![]() |
|
DIR CUT - co nowego - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3) +--- Dział: Strona KMF (https://forumkmf.pl/Forum-Strona-KMF--10) +--- Wątek: DIR CUT - co nowego (/Thread-DIR-CUT-co-nowego--66) |
- tomashec - 18-03-2006 drugi punkcik w "alternate versions" wszystko wyjasnia. tak mi sie wydaje :) - romeck - 18-03-2006 Prawie by się zgadzało, ale tych minut nie jest 7 tylko 4,5 (powiedzmy 5), a "credits" są normalnej długości i wcale nie towarzyszą każdemu z epizodów. :) Zatem nadal nie wiem skąd ten czas, ale przynajmniej coś niecoś się rozjaśniło. :) - Mefisto - 18-03-2006 hmm, czyli wychodzi na to, że Sin City SE to jedna wielka pomylka... :( - romeck - 18-03-2006 Wielka może nie, ale na pewno rozczarowanie. - Anonymous - 29-04-2006 Tak przy okazji - może ktoś opisze rozszerzoną wersję Głupiego i Głupszego? Gdyby nie to, że mój magnetowid zdechł zrobiłbym sam (miałem zwykła wersję na video) . Za wiele roboty, nie ma, film jest dłuższy o jakieś 6 minut. A tymczasem powoli się szykuje opis Powrotu Króla ale chyba jeszcze trochę to potrwa... - DUX - 17-05-2006 Opracowanie wersji reżyserskiej "Głupiego i głupszego" powoli się robi, a tymczasem zapraszam do nowego opracowania w dziale DIR CUT: http://www.kmf.org.pl/dir_cut/lethal_weapon.html Autor: Ja ;) - Mefisto - 17-05-2006 szczerze to tak nie bardzo wyszedł Ci ten opis - jest chaotyczny, często się powtarzasz, i przez to m.in. podsumowanie jest za długie. Ja bym to poprawił, ale poza tym ok. - DUX - 17-05-2006 W sumie racja ;). Wprowadziłem kilka kosmetycznych poprawek (było kilka literówek) i wywaliłem z podsumowania część jednego ze zdań, która faktycznie po raz n-ty mówiła o szurnięciu Riggsa ;). Dzięki za spostrzeżenia. - tomashec - 17-05-2006 ja sie tylko zastanawiam czy faktycznie donner mial cos wspolnego z tym director's cut, czy po prostu producenci chcieli jeszcze raz zarobic. bo faktycznie z twojego opisu wynika ze donner to partacz:) - Mefisto - 17-05-2006 aha, czy obie LW dir cut pochodzą może z tego packa, jaki wypuszczono ? - Ah Niu - 17-05-2006 "Strzelasz tylko do dzieci?" - Cholera, to mnie rozbroiło. Świetny tekst. Szkoda, że nie ma tej całej akcji ze snajperem w wersji kinowej. Motyw z prostytutką też jest ciekawy. - DUX - 19-05-2006 Wyniki konkursu działu DIR CUT: http://www.kmf.org.pl/dir_cut/_konkurs.html - Axel - 19-05-2006 DUX, a możesz powiedzieć o co chodzi z tym zniesławieniem filmy "O dwóch takich co ukrali księżyc" ? Zakładam, że chodzu tutaj o braci Kaczyńskich...? :? - Mefisto - 20-05-2006 muszę przyznać, że dziwi mnie trochę wybór pierwszej nagrody - wszak to kwestia gustu ale mi znacznie bardziej podobał się opis Dra Bakiera. Tekst I jest dla mnie za długi, nieco zbyt na siłę i po chwili już nie śmieszy. Do tego zabijają go zdjęcia nijak nie mające się do tekstu - co w przypadku pozostałych dwóch tekstów zostało jakoś rozwiązane. No, ale to tylko taka luźna uwaga ;) - Anonymous - 20-05-2006 ...co do tego opisu T3 to końcówka mi się cholernie nie podobała - była tylko podróbą zakończenia T2. - JUKI - 22-05-2006 Jako autor tekstu pierwszego miejsca obronię się. Cytat:muszę przyznać, że dziwi mnie trochę wybór pierwszej nagrody - wszak to kwestia gustu ale mi znacznie bardziej podobał się opis Dra Bakiera. Tekst I jest dla mnie za długi, nieco zbyt na siłę i po chwili już nie śmieszy. Do tego zabijają go zdjęcia nijak nie mające się do tekstu - co w przypadku pozostałych dwóch tekstów zostało jakoś rozwiązane. No, ale to tylko taka luźna uwaga Myślałem, że długością tekstu nie zgrzeszę ponieważ "Władca pierścieni: Powrót Króla" ma nawet więcej dodanych scen i myślę, że im więcej tym lepiej. A czy ten opis gwiezdnych wojen może nie jest za krótki? A czemu powiedziałeś, że po chwili już nie śmieszy? Czy wy nie umiecie wymyślić nic innego tylko śmieszne tak jak pan z trzeciego miejsca? Prawdę mówiąc wziąłem to na poważnie i wymyśliłem sceny które by poleprzyły film i przybliżyły go do dwóch poprzednich części. Tamtych zdjęć nie dawałem. Cytat:..co do tego opisu T3 to końcówka mi się