Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Mierzwiak - 02-05-2014

Okami (HD). Tzn niby na kolejnych odkrywanych terenach postępuje się wedle pewnego schematu, ale ogółem miałem wrażenie całkiem miłej swobody i tego, że gra nie prowadzi mnie za rękę (w 2 czy 3 miejscach utknąłem :D).


RE: Gry - military - 20-05-2014

Zacząłem grać w Resistance 2. Graficznie jest toto nierówne jak cholera - ma chyba najbrzydsze wnętrza od czasu... sam nie wiem. Half Life 2 wygląda lepiej, o wiele lepiej! Ale kontrasty są tu ogromne - bo wchodzę do jakiejś kwadratowej, żałośnie wykonanej windy rodem z 1999 roku (a konkretnie z SINa), aby wyjść z niej na jeden z najbardziej zakurwistych widoków w historii gier wideo.

Z tego:
[Obrazek: Resistance-2-small-0073.jpg]


Tu:
[Obrazek: 571389-resistance-2-playstation-3-screen...utiful.jpg]

Ten rozstrzał jest... dziwny, zastanawiający, niezrozumiały.

Pod względem grywalności - miodzio. Bronie świetne, zwłaszcza karabin z naprowadzającymi pociskami a la Zorg z Piątego elementu. Pod względem płynności akcji, jej tempa itp. przypomina mi starsze Medal of Honor, co jest bardzo dobrym skojarzeniem. No i jest fajny klimacik. Wstępna ocena: 8+.

Może z tej okazji w końcu dokończę Resistance: Retribution na PSP, tym bardziej, że można jakoś połączyć te gry między konsolami.


RE: Gry - military - 25-05-2014

No i Resistance 2 zaliczone. Ogólnie to tak 8+/10.

Zalety:

- świetne bronie
- fajne poziomy
- super się strzela
- klimacik s-f z lat 50. w paru poziomach

Wady:

- wygląda raczej koszmarnie, choć ma swoje momenty
- o co tu w zasadzie chodziło? Fabuła beznadziejna i słabo podana.
- beznadziejny design wnętrz obcych budowli - zero wyobraźni, po prostu generator randomowych obcych struktur
- zbyt dużo czasu spędza się w tychże budowlach
- gdybym nie miał pod ręką trójki, zakończenie by mnie doprowadziło do furii.

Wrzuciłem już R3 i widzę, że błędy poprzedniczki naprawione, a skok jakościowy większy niż między U1 i U3.


RE: Gry - Ash - 25-05-2014

[Obrazek: z16029119Q,Watch-Doge.jpg]


;)


RE: Gry - Snuffer - 25-05-2014

Gra jest fantastyczna. Wprawdzie na moim laptopie zaciach mam średnio co minutę, ale i tak gram - niesamowity fun. Pierdzielę, inwestuje w PS3 w te wakacje.


RE: Gry - Huntersky - 25-05-2014

Ale model jazdy, może oprócz motocyklu, jest fatalny (jak zwykle w sandboksach, które nie są GTA). Graficznie jest ok, a Chicago nawet robi wrażenie - takie jest moje zdanie po 2 godzinach wałęsania się bez celu.


RE: Gry - Gal Anonim - 28-05-2014

Watch Dogs wygląda póki co, tak, jak się zapowiadało - jak gra Ubisoftu, która nie jest Far Cry 3.




RE: Gry - military - 28-05-2014

Większość wygląda na czepialstwo, zwłaszcza przy tak dużej grze - takie bugi można wybaczyć, bo pojawiają się tylko wtedy, kiedy ich szukasz. Ale już tego zatrzymującego się pociągu nie potrafię zrozumieć - to nie bug, tylko dziwaczna decyzja dizajnerów.


RE: Gry - Huntersky - 28-05-2014

Nawet jeśli to starannie wyselekcjonowane bugi, technologicznie (nie graficznie) ta gra jest zacofana. Sorry, ale wypuszczanie produktu zrobionego gorzej niż sześcioletnie (!) GTA IV (o GTA V nawet nie wspominam, bo byłoby to kopanie leżącego), pod hasłem rewolucyjnego next-genu, to po prostu wstyd i hańba.


