![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Ash - 09-04-2014 #gimbynieznajo Polecam oglądać materiały Dark Archona. :) RE: Gry - Mental - 11-04-2014 http://www.galu.info/artykuly-5-maciej-miasik-wywiad.html Kawał historii polskich gier komputerowych - wywiad z Maciejem Miąsikiem. RE: Gry - Galadh - 12-04-2014 Czo ten Alpha Protocol? Dawno nie miałem takiego problemu z oceną gry - niebywale angażujące i nieprzewidywalne RPG, którego naczelną zaletą jest mnogość wyborów i wypadkowych, a niedoskonałością niechlujny design. Precyzja, z jaką twórcy utkali warstwę fabularną, rozstawili pionki i bawią się nimi jest godna podziwu, AP powinien stanowić probierz interaktywnej zabawy z wyborami i ich konsekwencjami. Dwukrotnie rozegrałem dzisiaj finał, i już na poziomie zmiany decyzji wewnątrz ostatniej misji sporo się zmieniło; nie chcę nawet myśleć, ile różnych kombinacji i "stanów świata" można w sumie ogarnąć. Emocjonująca, intensywna narracja oferująca ok 20h rozrywki i różnorodnych misji tym bardziej zobowiązują do wysokiej oceny. Szkoda jednak, że tu i ówdzie widać dziury budżetowe, a masa drobnych usterek niezwykle irytuje. Cóż, kolejna bardzo solidna wizytówka Obsidianu, w pewien sposób definiująca profil tego studia. PS. Solidny voice acting! 8--/10 RE: Gry - Gal Anonim - 15-04-2014 Wolf Among Us - odcinek 3 powiem tak: ja juz nie traktuje tego jako grę. Dla mnie to po prostu serial, który ogladam. Ale to spoko, bo półtora godzinny odcinek serialu bardzo na poziomie. Nie ma tu dużo grania, ale ostatnia scena, kiedy kierujemy Bigbym przyniosła mi dużo satysfakcji. Nie ma duzo do pisania: atmosfera się zagęszcza, historia robi się coraz ciekawsza, a klimat niezmiennie mnie kupuje kompletnie. RE: Gry - Red - 15-04-2014 Też tak traktuję tą gierkę, właściwie każde dzieło od Telltale ogląda się jak porządny serial:). Jestem jedynie ciekaw, czy w grze okaże się, że.................................. Darkness II - zajebista gierka, Military chyba ją tu kiedyś chwalił. W każdym razie historia, klimat, humor i brutalność (pod tym względem to praktycznie Mortal Kombat w wersji FPS:D) są cymes, a grafika jest prześliczna. Podobno jedynka jest lepsza, muszę ją dorwać w najbliższym czasie. Przygody Jackiego Estacado to dla mnie zasłużona dyszka za pokazanie, że da się wprawnie połączyć filmowość z wyśmienitym gameplayem (wściekłe pięści węża nie biorą tu jeńców:D). Jak komuś nie przypasował nowy Bioshock, może spokojnie dać szansę temu tytułowi. Na zachętę dobry zwiastun: EDIT: Można ją chyba dzisiaj dorwać z przeceną -75% na Steamie, ja zgarnąłem moją z muve.pl za 7,58 zł. RE: Gry - military - 17-04-2014 Aliens: Colonial Marines - Stasis Interrupted - kupiłem w życiu dwa dodatki do gier. Oba do gier uważanych za cienkie, a moim zdaniem bardzo grywalnych. Pierwsza to DNF, druga to ACM. Który - po 4gb patchu i paru modach - na PC wygląda obecnie tak: Boli moja konsolowa dupa. W każdym razie - dodatek. Krótko mówiąc: FUCKING AWESOME. Ma jedne z najlepszych misji w całej grze, choć nie zaczyna się dobrze. Pierwszy rozdział stawia na skradanie i jest mocno skryptowany, wobec czego na zróżnicowany gameplay nie ma co liczyć - ale jest klimat. Rozdział drugi to kaszana; powielane metodą kopiuj-wklej puste korytarze przesadnie wielkiego Sulaco i miliony wrogów. Ale rozdziały 3 i 4 to po prostu potęga - genialne levele, w które włożono duszę. Pięknie zaprojektowane, niesamowicie klimatyczne, z fragmentami w których serce włazi do gardła. Intensywna rzecz i całkiem długa (przynajmniej na hardzie - bo dodatek jest TRUDNY). No i korzystanie z detektora ruchu nabiera sensu w ciemnych pomieszczeniach. Fabularnie jest OK, choć żadna rewelacja. Wyjaśnienie, skąd wziął się Hicks i dlaczego Sulaco znów jest nad LV-426, jest... akceptowalne, choć akurat tej pierwszej kwestii poświęcono beznadziejny pod każdym względem level 2. Ale o tym można zapomnieć dzięki świetnemu gameplayowi, który w drugiej połowie dodatku wciąga i nie puszcza. 