![]() |
|
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97) |
RE: Matrix Trilogy - zombie001 - 21-08-2019 A ja tam bym życzyłbym sobie i twórcom, aby nowy Matrix powtórzył artystyczny i jakościowy sukces "Fury Road", zamiast powtarzać finansowy sukces takiego przeciętnego do bólu "Jurassic World". RE: Matrix Trilogy - Dr Strangelove - 22-08-2019 (23-06-2019, 17:17)Albertino napisał(a): Z Matrixem jednak dla mnie najbardziej problem jest taki, i tu się pewnie mało kto ze mną zgodzi, że to nigdy nie była dobra seria - sequele są okropne, a jedynka to pozerstwo do kwadratu, które ma fajnie wyreżyserowane sceny akcji i scenariusz bogaty w detale, podteksty i sprytnie scalający różne motywy we w miarę spójną i intrygującą całość. Tylko zabija to festyniarskie podejście samych Wachowskich. W rezultacie rzeczy z których to ściąga są dużo ciekawsze - Orwell, Herbert, Oshii, Gibson. Nie mogę odżałować tego, że Neuromancer do dzisiaj nie doczekał się ekranizacji przez - jestem tego pewien - strach przed porównaniami z Matrixem (jestem pewien, że w wykonaniu Chrisa Cunninghama mielibyśmy wiekopomne dzieło 10/10) . Pan się nie martwi, bo ma pan 100 a może nawet 200% racji :) A co do wyników, to mam szaloną teorię, że na to czy film zarobi miliard albo dwa czy też flopnie, duży wpływ może mieć to, czy będzie to film, bo ja wiem? Dobry? Poza tym, że to całkiem zbędny projekt. RE: Matrix Trilogy - Mierzwiak - 22-08-2019 (22-08-2019, 08:48)Dr Strangelove napisał(a): A co do wyników, to mam szaloną teorię, że na to czy film zarobi miliard albo dwa czy też flopnie, duży wpływ może mieć to, czy będzie to film, bo ja wiem? Dobry?A kto zdecyduje czy to będzie dobry film? Ty? Ja? Ostatnio jak sprawdzałem wyniko BO miały zerowy związek z poziomem filmu. Czy Matrix to pozerka? Może, nie wiem, dla mnie to bezapelacyjne 10/10 i film lepszy niż niż 99,9% nieodróżnialnych od siebie taśmowych produkcji które pojawiły się od czasu jego premiery. Kino z własnym stylem i charakterem to dzisiaj rzadkość, a Matrix jest takim właśnie filmem. RE: Matrix Trilogy - Dr Strangelove - 22-08-2019 Dlatego pisałem, że to szalona teoria :) I ja też Matrixa mimo tej pozerki oceniam bardzo wysoko. 10/10 może nie dam, ale 9/10 to już tak. Dwójka i szczególnie trójka to już inna para kaloszy. Z dwójki już tylko niektóre sceny, sekwencje, a trójka to już dla mnie nędza. RE: Matrix Trilogy - marsgrey21 - 22-08-2019 Pierwsza część to jeden z moich ulubionych filmów, zaś sequele jak to sequele, są o wiele słabsze, ale z obu kontynuacji wolę trójkę, jest tam trochę więcej fabuły, stawki, no i atmosfera jest lepsza. RE: Matrix Trilogy - srebrnik - 24-08-2019 John Toll operatorem nowej części. Nieźle, ale niezbyt zaskakująco. RE: Matrix Trilogy - Lawrence - 24-08-2019 Przy całym zaskoczeniu, że powstaje czwarty Matrix chyba został już wystarczająco dużo powiedziane. Można byłoby tak sądzić, ale zarówno tutaj jak i w internecie widzę, że ludzie pomijają, lub nie zwracają uwagi na pewną dla mnie dość istotną rzecz: Neo i Trinity zginęli w ostatnim filmie! To jak niby mają wrócić w kontynuacji? Kolejny przykład "No one's ever really gone". RE: Matrix Trilogy - Wyatt Earp - 24-08-2019 Syjon to kolejny poziom Matrixa. Sorted. No i wiadomo, "No one's ever really gone" :) Matrix Trilogy - zombie001 - 24-08-2019 Nigdzie nie było wprost powiedziane, że Neo umarł tam wtedy w 3. No i nadal nie wiadomo, czy 4 to bedzie aby na pewno pełnoprawny sequel. Chodzą słuchy, że jednak szukają kogoś do roli młodszego... Morfeusza ![]() Wysłane przy użyciu Tapatalka RE: Matrix Trilogy - marsgrey21 - 24-08-2019 Żyjemy w takich czasach, że inspiracji do takiego filmu jak Matrix po prostu nie brakuje. Technologia, internet, sztuczna inteligencja wirtualna rzeczywistość. Historię można poprowadzić w przeróżnych interesujących kierunkach. Pytanie tylko czy reżyser ma jaja by nie odbębnić klasycznego sequela hitu sprzed lat. RE: Matrix Trilogy - Lawrence - 24-08-2019 (24-08-2019, 17:26)marsgrey21 napisał(a): Pytanie tylko czy reżyser ma jaja by nie odbębnić klasycznego sequela hitu sprzed lat. Dosłownie, to tych chyba już nie ma. Cóż dla mnie Neo zginął i alegoria do Jezusa co zmarł za nasze grzechy była dość oczywista. Ale OK, co do niego to może na siłę można gdybać. Przy czym Trinity była na 100% martwa. RE: Matrix Trilogy - nawrocki - 24-08-2019 (24-08-2019, 17:26)marsgrey21 napisał(a): Pytanie tylko czy reżyser ma jajaI see what you did there...
RE: Matrix Trilogy - Gal Anonim - 24-08-2019 (24-08-2019, 18:11)Lawrence napisał(a):W Biblii jest też ważny element, który się dzieje po tej śmierci za grzechy, który może być inspiracją. :p(24-08-2019, 17:26)marsgrey21 napisał(a): Pytanie tylko czy reżyser ma jaja by nie odbębnić klasycznego sequela hitu sprzed lat. RE: Matrix Trilogy - Szaman - 24-08-2019 Reloaded, Revolutions, Resurrection. Wszystko pasuje :) RE: Matrix Trilogy - Szaman - 09-09-2019 Podobno zdjęcia startują w lutym, w Chicago. https://naekranie.pl/aktualnosci/matrix-4-lubicie-lody-roboczy-tytul-produkcji-bedzie-dla-was-jak-znalazl-1568018351 RE: The Matrix Trilogy (1999-2003) - Pelivaron - 07-10-2019 Taka sytuacja: https://movieweb.com/the-matrix-projects-development-wb/ RE: The Matrix Trilogy (1999-2003) - Pelivaron - 09-10-2019 https://variety.com/2019/film/news/matrix-4-yahya-abdul-mateen-ii-1203364314/ RE: The Matrix Trilogy (1999-2003) - Kuba - 09-10-2019 Kariera Mateena jest na razie jedną z bardziej zaskakujących. Gość obok Dastmalchiana zgarnia role w najciekawszych lub najgłośniejszych projektach RE: The Matrix Trilogy (1999-2003) - nawrocki - 09-10-2019 Kojarzę go tylko z "Black Mirror", gdzie zaliczył bardzo nijaki występ. RE: The Matrix Trilogy (1999-2003) - Kuba - 09-10-2019 "Black Mirror", "Watchmen", "Candyman", "Us", "Greatest Showman", "Aquaman", widze tez ze Opowieść podręczne, do tego nadchodzący nowy film Sorkina. Niby głównie drugoplanowe role/camea, ale wygląda to fajnie. |