Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Westworld (HBO, 2016-) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Seriale (https://forumkmf.pl/Forum-Seriale--22)
+--- Wątek: Westworld (HBO, 2016-) (/Thread-Westworld-HBO-2016--4072)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - harlequinade - 16-05-2018

Promo zdjęcia z następnego odc:



RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - harlequinade - 21-05-2018

Świetny odc -



RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Kuba - 21-05-2018

NIkt. ShogunWorld pisał Lee, Wyatta pisał Ford.

Dziwny odcinek. Czy najlepszy? Raczej nie, zaryzykowałbym stwierdzenie, że najgorszy chociaż ciągle fajny. Doceniam podzielenie dwóch odcinków między konkretne postacie, ale to tylko udowadnia, że fabularnie i aktorsko najwięcej mają do zaoferowania wątki Bernarda i Man in Black. Dolores jako postać jest mega denerwująca, na dodatek coraz mocniej odstrasza od siebie widzów. Teddyego polubiłem, ale Dolores przebija momentami nawet Danutę. Obecnie moją najbardziej wymarzoną serialową sceną jest sekwencja w której William by ich wszystkich przypadkiem spotkał a potem zaserwował im (uzbrojony w jeden rewolwer) rzeź na poziomie tej z przed tygodnia. Plus niestety, ale wątek Dolores fabularnie stoi w miejscu i drepcze wałkując te same problemy i czekając aż scenarzyści będą tych postaci potrzebować.

ShogunWorld to festiwal dobrego wykonania, fajnych pomysłów, ale ostatecznie to wszystko wychodzi dziwnie i momentami nijako. Nigdy w tym serialu jeszcze nie widać było aż takiej inspiracji grami RPG (wejście emisariusza do zamtuza to 1:1 scena z gry). Fajnym motywem jest także pokazanie
. Można by ten odcinek podciągnąć nawet pod mocną krytykę BioWare i Bethesdy, ale Westworld to nie jest taki serial :/ a szkoda bo byłoby 10/10. Tu sporo da się tłumaczyć konwencją i tym głównym, przyświecającym idei różnych parków pomysłem, ale momentami gigantyczne skróty i dziwne akcje przekroczyły nawet moją wyrozumiałość. A potęga Meave jest już zdecydowanie męcząca. Japonka która prawdopodobnie będzie teraz nową kluczową postacią - kompletnie bez wyrazu. Sanada nie miał czego grać za bardzo, ale pokazał tyle, że wystarczy mi aby chcieć go oglądać regularnie. Za to mam pewne zastrzeżenia co do
. No i Shogun mimo
wszystko był tragiczny.

Ale realizacyjnie, klimatycznie i stylistycznie super. Zajebiste zagranie z walką w wiosce i utworem (generalnie muzyka, zdjęcia, scenografie, kostiumy - choć jest dość kameralnie to klimat Japonii oddany idealnie). Kilka bardzo fajnych scen również walki
i całkiem wierne odwzorowanie kultury/osobowości Japończyków. ALE spodziewałem się czegoś odrobinę lepszego. Za to Nolan i Joy świetnie nawiązują do nieśmiertelnej relacji western-kino samurajskie, za to plusik. No i zajebiście, że mimo bardzo łatwego i wiarygodnego sposobu na to ŻADEN Japończyk nie mówi po angielsku. Super :D
Niestety, to pierwszy odcinek który momentami mnie...zwyczajnie męczył. Aż dziwne. Ale nadal spoko sezon, jeśli planują powtórkę z 1 to za tydzień powinny się już zacząć dziać grube rzeczy.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 21-05-2018

Jeszcze nie oglądałem ale... przypominam, że to już połowa sezonu a bida taka, ze hej.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - zdzichon - 22-05-2018

Nudna buła i chyba najgorszy odcinek obu sezonów. Słabo tym bardziej, że wszyscy czekali (ja akurat średnio) na ten Shogun World i jak w końcu go pokazali, to jako tło dla tak ślamazarnej pulpy. Miałem się rozpisać, ale Kuba ładnie wszystko wypunktował.

W pierwszym sezonie wydarzenia i "przygody" w parku były tylko tłem dla bardzo dobrego korporacyjnego thrillera z wątkiem AI. Tutaj niestety wychodzą na pierwszy plan. Szkoda, bo czwarty odcinek to był spokojnie poziom najlepszych epków pierwszego sezonu.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Kuba - 22-05-2018





Spamując dalej - tak jak odcinek ma sporo problemów fabularnych tak warstwy realizacyjnej jak zawsze przyczepić się nie można. Fajne materiały (ciekawsze niż te które dostaje GoT) są po każdym odcinku, a tutaj też pare ciekawostek (m.in odnośnie języka).


No i promo kolejnego odcinka które myślę, że nawet shamara zainteresuje.





Wyczuwam zmianę konwencji na hard scifi i może jakieś inspiracje "Incepcją"? 
Znowu odcinek bez Man in Black może być i nie zdziwiłbym się jakby powrócił dopiero w 7, ale dostał znaczą większość czasu ekranowego. W 1 serii chyba też zniknął na dwa odcinki pod rząd. 


