Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Oscary 2020 - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Plakaty, trailery, prasa branżowa, nagrody filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Plakaty-trailery-prasa-bran%C5%BCowa-nagrody-filmowe--17)
+--- Wątek: Oscary 2020 (/Thread-Oscary-2020--5186)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: Oscary 2020 - Art.k - 15-05-2019

(14-05-2019, 12:48)Mierzwiak napisał(a): LOL

Ktoś tu chyba wydoił całą beczkę asgardzkiego piwa.

Ostatnio odwiedziłem Thora w Nowym Agardzie. Wrócił z kosmosu, nie dogadywał się z Quillem, a toporek przekazał niejakiemu Beta Ray Billowi.
Popiliśmy i pograliśmy z Korgiem i Grandmasterem (to jest noobmaster69) w Fortnite. Sorry Mierzwiak, że nie zaprosiliśmy Cię, ale zbyt byś sobie ironizował.


RE: Oscary 2020 - Pelivaron - 15-05-2019

To jakiś trolling. Nie ma sensu lykac i odpowiadać. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pisał o Endgame w kontekście nominacji oscarowych (innych niż techniczne).


RE: Oscary 2020 - Art.k - 15-05-2019

(15-05-2019, 11:15)Pelivaron napisał(a): To jakiś trolling. Nie ma sensu lykac i odpowiadać. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pisał o Endgame w kontekście nominacji oscarowych (innych niż techniczne).

Wyrażenie własnych marzeń i od razu trolling - myślenie użytkowników forum.
Mam prawo od zdania, ironii i nie możecie mnie zbanować, gdyż pan Rafał Donica radził mi tu pisać, jeśli coś chcę, nie pod komentarzami na stronie KMF


RE: Oscary 2020 - Gieferg - 15-05-2019

Cytat:i nie możecie mnie zbanować

Wanna bet? ;)
Dobrze wiedzieć, że DUX jeszcze pamięta o forum.


RE: Oscary 2020 - Kuba - 15-05-2019

"i nie możecie mnie zbanować, gdyż pan Rafał Donica radził mi tu pisać"

To w takim razie temat zamknięty. Mam nadzieje, że teraz te śmieszki powyżej dostaną bany.

A poza tym spokojnie. Z doświadczenia powiem ci, że za nierealne marzenia/bardzo dziwne opinie banów sie nie dostaje, ale dużo czasu minie zanim przestaniesz dostawać bęcki co post...chyba, że jesteś shamarem, wtedy ten okres nigdy się nie zakończy.


RE: Oscary 2020 - Kuba - 03-06-2019

Akademio, wybaczam wszystko!!!!

[Obrazek: LYNCH_2013_-photo-by-Dean-Hurley-4-820x510.jpg]

[Obrazek: wes-studi-last-of-the-mohicans.jpg]



Honorowe Oscary 2020 <333 


Jeszcze niech mi nagrodzą za rok Tatsuya Nakadaia.


RE: Oscary 2020 - Pelivaron - 03-06-2019

Honorowe maja jeszcze mniejsze znaczenie niż normalne. Nie jaram się.


RE: Oscary 2020 - Kuba - 03-06-2019

Niby masz racje, ale ja tam się ciesze, że Lynch dostanie coś w końcu i dołączy do całkiem prestiżowego grona zdobywców tego honorowego Oscara :P

No i Studi który jest aktorem jaki raczej nie miał większych szans na zdobycie normalnej nagrody to chyba największa niespodzianka.


RE: Oscary 2020 - Kryst_007 - 03-06-2019

Za taki wybor mogę im wybaczyć nawet deszcz nagród dla "Bohemian Rhapsody" i "Panterki" ;)


RE: Oscary 2020 - Bradesinarus - 03-06-2019

Super wiadomość! Szkoda, że nie doceniono go wcześniej za genialne "Mulholland Drive", ale lepiej późno niż wcale!


RE: Oscary 2020 - Pelivaron - 03-06-2019

Właśnie o to chodzi, że Lynch to koleś który powinien mieć Oscara zdobytego w normalny sposób. A nie jakiś honorowy :/

Mulholland Drive to mistrzostwo.


RE: Oscary 2020 - Szaman - 01-07-2019

Znowu mała rewolucja w Akademii, tym razem 800 nowych członków, ale dobranych nie tylko pod kątem koloru skóry jak to bywało ostatnimi czasy.
https://www.hollywoodreporter.com/news/new-academy-members-2019-revealed-full-list-1221972?utm_source=twitter&utm_medium=social


RE: Oscary 2020 - Kuba - 07-08-2019

W końcu jakieś fajne zmiany:

- Akademia ma nowego szefa, Davida Rubina, pracuje przy castingach
- BAFTA od najbliższego rozdania będzie wręczana również w kategorii najlepszego castingu. Niewykluczone, że taka sama kategoria zostanie też wprowadzona w ramach Oscarów, super informacja.


RE: Oscary 2020 - Szaman - 07-08-2019

Znaczy chodzi tutaj o kategorię podobną do SAG dla najlepszej obsady?


RE: Oscary 2020 - Kuba - 07-08-2019

Z tym, że dostawać ją będą chyba dyrektorzy castingów.


RE: Oscary 2020 - srebrnik - 07-08-2019

Fajne, faktycznie. O ile rozumiem, to chodzi o "najlepszy dobór aktorów do ról", a nie sam w sobie występ ekipy.


RE: Oscary 2020 - Kuba - 07-08-2019

Jeszcze coś dla kaskaderów i wszelkiego rodzaju choreografów by się przydało.
Fajny byłby też rozdział kategorii efektów specjalnych na te praktyczne i komputerowe, ale obstawiam, że to generalnie zbyt skomplikowane oraz nieoczywiste w wielu przypadkach aby ktokolwiek chciał się w to bawić.


RE: Oscary 2020 - simek - 07-08-2019

Z otwartymi ramionami przywitałbym kategorię najlepszej/najlepiej dobranej obsady, ale pytanie, czy w przypadku Oscarów nie będzie jak zwykle rozczarowania i nominowane będą właściwie z automatu wszystkie filmy mające więcej niż jedną aktorską nominację? W sumie rzadko kiedy trafia się film, gdzie czuje się, że cała obsada jest ekstra, ale nikt konkretny nie zasłużył na nominację. W praktyce to David O. Russel miałby zapewnione nominacje w tej kategorii do końca życia ;)

Podział na efekty komputerowe i fizyczne bez sensu, zwłaszcza, że znakomita większość dużych produkcji ma mnóstwo i tego i tego, więc to trochę dublowanie kategorii i pewnie 80% filmów powtarzałaby się w jednej i drugiej.


Oscary 2020 - srebrnik - 07-08-2019

To o czym mówisz, to i tak problem większości kategorii. Chyba tylko efekty i kategorie dźwiękowe potrafią się wyłamać z tego schematu i nie zawsze służą do nabijania nominacji największym faworytom.


RE: Oscary 2020 - Kryst_007 - 07-08-2019

Pamiętając ten kabaret jaki chciał rok temu odwalić John Bailey, to z nowym przewodniczącym może być tylko lepiej :P

Też myślę, że niezbyt trafiony ten przykład z podziałem na efekty praktyczne i komputerowe, bo to już mi pachnie trochę cofnięciem się do prehistorii (podział zdjęć czy kostiumów na filmy czarno-białe, jak i kolorowe swego czasu chwilowo działał). Jak już w poprzednim oscarowym wątku wspominałem - kategorie dla kaskaderów i choreografów byłby w sumie całkiem niegłupim posunięciem.