Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Shallows (2016) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Filmy zagraniczne (https://forumkmf.pl/Forum-Filmy-zagraniczne--12)
+--- Wątek: The Shallows (2016) (/Thread-The-Shallows-2016--4309)

Strony: 1 2 3


RE: The Shallows (2016) - Martinipl - 10-09-2016

Ładnie nakręcony przeciętniak, mocno rozciągnięty. Background nieco mdły, Liv daje radę, gore też się znalazło, ale ten film był tak przewidywalny, że jedynie końcówka na chwilę się wybiła z tych torów, ale koniec końców nawet wtedy przebłysk w formie nie nadał klimatu. Szczerze, to się nieco wynudziłem. Scena z jedzeniem kraba byłe mało sensowna, początek z kaskiem zbędny.

5/10


RE: The Shallows (2016) - Predator895 - 10-09-2016

Początek obiecujący, ale od momentu wdrapania się przez główną bohaterkę na deskę to już równia pochyła...
Głupoty:
A tak to w ogóle nie czułem zagrożenia, rekin walił CGI i
Zwykły średniak, raczej do pośmiania się ze znajomymi przy piwku, a nie jakiś tam godny kandydat do postawienia na półce z kultem Spielberga. 5,5/10 :P Dobrze, że odpuściłem kino.


RE: The Shallows (2016) - Martinipl - 10-09-2016

Moją żona to miała spory polew z filmu, a najbardziej z mewy, i jak nigdy, komentowała każdą scenę, włączając to, że przewidziała wysłanie mewy po odsiecz, śmierć pijaczka, i operację za pomocą kolczyków (czy co to tam było). Może to przez jej trajkotanie, nader dziwne, ale nie mogłem wczuć się w klimat i już po 45 minutach byłem znużony.


RE: The Shallows (2016) - Mierzwiak - 10-09-2016

Ilekroć czytam posty jak ten wyżej zadaję sobie pytanie: na co komu żona? :P


RE: The Shallows (2016) - Negatywny - 10-09-2016

Przeciągnięcie pod kilem jest tu dużo bardziej na miejscu niż ślub...


RE: The Shallows (2016) - slepy51 - 10-09-2016

Predator895 napisał(a):rekin (...) zginął w najbardziej głupi i nie realistyczny sposób (...)nie jakiś tam godny kandydat do postawienia na półce z kultem Spielberga (...)

No fajnie, że "Jaws" też widziałeś;)


RE: The Shallows (2016) - Juby - 13-09-2016

Obejrzałem The Shallows przedwczoraj i to było tak bardzo "meh", że nawet zapomniałem cokolwiek napisać.

[Obrazek: blake-lively-as-surfer-named-nancy-adams...-movie.jpg]

Zdjęcia są okej, choć mam mieszane uczucia co do kolorystyki (niby fajnie, że jest tak barwnie, ale czemu woda jest bardziej zielona niż niebieska, a skóra bohaterki żółta niż cielista?), efekty przez dużą część również, aczkolwiek pod koniec ewidentnie brakło im kasy lub czasu, bo finał to już o wiele niższy poziom fotorealizmu. Było kilka spoko scen, kilka elementów pozytywnie zaskoczyło (to było w PG-13?!), Blake Lively nie tylko super wyglądała, ale też zagrała fajną rolę, podobały mi się odniesienia do Jaws, ale... to nie był materiał na film pełnometrażowy. Trwa tylko 85 minut, a i tak się dłuży i wydłużany jest zbędnymi scenami (całe zakończenie wywaliłbym do kosza, początek z dzieciakiem też) i slo-mo. Zabrakło napięcia, emocji, czegoś. Po prostu, nie był to film tak fajny jak się spodziewałem, że będzie. Średniak.

Zabiegi tego reżysera z pokazywaniem smsów na pół ekranu coraz bardziej mnie irytują.


RE: The Shallows (2016) - shamar - 01-10-2016

Kto to badziewie wpuścił do kin? Często lepsze rzeczy są kręcone z myślą o rynku VHS.

Naciągane 4/10


RE: The Shallows (2016) - Mierzwiak - 01-10-2016

Rynek VHS? Co brałeś tym razem że ci się czasy pomyliły?


RE: The Shallows (2016) - shamar - 02-10-2016

Ja odpowiem - o czym nie wspomniałem - że Steven to była najlepsza i najciekawsza rola w tym filmie:

[Obrazek: theshallowsseagull.jpg]


The Shallows (2016) - Ash_9001 - 06-10-2016

Dla mnie jest to największy guilty pleasure tego roku :) Bawiłem się na tym filmie bardzo dobrze. Fajnie zrobiony, trzymający w napięciu film, takie idealne kino na lato. Jak tylko główna bohaterka wchodzi do wody to zaczyna robić się nerwowo ;) Chociaż rekin jest straszny tylko w pierwszej połowie filmu, wtedy atakuje z zaskoczenia. Druga połowa to juz finał Szczęk, czyli rekin w pełnej krasie... i ciagle wyglada sztucznie ;)

Ja daję 7/10


RE: The Shallows (2016) - Gieferg - 19-10-2016

Sceny dzienne bardzo ładnie się prezentują, sceny nocne/wieczorne nie za bardzo (szkoda, że tak niestety wygląda finał) jakoś tak sztucznie. Można było dać trochę więcej fabuły na starcie i odpuścić sobie wybitnie irytujące pokazywanie zawartości wyświetlacza telefonu psujące sporo ładnych ujęć. Ogólnie nie jest źle, ale scena z finału, gdy
przyprawiła mnie o niekontrolowany atak histerycznego śmiechu. Wyglądało to przekomicznie, serio, myślałem, że wymyślą coś lepszego.

6/10, obejrzeć/zapomnieć


RE: The Shallows (2016) - Juby - 19-10-2016

I, niestety, Gieferg znowu pisze jak jest.

No poza finałem. Przekomiczna to jest szarża Welociraptora w wiadomym filmie. Tutaj śmierć potwora była spoko.


RE: The Shallows (2016) - simek - 19-10-2016

Myślicie, że takie zachowanie rekina ma chociaż krztę prawdopodobieństwa? Ja rozumiem, że zwierzęta bywają głupie, ale wymanewrować rekina w jego własnym środowisku wydaje mi się niemożliwe.


RE: The Shallows (2016) - slepy51 - 22-12-2016