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 24-05-2018

Męczący odcinek. 3 rzeczy, które już wybitnie mnie irytują w tym serialu to: Meave, ten typ-człowiek*, który z nią podróżuje i hosty, które robią już właściwie za ludzi.

Ten typ jest tak irytujący ze swym tłumaczeniem wszystkiego i jego wulgarnymi kur*wa zaskoczeniami. Tragedia


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - harlequinade - 25-05-2018

Ten Anglik? lol Gdzieś muszą "humor" w tym serialu wsadzić. Mnie bawią tylko teksty MiB jak w poprzednim odc 'I haven't even shot anyone yet"


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 25-05-2018

No nie wiem czy to humor. Już w poprzednim denerwowało mnie jego wysilone przeklinanie a tu jest jeszcze gorzej,.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Kuba - 25-05-2018

A ja tam Lee nawet lubię. Na pewno mi nie przeszkadza.

Ale "hosty które robią już właściwie za ludzi"? Nie o to chodziło? Już pomijam fakt, że tak naprawdę to tu chyba tylko Meave jest prawdziwie ludzka i niezależna a cała reszta ma WYRAŹNE ograniczenia i różni sie od ludzi.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 26-05-2018

Jedne hosty działają wg. jakiegoś scenariusza inne się buntują ale wygląda na to, że ten świat żyje bez żadnej ingerencji. Tak jakby rzeczywiście trwało tam normalne życie i nie ma już w tym zabawy bo... hosty mogą teraz zabić. Zatraciło to klimat.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Kuba - 26-05-2018

Noo a co się dziwisz? Goście są na celowniku, w innych parkach zapewne też + prawdopodobnie po rozpoczęciu awarii (milion trylionów razy było podane, że nie obejmuje ona tylko Westworld) zaczęto usuwać gości. Zresztą ten świat w dużej mierze zawsze żył samodzielnie, o to chodziło. Chyba nie spodziewałeś się, że będziesz obserwować życie gości w parkach w normalnym trybie? Póki co jedyna ingerencja to ingerencja Forda.

Buntują się te hosty które wiedza. Reszta jak widzimy zaczyna się wymykać scenariuszom, może zabijać, psują się. Delos więc na pewno zrobiło masową ewakuacje wszystkich gości. Parki póki co zostawili bo jak widać nawet w linii czasowej z Flokim nie do końca ogarniają skalę wydarzeń + mieliby więcej do roboty a wygląda na to, że nie zależy im na trwałym niszczeniu hostów.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - harlequinade - 28-05-2018




RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Gal Anonim - 28-05-2018

Ja wlasnie nie byłem pewny - Hopkins będzie czy po prostu wykorzystają jakieś archiwalne materiały i bajery z CGI? Bo tak to wygladalo. Pokazali jego odbicie, a w spocie promującym nastepny odcinek był chyba stary klip z pierwszego sezonu.

A Harris rzeczywiście jest tutaj znakomity, przykuwa uwagę każdym kadrem, na którym się pojawia.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - harlequinade - 28-05-2018




RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Albertino - 28-05-2018

Wszyscy się chyba zgodzimy, że bez charyzmy i gadek Hopkinsa ten serial nie jest już taki sam... jak już wrócił, to musi go być więcej :)


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Gal Anonim - 28-05-2018

No na pewno brakuje mocnego antagonisty dla Harrisa. Nawet jeżeli są w tym ciekawe wątki to niewątpliwie brakuje kogoś, kto byłby mocną przeciwwagą dla Williama.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 30-05-2018

(28-05-2018, 20:01)Crov napisał(a): Ja wlasnie nie byłem pewny - Hopkins będzie czy po prostu wykorzystają jakieś archiwalne materiały i bajery z CGI? Bo tak to wygladalo. Pokazali jego odbicie, a w spocie promującym nastepny odcinek był chyba stary klip z pierwszego sezonu.


Cały ten sezon wygląda jak gorsza i tańsza kontynuacja. To, że stracili gwiazdę pierwszej serii i ratują się sztuczkami technicznymi (to już 2 odbicia będą) też wymowne. Czytam, że możliwe, że będzie?
No to pewnie nagrał z 1, 2 sceny gdzieś na blue boxie a później go wmontowali.

Ciągle jestem na nie i czuję, że to się nie zmieni - kiepskie to i niewciągające.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - Kuba - 30-05-2018

Ta, jestem pewien ze Hopkinsa za nic nie przyciągną do serialu na pare scen. Nie ma szans shamar.

Odcinek obejrze dzis, choc znam pewne spoilery, wygląda to straszliwi ciekawie. A jesli potrzebuja Forda w pełnej okazałości to bez watpienia Hopkins zagra.


RE: Westworld - 2016 - HBO [SPOILERY] - shamar - 30-05-2018

Jak nie widziałeś - to jak wspominano, dopiero w zajawce odc. 7 pokazują Hopkinsa ale wygląda to jak scena ze starych odcinków 1 serii. Może to coś, czego nie wykorzystali wtedy a może wtedy nakręcili jakieś dodatkowe ujęcia z myślą do wykorzystania w tym.

Będziesz raczej zadowolony z odc. 6.