![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - wujo444 - 19-06-2014 Nie ma to jak piracić grę, która latała po 1$... RE: Gry - military - 19-06-2014 Nie no, Alan czy Gearsy, Halo, L4D to są świetne gry, ale MS przestał inwestować w ekskluziwy bardzo wcześnie i dlatego wszystkie te gierki odstają technologicznie od nowszych eksów z PS3. Poza tym to są strzelanki, kiedy PS oferuje znacznie większą różnorodność. Druga rzecz: zacząłem grać w L.A. Noire i na razie jestem zachwycony. Otwarte miasto, ale nie sandbox, dzięki czemu nie trzeba jechać do punktu w którym dostaje się zadania, następnie do punktu rozpoczęcia misji, potem uciekać itp. Do tego aspekt przygodówkowy jest naprawdę świetny - a zwłaszcza przesłuchania. Co prawda tutorial do nich został skiepszczony (nigdzie nie mówią, że "doubt" to oskarżenie kiedy nie masz dowodów, a "lie" wymaga dowodu - trochę zajęło mi rozgryzienie tego). Rozmowy są cholernie emocjonujące właśnie przez to, że zastanawiasz się, czy uwierzyć, a jeśli nie - czy masz dowód, żeby nie wierzyć. Poza tym ta gra wygląda pięknie - znacznie lepiej w ruchu, "na żywo", niż na youtube czy obrazkach. Rządzi głównie animacja - tak twarzy (!), jak samych postaci. Miasto podobno odwzorowano z niemal 100% dokładnością i to czuć - jadąc przez nie, czuję, że ono "ma sens", a nie zostało zaprojektowane dla gry. Wydaje się po prostu naturalne. Do tego fajna, ociężała akcja (co dodaje jej realizmu), czadowa stylizacja, no i okazja wcielenia się w glinę, co, o dziwo, w grach zdarza się bardzo rzadko. Na razie gra ma tylko jedną wadę - konsola mieli płytę tak drastycznie, że dochodzące dźwięki powodują skurcze żołądka. Rozumiem, że to wczytują się ogromne ilości danych odpowiedzialnych za animację, no ale wolałbym już większą instalkę zamiast tego męczenia napędu. ![]() KLIIIMAAAT! RE: Gry - Arahan - 19-06-2014 wujo to ja decyduję czy piracę czy nie, ot taki żywot korsarza :P L.A. Noire jest przeraźliwie nudne. Po kilku misjach wszystko sprowadza się do tego samego. Oddałem po 3 dniach grania bez żalu. RE: Gry - Hitch - 19-06-2014 Bullshit. Ja po trzech dniach z wypiekami na twarzy zacząłem ją przechodzić drugi raz. Dla fanów "Kwartetu L.A." Elroya pozycja obowiązkowa. Smuteczek tylko, że gra przechodziła przez produkcyjne piekło. Ewidentnie wywalono z niej masę rzeczy (między innymi misje dla wydziału włamań), a drugi główny bohater strasznie późno dołącza do właściwej akcji. No i żal mi McNamary. A raczej jego przyszłych projektów. Facet robi bardzo dobre gry, ale trochę się przeliczył myśląc, że w Rockstarze będzie rozstawiał wszystkich po kątach. Teraz żebrze w Australii na "Whore of Orient" i coś nie zanosi się, żeby dożebrał, bo nawet rządowe subsydia nie zdają się na zbyt wiele. Najbardziej tu szkoda technologii animowania twarzy z "L.A. Noire", która należy do Team Bondi. Jeśli sprawy dalej będą się toczyć tak jak się toczą to będzie to jedyna gra z tym rewelacyjnym patentem. RE: Gry - Mierzwiak - 19-06-2014 Battlefield 3 - odinstalowałem po 1,5 misji. Jeśli bycie konkurencją dla Call of Duty ma polegać na kopiowaniu Call of Duty, to nie, dziękuję. RE: Gry - Mush Room - 19-06-2014 LA Noire nudne.. : ) RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 19-06-2014 Odnośnie L.A. Noire, to zgadzam się z Hitchem - gra, co najmniej, dobra, zwłaszcza, kiedy przestanie się na nią patrzeć, jak na sandbox, a raczej przez pryzmat policyjnych przygodówek z lat 90-tych, pokroju Blue Force, czy serii Police Quest (kurcze, jak mi brakuje gierek osadzonych w tym klimacie). Wiem, jednak, że gra może się nudzić przez pewną powtarzalność. Dlatego osobiście zalecam moje podejście - robienie sobie po jednym epizodzie na raz, powiedzmy dziennie, czyli w stylu "oglądania" serialu. To się bardzo dobrze sprawdza i bardzo fajnie się do gry wraca, na zasadzie, "ciekawe, jaka będzie kolejna sprawa", etc. I @military, powiedz mi, jaką masz wersję? Pełną, GOTY, complete, czy jakoś tak? Bo jeśli chodzi o dodatkowe epizody, to w moim odczuciu te były najciekawsze w całej grze - zwłaszcza The Naked City i Nicholson Electroplating Disaster - jeśli nie masz, to zaopatrz się w to, nie powinny być drogie, a warto, żebyś grał w nie po kolei, bo są osadzone między wydarzeniami właściwej części gry, nie po jej zakończeniu. RE: Gry - military - 20-06-2014 Mam zwykłą wersję. Po uruchomieniu pobierało się coś o nazwie "L.A. Noire DLC", ale miało tylko 13 mb, więc to pewnie był tak dziwnie nazwany patch. RE: Gry - Turus - 20-06-2014 (19-06-2014, 09:04)Arahan napisał(a): wujo to ja decyduję czy piracę czy nie, ot