Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Highlander - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Highlander (/Thread-Highlander--161)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Highlander - shamar - 04-03-2014

Highlander II (wersja pełniejsza nr 1 ?, choć wydaje mi się, że pewnych scen brakowało) - obejrzane po wielu latach.

Ten film zasługuje na osobny temat. Ba, nawet na jakieś prace dyplomowe. Bo to jeden z niewielu przykładów, w historii kina, na totalne odmóżdżenie twórców.
Nie wiem na czym jechali scenarzyści, którzy to napisali i na czym reżyser i aktorzy, którzy zgodzili się w tym uczestniczyć. Film w sam sobie jest durnowaty a jako kontynuacja to już w ogóle jakaś schizofreniczna wizja.

Nie potrafię tego ocenić. Nie ma skali dla takich tworów.
A czy mogło być jeszcze durniej? Okazuje się, że... tak.






RE: Highlander - Gieferg - 19-03-2016

Zmontowałem sobie coś takiego w 2006 roku (moja pierwsza przymiarka do montażu video):


Przez jakiś czas Lou miał to na swoim MySpace :)


Ten film to jedno z moich guilty pleasures, kiedyś często się nim katowałem.

Cytat:Serio? Coś przegapiłem... czym się różnią

Są cztery wersje:
- kinowa europejska
- kinowa USA
- Renegade Version
- Special Edition

http://www.joblo.com/horror-movies/news/highlander-ii-there-can-be-only-four-cuts---part-1
http://www.joblo.com/horror-movies/news/highlander-ii-there-can-be-only-four-cuts---part-2


Kiedyś czytałem o tym sporo na jednej świetnej stronce, ale to było dekadę temu i teraz nie mogę jej znaleźć.

Co do wydań DVD - widziałem w polskich sklepach conajmniej trzy wydania, a na półce mam dwa (polskie SE 2DVD i francuskie z wersją kinową)

Pierwsze polskie wydanie zawiera "Renegade Version" czyli najdłuższą wersję filmu (dłuższą również od Special Edition), ale jeszcze bez poprawionych efektów specjalnych, dodatki na tym wydaniu to kpina - jest tylko kilka minut "making of" (i to po chamsku ucięte, bo to początek dłuższego dokumentu z wydań zachodnich) opisane jako... zwiastun. Obraz niby 16x9/2.35:1 ale koszmarnej jakości. Plusem jest lektor, którym jest na tym wydaniu Knapik :D

No i wydanie dwupłytowe od KINA ŚWIAT, już bez Knapika i ze śmiechu wartą drugą płytą okaleczoną w stosunku do wydań zachodnich które wyglądają tak:

DVD Compare Net napisał(a):DISC ONE
*The Movie
"Deconstruction of Highlander II" interactive bonus view feature (21:43)

DISC TWO
"Seduced by Argentina" documentary (50:03)
"Shadow of Darkness" featurette (5:51)
"Redemption of Highlander II" featurette (13:46)
"The Music of Highlander II" featurette (9:05)
"The Fabric of Highlander II" featurette (10:07)
"Cannes Film Festival" featurette (9:29)
6 Deleted scenes (5:48)
Theatrical trailer (0:52)

Warto wspomnieć, że edycja specjalna ma niby te poprawione efekty ale za to brakuje jej jednej sceny z wersji Renegade (strzelanina w końcówce tuż przed finałowym pojedynkiem). Była ona trochę bez sensu bo Connor dał babce karabin i kazał jej powstrzymywać atakujących strażników korporacji Shield (ja tam bym swojej kobiecie tego typu zadań nie powierzał, szczególni będąc nieśmiertelnym) podczas gdy sam poszedł rozprawić się z gen.Kataną :)
Co do fabuły - planeta Zeist z wersji kinowej moze nie była genialnym pomysłem, ale wymienienie jej na "odległą przeszłość" to już idiotyzm do potęgi, który zabija wszelką logikę w tym filmie, przykład - gen Katana siedzi sobie w "odległej przeszłości" i obserwuje poczynania Connora w 2025 roku na ekranie zastanawiając się czy temu przypadkiem nie wpadnie do głowy wrócić do swoich czasów zanim zemrze, no żesz ku*wa skoro może obejrzeć rok 2025 to czemu nie zerknie trochę dalej w przyszłość? Odpowiedź: bo oryginalnie byli w tym samym czasie i obserwował tylko wydarzenia bieżące, co po zmianie fabularnej prowadzi do takich kwiatków.


RE: Highlander - shamar - 19-03-2016

A już myślałem, że jakiś mod wydzielił OT z "Kruka"




RE: Highlander - shamar - 29-03-2016

Główna przypomniała, choć do samego tekstu mam zastrzeżenia.

30 lat temu...




RE: Highlander - Pelivaron - 23-11-2016

Chad Stahelski - ziomek od Johna Wicka, przymierzany też do stołka przy Deadpoolu 2 - reżyserem rebootu :)


RE: Highlander - Gieferg - 23-11-2016

Do Deadpoola 2 przecież przymierzają Leitcha.


RE: Highlander - Pelivaron - 23-11-2016

(23-11-2016, 11:31)Gieferg napisał(a): Do Deadpoola 2 przecież przymierzają Leitcha.

