![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Joe Chip - 09-10-2013 To jest film do oglądania czy w to się gra? Okaże się, że wystarczy obejrzeć na youtube i masz zaliczoną grę. :P RE: Gry - military - 09-10-2013 W przypadku gier Cage'a oglądanie na youtube powinno być oznaczone jako "Difficulty level: easy".:) RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2013 No gry Cage'a rownie dobrze moglyby lądować na YT w formie interaktywnch gier, w których klikasz w kolejne linki. RE: Gry - Indroman - 09-10-2013 Ściągnąłem swego czasu demo Heavy Rain z zamiarem rychłego zakupu i myślałem, że szlag mnie trafi. Człowiek trzyma pada ch.j wie po co i czeka, aż zacznie się gra. Tymczasem gra zaczęła się kilkanaście minut temu, tylko autorzy postanowili to skrzętnie ukryć. Zmęczony tym faktem demo usunąłem, a zaoszczędzone pieniądze wpłaciłem na konto ;) RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2013 O dziwo, WALKING DEAD, które jest dość podobnie nie-growe, sprawdza się w takiej formie wyśmienicie. Wydaje mi się, że to przez fakt, że jest bardziej szczere niż gry QUANTIC DREAM. Tj. nie bawi się w jakieś kąpanie bohaterow i robienie im śniadania, żeby upozorować głębię i artystyczną wartość. Po prostu opowiada dobrą historię i jakoś da się wejść w ten interaktywny serial. RE: Gry - Hitch - 09-10-2013 Typowa kejdżowska grafomania. Facet ciągle próbuje wyważać otwarte na oścież drzwi. Przecież już wszyscy wiedzą, że gry są sztuką i nie trzeba tego uzmysławiać usilnie na każdym kroku. A jeśli chce się trafić do panteonu złotych przykładów, to sorry, ale trzeba zacząć od dwóch podstawowych kwestii - napisać dobrą historię i sprawić, żeby wgłębianie się w nią nie było dla gracza katorgą pod kątem gejmpleju. Pierwszej rzeczy Kejdż po prostu nie umie, a z czystego narcyzmu chyba nie potrafi zebrać się na zlecenie napisania scenariusza komuś, kto robi to dobrze. Za to drugi aspekt jego gier to już dla mnie totalna zagadka. Nie wiem, co chce on przekazać za pomocą gier, w które... nie da się grać. A przynajmniej nie w ten rekreacyjny, rozrywkowy sposób. Pies trącał jego i jego gry. PS. A polski dubbing koszmarny. RE: Gry - rogaluz - 09-10-2013 Fahrenheit/Indigo Prophecy było przez jakiś czas całkiem przyjemne, ale potem nadszedł QTE-fest w biurze, gdzie uciekaliśmy przed wielkimi pająkami, czy coś w tym stylu. Niby "to nie działo się naprawdę", ale i tak zwijałem się ze śmiechu i w końcu dałem sobie z tą grą spokój. RE: Gry - wujo444 - 09-10-2013 te robaczki nie na niby były i tak o niebo lepsze o idiotyzmów w dalszej części gry. Matrix, Indiana Jones i coś jeszcze zmieszane w okropnym stylu. RE: Gry - rogaluz - 10-10-2013 Nie pierwszy raz czytam opinię o głupotach w dalszej części gry, więc chyba się wreszcie skuszę i sprawdzę na yt jakiś let's play (bo ja w to grać nie będę). ;) RE: Gry - Khet - 10-10-2013 Tak naprawdę najlepszym co zrobił Cage, jest dodatek do HR - The Taxidermist. Niezwiązany z główną historią epizod, ale ze świetnym klimatem i sporą swobodą (oczywiście tylko w ramach ok 40 minutowego dodatku, ale właśnie tak powinno wyglądać całe HR). I przy okazji, nie spodziewałem się, ale właśnie dostałem zaproszenie do weekendowej bety Dark Souls 2. Bomba:). RE: Gry - Gal Anonim - 10-10-2013 LOL Dzieciaki zamykają glowna bohaterke w schowku, bo solenizantka