Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Hitch - 16-11-2013

Cytat:Hitch moze potwierdzić/zaprzeczyć

Potwierdzam. O ile wykonanie był tak kiepawe, że aż się smutno robiło tak sam gejmplej trzymał się wytyczonego toru. Nie było mowy o przeciwnikach widzących przez ściany czy drzwi. Na PC można było się tylko przyczepić z technicznych rzeczy do optymalizacji. Gra wygląda jak wygląda, a potrafiła się ostro przycinać na ówcześnie dobrym sprzęcie. Dla porównania takie oba "Arkhamy" chodziły bez zająknięcia.


RE: Gry - Khet - 16-11-2013

Cytat:No cóż - gram mimo wszystko, bo to jest DOBRA gra, tylko kiepawo wykonana. I, niestety, wygląda za bardzo jak Fallout New Vegas, co często wybija mnie z gry. Na początku myślałem, że to tylko ogólny styl; korzystali chyba z tego samego silnika, więc to zrozumiałe. Coraz bardziej jednak wydaje mi się, że tu przeniesiono całe tekstury czy obiekty z F:NV.

Gra wyszła na rok przed New Vegas, tworzona była pod skrzydłami innego wydawcy i przede wszystkim na innym silniku: Unreal Engine 3.


RE: Gry - Gal Anonim - 16-11-2013

No tak, ale Obsidian robił, więc teoretycznie jest tam jakiś powód by móc tak pomyśleć. Ale nie patrząc czy grając w obie gry, bo ja tam nie widzę żadnych podobieństw (chyba, że - jak już mowilem - do Mass Effect, bo te sa dosc oczywiste). A FALLOUT NEW VEGAS powstalo na silniku Bethesdy, tym od Fallout 3 i pewnie któregoś TESa - silnik sie nazywa chyba Gamebyro czy Gamewyro czy jakoś tak :P Na penwo na G.




RE: Gry - military - 16-11-2013

Rzeczywiście silnik inny niż w FNV, ale wygląd bardzo podobny - pewnie ci sami artyści. Te gry wyglądają praktycznie identycznie.

[Obrazek: 07184539.jpg]
[Obrazek: fallout_new_vegas_screenshot.png]
[Obrazek: 20110408134113.jpg]
[Obrazek: e2108328-e860-4e26-8ba4-09da3b386698_i-f...gra-pc.jpg]



RE: Gry - Gal Anonim - 16-11-2013

Wątpie, że ci sami. NEW VEGAS jest na silniku BETHESDY i zachowuje ich styl graficzny. Obie gry po prostu to przykłady gier w celujących we w miarę realistyczny styl przy średniej jakości grafiki (choć AP zapamiętałem jako mający lepsze twarze, podczas gdy w F3 i NV 3/4 ludzi wygląda jak kartofle ;)). Inna sprawa, że widząc je w ruchu nigdy bym tych gier nie pomylił ze sobą. :)


RE: Gry - Khet - 16-11-2013

(16-11-2013, 23:27)Crov napisał(a): silnik sie nazywa chyba Gamebyro czy Gamewyro czy jakoś tak :P Na penwo na G.
Gamebryo. Chociaż ja mam na niego bardziej adekwatne określenie, też na G.:)

W wypadku NV mamy do czynienia z niemal stu procentowym recyklingiem modeli i animacji z F3. W przypadku AP zaś jest najpewniej tak, jak pisze Crov - próba stworzenia względnie realistycznego stylu oprawy, przy dość niskim budżecie i takich sobie umiejętnościach.

Na obronę military'ego muszę powiedzieć, że gdy te kilka lat temu pokazały się pierwsze materiały z New Vegas, to też Alpha Protocol mi na myśl przyszło, ale właśnie głównie z powodu całej kolorystyki. Efekt raczej niezamierzony, bo przy produkcji New Vegas chcieli po prostu zerwać ze sraczkowatymi odcieniami i ogólnie szaro-burym stylem Fallouta 3.



