Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Joe Chip - 09-10-2013

To jest film do oglądania czy w to się gra? Okaże się, że wystarczy obejrzeć na youtube i masz zaliczoną grę. :P


RE: Gry - military - 09-10-2013

W przypadku gier Cage'a oglądanie na youtube powinno być oznaczone jako "Difficulty level: easy".:)


RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2013

No gry Cage'a rownie dobrze moglyby lądować na YT w formie interaktywnch gier, w których klikasz w kolejne linki.


RE: Gry - Indroman - 09-10-2013

Ściągnąłem swego czasu demo Heavy Rain z zamiarem rychłego zakupu i myślałem, że szlag mnie trafi. Człowiek trzyma pada ch.j wie po co i czeka, aż zacznie się gra. Tymczasem gra zaczęła się kilkanaście minut temu, tylko autorzy postanowili to skrzętnie ukryć. Zmęczony tym faktem demo usunąłem, a zaoszczędzone pieniądze wpłaciłem na konto ;)


RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2013

O dziwo, WALKING DEAD, które jest dość podobnie nie-growe, sprawdza się w takiej formie wyśmienicie. Wydaje mi się, że to przez fakt, że jest bardziej szczere niż gry QUANTIC DREAM. Tj. nie bawi się w jakieś kąpanie bohaterow i robienie im śniadania, żeby upozorować głębię i artystyczną wartość. Po prostu opowiada dobrą historię i jakoś da się wejść w ten interaktywny serial.


RE: Gry - Hitch - 09-10-2013

Typowa kejdżowska grafomania. Facet ciągle próbuje wyważać otwarte na oścież drzwi. Przecież już wszyscy wiedzą, że gry są sztuką i nie trzeba tego uzmysławiać usilnie na każdym kroku. A jeśli chce się trafić do panteonu złotych przykładów, to sorry, ale trzeba zacząć od dwóch podstawowych kwestii - napisać dobrą historię i sprawić, żeby wgłębianie się w nią nie było dla gracza katorgą pod kątem gejmpleju. Pierwszej rzeczy Kejdż po prostu nie umie, a z czystego narcyzmu chyba nie potrafi zebrać się na zlecenie napisania scenariusza komuś, kto robi to dobrze. Za to drugi aspekt jego gier to już dla mnie totalna zagadka. Nie wiem, co chce on przekazać za pomocą gier, w które... nie da się grać. A przynajmniej nie w ten rekreacyjny, rozrywkowy sposób. Pies trącał jego i jego gry.

PS. A polski dubbing koszmarny.


RE: Gry - rogaluz - 09-10-2013

Fahrenheit/Indigo Prophecy było przez jakiś czas całkiem przyjemne, ale potem nadszedł QTE-fest w biurze, gdzie uciekaliśmy przed wielkimi pająkami, czy coś w tym stylu. Niby "to nie działo się naprawdę", ale i tak zwijałem się ze śmiechu i w końcu dałem sobie z tą grą spokój.


RE: Gry - wujo444 - 09-10-2013

te robaczki nie na niby były i tak o niebo lepsze o idiotyzmów w dalszej części gry. Matrix, Indiana Jones i coś jeszcze zmieszane w okropnym stylu.


RE: Gry - rogaluz - 10-10-2013

Nie pierwszy raz czytam opinię o głupotach w dalszej części gry, więc chyba się wreszcie skuszę i sprawdzę na yt jakiś let's play (bo ja w to grać nie będę). ;)


RE: Gry - Khet - 10-10-2013

Tak naprawdę najlepszym co zrobił Cage, jest dodatek do HR - The Taxidermist. Niezwiązany z główną historią epizod, ale ze świetnym klimatem i sporą swobodą (oczywiście tylko w ramach ok 40 minutowego dodatku, ale właśnie tak powinno wyglądać całe HR).

I przy okazji, nie spodziewałem się, ale właśnie dostałem zaproszenie do weekendowej bety Dark Souls 2. Bomba:).


RE: Gry - Gal Anonim - 10-10-2013

LOL Dzieciaki zamykają glowna bohaterke w schowku, bo solenizantka dostala książke? :D OOOH THE DRAMA!!!