dostala książke? :D OOOH THE DRAMA!!! RE: Gry - Gal Anonim - 11-10-2013 Jezu, co za napompowany pajac. W ogole widzenie dojrzewania gier jako wejście w 3D, "bo wtedy przyjdzie aktorstwo, historie". lol RE: Gry - Indroman - 11-10-2013 Far Cry 3 - Dali w PS+ to wziąłem. Może to kwestia gustu, ale nie mogę pojąć o co tyle hałasu było w momencie premiery. Faktycznie bieganie po pięknej tropikalnej wyspie i brak ograniczeń jest przyjemne, ale... Jakoś nie mogę znaleźć niczego w tym tytule co by mnie ewidentnie podjarało. Czekałem na pier...nięcie, a dostałem "solidną produkcję", w której nie tylko nie widzę powiewu świeżości to jeszcze zmasakrowano ją elementami mechaniki z Assasin's Creed. W ogóle momentami wydawało mi się, że gram w AC. Zawsze drażniły mnie takie "puzzle" wzięte bez mydła z innych tytułów i w tym przypadku nie jest inaczej. Nawet strona tytułowa potraktowana została paczką tych samych efektów, które - bądź co bądź - lubię, ale czy muszą być one w każdym tytule Ubisoftu? Czy to Konstantynopol kilkaset lat temu, czy tropikalna wyspa dzisiaj, wciąż napier...la klimatem high-end-super-tech-hiper-power-witamina. To więc taka solidna produkcja, którą trzaśnięto na znanej płycie podłogowej i z produkowaną od kilku lat deską rozdzielczą. W związku z tym oślepłem i nie dopatrzyłem się niczego miażdżącego jądra, nawet jeśli jest. Cytat:Jezu, co za napompowany pajac. W ogole widzenie dojrzewania gier jako wejście w 3D, "bo wtedy przyjdzie aktorstwo, historie". lol To się niczym nie różni od nawiedzonych muzyków, którzy zamieniają gitary na syntezatory, perkusję na automaty, a później pieprzą, że wprowadzili muzykę rockową w nową epokę. Ten gość z filmiku któregoś dnia zrobi odpowiednik animowanego Final Fantasy i ogłosi się wizjonerem w przemyśle gier komputerowych. Chociaż nie! Przepraszam. On już się za takiego uważa. Pozostaje mi tylko zazgrzytać na grzebieniu i ogłosić rewolucję w muzyce gospel. RE: Gry - military - 11-10-2013 Cage ma odważną, futurystyczną wizję gier circa 1990. RE: Gry - Red - 13-10-2013 Obejrzałem parę filmików z Beyond, niezłe wtf-y tam się odwalają: -Ellen Page walczy jak Sherlock Holmes Guya Ritchiego -dramatyczna muzyka czasem ma efekt odwrotny od zamierzonego -impreza z dzieciakami - to był jakiś eksperyment lub test, który miał ją przekonać do wstąpienia do Agencji? Bo jeśli nie, to scenariuszowo to 2 klasa podstawówki :D -głupie miny w trakcie przejmowania ciał Ogólnie to dziwny typ z tego Cage'a, z taką ekipą grafików i animatorów chciałoby się czegoś z solidną mechaniką, a nie "wciśnij X, by umyć twarz" :d. Z drugiej strony, The Wolf among us od Teltalle wygląda ZAJEBIŚCIE - polecam obadać. RE: Gry - Mierzwiak - 13-10-2013 (13-10-2013, 18:12)Red napisał(a): Ogólnie to dziwny typ z tego Cage'a, z taką ekipą grafików i animatorów chciałoby się czegoś z solidną mechaniką, a nie "wciśnij X, by umyć twarz" :d.Wciskanie klawiszy to akurat najmniejszy problem. Potrząsanie padem to dopiero idiotyzm. Shake it like a Polaroid picture! RE: Gry - Red - 13-10-2013 Potrząsanie padem podobało mi się np. w Last of Us, gdzie robiło się to, gdy bateria od latarki zaczynała zdychać - fajny smaczek. Tylko że opieranie na tym całego gameplayu wydaje mi się lekko z czapy (chyba że to jakiś symulator latania czy coś). :D RE: Gry - Gal Anonim - 13-10-2013 THE WOLF