8/10 dla dodatku, 9/10 dla całości (a niech tam - z sentymentu 10/10) - zwłaszcza teraz, po patchach. To naprawdę dobra gra. Plus widoczek z SI (choć tylko z cutscenki):
RE: Gry - military - 21-04-2014 Tomb Raider 2 - zaskakująco dobrze starzejąca się gra: spokojna, relaksująca, polegająca na eksploracji, choć bezlitosna jeśli chodzi o źle wymierzone skoki czy strzelaniny. Podoba mi się zwłaszcza sterowanie: niektórzy powiedzieliby, że toporne, ale wręcz przeciwne - bardzo dokładne, ale wymagające cierpliwości i spokojnego podejścia a nie biegania przed siebie z pianą na ustach. Fajnie, że np. skok to jedno, a złapanie krawędzi to drugie - trzeba nacisnąć odpowiadający za to przycisk, bo postać nie przylepia się automatycznie do krawędzi jak we współczesnych grach. Daje to większe poczucie, hm, grania - nie jest się prowadzonym za rękę, ma się pełną kontrolę nad postacią, a akcje które wyglądają jakby wymagały skilla... cóż - wymagają skilla. Do tego zadziwiająco dobra animacja Lary, fajna muzyka i dźwięki (choć niewiele tego tutaj) i jak na owe lata świetny voice acting, który broni się nawet dziś.
RE: Gry - Khet - 21-04-2014 Military, jeśli podoba Ci się TR2, to polecam zaliczyć zarówno TR3, jaki TR4. Przy czym mała uwaga - TR3 jest kurewsko wymagający, szczególnie w wersji na PSX. TR4 zaś ma najlepszy scenariusz i reżyserię (takie prawie że Uncharted), ale jednocześnie cała akcja toczy się w Egipcie, co nieco odbija się na różnorodności lokacji. Wszystkie klasyczne TRy mają identyczne sterowanie, więc nie trzeba na nowo ogarniać wszystkiego. Eee, widmo? RE: Gry - military - 21-04-2014 widmo Czwórkę bardzo chętnie bym obadał, ale nie było na aukcjach.:) W trójkę grałem - za dużo fantastycznego dziadostwa jak na mój gust. Jedynka świetna, ale nie mam - tylko Anniversary. Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:) RE: Gry - Red - 21-04-2014 Ceny zaczynają się od 10 zł, tylko koszty przesyłki są z kosmosu. :d Na PS Store można kupić czwórkę za 6$ (z abonamentem PS+ pewnie taniej). Poza tym miałem kiedyś stare Tomb Raidery na PC w wersjach z gazet, mogę poszukać, jak jesteś zainteresowany. RE: Gry - Grievous - 21-04-2014 (21-04-2014, 13:19)military napisał(a): Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:) Jakieś dwa lata temu kupiłem "Tomb Raider - Ultimate Edition" za nieco ponad 10 zł i są tam wszystkie części, nie licząc reboota. Ale to jest na PC, jeżeli chodzi o PSX to faktycznie pozostaje Allegro lub PSS. RE: Gry - Khet - 21-04-2014 (21-04-2014, 13:19)military napisał(a): Czwórkę bardzo chętnie bym obadał, ale nie było na aukcjach.:) W trójkę grałem - za dużo fantastycznego dziadostwa jak na mój gust. Jedynka świetna, ale nie mam - tylko Anniversary. Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:)A nie lepiej zainwestować w to?: http://allegro.pl/tomb-raider-ultimate-edition-kompletne-9-czesci-i4146143140.html Wszystkie części + dodatki, przystosowane do hulania na nowych systemach. Chyba że celujesz w wersje na konsolowe do odpalenia na PS3 - w takim razie właśnie ominęła Cię promocja na wszystkie klasyki (5zł sztuka). TR4 kosztuje obecnie 23zł. (21-04-2014, 14:21)Red napisał(a): Poza tym miałem kiedyś stare Tomb Raidery na PC w wersjach z gazet, mogę poszukać, jak jesteś zainteresowany.Tyle że do gazet wrzucali swego czasu wersje SoldOut, bez muzyki i dźwięków w cutscenkach, nie wiem czy to dobre rozwiązanie:). RE: Gry - military - 21-04-2014 Zbieram oryginalne gry na PSX - mam może z 20 jak dotąd, odpalam je na PSX a nie na PS3, bo jak się okazuje - nie wszystkie działają (TR2 nie działa wcale). Interesuje mnie tylko eleganckie oryginalne wydanie PSX na płycie z czarnym spodem.:) RE: Gry - Hitch - 28-04-2014 Splinter Cell: Blacklist Swego czasu ostro plułem na tę grę, ale kilka zarzutów muszę oddalić. Ogólnie jest to bardzo sympatyczna gra akcji, która stara się wrócić do korzeni serii (przy jednoczesnym zostawieniu tego, co wprowadzono w "Conviction"). Wyszło połowicznie, ale gra się i tak bardzo fajnie, choć wciąż ciężko to nazwać rasowym "Splinter Cellem" z czystym sumieniem. Bardzo mocno brakuje też Michaela Ironside'a. Nowy kolo to straszna pipa, która myśli, że zmuszaniem się do mówienia ciągle poważnie i półszeptem podrobi kultowego aktora. No niestety nie podrabia. Nawet nie zbliża się do jego klasy, a jeszcze w dodatku brzmi mega idiotycznie podczas rozmów z dorosłą córką, gdyż nie sprawia wrażenia wiele starszego od niej. Jeśli w ogóle... Fabuła to współczesny standard. Mieszanka Bourne'ów, Homelandów, Jacków Bauerów, Miszyn Imposiblów. Ciągle bajdurzenie o wywiadzie, analizach, analitykach, uśpionych terrorystycznych komórkach, prezydentach i tego typu pierdoły. Nudy. Ale gra się fajnie. RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014 Silent Hill : HomeComing kupiłem używke, licząc na klimat - jest. Gameplay lepszy niż w Last of Us - więcej interakcji z otoczenia i dużo background history w byle przedmiotach. Sterowanie identyczne. Graficznie... hm cóż spodziewałem się znacznie gorszej jakości ale wszystko jet okej. I przede wszystkim jest groza! :D Na razie mam 2 epizody za sobą, zobaczę co dalej gra ma do zaoferowania. A TR mam na PS2 i chcę nabyć Legends na PS3 RE: Gry - Khet - 02-05-2014 Że co? Że Homecoming jest straszne i w gameplayowym aspekcie lepsze od TLoU? Gameplayowo to nawet Silent Hill z 1999 bije Homecoming na głowę, a Ty tu jeszcze The Last of Us chcesz to wciągnąć :(. RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014 piszę o moich subiektywnych wrażeniach - mam znacznie większa interakcję z otoczeniem a oprawa dźwiękowa dodaje klimatu grozy. Wiem, że SH z 199 jest lepsze bo grałem, ale i tak jestem zadowolony z zakupu - i to jest ważne. RE: Gry - Khet - 02-05-2014 Rozumiem, ale ta interakcja objawia przecież się jedynie tym, można rozedrzeć płótno/rozwalić deski w miejscach z góry przed developera określonych. Czym różni się to od standardowego przekręcenia klamki w drzwiach? ;) RE: Gry - Mierzwiak - 02-05-2014 SH ma swój temat: http://forumkmf.pl/Thread-Silent-Hill RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014 aż muszę tutaj zadać pytanie: czy są jakieś gry na PS3, które nie prowadzą za rękę i nie są liniowe w prze choy? SH jest spoko, ale żeby przedmioty pojawiały się od tak albo żeby jest jedyna słuszna droga (zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, bo jeszcze tamto) a na koniec i tak się okazuje coś innego; pojawia się zupełnie nowa okoliczność i sztuczny komplikator. Serio, i w TLoU i w SH: motyw ten masakruje. Aż tęsknię za Falloutem 2 |