cholernie nie podobała - była tylko podróbą zakończenia T2 Może masz w tym trochę racji ale tak naprawdę upodobniłem tą końcówkę do T2 i T1 ale pomysł był o wiele bardziej inny. Nie wydaje ci się, że końcówka Aliena 1,2 i 4 jest prawie identyczna? Wydaje mi się, że ten pomysł (w T3) z piecem do topienia metalu był dobry i przezto go opisałem. A może ci się podoba tamta walka z kinowej wersji? W takim razie niech wypowie się ten kto wybierał miejsca. I mam do niego pytanie - czy w każdym konkursie trzeba wymyślać coś śmiesznego? - Mefisto - 22-05-2006 JUKI napisał(a):Myślałem, że długością tekstu nie zgrzeszę ponieważ "Władca pierścieni: Powrót Króla" ma nawet więcej dodanych scen i myślę, że im więcej tym lepiej. jeez, jaki drażliwy - wygrałeś to powinieneś się cieszyć. A LOTR owszem jest długi, ale jest też prawdziwy - nie czujesz różnicy? Cytat:A czy ten opis gwiezdnych wojen może nie jest za krótki? dla mnie jest w sam raz Cytat:A czemu powiedziałeś, że po chwili już nie śmieszy? Czy wy nie umiecie wymyślić nic innego tylko śmieszne tak jak pan z trzeciego miejsca? Czy śmieszne ? Moim zdaniem ten konkurs do tego nakłaniał - do ironii i tekstów na luzie. A jeśli Twój tekst nie ma być śmieszny, to tym gorzej, bo wtedy nie czyta się go najlepiej. Wcale też nie przybliża go do pozostałych części (i chyba nic nie jest w stanie tego zrobić) A Pan z trzeciego miejsca średnio mnie rozbawił. Zresztą nie rozumiem po co się tak rzucasz. - DUX - 23-05-2006 Hmm, opis "Terminatora 3" nie wygrał konkursu przez swoją zabawność, tylko przez pomysłowość - doprawdy kolega wymyślił i opisał masę ciekawych scen. Zatem zarzut Mefisto o to, że "pod koniec już nie śmieszy", zupełnie jest nie na miejscu, gdyż opis ów w ogóle nie nosi znamion śmieszności. To, że pozostałe teksty (2 i 3 miejsce) napisane są z humorem i ironią, nie oznacza, że tekst który zająl 1 miejsce, musiał być utrzymany w takim samym charakterze. Co do zdjęć, to do "New Hope" zdjęcia zrobił sam autor. Spodobał się nam ten pomysł i postanowiliśmy w taki sam sposób ozdobić dwa pozostałe teksty. Zdjęcia są wrzucone w teksty PRZYPADKOWO, bo nie było żadnych szans na to, żeby w jakikolwiek sposób idealnie ilustrowały sceny, o których mowa ;) - Anonymous - 23-05-2006 Cytat:Nie wydaje ci się, że końcówka Aliena 1,2 i 4 jest prawie identyczna? Wydaje mi się, że ten pomysł (w T3) z piecem do topienia metalu był dobry i przezto go opisałem. A może ci się podoba tamta walka z kinowej wersji?Są podobne i wcale mi się to nei podoba :P Piec do topienia był w T2 więc powtarzanie tego nei ma sensu. A walka taka jaka jest mi się podobała bo była inna niż w poprzednich częściach ( a poza tym Arnie i tak sobie powalczył z T-X tylko trochę wcześniej). W T2 nie lubie tego że za bardzo powiela T1 (choć to nei zmienia faktu że uwielbiam zarówno T1 jak i T2 a i T3 bardzo lubię) - więc tego rodzaju zmiana z mojego punktu widzenia byłaby fatalna :P Ale poza tym zakończeniem opis jest fajny :) - Mefisto - 23-05-2006 DUX napisał(a):Hmm, opis "Terminatora 3" nie wygrał konkursu przez swoją zabawność, tylko przez pomysłowość - doprawdy kolega wymyślił i opisał masę ciekawych scen. Zatem zarzut Mefisto o to, że "pod koniec już nie śmieszy", zupełnie jest nie na miejscu, gdyż opis ów w ogóle nie nosi znamion śmieszności. To, że pozostałe teksty (2 i 3 miejsce) napisane są z humorem i ironią, nie oznacza, że tekst który zająl 1 miejsce, musiał być utrzymany w takim samym charakterze. Co do zdjęć, to do "New Hope" zdjęcia zrobił sam autor. Spodobał się nam ten pomysł i postanowiliśmy w taki sam sposób ozdobić dwa pozostałe teksty. Zdjęcia są wrzucone w teksty PRZYPADKOWO, bo nie było żadnych szans na to, żeby w jakikolwiek sposób idealnie ilustrowały sceny, o których mowa ;) no to ciekawe, bo pierwsze akapity tekstu są jak najbardziej podszyte ironią (choć może nie było to specjalnie). Co do reszty to po prostu mi aż tak bardzo ten tekst do gustu nie przypadł i tyle. Ale skoro cała reszta nadesłanych dzieł, była taka, jak w przykładzie na początku to w zasadzie ok. |