RE: Gry - Gal Anonim - 11-10-2013

Jezu, co za napompowany pajac. W ogole widzenie dojrzewania gier jako wejście w 3D, "bo wtedy przyjdzie aktorstwo, historie". lol




RE: Gry - Indroman - 11-10-2013

Far Cry 3 - Dali w PS+ to wziąłem. Może to kwestia gustu, ale nie mogę pojąć o co tyle hałasu było w momencie premiery. Faktycznie bieganie po pięknej tropikalnej wyspie i brak ograniczeń jest przyjemne, ale... Jakoś nie mogę znaleźć niczego w tym tytule co by mnie ewidentnie podjarało. Czekałem na pier...nięcie, a dostałem "solidną produkcję", w której nie tylko nie widzę powiewu świeżości to jeszcze zmasakrowano ją elementami mechaniki z Assasin's Creed. W ogóle momentami wydawało mi się, że gram w AC. Zawsze drażniły mnie takie "puzzle" wzięte bez mydła z innych tytułów i w tym przypadku nie jest inaczej. Nawet strona tytułowa potraktowana została paczką tych samych efektów, które - bądź co bądź - lubię, ale czy muszą być one w każdym tytule Ubisoftu? Czy to Konstantynopol kilkaset lat temu, czy tropikalna wyspa dzisiaj, wciąż napier...la klimatem high-end-super-tech-hiper-power-witamina.

To więc taka solidna produkcja, którą trzaśnięto na znanej płycie podłogowej i z produkowaną od kilku lat deską rozdzielczą. W związku z tym oślepłem i nie dopatrzyłem się niczego miażdżącego jądra, nawet jeśli jest.

Cytat:Jezu, co za napompowany pajac. W ogole widzenie dojrzewania gier jako wejście w 3D, "bo wtedy przyjdzie aktorstwo, historie". lol

To się niczym nie różni od nawiedzonych muzyków, którzy zamieniają gitary na syntezatory, perkusję na automaty, a później pieprzą, że wprowadzili muzykę rockową w nową epokę. Ten gość z filmiku któregoś dnia zrobi odpowiednik animowanego Final Fantasy i ogłosi się wizjonerem w przemyśle gier komputerowych. Chociaż nie! Przepraszam. On już się za takiego uważa.

Pozostaje mi tylko zazgrzytać na grzebieniu i ogłosić rewolucję w muzyce gospel.


RE: Gry - military - 11-10-2013

Cage ma odważną, futurystyczną wizję gier circa 1990.




RE: Gry - Red - 13-10-2013

Obejrzałem parę filmików z Beyond, niezłe wtf-y tam się odwalają:

-Ellen Page walczy jak Sherlock Holmes Guya Ritchiego

-dramatyczna muzyka czasem ma efekt odwrotny od zamierzonego

-impreza z dzieciakami - to był jakiś eksperyment lub test, który miał ją przekonać do wstąpienia do Agencji? Bo jeśli nie, to scenariuszowo to 2 klasa podstawówki :D

-głupie miny w trakcie przejmowania ciał

Ogólnie to dziwny typ z tego Cage'a, z taką ekipą grafików i animatorów chciałoby się czegoś z solidną mechaniką, a nie "wciśnij X, by umyć twarz" :d.

Z drugiej strony, The Wolf among us od Teltalle wygląda ZAJEBIŚCIE - polecam obadać.



RE: Gry - Mierzwiak - 13-10-2013

(13-10-2013, 18:12)Red napisał(a): Ogólnie to dziwny typ z tego Cage'a, z taką ekipą grafików i animatorów chciałoby się czegoś z solidną mechaniką, a nie "wciśnij X, by umyć twarz" :d.
Wciskanie klawiszy to akurat najmniejszy problem. Potrząsanie padem to dopiero idiotyzm.

Shake it like a Polaroid picture!




RE: Gry - Red - 13-10-2013

Potrząsanie padem podobało mi się np. w Last of Us, gdzie robiło się to, gdy bateria od latarki zaczynała zdychać - fajny smaczek. Tylko że opieranie na tym całego gameplayu wydaje mi się lekko z czapy (chyba że to jakiś symulator latania czy coś). :D


RE: Gry - Gal Anonim - 13-10-2013

THE WOLF AMONG US - czyli Telltale Games bierze się za Fables. W kolejnym przygodówkowym serialu kierujemy szeryfem Bigbym Wolfem (Wielkim Złym Wilkiem z bajek m.in. o Czerwonym kapturku) poruszając się po świecie z komiksu Fables, gdzie postacie z bajek i legend prowadzą normalne życia we współczesnej metropolii.