RE: Gry - military - 28-05-2014

Wszystkie te gameplaye z WD wyglądają jak gra z PS3 i jak na grę z PS3 jest OK.:)


RE: Gry - Red - 28-05-2014

Myślałem, że pecetowe Watch Dogs będzie graficznie wciągać bez popity wersje konsolowe. Poczekam na patche i fanowskie mody, wtedy się zaopatrzę w Pieski:D. Z filmiku z bugami nie podoba mi się model zniszczeń latarni (jak z jakiegoś starego dema technologicznego xd), wspomniane pociągi i brak śladów po strzelaniu w wodę. Za to dziwne AI, wywalanie pod planszę i spieprzona kolizja obiektów to już chyba domena sandboxów. :)

................


Nowy Battlefield, robiony przez ekipę od Dead Space'a - wygląda całkiem nieźle, takie Payback 2 na sterydach.


RE: Gry - Gal Anonim - 29-05-2014

(28-05-2014, 09:05)military napisał(a): Większość wygląda na czepialstwo, zwłaszcza przy tak dużej grze - takie bugi można wybaczyć, bo pojawiają się tylko wtedy, kiedy ich szukasz. Ale już tego zatrzymującego się pociągu nie potrafię zrozumieć - to nie bug, tylko dziwaczna decyzja dizajnerów.
Filmik wrzucilem jako bonus. Dla mnie giera wyglada jak polaczenie gier UbiSoftu, które mnie koszmarnie nudzą czyli nowych Splinter Celli oraz Assassins' Creed z grą nie-ubisoftu, która mnie koszmarnie nudzi czyli Sleeping Dogs. Zobaczyłem, wywaliłem, raczej nie wróce.


RE: Gry - military - 29-05-2014

No ja tam za WD w ogóle zabierać się nie zamierzam, bo sandboksy to dla mnie generalnie rozwleczona nuda (poza rzadkimi wyjątkami, takimi jak Crackdown). Ale czy to wygląda nudniej niż GTA? To wyglada praktycznie tak samo jak GTA.:)


RE: Gry - Khet - 29-05-2014

Widmo


RE: Gry - simek - 29-05-2014

(29-05-2014, 05:34)military napisał(a): Ale czy to wygląda nudniej niż GTA? To wyglada praktycznie tak samo jak GTA.:)
Owszem, wygląda tak samo jak GTA, ale w GTA zawsze możesz liczyć na tony zajebistego humoru i bosko wyreżyserowane cut scenki, w Watch Dogs raczej tego ni ma.


RE: Gry - military - 29-05-2014

No ale nie oszukujmy się - siłą sandboksów jest jednak nie fabuła, a otoczenie i to, jak bardzo możesz w nim szaleć. Przynajmniej to moje kryterium - możliwość skakania na wysokość budynku i rzucania samochodami sprawia, że Crackdown jest dla mnie najlepszym sandboksem ever. Tymczasem cutscenki... w GTA4 mnie nudziły. Najfajniejsze było tam jeżdżenie po mieście z fajnym soundtrackiem. Jeśli w WD da się powodować jakieś chaotyczne sytuacje i ogólnie robić burdel, dla mnie może być nawet lepsze niż GTA. Ale zawiodłem się juz na tylu sandboksach, że nie sprawdzę.:)


RE: Gry - Wawrzyniec - 29-05-2014

Military, warto obadać Saints Row IV (Crackdown podniesione do kwadratu) i wrzucić tutaj opinię.


RE: Gry - military - 29-05-2014

Poprzednich części nie tykać?


RE: Gry - Huntersky - 29-05-2014

III to ulepszona II z jeszcze bardziej porytymi motywami (możliwość wcielenia się w muszlę klozetową) i całą masą kontentu - czołgi zwykłe, laserowe, czołgi 8-bitowe, V-TOLe, światłocykle, genialna customizacja postaci... specyficzny humor i na pewno dostarcza więcej zabawek niż GTA, mimo, że to nie jest ten sam poziom szlifu.
A Saint's Row IV to III plus supermoce. :)


RE: Gry - Wawrzyniec - 29-05-2014

Z poprzednimi Saint's Row ("dwójka" dobra, "trójka" średnia) głównie warto się zapoznać w celu poczucia nostalgicznej wycieczki, jaką twórcy urządzają w najnowszej części. Ale równie dobrze możesz obczaić jakieś filmiki na youtube (polecam), czy poczytać o postaciach. Jeśli zależy Ci głównie na rozwałce, to od razu wskakuj do "czwórki".