![]() |
|
Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Filmy i seriale animowane (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-i-seriale-animowane--23) +--- Wątek: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna (/Thread-Brave-2012-pol-Merida-Waleczna--2790) |
RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - raven.second - 10-01-2014 Nah, to nie jest Merida. TO jest Merida. Ale aktorska wersja byłaby chyba obdarta z całego uroku :) RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Mefisto - 10-01-2014 To jest Merida, jak podrośnie - i gdyby film miał taki klimat, jak ta focia, to byłby boski. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Persona non grata - 11-01-2014 (10-01-2014, 10:38)raven.second napisał(a): TO jest Merida. Śliczna jest. :) Przepiękne włosy. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - SonnyCrockett - 11-01-2014 No perukę to jej dobrali mistrzowsko. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Persona non grata - 11-01-2014 Prawie na pewno doczepiane, a nie peruka. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - SonnyCrockett - 11-01-2014 Prawie na pewno to ja jestem przystojny. :) RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - OGPUEE - 18-10-2014 RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Martinipl - 02-07-2017 Straszne rozczarowanie. Po 5 latach od premiery obejrzałem Meridę - miałem w głowie jakiś dziwny świat związany z tytułem (tytułem!), pamiętam jak na sklepowych półkach Merida Waleczna dominowała z łukiem, i te rude włosy. Więc, zderzyłem się z tą animacją i o ile mnie pamięć nie myli, jeszcze żaden film animowany, z tych nowoczesnych, mnie tak nie rozczarował. 2/10 tldr Merida The Brave / Merida Waleczna, film którego okładka zajebiście koresponduje z tytułem... Rudowłosa dziewczyna o zawadiackim spojrzeniu, trzymająca łuk dosadnie mówi - będą z nią kłopoty. I ja bym chciał obejrzeć kłopoty rudowłosej, ale po dwudziestu minutach film porzuca średnio ciekawe tory, aby zejść w totalną sztampę wałkowaną na pierdyliard sposobów. Animacja włosów - cudo, ale fabularnie ten film jest cienki. Co gorsze, tytuł mi absolutnie nie pasuje do tego, co dzieje się na ekranie. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Gieferg - 02-07-2017 To ja się może teraz dowalę, że Gwiezdne Wojny to nie film wojenny tylko przygodowy. Merida po nie wiem ilu seansach pozostaje w grupie moich ulubionych animacji ale pod względem animacji włosów aktualnie rządzi Vaiana. RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Pitero - 02-07-2017 Najsłabszy punkt "Meridy" to schematyzm, czego po Pixarze nigdy bym się nie spodziewał. Oscar dla tego filmu to jedna z największych pomyłek akademii, zwłaszcza, że konkurował wtedy też świetny i pomysłowy "Ralph Demolka". RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Ivonalan - 05-10-2017 (20-01-2013, 14:34)Danus napisał(a): Kolejny Pixar, który trafia w mój gust filmowy. Danny a jakie filmy studia nie trafiły ;D RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Pehov - 27-04-2019 (07-11-2012, 22:27)raven.second napisał(a): Nie jest to poziom Toy Story 3, Up czy Wall-E, ale i tak dobry film. No i niestety, dla mnie jeden z najsłabszych filmów Pixara. Fabuła jest spoko, postacie i te krajobrazy też w porządku (zresztą jak u Pixara zawsze bywa), dość nieprzewidywalny, ta scena turnieju fenomenalna wręcz.... Ale z drugiej strony schematyczny (takie połączenie "Mojego brata niedźwiedzia" i "Gdzie jest Nemo?" [tylko że zamiast relacji ojciec-syn, jest ta matka-córka]), na siłę wzruszający (ani razu się szczerze nie popłakałem), jest dużo idiotyzmów w scenariuszu, no i brakuje prawidłowego antagonisty (Serio musi być nim jakiś, głupi misiek?!) Ocena: 6/10 i to jest ten Pixar, który mi przyniósł ogromne rozczarowanie (poza "Autami 2")... Choć możliwe, że kiedyś do niego wrócę RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Gieferg - 25-05-2024 RE: Brave (2012) - pol. Merida Waleczna - Rozgdz - 01-10-2024 Powtórka po nastu już latach - jest dobrze., ale.. Klimat, krajobrazy, postacie całej rodzinki na duży plus. Humor w czasie bójki - bardzo fajny. Niestety kiedy wchodzi "historia z niedźwiedziami" to jakoś tak.. Jak to powiedzieć.. Jakby tego wszystkiego było za mało, czegoś brakuje. Ale potem film podbił końcówką która naprawdę trafiła w emocje. Generalnie zrobione wszystko z wdziękiem i serduchem ale mam wrażenie że mogło być lepiej. W sumie..Tak 7,5/10 ode mnie. |