Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Ash - 09-04-2014



#gimbynieznajo

Polecam oglądać materiały Dark Archona. :)


RE: Gry - Mental - 11-04-2014

http://www.galu.info/artykuly-5-maciej-miasik-wywiad.html

Kawał historii polskich gier komputerowych - wywiad z Maciejem Miąsikiem.




RE: Gry - Galadh - 12-04-2014

Czo ten Alpha Protocol?

Dawno nie miałem takiego problemu z oceną gry - niebywale angażujące i nieprzewidywalne RPG, którego naczelną zaletą jest mnogość wyborów i wypadkowych, a niedoskonałością niechlujny design. Precyzja, z jaką twórcy utkali warstwę fabularną, rozstawili pionki i bawią się nimi jest godna podziwu, AP powinien stanowić probierz interaktywnej zabawy z wyborami i ich konsekwencjami. Dwukrotnie rozegrałem dzisiaj finał, i już na poziomie zmiany decyzji wewnątrz ostatniej misji sporo się zmieniło; nie chcę nawet myśleć, ile różnych kombinacji i "stanów świata" można w sumie ogarnąć. Emocjonująca, intensywna narracja oferująca ok 20h rozrywki i różnorodnych misji tym bardziej zobowiązują do wysokiej oceny. Szkoda jednak, że tu i ówdzie widać dziury budżetowe, a masa drobnych usterek niezwykle irytuje. Cóż, kolejna bardzo solidna wizytówka Obsidianu, w pewien sposób definiująca profil tego studia.

PS. Solidny voice acting!

8--/10


RE: Gry - Gal Anonim - 15-04-2014

Wolf Among Us - odcinek 3

powiem tak: ja juz nie traktuje tego jako grę. Dla mnie to po prostu serial, który ogladam. Ale to spoko, bo półtora godzinny odcinek serialu bardzo na poziomie. Nie ma tu dużo grania, ale ostatnia scena, kiedy kierujemy Bigbym przyniosła mi dużo satysfakcji.

Nie ma duzo do pisania: atmosfera się zagęszcza, historia robi się coraz ciekawsza, a klimat niezmiennie mnie kupuje kompletnie.


RE: Gry - Red - 15-04-2014

Też tak traktuję tą gierkę, właściwie każde dzieło od Telltale ogląda się jak porządny serial:). Jestem jedynie ciekaw, czy w grze okaże się, że
..................................
Darkness II - zajebista gierka, Military chyba ją tu kiedyś chwalił. W każdym razie historia, klimat, humor i brutalność (pod tym względem to praktycznie Mortal Kombat w wersji FPS:D) są cymes, a grafika jest prześliczna. Podobno jedynka jest lepsza, muszę ją dorwać w najbliższym czasie. Przygody Jackiego Estacado to dla mnie zasłużona dyszka za pokazanie, że da się wprawnie połączyć filmowość z wyśmienitym gameplayem (wściekłe pięści węża nie biorą tu jeńców:D). Jak komuś nie przypasował nowy Bioshock, może spokojnie dać szansę temu tytułowi.

Na zachętę dobry zwiastun:


EDIT: Można ją chyba dzisiaj dorwać z przeceną -75% na Steamie, ja zgarnąłem moją z muve.pl za 7,58 zł.


RE: Gry - military - 17-04-2014

Aliens: Colonial Marines - Stasis Interrupted - kupiłem w życiu dwa dodatki do gier. Oba do gier uważanych za cienkie, a moim zdaniem bardzo grywalnych. Pierwsza to DNF, druga to ACM. Który - po 4gb patchu i paru modach - na PC wygląda obecnie tak:



Boli moja konsolowa dupa.

W każdym razie - dodatek. Krótko mówiąc: FUCKING AWESOME. Ma jedne z najlepszych misji w całej grze, choć nie zaczyna się dobrze. Pierwszy rozdział stawia na skradanie i jest mocno skryptowany, wobec czego na zróżnicowany gameplay nie ma co liczyć - ale jest klimat. Rozdział drugi to kaszana; powielane metodą kopiuj-wklej puste korytarze przesadnie wielkiego Sulaco i miliony wrogów.

Ale rozdziały 3 i 4 to po prostu potęga - genialne levele, w które włożono duszę. Pięknie zaprojektowane, niesamowicie klimatyczne, z fragmentami w których serce włazi do gardła. Intensywna rzecz i całkiem długa (przynajmniej na hardzie - bo dodatek jest TRUDNY). No i korzystanie z detektora ruchu nabiera sensu w ciemnych pomieszczeniach.