RE: Gry - military - 17-11-2013

Nie chodzi mi tylko o kolorystykę, ale o:

- raczej pokraczne sylwetki postaci, które mają kij w tyłku (F3 było lepsze pod tym względem od FNV);
- plastikową skórę;
- kiepawe tekstury;
- koślawą animację;
- równie kiepskie nałożenie włosów na twarze (brody, fryzury itp.);
- ten specyficzny "odblask" przy jednoczesnym nałożeniu "brudu";
- bardzo podobne tekstury na elementach elektronicznych - komputerach itp. Możecie powiedzieć, że tekstura klawiatury będzie wyglądała zawsze tak samo, ale tutaj i model, i tekstura wyglądają bardzo podobnie.

Przeca to jest identico, to wygląda jak różne etapy tej samej gry:

[Obrazek: Alpha-Protocol-01.jpg]
[Obrazek: 2010-03-09-fallout_new_vegas4.jpg]
[Obrazek: alpha_scr1.jpg]
[Obrazek: fal1.jpg]
[Obrazek: ss-011.jpg]
[Obrazek: Alpha-Protocol-screen-1.jpg]


RE: Gry - military - 19-11-2013

The Darkness 2 - czemu to nie jest jedna z najlepiej sprzedających się, najwyżej ocenianych gier generacji? Toż to absolutne arcydzieło pod każdym względem - rzecz po prostu bezbłędna. Od walki, w której czuję się jak jakiś bóg wojny, przez rewelacyjną oprawę, po świetne postaci z jasnymi motywacjami, fantastyczne dialogi i fenomenalny klimat. To jest mała perełka, która po prostu was zniszczy, jeśli tylko dacie jej szansę. Jedna z Gier Generacji - i dla mnie totalne zaskoczenie, bo wiele po niej nie oczekiwałem. 14/10

[Obrazek: Recenzja-The-Darkness-II-2-PC-6.JPG]


RE: Gry - Perfik - 22-11-2013

Game of Thrones od Telltale? Już się nie mogę doczekać :)

http://uk.ign.com/articles/2013/11/21/telltale-is-developing-a-game-of-thrones-game


RE: Gry - Mefisto - 26-11-2013

http://www.grudgementdayboxinggame.com/#


RE: Gry - Huntersky - 29-11-2013

Saints Row The Third - w końcu postanowiłem dokończyć - i w wciągnęło mnie do reszty. Nie jest to poziom GTA, brakuje równie ciekawego świata, fizyki, modelu jazdy i mistrzowskiego szlifu. Ale nie można powiedzieć, że nie wykorzystuje swojego potencjału, wręcz przeciwnie, na każdym kroku stara się dostarczyć jak najwięcej zabawy.

Nie ma więc sytuacji, że dostajemy na dwie misje samochód Bonda, a potem pa-pa, można sobie o nim tylko pomarzyć. Nie jest też tak, że czołgi i myśliwce dostępne są w tylko jednym, mocno strzeżonym miejscu i nie znajdują zastosowania w kampanii. Kierowałeś w jakimś zadaniu motorem rodem z Trona? Super, zaraz po niej zostanie dostarczony do garażu i będzie dostępny na telefon, tak samo jak czołgi, powietrzne skutery i pionowzloty z laserowym działem.

Rozwala humor - oczywiście przez większość czasu jest maksymalnie klozetowy, niekiedy za bardzo, ale można też znaleźć perełki, jak np. misja w wirtualnej rzeczywistości, pełna świetnych zwrotów akcji (w niej też chyba pierwszy raz w historii gier można wcielić się w... biegający sedes) albo ostatnie zadanie. Na plus też wreszcie dobry i przyjemny kreator postaci, chyba najlepszy z jakim miałem do czynienia:

Mocne 8/10 i serduszko. Koniecznie muszę zapoznać się z IV, która ponoć jeszcze bardziej rozbija bank (i dodaje supermoce).

SRTT to także najlepszy remake klasycznych czołgów z orzełkiem:



RE: Gry - Khet - 30-11-2013

Na PSStore sporo weekendowych obniżek na starsze/mniejsze tytuły:

http://www.pssite.com/news-29698-szal_weekendowych_obnizek_na_playstation_store.html

Niektóre jak najbardziej warte uwagi, szczególnie jeśli ma się dodatkowo PS+. 15-18 zł za niektóre tytuły to właściwie darmocha.