Gra pod względem mechaniki jest jak THE WALKING DEAD. Klikando, QTE i mnóstwo dialogów oraz interaktwnych przerywników filmowych. Pod tym względem wielkiej nowości nie ma, choć możliwości wyboru się poszerzyły, bo można czasem wybrać miejsce do którego chcemy się udać, co ma swoje konsewkencje również (jak duże? jeszcze nie sprawdzilem, wlasnie przechodze drugi raz).

Mechanika, mechaniką. Wszyscy wiemy, że to po prostu takie Telltale mówiące Cage'owi jak się robi tego typu gry. Czyli nie irytuje, a QTE i dialogi naprawdę powodują skok ciśnienia.

Najważniejsza jest FABUŁA i ŚWIAT. A to jest tutaj świetne! Bigby to klasyk - pijący, palący, nieogolony w wymiętolonych ciuchach. Z ciężarem świata na plecach. Taki Wolverine, trochę John Luther, próbujący stłamsić swoje demony. Mega postać, mega klasyczna. Do tego mamy oczywiście Drwala z bajki o Czerwonym Kapturku (super scena, gdy zwierza się Bigby'emu, co robił u babci), Pan Ropuch (z "O czym szumią wierzby"), Królewna Śnieżka... No i masa innych postaci tu i ówdzie.

Klimat zabija od początku. Bo spodziewałem się noir, ale to tutaj to esencja neo-noir - dużo czerni, neonowych kolorów, dominujący fiolet i róż. Super to wygląda i przypomina trochę lepsze momenty Refna.



W ogole dizajn, caly zamysl graficzny jest o niebo lepszy niż w THE WALKING DEAD. Siła rzeczy tam nie można było sobie pozwolić na dużo poza odcieniami sraczki życia, a tutaj zapowiada sie to śliczniej.

O fabule nie ma co dużo mówić - Wilk na tropie seryjnego zabójcy baśniarzy (? - nie wiem jak to w PL przetłumaczyli, ale oni wołają na siebie Fables po prostu). Dobra, mroczna i mocna historia. Juz w pierwszym epizodzie czuć dużo zwrotów akcji, juchy i kurw. Wszystko znakomicie napisane i zagrane, ale to standard u Telltale.

Póki co mysle, ze zapowiada się gra lepsza niż THE WALKING DEAD. Ale też bardziej filmowa, z historią bardziej oryginalną (bo nie zombie jednak) i przez to ciekawszą. Nie mogę się doczekac następnego odcinka. No i ciekaw jestem co usprawnili twórcy. Bo TWD mialo w sumie jedynie tą wadę, że wybory de facto nie byly wiele warte (choć samo rolplejowanie dawało frajdę i większe zaangażowanie w historię).

Dobra, pogram chyba chwile jeszcze i tym razem nie zmasakruje w pubie Grendela (tego z Beowulfa oczywiscie), po tym jak mi się zaczął stawiać...




RE: Gry - MOLQ - 14-10-2013

Skusilem sie, gra wizualnie na poziomie TWD, jak dla mnie kolorystyka bardziej stonowana, TWD bylo bardziej ponure. Bardzo fajny pomysl z umiejscowieniem akcji i samymi postaciami :), klimat mega, teksty jak na razie sa bardzo dobre i glowna postac tez spoko. Odcinka jeszcze nie dokonczylem, ale jak ktos polubil TWD (no chyba nie ma takiej osoby co nie polubila) to niech sie bierze za Wilka od razu :)




RE: Gry - Indroman - 14-10-2013

Wybaczcie powrót do Cage'a. Postanowił on - cytuję - w ostrych słowach odpowiedzieć dziennikarzom i graczom:

http://gry.interia.pl/newsy/news-beyond-dwie-dusze-nie-jest-gra,nId,1040409#pst66694372

Nie wiem czy słusznie, ale przypomniał mi się Uwe Boll.