Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
NASZE PLAKATY - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: NASZE PLAKATY (/Thread-NASZE-PLAKATY--845)



- Jakuzzi - 01-04-2009

Ladna rzecz, ladna.
Ale chyba warto byloby stonowac zdziebko tytul.


- D'mooN - 01-04-2009

Bardzo fajne! Ale zgadzam się z Jakuzzem: tytuł wygląda nieco sterylnie.


- Mefisto - 01-04-2009

ja się dopiszę - wymuskany tytuł i napisy zupełnie nie pasują do ziarnistego tła, ale tak to spoko


- Snuffer - 01-04-2009

Także mi się podoba - ale "A Michael Mann film" jak dla mnie powinno być trochę wyżej ;)


- Mierzwiak - 01-04-2009

Dzięki, dzięki. To taki plakatowy first draft, za wszelkie uwagi dziękuję i wezmę pod uwagę:)


- Mush Room - 01-04-2009

jak zrobisz final draft to daj cynk - powieszę sobie go na ścianie :)


- Mierzwiak - 03-04-2009

Wziąłem pod uwagę Wasze sugestie i oto poprawiony plakat. Mam nadzieję że tytuł nie wygląda już tak sterylnie, chciałem mu nadać surowego, kojarzącego się z miastem wyglądu. Czerwone podkreślenie (chociaż stonowane) zostaje, bo według mnie pasuje no i jest obecne w oryginalnym logo filmu.

[Obrazek: heatfa2.th.jpg]

PS. Poprzednią wersję wrzuciłem na swój profil na imageshack, nie wiem czemu zniknęła.


- Mefisto - 03-04-2009

jest ok - creditsy możnaby jeszcze nieco obniżyć, a to Crime saga mi jakoś nie pasuje do kontekstu, ale poza tym git


- Negrin - 03-04-2009

Mefisto napisał(a):a to Crime saga mi jakoś nie pasuje do kontekstu, ale poza tym git
Nie inaczej. Ja wiem, że "Heat" to długaśny film, ale bez przesady ;)


- Jakuzzi - 03-04-2009

Teraz jest cud, miod i orzeszki.


- Mental - 03-04-2009

a ja nadal będę się trzymał swojej wersji zdarzeń: 1/3 plakatu (zabudowa śródmieścia) daje rade jako tizerek (tylko ten szum bym usunął albo przynajmniej mocno zredukował jego oczojebną ziarnistość), a reszta to nie wiem, o co chodzi. nazwiska aktorów uważam, że powinny być w jednej linii jak na karcie tytułowej w filmie. gradacja sugeruje, że de niro jest popularniejszy/lepszy/ważniejszy od pacino, podczas gdy są to przecież równorzędni artyści i godni siebie przeciwnicy:)


- Monika - 03-04-2009

Mental napisał(a):gradacja sugeruje, że de niro jest popularniejszy/lepszy/ważniejszy od pacino, podczas gdy są to przecież równorzędni artyści i godni siebie przeciwnicy:)

Nawet jak będą w jednej lini to pierwsze nazwisko od lewej zawsze będzie sugerowało "ważniejszego". Dlatego najlepszym zabiegiem jest ułożenie ich zgodnie z kolejnością alfabetyczną.
Plakat fajny i 10 do potęgi "n" lepszy od oryginału. Zastnawiam się tylko nad tym czy nie ciekawiej byłoby gdyby śródmieście było pokazane w kolorach. Choć wtedy mogłoby być zbyt pstrokato. Jednak dobre nocne zdjęcia dużych metropolii zawsze dobrze się prezentują.
No i co do "crime saga" - to bardziej pasuje do Ojca chrzestnego niż Heat. ;-)


- Glut - 03-04-2009

No tak, tylko że 'Crime Saga' to nie wymysł Mierzwiaka, tekst jest obecny na każdym posterze do Gorączki.


- Monika - 03-04-2009

A to sorry, nie wiedziałam tego. :-)


- Mental - 03-04-2009

Monika napisał(a):Nawet jak będą w jednej lini to pierwsze nazwisko od lewej zawsze będzie sugerowało "ważniejszego".

raz, ze tak jest na karcie tytulowej, a dwa, ze dla mnie wazniejszy jest zawsze ten po prawej:)

Cytat:Plakat fajny i 10 do potęgi "n" lepszy od oryginału.

proponuje jednak nie przesadzać:) oryginalny plakat Heat (tez z wjeżdżającym na peron pociągiem) jest w deche - ma klimat typowych dla eighties produkcji o bandytach i policjantach. poster mierzwiaka interpretuje w kategoriach wstępnej propozycji tizerka. 2/3 powierzchni zagospodarowano jak na moje przypadkowo, ot, ułożę sobie napisy jeden pod drugim i zobaczymy, co wyjdzie, a do tego domaluje czarne tło, bo czerń zawsze sie sprawdza. nie mowie tego złośliwe - mowie, co czuje:)


- Monika - 03-04-2009

Mental napisał(a):proponuje jednak nie przesadzać:) oryginalny plakat Heat (tez z wjeżdżającym na peron pociągiem) jest w deche

Ja porównuję plakat Mierzwiaka z tym czymś:
[Obrazek: heat-thumb.jpg]

w przypadku tego plakatu, plakat Mierzwiaka broni się zdecydowanie lepiej. :-)
No a ten z pociągiem widziałam przed chwilą. Szału nie ma, ale jest ok. ;-)


- wujo444 - 03-04-2009

Ten plakat można chyba podrasować. Usunąć gęby z góry, a napis Heat przesunąć na wysokośc obecnej głowy Kilmera. Voila.


- Mental - 03-04-2009

Monika napisał(a):Ja porównuję plakat Mierzwiaka z tym czymś:

no to jest rzeczywiście nędza, płacz i zgrzytanie zębów.

Monika napisał(a):No a ten z pociągiem widziałam przed chwilą. Szału nie ma, ale jest ok. ;-)

dla mnie bardzo ok. co prawda, nie jest tak dobry jak ten --

[Obrazek: training_day.jpg]

-- ale ciągle dobry. twórca nie musi się wstydzić.


- Jakuzzi - 03-04-2009

Monika napisał(a):Ja porównuję plakat Mierzwiaka z tym czymś:

Beznadziejny poster. Mental, nawet ty musisz to przyznac. :)


- Mental - 03-04-2009

no przecież przyznałem. ślepy jesteś?:)