Fabularnie jest OK, choć żadna rewelacja. Wyjaśnienie, skąd wziął się Hicks i dlaczego Sulaco znów jest nad LV-426, jest... akceptowalne, choć akurat tej pierwszej kwestii poświęcono beznadziejny pod każdym względem level 2. Ale o tym można zapomnieć dzięki świetnemu gameplayowi, który w drugiej połowie dodatku wciąga i nie puszcza.

8/10 dla dodatku, 9/10 dla całości (a niech tam - z sentymentu 10/10) - zwłaszcza teraz, po patchach. To naprawdę dobra gra.

Plus widoczek z SI (choć tylko z cutscenki):
[Obrazek: abiw.jpg]


RE: Gry - military - 21-04-2014

Tomb Raider 2 - zaskakująco dobrze starzejąca się gra: spokojna, relaksująca, polegająca na eksploracji, choć bezlitosna jeśli chodzi o źle wymierzone skoki czy strzelaniny. Podoba mi się zwłaszcza sterowanie: niektórzy powiedzieliby, że toporne, ale wręcz przeciwne - bardzo dokładne, ale wymagające cierpliwości i spokojnego podejścia a nie biegania przed siebie z pianą na ustach.

Fajnie, że np. skok to jedno, a złapanie krawędzi to drugie - trzeba nacisnąć odpowiadający za to przycisk, bo postać nie przylepia się automatycznie do krawędzi jak we współczesnych grach. Daje to większe poczucie, hm, grania - nie jest się prowadzonym za rękę, ma się pełną kontrolę nad postacią, a akcje które wyglądają jakby wymagały skilla... cóż - wymagają skilla.

Do tego zadziwiająco dobra animacja Lary, fajna muzyka i dźwięki (choć niewiele tego tutaj) i jak na owe lata świetny voice acting, który broni się nawet dziś.

[Obrazek: tr2bartoli016.jpg]


RE: Gry - Khet - 21-04-2014

Military, jeśli podoba Ci się TR2, to polecam zaliczyć zarówno TR3, jaki TR4. Przy czym mała uwaga - TR3 jest kurewsko wymagający, szczególnie w wersji na PSX. TR4 zaś ma najlepszy scenariusz i reżyserię (takie prawie że Uncharted), ale jednocześnie cała akcja toczy się w Egipcie, co nieco odbija się na różnorodności lokacji.

Wszystkie klasyczne TRy mają identyczne sterowanie, więc nie trzeba na nowo ogarniać wszystkiego.
Eee, widmo?


RE: Gry - military - 21-04-2014

widmo
Czwórkę bardzo chętnie bym obadał, ale nie było na aukcjach.:) W trójkę grałem - za dużo fantastycznego dziadostwa jak na mój gust. Jedynka świetna, ale nie mam - tylko Anniversary. Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:)


RE: Gry - Red - 21-04-2014

Ceny zaczynają się od 10 zł, tylko koszty przesyłki są z kosmosu. :d

Na PS Store można kupić czwórkę za 6$ (z abonamentem PS+ pewnie taniej). Poza tym miałem kiedyś stare Tomb Raidery na PC w wersjach z gazet, mogę poszukać, jak jesteś zainteresowany.


RE: Gry - Grievous - 21-04-2014

(21-04-2014, 13:19)military napisał(a): Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:)

Jakieś dwa lata temu kupiłem "Tomb Raider - Ultimate Edition" za nieco ponad 10 zł i są tam wszystkie części, nie licząc reboota. Ale to jest na PC, jeżeli chodzi o PSX to faktycznie pozostaje Allegro lub PSS.


RE: Gry - Khet - 21-04-2014

(21-04-2014, 13:19)military napisał(a): Czwórkę bardzo chętnie bym obadał, ale nie było na aukcjach.:) W trójkę grałem - za dużo fantastycznego dziadostwa jak na mój gust. Jedynka świetna, ale nie mam - tylko Anniversary. Ogólnie na czwórkę jestem bardzo najarany (wieki temu męczyłem demo długimi godzinami), ale gdzie to kupić za rozsądne pieniądze?:)
A nie lepiej zainwestować w to?:
http://allegro.pl/tomb-raider-ultimate-edition-kompletne-9-czesci-i4146143140.html

Wszystkie części + dodatki, przystosowane do hulania na nowych systemach.

