![]() |
|
Żołnierze kosmosu - (już dawno) trylogia - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: Żołnierze kosmosu - (już dawno) trylogia (/Thread-%C5%BBo%C5%82nierze-kosmosu-ju%C5%BC-dawno-trylogia--465) |
- Anonymous - 02-06-2007 Ponoć częśc trzecia ma mieć budźet - 20 000 000 $ :lol: Dwójki nie widziałem, ale jakoś mnie nei ciągnie (ponoć kosztowała 7 mln $, podczas gdy jedynka 90 mln $) . Link do dyskusji na FilmWebie na temat tego jakiż to głupi film ci Żołnierze Kosmosu. - military - 03-06-2007 Przezabawna dyskusja, najbardziej podobała mi się "lewa i prawa komora mózgowa" - jak można oczekiwać rozsądnego podejścia do filmu, jeśli nie odróżnia serca od mózgu? :) - Conducator - 10-07-2007 Świetna rzecz - miałem jedenaście lat, jak to zobaczyłem w kinie, toteż byłem lekko wryty w fotel. No i raczej niuansów nie wyłapałem. Niezła rzeź, latające flaki, posoka i trening zabijaków jak w Full Metal Jacket. Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, że gdy ci wszyscy bohaterscy piechurzy zostali zrzuceni na planetę robali, to dlaczego nie dostali do pomocy cięższego sprzętu? Żeby mogli być efektownie rozrywani na farfocle? Zagłosowałem na "dobry". - military - 10-07-2007 Conducator napisał(a):Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, że gdy ci wszyscy bohaterscy piechurzy zostali zrzuceni na planetę robali, to dlaczego nie dostali do pomocy cięższego sprzętu? Żeby mogli być efektownie rozrywani na farfocle? Między innymi. :) A poza tym ciężkiemu sprzętowi byłoby trudno wejść do robaczych dziur i poruszać się w równie wyboistym terenie. - Hitch - 10-07-2007 Tak ale wsparcie zawsze jest mile widziane jak sie okaze ze robale wylazly z tych swoich dziur i potrzebny jest ciezki sprzet :) - military - 10-07-2007 To dostawali najpierw bombardowanie. :) Zresztą w całym filmie masz pokazaną walkę ledwo na dwóch planetach, a w tle słychać o innych, większych wydarzeniach (np. całkowite zniszczenie Zegema Beach). Podczas drugiej wojny światowej też nie wszędzie były czołgi - może bardziej potrzebowano ich gdzieś indziej? - Deckard - 12-07-2007 Mogac podrozowac po odleglych planetach i majac tyle gadzetow, az dziwne, ze ziemianie nie zbudowali mecha... Glupia rasa :) ST to swietny film, ekranizacja Heinleina to to nie jest, ale jako radosny spot reklamowy specow od dezynsekcji sprawdza sie swietnie :mrgreen: Co do wydania DVD - flipek to nie polski wymysl, wyszedl wczesniej w Europie i Stanach, z tym ze obecnie mozna za grosze kupic normalna edycje, z ok. 30 minutami dodatkow. - D'mooN - 12-07-2007 Deckard napisał(a):Mogac podrozowac po odleglych planetach i majac tyle gadzetow, az dziwne, ze ziemianie nie zbudowali mecha... Glupia rasa :) W grach mechadło się pojawiło :) Zarówno komputerowej jak i figurkowym bitewniaku.
