Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - patyczak - 05-01-2014

Ale chyba lepiej gdyby gra była dłuższa a przeciwników więcej i dusze zbierałoby się za pojedynczych wrogów, a nie za każdego tego samego dwadzieścia razy. Bo tak jak jest, to wygląda mi to na sztuczne wydłużanie gry:)


RE: Gry - Mr. Puma - 05-01-2014

(05-01-2014, 21:12)patyczak napisał(a): Ale chyba lepiej gdyby gra była dłuższa a przeciwników więcej i dusze zbierałoby się za pojedynczych wrogów, a nie za każdego tego samego dwadzieścia razy. Bo tak jak jest, to wygląda mi to na sztuczne wydłużanie gry:)

Nie, gra nie jest sztucznie wydłużona. Dusze nam są potrzebne do soul level, wiec gdy zostajemy zabicie przez wroga, licznik dusz zostaje wyzerowany i odradzamy się przy ognisku, a wtedy przeciwnicy także się odradzają. Gdyby się nie respawnowali to awansowanie na wyższy level było by zbyt toporne, a tak można podbić sobie SL na nowo.




RE: Gry - Gal Anonim - 06-01-2014

Robi się konkurencja dla FTLa i wygląda naprawdę apetycznie:



http://galactic-princess.com/


RE: Gry - military - 07-01-2014

Jeśli byłoby wam mało fabularnego burdelu w uniwersum Aliena, nadchodzi gra Alien: Isolation.

Piętnaście lat po wydarzeniach z filmu Obcy™: Ósmy pasażer Nostromo, córka Ellen Ripley, Amanda, rozpoczyna desperacką walkę o przetrwanie w trakcie misji, mającej na celu odkrycie prawdy o zniknięciu jej matki. Jako Amanda, będziesz przemierzać niestabilny świat wokół siebie i stykać się ze spanikowanymi, zdesperowanymi mieszkańcami i nieprzewidywalnymi, bezwzględnymi obcymi.

Jaki będzie twist? Obcy zarazi ją rakiem, na który umrze w wieku 56 lat?

W każdym razie - fabularnie będzie zapewne dno, ale sama gra może być dobra, bo ma być w klimacie pierwszego Obcego, a nie Aliensów. Pewnie po to wciskają tu córkę Ripley - żeby skopiować klimat czy całe wątki.:) A jako że ja czuję do serii miętę i z przyjemnością przeszedłem nawet Colonial Marines, pewnie i tego nie odpuszczę. Zwłaszcza że ma być też na obecnej generacji (wbrew wcześniejszym zapowiedziom).

Okładka spoko.

[Obrazek: z15232534Q.jpg]


RE: Gry - Proteus - 07-01-2014

Pierwsze wrażenia z Alien Isolation:
http://www.pcgamer.com/previews/alien-isolation-preview-hands-on-with-creative-assemblys-ambitious-sci-fi-horror/

I zwiastuny:







RE: Gry - military - 07-01-2014

Rayman Origins - do tej pory myślałem, że Donkey Kong Country Returns to platformówka generacji, ale zmieniam zdanie. RO jest lepszy - z dwóch względów. Nie chciałem wyrzucić joypada przez okno z frustracji poziomem trudności, a sterowanie nigdy nie zawodziło.

Poza tym gra jest piękna, przezabawna, a w późniejszych etapach dość trudna. No i soundtrack ma niesamowity, choć seria zawsze na tym polu błyszczała. To ciekawe, że nie w wielkich, "hollywoodzkich" grach muzyka jest już tak przewidywalna, że aż nudna, a małe, skromne platformówki to pole do popisu dla kompozytorów. No, choć RO nie jest taki mały - ma chyba najdłuższe na świecie napisy końcowe.

Anyway - 9/10. Do dychy brakło większego zróżnicowania "światów" i lepiej zaprojektowanych bossów.

Warto zagrać choćby dla samego soundtracku.




RE: Gry - patyczak - 07-01-2014

Ależ fajnie się ten Alien zapowiada:D Ponoć bohaterka nie ma mieć nawet broni.


RE: Gry - Mr. Puma - 08-01-2014

Jest szansa, że wyjdzie z tego porządny survival horror. A jak wiemy, na rynku dawno nie mieliśmy porządnego horroru, po którym można było by narobić w zbroje.

Cieszy mnie fakt, iż gra będzie miała stritce survivalowy charakter. Dość mamy biegania i strzelania do armatniego mięsa. Tu będzie trzeba kombinować, więcej uciekania niż otwartych starć. Po cichu liczę, że klimat dopisze, no bo w końcu uniwersum zobowiązuje.

Jeśli twórcy wykorzystają potencjał, mianowicie - aspekt survivalowy, zadbają o klimat i jeszcze o fabułę, myślę, że jest duża szansa, że otrzymamy solidnego otwieracza naszych szczęk. I oby tylko jak najdłużej były rozdziawione.

