Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
PODSUMOWANIE 2007 ROKU - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ankiety, sondy, plebiscyty, głosowania (https://forumkmf.pl/Forum-Ankiety-sondy-plebiscyty-g%C5%82osowania--26)
+--- Wątek: PODSUMOWANIE 2007 ROKU (/Thread-PODSUMOWANIE-2007-ROKU--702)

Strony: 1 2 3


- Strummer - 05-01-2008

picek napisał(a):Nie można nazwać tego filmem :) Wielka cisza (Die Grosse Stille)
Pff.. To co to wg ciebie jest?


- picek - 05-01-2008

Strummer napisał(a):
picek napisał(a):Nie można nazwać tego filmem :) Wielka cisza (Die Grosse Stille)
Pff.. To co to wg ciebie jest?

a wg ciebie? Bo nie jest ani filmem fabularnym ani dokumentalnym..


- Mush Room - 05-01-2008

picek, to nie miała być lista WSZYSTKICH filmów jakie obejrzałeś w 2007 :)


- picek - 05-01-2008

Mush Room napisał(a):picek, to nie miała być lista WSZYSTKICH filmów jakie obejrzałeś w 2007 :)


Hoho. jeśli miałbym wrzucić wszystkie filmy to jeszcze byś sobie poczytał :)
To jest lista filmów wartych obejrzenia z 2007.


- Strummer - 05-01-2008

picek napisał(a):[a wg ciebie? Bo nie jest ani filmem fabularnym ani dokumentalnym..
"Wielka Cisza" jest filmem dokumentalnym.
EDIT : Zobaczyłem Twój profil na filmwebie i doceniam dowcip w ulubionych aktorach z Alanem Smithee.:)


- Mush Room - 05-01-2008

picek napisał(a):Hoho. jeśli miałbym wrzucić wszystkie filmy to jeszcze byś sobie poczytał :)
To jest lista filmów wartych obejrzenia z 2007.

Wiem, wiem, ale lepiej nie cytuj posta pod postem bo zjebki zaraz od romecka dostaniesz :)


- picek - 05-01-2008

Strummer napisał(a):"Wielka Cisza" jest filmem dokumentalnym.
Dokument to dokument. O czymś mówi, informuje i poucza. Ja z tego filmu dowiedziałem się o co chodzi dopiero w napisach końcowych.

Strummer napisał(a):EDIT : Zobaczyłem Twój profil na filmwebie i doceniam dowcip w ulubionych aktorach z Alanem Smithee.:)
;-)

Mush Room, ok :)


- Strummer - 05-01-2008

Dokument to film, którego "fabułą" jest rzeczywistość. Nie musi pouczać. "Wielka Cisza" przedstawia dzień z życia zakonników. Śmiało więc można go zaliczyć do dokumentów.


- picek - 05-01-2008

1 dzień monitoringu w supermarkecie i na końcu napis 'Ten supermarket ma najwyższy poziom kradzieży na świecie'... też byłby filmem dokumentalnym?

co nie zmienia faktu, że 'Wielka cisza' ma swój klimat i jest ciekawym doświadczeniem filmowym... ale to nie jest film dokumentalny... już prędzej takie video art.


- Mierzwiak - 06-01-2008

Kochani, czas na podsumowanie. Źle zrobiłem, że na początku nie ustaliło się jakichś konkretnych zasad według których wyłonimy zwycięzców w poszczególnych kategoriach, więc przyjąłem zasadę, że każdy film wymieniony jako główny w danej kategorii dostaje 3 pkt, natomiast pozostałe 1 pkt. Jeśli ktoś nie wyszczególnił jednego filmu, wtedy wszystkie propozycje liczyłem jako 1 pkt, jeśli ponumerował ze wskazaniem że w kolejności od najlepszego, miejsce pierwsze liczone jako 3.

Brałem pod uwagę tylko filmy które weszły do polskich kin w 2007, i tylko te które uzyskały minimum 2 pkt.:

Oto wyniki naszego podsumowania:

NAJLEPSZY FILM 2007:
1) The Prestige (26 pkt.)
2) Death Proof (16)
3) Pan's Labyrinth; Zodiac (15)
4) 300 (9)
5) The Fountain (8 )
6) Planet Terror (6)
7) 3:10 to Yuma; Little Children; Little Miss Sunshine; Ratatouille (5)
8 ) The Bourne Ultimatum; Mr. Brooks (4)
9) A Guide to Recognizing Your Saints; The Simpsons Movie; Stardust (3)
10) The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford; Fracture; The Good Shepherd; The Last King of Scotland; The Lives of Others; Notes on a Scandal; Pirates of the Caribbean: At World's End; Rocky Balboa; Scoop; Sympathy for Mr. Vengeance (2)

NAJGORSZY FILM 2007:
1) Ghost Rider; Transformers (10 pkt.)
2) Katyń; Świadek koronny (6)
3) AVPR: Aliens vs Predator - Requiem; Die Hard 4.0; Dlaczego nie! (5)
4) 300 (4)
5) Epic Movie; Inland Empire; Pirates of the Caribbean: At World's End; Spider-Man 3 (3)
6) 4: Rise of the Silver Surfer; Captivity; Hostel: Part II; Ryś; Shooter; Shrek the Third, Testosteron (2)

ROZCZAROWANIE 2007:
1) 300; Die Hard 4.0 (9 pkt.)
2) The Golden Compass; Katyń; Shrek the Third; Spider-Man 3 (3)
3) 3:10 to Yuma; Harry Potter and the Order of the Phoenix; Sunshine (2)

300 wyraźnie budziło skrajne emocje, włącznie z rozczarowaniem :)


- romeck - 06-01-2008

Mierzwiak napisał(a):7) 3:13 to Yuma;
To już sikłel był? :)


- Mierzwiak - 06-01-2008

Poprawione, dzięki :wink:


- simek - 07-01-2008

Jeśli coś zajmie ex aequo np. 3 miejsce to następnym miejscem jest 5. Przynajmniej w sporcie tak się to liczy. Cztery filmy były lepsze od 300, więc powienien być na piątym miejscy.


- Mierzwiak - 07-01-2008

No racja, ale to szczegół, najważniejsza jest i tak liczba punktów :)


- desjudi - 09-01-2008

Najciekawszy: Zodiak
Najfajniejszy: Grindhouse
Najniebanalniejszy 8): Stranger Than Fiction
Największy: 300
Najśmieszniejszy: Thank You For Smoking


Ale nie widziałem: Źródła, Życia na podsłuchu, Yumy, Labiryntu Fauna, Bourne'a, Jesse Jamesa, Małych Dzieci, Angielskiego króla, 4 miesięcy, Duchów Goi, dylogii Eastwooda, Grbavicy...


- Mush Room - 27-01-2008

Mental napisał(a):NAJLEPSZE PRODUKCJE 2007 ROKU

The Assassination Of Jesse James By The Coward Robert Ford

Mental, poważnie podobał Ci się ten film? Jestem w szoku, byłem pewien, że będziesz na nim wieszał psy :)

Ciężko mi chwilowo powiedzieć coś na temat tego filmu. Kapitalne kino.