![]() |
|
Star Wars-RING - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Ankiety, sondy, plebiscyty, głosowania (https://forumkmf.pl/Forum-Ankiety-sondy-plebiscyty-g%C5%82osowania--26) +--- Wątek: Star Wars-RING (/Thread-Star-Wars-RING--21) |
- Nike - 07-02-2008 Imperium kontratakuje - zdecydowanie najlepsza, najmroczniejsza część Gwiezdnej Sagi plus walka z maszynami AT-AT, no i oczywiście słynne wyznanie Lorda Vadera. Przyznam, że widziałem tą część, jako pierwszą, dopiero później pozostałe. Nowa Nadzieja - Wielkie postacie, wielka historia, wielkie efekty specjalne (choć teraz, po tych 30 latach nie specjalnie to widać) i mitologia w tle. Postacie, które lubię, to Stary Obi-Wan Kenobi, cudownie przedstawiony przez Aleca Guinnessa i Han Solo, pierwsza poważna rola Harrisona Forda. Powrót Jedi - Bitwa pod Gwiazdą Śmierci, efekty specjalne, muzyka, doskonałe aktorstwo, sprawne zamknięcie wszystkich wątków, których było nie-mało, a taka sztuka nie zawsze sie udaje (vide: "Powrót Króla") Zemsta Sithów - Ten film jest zbyt naszpikowany efektami specjalnymi i niestety, to za nie wziął się Lucas zapominając o cale reszcie. Jedyne, co mi się w tym film podobało, to scena Rozkazu 66 oraz narodziny Imperium. A, i jeszcze jeden plus: Jar-Jar w ogóle sie nie odzywa :P Atak klonów - Lucas miał parę ciekawych pomysłów, ale kompletnie ich nie wykorzystał, a całość niestety ogranicza się tylko do efektów oraz kampanii reklamowej nowej serii figurek. Mroczne widmo - Ten film jest tak plastikowy, tak sztuczny, tak nieprzemyślany, tak przepakowanymi efektami, że nie jestem wstanie go zaakceptować. A tak swoją drogą, to "Wojny klonów" też były dobre. - Mierzwiak - 07-02-2008 Nike napisał(a):A, i jeszcze jeden plus: Jar-Jar w ogóle sie nie odzywa :POwszem, odzywa, obejrzyj scenę z nim jeszcze raz 8) |