Póki co czekam na konkrety.


RE: Gry - Huntersky - 08-01-2014

Survival survivalem, ale są kultowe wyłupiaste crt-ki i staroświeckie zakłócenia obrazu. Nawet jeśli wyjdzie shit, to przynajmniej dostaniemy pięknie wyglądającą stylistyczną kopię pierwszego Aliena.
A po Wiedźminie to chyba druga gra, na którą faktycznie teraz czekam.


RE: Gry - Proteus - 08-01-2014

Widomo xenomorpha


RE: Gry - Turus - 08-01-2014

(07-01-2014, 22:27)military napisał(a): do tej pory myślałem, że Donkey Kong Country Returns to platformówka generacji
Najlepszą platformówką a właściwie najlepszymi są Super Mario Galaxy. W sumie to jedne z lepszych gier ever jakie grałem.




RE: Gry - Gal Anonim - 16-01-2014

MÓJ BOZE

TWORCY HITMANA MOWIA O NWOYM HITMANIE

NIC KONKRETNEGO

ALE WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJE (żeby liczyc, ze po ABSOLUTION się odkują)

http://hitman.com/open-letter-to-hitman-fans/?age-verified=2230a723d9

That means we’re packing in an extreme level of detail on the largest levels we have ever built for a Hitman game. We’ve adopted an open, non-linear level design approach to the game, ensuring the game will play out across huge, checkpoint-free, sandbox levels. Our aim is to create living, breathing and believable levels which will allow gamers to play around with the AI to create those unique moments every fan of the Hitman franchise loves.

You will also be glad to hear that we have removed 47’s magic pockets. We believe that’s all we need to say about that subject.


Dla mnie to brzmi jak: "Popełniliśmy błędy przy ABSOLUTION. Sory, już je naprawiamy." <3 <3 <3


RE: Gry - military - 17-01-2014

A mnie to brzmi jak "ekipa od Absolution dostała kopa w tyłek, do serii wracają twórcy PRAWDZIWEGO Hitmana".;)


RE: Gry - Gal Anonim - 17-01-2014

Ale to ci sami ludzie byli cały czas. :)


RE: Gry - military - 17-01-2014

No pacz pan, ta gra była tak inna, że byłem przez cały czas przekonany, że marka trafiła do kogoś spoza IO, a przynajmniej spoza ekipy odpowiedzialnej za resztę Hitmanów.


RE: Gry - Gal Anonim - 17-01-2014

Dokładnie, tez tak myslałem, ale właśnie ostatnio wyczytałem w internecie, że jednak nie. Wydaje mi się, że w ABSOLUTION po prostu był duży wpływ producentów i szefostwa, bo ta gra (i drugi KANE & LYNCH) powstała po kupieniu IO Interactive przez Square Enix. Brzmi to logicznie, bo IO przez wszystkie cztery części nie próbowali upraszczać rozgrywki (tylko ją usprawniać), a gry i tak zarabialy na siebie. Dopiero w piątej części to się zmieniło, właśnie po przejęciu firmy i ktoś wyraźnie chciał zrobić z tej serii giganta AAA. (M.in. był plan robienia jednego Hitmana rocznie dzieląc pracę nad serią na dwie firmy wzorem Call of Duty.)


RE: Gry - Mefisto - 17-01-2014

http://www.letsplaysnes.com/play-cliffhanger-online/


RE: Gry - Gal Anonim - 18-01-2014

Pograłem wczoraj pięć minut w BROKEN AGE, przygodówkę od Schaffera. Tak, tą, ktorą sfinansowano na Kickstarterze. Póki co wyszedł pierwszy epizod. I co?

I ci, ktorzy narzekali na Kickstartera i pieprzyli, że na pewno tworcy ukradna pieniadze albo, że głupota płacić, bo co to w ogole ma byc, moga się cmoknąć w pępek.

Zakochałem sie w tej grze od pierwszego wejrzenia. Gdyby nie to, że była trzecia w nocy to grałbym dalej. Zaraz zabieram się za nią ponownie.

Wygląda ślicznie, a do tego jest oczywiście schafferowski humor - gadające komputerowe-łyżki, nadopiekuńczy komputer-matka... Super. Mam nadzieje, ze dalej nie zawiedzie, a sądząc po recenzjach: nie zawodzi.



:)

PLUS gra ma też tryb retro, który przywołuje na myśl klasyki przygodówkowe:




RE: Gry - Martinipl - 20-01-2014

Alien Isolation się nie jaram - jarałem się zapowiedziami twórców Colonial Marines (gra chyba powstawała z 10 lat) i wyszedł z tego marny shooter. A tu już widać pewne niedoróbki zamaskowane montażem trailera. I fabularnie to też nie błyszczy...



RE: Gry - patyczak - 20-01-2014

A to już znamy całą fabułę?:)