie to zasługa materiału źródłowego a nie Del Toro, poza tym spierdolił wszystko inne. Jeżeli miałby tak potraktować W górach szaleństwa jak potraktował komiksy Mignoli to oby nigdy nie rozpoczął projektu. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 05-04-2018 (05-04-2018, 09:55)Arahan napisał(a): @Mierzwiak, o ile The Thing jeszcze coś ma z "W górach szaleństwa", tak Prometeusz nawet koło nich nie stał.Piszę o fabule i akurat Prometeusz ma moim zdaniem więcej z opowiadania Lovecrafta niż Coś. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 05-04-2018 (05-04-2018, 09:42)Pelivaron napisał(a):(04-04-2018, 22:52)nawrocki napisał(a): Nie jestem sobie w stanie zrozumieć osoby, którą bardziej kręci adaptacja książki dla dzieci niż horroru Lovecrafta, sorry. :) W której rzeczywistości 14 latkowie (zakładając, że nie rypłes sie o 3 lata) są zainteresowani adaptacjami książek dla dzieci? Chętnie bym poznał takowych. @nawrocki Nooo domyślam się, że jakbym znał książkę (jeśli jest taka dobrai) to inaczej bym pisał. Ale nie znam + nie jestem mega fanem horrorów (i nieszczegolnie widze tu Del Toro), dlatego tez jego Pinokio, znacząco różniacy sie od pierwowzoru którego osobiście nie lubie, bardziej mnie interesuje. Lubie ciekawe reinterpretacje (a Pinokio to dobry materiał na takową) tym bardziej, że od Guillermo bajeczki dla dzieci bym się nie spodziewał (zresztą on wyraźnie zaznaczył, że historia byłaby dość odważna). RE: Gorące wieści, plotki itp. - harlequinade - 09-04-2018 ![]() trailer za kilka h RE: Gorące wieści, plotki itp. - nawrocki - 09-04-2018 Jest temat o filmie. :) RE: Gorące wieści, plotki itp. - harlequinade - 09-04-2018 Cięzko mi tu cokolwiek znależć sorry :/ ale tagline jest genialny RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 10-04-2018 Wszystko wskazuje na to, że Netflix ma prawa do dystrybucji "Romy" czyli nowego filmu Alfonso Cuarona. Produkcja była pewniakiem jeśli chodzi o udział w tegorocznym konkursie w Cannes, ale z oczywistych powodów teraz będzie to niemożliwe. Szkoda, że filmu Cuarona nie przyjdzie nam obejrzeć w kinie :( RE: Gorące wieści, plotki itp. - Grievous - 11-04-2018 No przecież o to chodzi, żebyś nie mógł nigdzie indziej (legalnie) obejrzeć, jak tylko u nich. Przypomina mi to absurdalny płacz pecetowców i Xboxowców, o to, że Sony powinno wypuszczać swoje ekskluzywne tytuły na innych platformach, bo oni też chcą zagrać. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018 (11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor. Nie widzę żadnego problemu, po prostu zbuduj sobie kino z dużym ekranem :) Brawo Netflix - oby więcej ważnych tytułów trafiało do oferty. Podoba się mnie to. A przykład Grievousa bardzo celny :) PS chciałem jeszcze dodać, że Netflix posiada jeszcze dwa ważne tytuły, które miały być pokazywane w Cannes: "Hold the Dark" Jeremy'ego Saulniera i “Norway" Paula Greengrassa. Zresztą same filmy mogą być pokazywane na festiwalu, nie mogą brać udziału w konkursie głównym jeśli nie myle. A to nie pasi Netfliksowy = wycofujemy swoje filmy w ogóle :) RE: Gorące wieści, plotki itp. - Gal Anonim - 11-04-2018 (11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor.Strasznie dziwne jest takie narzekanie, skoro to Netflix przyczynia się do powrotu średniobudżetowych filmów. I nawet jeśli powstałoby takie "Anihilation" i trafiło do kina to mogłoby być znacznie trudniej zrobić następny film tego typu. (Tj. no, gwoli ścisłości - "Anihilation" było w kinach, w USA.) Jeżeli Netflix ma sie czego nauczyć - to się nauczy i zacznie wypuszczac filmy do kin, ale raczej wątpie, że zmiana bedzie szła w tę stronę. Chyba, że na krótko. Zmiana będzie szła w drugą stronę - to Cannes nie będzie miało problemu z wyświetlaniem filmów bez kinowej dystrybucji (bo, jak rozumiem z powyższego posta, taki jest problem). RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018 No Cannes ma ból dupy o to, że Netflix nie pozwolił w tamtym roku, aby Okja była wyświetlana we francuskich kinach. W tym roku, więc dorzucili w regulaminie, że jak chcesz walczyć o Złotą Palmę to musisz być pokazywany we francuskich kinach. Na samym festiwalu pokazywany film może być. Jutro ogłoszenie programu i tytułów, które powalczą o ZP. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 11-04-2018 (11-04-2018, 09:32)Pelivaron napisał(a):(11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego. Ja wiem, że to ma swoje zalety (brak denerwującej hołoty na widowni lub przerwy na WC bez opuszczania fragmentów filmu), ale niech uszanują to, że są tacy ludzie, którzy wolą poznawać najnowsze kino na dużym ekranie - dostarczającym zdecydowanie większe wrażenia niż telewizor. I to ciągle nie będzie kino. Plus jest taki ze przynajmniej na pewno "Rome" obejrzymy z legalnego źrodła i nie rok po całym świecie :P Co do innych filmow Netflixa to jeszcze wycofali dwa filmy: "The Other Side of the Wind" czyli dokończony ostatni projekt Wellesa oraz dokument o nim. Czekam w sumie na premiere całej piątki na Netflixie bo wygląda to ciekawie. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Pelivaron - 11-04-2018 Jak zbuduje sobie kino to jak to nie będzie kino? :D RE: Gorące wieści, plotki itp. - Kuba - 11-04-2018 Jak zbudujesz sobie ekran kinowy w sali zblizonej do kinowej i dźwiękiem na poziomie kina (to jest pewnie osiągalne) to daj znać. RE: Gorące wieści, plotki itp. - Mierzwiak - 11-04-2018 (11-04-2018, 06:18)Kryst_007 napisał(a): Ten Netflix coraz bardziej mnie wkurza. Często jak znajdzie się jakiś film, który chciałbym zobaczyć na dużym ekranie (ostatnio "Anihilation", a teraz właśnie "Roma"), to taki Netflix musi się wtrącić i ograniczyć seanse swoich filmów do kina domowego.Dobrze się czujesz? |