No Leitch już reżyseruje Deadpoola 2. Gdzieś też widziałem jakieś newsy, że jednym z kandydatów miał być też Stahelski, no ale nieważne. Tak czy srak - Stahelski stanie za kamerą nowego Nieśmiertalnego.

Teraz ciekawego kogo wybiorą do roli głównej. Jakoś nic mi ciekawego w głowie mi nie świta. Wazne, żeby nie padło na jakiegoś Kellana Lutza czy innego gagatka.


RE: Highlander - marsgrey21 - 10-08-2022

https://collider.com/highlander-remake-henry-cavill-chad-stahleski-comments-new-movie/

Cytat:'Highlander' Remake with Henry Cavill Is "Closer Than We've Ever Been," Says Chad Stahelski



RE: Highlander - Snappik - 10-08-2022

Nie to, że nie lubię Cavilla ale kolejny film w którym ma machać mieczem czy czymś innym średnio mi się widzi. No i jego postura ma się nijak do typowego everywhere-mana, a taki był właśnie Lambert - gość nie wyróżniał się niczym szczególnie w społeczeństwie. A tutaj? Mamy mieć koksa żyjącego od wieków.

Zdecydowanie bardziej odpowiadałby mi Sebastian Stan lub Richard Madden.


RE: Highlander - Dirk - 10-08-2022

Z drugiej strony koleś, który od wieków walczy z nieśmiertelnymi i jako jeden z nielicznych dożył do współczesności, właśnie jak najbardziej może być koksem. Ciągle trenuje, jest czujny... Kupuję to. 


RE: Highlander - shamar - 10-08-2022

(10-08-2022, 16:45)marsgrey21 napisał(a): https://collider.com/highlander-remake-henry-cavill-chad-stahleski-comments-new-movie/

Cytat:'Highlander' Remake with Henry Cavill Is "Closer Than We've Ever Been," Says Chad Stahelski

Jeszcze nie zaczęli tego kręcić nawet?


RE: Highlander - Corn - 10-08-2022

Mam tylko nadzieję, że nie zamkną historii w jednym filmie, że Ramirez nie zmartwychwstanie pod koniec filmu i zostaną przy sposobie mordowania, bo ten poprzedni scenariusz, który wyciekł był tragiczny


RE: Highlander - marsgrey21 - 10-08-2022

Michael Fassbender by mi pasował na nieśmiertelnego, wygląda zwyczajnie, ma taki zadzior jak Lambert za młodu, były idealny.

[Obrazek: 3tOrRsC.gif]

Co do Cavilla i jego postury, ten sam problem mam z Wieślixem, Cavill wygląda jak model który chodzi na siłownie, je proteinowe batoniki i regularnie wstrzykuje sterydy. Wygląd i siła nie mają nic do rzeczy, Marciano był silny jak skurwysyn, a wyglądał niepozornie, tak jak Cavill wyglądają goście którzy "mają wyglądać", w rzeczywistości facet by padł gdyby miał latać z prawdziwym mieczem przy takiej masie.


RE: Highlander - nawrocki - 10-08-2022

Plus gra ostatnio w samych szrotach, racja.


RE: Highlander - Snappik - 10-08-2022

Ciekawe, czy w ogóle zrobią remake z tymi samymi bohaterami czy może będzie to jakiś reboot z nową talią kart. Generalnie niewiele ryzykują, bo pierwsza część jest klasyką, ale z kolejnymi szmirami nie muszą się w ogóle liczyć i spróbować czegoś nowego. Pewnie Macleoda zachowają, ale Ramireza wcale tam nie musi być (wypadłby chyba zbyt kiczowato).


RE: Highlander - shamar - 10-08-2022

Bo tym razem będzie Ramirezka. Zresztą mogę się założyć, że będą niesmertelne. Tak jak w serialu wprowadzili w którymś tam sezonie.


RE: Highlander - Corn - 10-08-2022

Nieśmiertelne to żaden problem. Ja natomiast martwię się, że albo pójdą za bardzo od linijki albo wprowadzą durne pomysły.

Gdybym to ja dostał to w swoje ręce to skupiłbym się na wątku Heather i podkreślił, że Connor po jej śmierci to w zasadzie „trup”, który żyje tylko po to wygrać bo za pomocą nagrody będzie mógł przywrócić jej życie. Nadałbym dzięki temu mocniejszy wydźwięk historii jak i samej zemsty. Do tego u mnie Ramirez miałby twarz 20latka, w rzeczywistości byłby to mentalny starzec ale wyglądający młodziej od MacLeoda - nauczyciel młodszy od ucznia, tego nie było ;) Dev Patel by się nadał.


RE: Highlander - OGPUEE - 10-08-2022

Albo Mena Massoud, jeśli Ramireza miałby grać faktyczny Egipcjanin, a nie Szkot będący nie w tej roli co trzeba :).


RE: Highlander - marsgrey21 - 10-08-2022

Ja to bym zmienił ideę "nagrody", bo na jednym filmie się nie skończy, a w oryginale też ten element mitologii wydawał się niezbyt przemyślany/pomysłowy.


RE: Highlander - shamar - 10-08-2022

Scenariusz do którejś tam wersji leży ciągle gdzieś tam w necie. Czy będą na nim bazować czy napiszą nowy? Chu nolłs.