taki żywot korsarza :PZgadzam się. Ta gra to okropna nuda. Pokonywałem ją chyba z miesiąc. RE: Gry - Hitch - 20-06-2014 Ktoś się chyba nastawiał na klon GTA osadzony w latach czterdziestych :) RE: Gry - Turus - 20-06-2014 niekoniecznie. Tym bardziej, ze nie jestem jakimś mega fanem GTA Po prostu sprawy były po jakiś czasie dosyć nudne i monotonne. Pokonywanie jednej raz na kilka dni to chyba najlepszy sposób na tę grę. RE: Gry - military - 20-06-2014 Jak dla mnie L.A. Noire przewyższa GTA 4 i poprzednie (w 5 nie grałem) pod każdym względem, a już zwłaszcza w kwestii struktury gry. Poza tym to jedna z niewielu gier, która wierzy w gracza i nie prowadzi go bez przerwy za rękę; wierzy że ma jakiś tam mózg i potrafi kojarzyć fakty. BTW: gdyby z GTA4 czy RDR wyrzucić jazdę po mieście dla samej frajdy jazdy (która jednak nie jest "mięsem" gry), dojazdy do miejsc rozpoczęcia misji, filmiki, rozmowy itp., to całą grę dałoby się ukończyć w mniej niż 2 godziny. W LA Noire free roam jest dodatkiem, do którego możesz wejść z osobnego menu - i to jest, kurde, doskonała decyzja. RE: Gry - Khet - 20-06-2014 (20-06-2014, 09:57)military napisał(a): gdyby z GTA4 czy RDR wyrzucić jazdę po mieście dla samej frajdy jazdy (która jednak nie jest "mięsem" gry) Ok, aż muszę zapytać - co jest w takim razie mięsem GTA, jeśli nie jazda? :P RE: Gry - military - 20-06-2014 To, co w każdej grze singlowej: zadania, czyli np. jazda, ale w jakimś celu, a nie po to, żeby sobie pojeździć, albo żeby dotrzeć do punktu rozpoczęcia misji. Miałem wymienić kilka przykładowych zadań, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że poza włamem do banku nie pamiętam ani jednej misji w tej grze.:) RE: Gry - Mierzwiak - 20-06-2014 O ile przy GTA rozumiem Twój zarzut, tak przy RDR kompletnie się nie zgadzam. Jazda konno przez te fantastyczne, piękne plenery to niesamowicie istotny element klimatu i uroku tej gry. Co jeszcze wywalić, strzelanie? :) RE: Gry - Turus - 20-06-2014 Dokładnie, przez całą gre ani razu nie przwinąłem żadnej jazdy ani nie skorzystałem z "taxi". Jazda konno i podziwianie widoków to coś genialnego w RDR RE: Gry - military - 20-06-2014 Jazda konno bylaby OK, gdyby misje fabularne były stosunkowo dłuższe, bo w RDR są wręcz absurdalnie krótkie - bywa, że właściwa akcja trwa DWIE MINUTY. RE: Gry - Khet - 20-06-2014 (20-06-2014, 13:08)military napisał(a): Jazda konno bylaby OK, gdyby misje fabularne były stosunkowo dłuższe, bo w RDR są wręcz absurdalnie krótkie - bywa, że właściwa akcja trwa DWIE MINUTY. Biorąc pod uwagę system checkpointów w starszych GTA i RDR, to akurat lepiej, że misje nie były dłuższe. W GTAV w końcu zrobili lepszy system zapisu, przez co zadania są o wiele dłuższe, ciekawsze i bardziej rozbudowane. Tak czy siak, również rozumiem zarzut, ale w RDR i GTA (przynajmniej ostatnim) nie widzę problemu. RE: Gry - military - 23-06-2014 Widzę, że wyszedł już polski Enemy Front - i... trochę się nagrzałem, bo: - duże, otwarte levele - wiele dróg do celu - jeden bohater - brak nieśmiertelnej drużyny AI - klimat Dirty Dozen - tempo dyktowane przez gracza - stealth albo napierdalanka - duża dbałość o szczegóły Chyba się skuszę, bo mimo że gra ma wady, to zaskakująco wiele osób twierdzi, że jest po prostu dobra. A wiele razy przekonywałem się, że najlepiej bawię się przy tym, co rozczarowuje mainstream brakiem podobieństwa do blockbusterów. RE: Gry - Khet - 23-06-2014 (23-06-2014, 07:13)military napisał(a): Widzę, że wyszedł już polski Enemy Front - i... trochę się nagrzałem, bo: Grałem. Za taką cenę warto obadać samemu, ale bądź przygotowany na to, że o ile gameplayowo i koncepcyjnie to całkiem fajna gra, tak technicznie aż krzyczy: BUDŻETÓWKA. Jest fajny klimat, kojarzący się z klasycznymi Medal of Honor; są całkiem spore i zróżnicowane levele, dużo zadań pobocznych; strzela się fajnie; snajperka i skradanie na plus (chociaż to znowu skopiowanie pomysłów ze Sniper Elite). Niestety, całość wygląda jak początki tej generacji (mimo że to CryEngine 3), framerate lubi lecieć na pysk, tekstury miejscami są tragiczne. Sporo bugów, ogólny brak szlifu i niedopracowanie. O ile też niektóre levele są pomysłowe i względnie dobrze dopracowane, tak inne znowu wyglądają na robione w pośpiechu. Samemu gameplayowi dałbym takie 7/10 mimo wszystko, ale już sferze technicznej - 4/10. Ogólnie problem nie leży w tym, że gra nie jest "taka jak mainstreamowe tytuły", tylko że mimo sporego potencjału jest po prostu niedorobiona, nieprzetestowana należycie, a CI Games nadal nie potrafią się zdecydować co tak naprawdę chcą sprzedać. |