- military - 12-07-2007 Jeśli dobrze pamiętam, to w książce nie było czołgów, tylko kombinezony bojowe - takie pół-mechy. Najlepiej pokazuje to gra ST: Terran Ascendancy. Zresztą w strzelance ST też siedzimy w jakimśtam lepszym kombinezonie bojowym. Fajny pomysł miał Heinlein, ale rozumiem dlaczego Verhoeven go nie wykorzystał - wtedy jatka byłaby mniejsza. :D - Glut - 16-08-2007 No i obejrzałem. Fajny film (zagłosowałem na dobry) zabawna groteska i przerysowania (szczęka głównego bohatera jest ... no genialna jest :)). W końcu jakaś porządna rozpierducha. :) Wiem skąd Valve wziął Antliony. :)) - Martinipl - 01-06-2008 jedynka, to świetny film - ubielbiam go - co seans dobrze się bawię, tylko patent taki, że nie posiadam go w swojej kolekcji i muszę wyporzyczać... Dwójki nie widziałem :( A trójka zapowiada się dobrze, chociaż budżet tylko 30m $... Dzisiaj poczytałem o ST:1 i nie sądziłęm nawet, żę był nominowany do Oscara oraz otrzymał kilka powaz nych nagród S-F ( w tym Saturna)... Oby trójka była w klimacie pierwszej cześci :) - Hitch - 01-06-2008 Chyba ci co pisza, ze trojka prezentuje sie dobrze, nie widzieli trailera. Tani aktorzy, tania akcja, tanie efekty specjalne, a calosc rpezentuje sie jak prosto na Polonia 1. - military - 01-06-2008 ST3 wyglada duzo lepiej niz czesc druga. I wraca Johnny Rico. To zalezy. Wady to FX -jedynka to krol tej dziedziny, a tu... szkoda gadac. Przy okazji - czy mi sie wydaje, czy ujecie rozwalania statku kosmicznego "pozyczono" z ST1? - Martinipl - 01-06-2008 Zapewne nie ma co porównywać 1 z 3 (dwójki wolałbym nie zaliczać do tej serii :/ ), ponieważ 3 z tego co wiem leci od razu na DVD. Zdecydowanie + za powrót Rico... Zdecydowanie powinien się za to wziąć Verhoven :) EDIT: Wg. tego co piszą na starshiptrooper3.net za efektami stoi ekipa z Obcego, Titanica, Robokopa, Parku Jurajskiego i paru innych oskarowców... Film ukaże się w w kinach w Hiszpanii, Japonii i krajach Azji, a także w paru wybranych kinach Europy. Poniżej adres do plakatu Japońskiego (uważam, że jest MEGA!) http://www.starshiptroopers3.net/index.php?go=news Japoński trailer też jest lepszy, od tego USowego... Teraz chcę zobaczyć to jeszcze bardziej! EDIT 2: "...Paul Verhoeven presents STARSHIP TROOPERS 3: MARAUDER, written and directed by Ed Neumeier and produced by David Lancaster (Bobby, Hollow Man 2). Special Effects by Academy Award® Winning Visual Effects Supervisor Robert Skotak (Terminator 2, Aliens, X2). The film has a run time of approximately 105 minutes. Rated R for violence, language and some nudity. ..." :) - Mental - 19-06-2008 ![]() bez komentarza. - Mierzwiak - 19-06-2008 :lol: :lol: :lol: Nie wiem co zabawniejsze: lasie z takimi giwerami czy lasie z mieczami większymi niż one same. - Martinipl - 20-06-2008 Ekhmhmmm... ehem,... eh.... WTF? To będzie film dla pięcioletnich dzieci, dla których rozmiar broni jest najważniejszy ? 0.o ŻENADA. To ja już wolę przerobione FA-MASy z ST1. - Martinipl - 02-07-2008 ekhm, musze sie poprawić normalnie. To jest nowa Moritia Rifle, tylko ta BABA wygląda z tym jak z gigantycznym pistoletem na wode :/ Brrr, a w SST1 tak dobrze na końcu filmu wwyglądała ta giwerka... Premiera w Polsce za 2 miesiące :( - Joe Chip - 12-09-2010 Dobry s-f. Efekty imponują do teraz i nic się nie zestarzały. Elementy satyryczne wyraźnie podkreślone. Piękni chłopcy i dziewczęta idealnie pasują do faszyzującego wojska przyszłości według nazistowskich wyobrażeń o ludzkiej rasie. Jakieś zgrzyty logiczne tu są ale to tylko film akcji przecież, udany. "Robocop" to nie jest ale "Total Recall" dorównuje a może i jest ciekawszy od niego z dorobku Verhoevena. Jakby tak podpiąć "ST" pod ekranizację "Starcrafta" bo jest do niego tak podobny to jest to dotąd najlepszy film wg. gry. :smile: - Craven - 12-09-2010 Heh , czy tylko ja uważam, że dwójka byłaby lepszym filmem gdyby go nazwać "Zwykły film SF, prosto na DVD"? Wstawienie tytułu Starship Troopers obniża mu ocenę z średniaka na słabiznę. Z tego co pamiętam. Trójka niby próbuje trzymać klimat jedynki, ale niestety denność scenariusza, aktorstwa i realizacji psuje sprawę. Acz piosenka zajebista - powinna towarzyszyć już jedynce :P |