AMONG US - czyli Telltale Games bierze się za Fables. W kolejnym przygodówkowym serialu kierujemy szeryfem Bigbym Wolfem (Wielkim Złym Wilkiem z bajek m.in. o Czerwonym kapturku) poruszając się po świecie z komiksu Fables, gdzie postacie z bajek i legend prowadzą normalne życia we współczesnej metropolii. Gra pod względem mechaniki jest jak THE WALKING DEAD. Klikando, QTE i mnóstwo dialogów oraz interaktwnych przerywników filmowych. Pod tym względem wielkiej nowości nie ma, choć możliwości wyboru się poszerzyły, bo można czasem wybrać miejsce do którego chcemy się udać, co ma swoje konsewkencje również (jak duże? jeszcze nie sprawdzilem, wlasnie przechodze drugi raz). Mechanika, mechaniką. Wszyscy wiemy, że to po prostu takie Telltale mówiące Cage'owi jak się robi tego typu gry. Czyli nie irytuje, a QTE i dialogi naprawdę powodują skok ciśnienia. Najważniejsza jest FABUŁA i ŚWIAT. A to jest tutaj świetne! Bigby to klasyk - pijący, palący, nieogolony w wymiętolonych ciuchach. Z ciężarem świata na plecach. Taki Wolverine, trochę John Luther, próbujący stłamsić swoje demony. Mega postać, mega klasyczna. Do tego mamy oczywiście Drwala z bajki o Czerwonym Kapturku (super scena, gdy zwierza się Bigby'emu, co robił u babci), Pan Ropuch (z "O czym szumią wierzby"), Królewna Śnieżka... No i masa innych postaci tu i ówdzie. Klimat zabija od początku. Bo spodziewałem się noir, ale to tutaj to esencja neo-noir - dużo czerni, neonowych kolorów, dominujący fiolet i róż. Super to wygląda i przypomina trochę lepsze momenty Refna. W ogole dizajn, caly zamysl graficzny jest o niebo lepszy niż w THE WALKING DEAD. Siła rzeczy tam nie można było sobie pozwolić na dużo poza odcieniami sraczki życia, a tutaj zapowiada sie to śliczniej. O fabule nie ma co dużo mówić - Wilk na tropie seryjnego zabójcy baśniarzy (? - nie wiem jak to w PL przetłumaczyli, ale oni wołają na siebie Fables po prostu). Dobra, mroczna i mocna historia. Juz w pierwszym epizodzie czuć dużo zwrotów akcji, juchy i kurw. Wszystko znakomicie napisane i zagrane, ale to standard u Telltale. Póki co mysle, ze zapowiada się gra lepsza niż THE WALKING DEAD. Ale też bardziej filmowa, z historią bardziej oryginalną (bo nie zombie jednak) i przez to ciekawszą. Nie mogę się doczekac następnego odcinka. No i ciekaw jestem co usprawnili twórcy. Bo TWD mialo w sumie jedynie tą wadę, że wybory de facto nie byly wiele warte (choć samo rolplejowanie dawało frajdę i większe zaangażowanie w historię). Dobra, pogram chyba chwile jeszcze i tym razem nie zmasakruje w pubie Grendela (tego z Beowulfa oczywiscie), po tym jak mi się zaczął stawiać... RE: Gry - MOLQ - 14-10-2013 Skusilem sie, gra wizualnie na poziomie TWD, jak dla mnie kolorystyka bardziej stonowana, TWD bylo bardziej ponure. Bardzo fajny pomysl z umiejscowieniem akcji i samymi postaciami :), klimat mega, teksty jak na razie sa bardzo dobre i glowna postac tez spoko. Odcinka jeszcze nie dokonczylem, ale jak ktos polubil TWD (no chyba nie ma takiej osoby co nie polubila) to niech sie bierze za Wilka od razu :) RE: Gry - Indroman - 14-10-2013 Wybaczcie powrót do Cage'a. Postanowił on - cytuję - w ostrych słowach odpowiedzieć dziennikarzom i graczom: http://gry.interia.pl/newsy/news-beyond-dwie-dusze-nie-jest-gra,nId,1040409#pst66694372 Nie wiem czy słusznie, ale przypomniał mi się Uwe Boll. |