![]() |
|
Oscary 2011 - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17) +--- Wątek: Oscary 2011 (/Thread-Oscary-2011--1990) |
- simek - 26-01-2011 Oczywiście, że nie wystarczają. Swoją drogą to nie wiedziałem, że to co w Wielkiej Brytanii mogą oglądać dzieciaki, w Stanach jest już dla nich zabronione. Nachodzi mnie takie pytanie - w czyim interesem jest dalsze trzymanie takich bezsensownych kategorii wiekowych, bo przecież producenci tracą, kina tracą, dzieciaki, które chcą zobaczyć film nie mogą tego zrobić, więc po co? - Albertino - 26-01-2011 musiałaby się chyba mentalność amerykanów zmienić. niestety na to się nie zapowiada, niech przypomnę rewelacje z ostatnich dni: naród wzburzony, bo w serialu "Skins" pokazane są gołe dupy siedemnastolatków, co (uwaga!) określane jest mianem pedofilii. - nawrocki - 26-01-2011 Ja za to nadal uważam, że 10 nominacji do najlepszego filmu to zupełna głupota. To była do tej pory jedyna kategoria, która zachowywała jakiś prestiż, przynajmniej do 2008 roku. A teraz co jakiś film zbiera nieco lepsze recenzje, to wiadomo, że w styczniu nominację dostanie (w zeszłym roku cukierkowate do wyrzygania filmidło z Bullock i film o otyłych Murzynach, w tym Do szpiku kości, 127 godzin), a już wogóle, jak do rzekomej jakości dochodzi wielka popularność (dwa lata temu pies ze slumsów, rok temu smerfy, w tym roku Incpecja). - Mental - 26-01-2011 10 nominacji dla True Grit - za co? film był fajny (momentami nawet dobry), ale 10 nominacji to nieporozumienie. żeby to miało jakiś głębszy sens, Open Range musiałby dostać 30 nominacji, a Unforgiven 70. - soldamn - 26-01-2011 nawrocki napisał(a):, w tym Do szpiku kości, 127 godzin), Przecież Do Szpiku Kości to bardzo dobry film? - nawrocki - 26-01-2011 w miejsce "dobry" wstaw nudny. - Azgaroth - 26-01-2011 Mental napisał(a):10 nominacji dla True Grit - za co? Za to, że konkurencja słaba :) - Mental - 26-01-2011 konkurencja słaba, bryndza repertuarowa trwa, ale nie przeszkadza to powiększać puli nominowanych tytułów za najlepszy film roku z 5 do 10. ja bym ją zmniejszył do dwóch albo najlepiej odwołał ceremonie. powód: brak epy. wszyscy zrozumieją :) - Azgaroth - 26-01-2011 Ostatnie Oscary z epą były jak nominowanymi filmami były To nie jest kraj i Aż poleje się krew :) - Pitero - 26-01-2011 Azgaroth napisał(a):Mental napisał(a):10 nominacji dla True Grit - za co? Bo ten film nakręcili Coenowie, ulubieńcy akademii. Oto dlaczego. :wink: A Nolan nie dostał nominacji za reżyserię bo to jego pierwszy film nominowany do najlepszej produkcji roku. Tak myśli akademia. :smile: - Azgaroth - 26-01-2011 Pitero napisał(a):Tak myśli akademia. :smile: Ale członkowie akademii głosują osobno i nie mają wypracowanej wspólnie strategii. Chociaż czasami tak to wygląda :) - Craven - 26-01-2011 Czasami... :roll: - Lawrence - 26-01-2011 SonnyCrockett napisał(a):MUZYKA: Incepcja - Hans Zimmer Wątpię. Nie dlatego, że to zły score, wręcz przeciwnie jeden z najlepszych tego roku. Ale "The Social Network" ma największe szanse, a po za tym Zimmer chyba się właśnie zdyskwalifikował, gdyż powiedział prawdę: Hans Zimmer o pominięciu Nolana przy Oscarach za reżyserię Sad But True :sad: - Sana - 27-01-2011 Dla mnie najwiekszym skandalem jest pominiecie Ryana Goslinga. No, ale Franco dal sie pociac i Akademia postanowila docenic "wyczyn". - Mental - 27-01-2011 ciekawe, czym Nolan podpadł Akademii? może tu chodzi o to, że nie jest Żydem i nie należy do żadnej tamtejszej diaspory - jak ulubieńcy akademików bracia Coen? :) - Snappik - 27-01-2011 Dziś obudziłem się z nadzieją, że ujrzę w sieci niusa Akademii w stylu "Przepraszamy za pominięcie Daft Punk w nominacjach do Best Score", ale nie... TE DZIADY rzeczywiście mają w dupie najlepszy ost ostatniego roku. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e0FwEmUycYI[/youtube] - Mefisto - 27-01-2011 Kij z muzyką. Dziwne, że za efekty nie dostał :shock: - Lawrence - 27-01-2011 Fakt, zwłaszcza, że np. taki "Harry Potter" dostał, gdzie efektów też za wiele nie było (wiem, że to nie chodzi o ilość), ale też nie były jakoś wielce rewolucyjne, względem poprzednich części :???: A w ogóle to czy scenografia musi być do końca prawdziwa, aby ją nagradzać? Gdyż jak nie to i tutaj "Tron" powinien dostać nominację :???: - Albertino - 27-01-2011 Nie znam się na tym, ale podobno przed nominacjami odbywają się jakieś prezentacje efektów. Na filmwebie jeden z userów zamieścił coś takiego: "I talked with some of the guys at the bake off and they said the Alice presentation was very well done and felt like there was some achievment as the Tron presentation left them feeling flat and everything was very much the same. I would have loved to see the hearafter presentation as to what they did." VFX Supervisor, Canada Czyli chyba jak zwykle rozchodzi się o umiejętność dobrego sprzedania swojego produktu. - Mierzwiak - 27-01-2011 Albertino napisał(a):Nie znam się na tym, ale podobno przed nominacjami odbywają się jakieś prezentacje efektów.Dokładnie, prezentowane są 15-minutowe montaże. Albertino napisał(a):Czyli chyba jak zwykle rozchodzi się o umiejętność dobrego sprzedania swojego produktu.Tylko takie wyjaśnienie jest w stanie usprawiedliwić statuetkę dla Złotego Kompasu. |