RE: Gry - Snappik - 30-11-2013

Battlefield 4

Za wiele nie pograłem bo w singlu ledwo 2 misje, a w multi 10 rund, natomiast...wstyd, że EA wypuszcza na rynek tak niedorobiony produkt. Błędów, crashów, niedoróbek jest bez liku (pomijam denność singla). To najgorszy technicznie produkt w tym roku w cenie full-prize AAA.



[Obrazek: Battlefield%204%20-%20Angry%20Sea%20Sing...5%20WM.jpg]

A szkoda bo rozmach w multi jest niesamowity, tylko co z tego skoro na niezłym sprzęcie gra tnie się jak skurczybyk i wysypuje po kilku minutach? Tu trzeba patcha i najlepiej jakieś rekompensaty np. miesięczny XP boost ;)


RE: Gry - Joe Chip - 02-12-2013

Podobno Call of Duty: Ghost w wydaniu PC wygrywa w tej niechlubnej rywalizacji.


RE: Gry - simek - 02-12-2013

Widziałem u kumpla CoD: Ghost, nie wiem jak z niezawodnością, ale grafika woła o pomstę do nieba - podobnej jakości drzewka i kamienie to widziałem chyba już w Morrowindzie.


RE: Gry - Khet - 02-12-2013




RE: Gry - military - 02-12-2013

Właśnie skończyłem CoD: Black Ops - i gra urywa jaja. Jedna z najlepszych singlowych kampanii generacji. Fabuła, klimat, dynamika - wszystko na szóstkę z plusem. Zdziwiłem się, ale ten CoD ma świetnych bohaterów (Sam Worthington, Ed Harris, Gary Oldman) i wciągającą, elegancko poprowadzoną historię! Gra miota graczem między Kubą, Wietnamem, Rosją i paroma innymi miejscówkami - zawsze jest coś nowego, coś ciekawego, zwłaszcza że to lata 60., czyli klimat po prostu rozwala ekran.

Wady? Trochę za dużo sekwencji prowadzonych jak po sznurku (tzn. nie strzelanie - strzelanie korytarzowe jest OK, zwłaszcza w tak dynamicznym wydaniu - ale fabularne fragmenty chodzenia wzdłuż korytarza), jeden fatalny etap skradankowy, trochę niewidzialnych ścian. Grafika momentami świetna, momentami słaba, ale na to się nie zwraca uwagi, bo ta gra po prostu wsysa. Fun factor: 10/10. Czy trzeba czegoś więcej?

Najlepsze fragmenty: strzelanie na motorze a la T2, rozwałka w Wietnamie do Stonesów albo Fortunate Son. Fuck yeah!


RE: Gry - Gal Anonim - 06-12-2013

Wonziu dalej gra w BEYOND, a ja bardzo lubie jego suche podejście do tej gry i do tego sama gra jest niesamowicie zabawna. Autnetycznie, jak patrze na to, co się w niej dzieje to dawno się tak nie śmiałem. Szalone nastolatki znęcające sie nad główną bohaterką, bo przyniosła im ksiązkę Edgara Allana Poe to dopiero poczatek. Ta przerysowana, przegięta powaga i pretensjonalność Cage'a (np. dramatyczna muzyka, gdy dzieciak naciera Jodie sniegiem) miażdży moją przeponę! :D

Szczerze - bez żadnej przekory - zastanawiam się, jak ktoś może tę grę naprawdę na powaznie docenić jako 'mocną historię' albo 'poważną historię'.




RE: Gry - military - 06-12-2013

Mnie rozdupiło w tym filmiku przewracanie się w łóżku na prawy albo lewy bok. TO SIĘ NAZYWA GRA!


RE: Gry - MOLQ - 06-12-2013

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107185,15087930,Wreszcie_potwierdzono_date_premiery_pierwszego_epizodu.html