Chyba że celujesz w wersje na konsolowe do odpalenia na PS3 - w takim razie właśnie ominęła Cię promocja na wszystkie klasyki (5zł sztuka). TR4 kosztuje obecnie 23zł.


(21-04-2014, 14:21)Red napisał(a): Poza tym miałem kiedyś stare Tomb Raidery na PC w wersjach z gazet, mogę poszukać, jak jesteś zainteresowany.
Tyle że do gazet wrzucali swego czasu wersje SoldOut, bez muzyki i dźwięków w cutscenkach, nie wiem czy to dobre rozwiązanie:).



RE: Gry - military - 21-04-2014

Zbieram oryginalne gry na PSX - mam może z 20 jak dotąd, odpalam je na PSX a nie na PS3, bo jak się okazuje - nie wszystkie działają (TR2 nie działa wcale). Interesuje mnie tylko eleganckie oryginalne wydanie PSX na płycie z czarnym spodem.:)


RE: Gry - Hitch - 28-04-2014

Splinter Cell: Blacklist

Swego czasu ostro plułem na tę grę, ale kilka zarzutów muszę oddalić. Ogólnie jest to bardzo sympatyczna gra akcji, która stara się wrócić do korzeni serii (przy jednoczesnym zostawieniu tego, co wprowadzono w "Conviction"). Wyszło połowicznie, ale gra się i tak bardzo fajnie, choć wciąż ciężko to nazwać rasowym "Splinter Cellem" z czystym sumieniem.

Bardzo mocno brakuje też Michaela Ironside'a. Nowy kolo to straszna pipa, która myśli, że zmuszaniem się do mówienia ciągle poważnie i półszeptem podrobi kultowego aktora. No niestety nie podrabia. Nawet nie zbliża się do jego klasy, a jeszcze w dodatku brzmi mega idiotycznie podczas rozmów z dorosłą córką, gdyż nie sprawia wrażenia wiele starszego od niej. Jeśli w ogóle...

Fabuła to współczesny standard. Mieszanka Bourne'ów, Homelandów, Jacków Bauerów, Miszyn Imposiblów. Ciągle bajdurzenie o wywiadzie, analizach, analitykach, uśpionych terrorystycznych komórkach, prezydentach i tego typu pierdoły. Nudy.

Ale gra się fajnie.


RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014

Silent Hill : HomeComing

kupiłem używke, licząc na klimat - jest. Gameplay lepszy niż w Last of Us - więcej interakcji z otoczenia i dużo background history w byle przedmiotach. Sterowanie identyczne. Graficznie... hm cóż spodziewałem się znacznie gorszej jakości ale wszystko jet okej. I przede wszystkim jest groza! :D Na razie mam 2 epizody za sobą, zobaczę co dalej gra ma do zaoferowania.

A TR mam na PS2 i chcę nabyć Legends na PS3


RE: Gry - Khet - 02-05-2014

Że co? Że Homecoming jest straszne i w gameplayowym aspekcie lepsze od TLoU?

Gameplayowo to nawet Silent Hill z 1999 bije Homecoming na głowę, a Ty tu jeszcze The Last of Us chcesz to wciągnąć :(.


RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014

piszę o moich subiektywnych wrażeniach - mam znacznie większa interakcję z otoczeniem a oprawa dźwiękowa dodaje klimatu grozy. Wiem, że SH z 199 jest lepsze bo grałem, ale i tak jestem zadowolony z zakupu - i to jest ważne.


RE: Gry - Khet - 02-05-2014

Rozumiem, ale ta interakcja objawia przecież się jedynie tym, można rozedrzeć płótno/rozwalić deski w miejscach z góry przed developera określonych. Czym różni się to od standardowego przekręcenia klamki w drzwiach? ;)


RE: Gry - Mierzwiak - 02-05-2014

SH ma swój temat: http://forumkmf.pl/Thread-Silent-Hill


RE: Gry - Martinipl - 02-05-2014

aż muszę tutaj zadać pytanie: czy są jakieś gry na PS3, które nie prowadzą za rękę i nie są liniowe w prze choy? SH jest spoko, ale żeby przedmioty pojawiały się od tak albo żeby jest jedyna słuszna droga (zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, bo jeszcze tamto) a na koniec i tak się okazuje coś innego; pojawia się zupełnie nowa okoliczność i sztuczny komplikator. Serio, i w TLoU i w SH: motyw ten masakruje. Aż tęsknię za Falloutem 2