![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Turus - 14-09-2014 (13-09-2014, 08:46)military napisał(a): No i złożyłem pierwszego w życiu growego preordera. Alien: Isolation na PS3. Gra zapowiada się kozacko, przed premierą dali na prezentacjach do ogrania grywalne demo (nie jak w przypadku ACM, gdzie zmontowali ściemniony gameplay do oglądania), do tego w preorderze dorzucają DLC z poziomem z Nostromo z oryginalną ekipą podkładającą głosy + artbook. I darmowa dostawa kurierem. Za 150 zł. Nie mogłem nie wziąć.:) Gdzie dorwałeś grę za taką cenę? RE: Gry - military - 14-09-2014 Muve.pl RE: Gry - Turus - 15-09-2014 To ładna cena, ale na next-genie niestety cena już 249 zł co chyba dla mnie póki co jest, nie wiedząc jeszcze za dużo o grze, ceną zaporową. Poczekam jeszcze trcohę. Nowy materiał z gry RE: Gry - military - 15-09-2014 W jakimś wywiadzie jeden z twórców powiedział, że pomiędzy generacjami nie będzie większych różnic w wyglądzie (co jest chyba pierwszą równie szczerą wypowiedzią tego typu), więc mnie to nie boli.:) To będzie raczej dopieszczony na PS4 last gen niż zdowngrade'owany na PS3 next gen. RE: Gry - Huntersky - 19-09-2014 OK, wygląda to nieźle, a w Oculus Rifcie pewnie bym się posrał. :) RE: Gry - Mierzwiak - 19-09-2014 Już wiem że to nie gra dla mnie :D Super to wszystko wygląda, przywiązanie do oddania scenerii i klimatu pierwszego Aliena, ale jedną rzecz skopali dokumentnie - Alien ma "ptasie" nogi takie jak w A3 i A:R. RE: Gry - patyczak - 19-09-2014 Wydaje mi się, że ten gość gra jak debil, czasem biegnie, nie zważając, że gdzieś obok czai się obcy, a gdy powinien chyba nieruchomo kucać za skrzynią, to zaczyna się wychylać i wiercić, ale gra wygląda zajebiście:D RE: Gry - Huntersky - 19-09-2014 I w ogóle retro-future wymiata. :) RE: Gry - military - 19-09-2014 Nogi aliena tłumaczyli tym, że przy klasycznych animacja wyglądała słabo. W filmie ich praktycznie nie widać, ale kiedy animowali tak aliena w grze, wyglądał za bardzo jak człowiek, a chcieli coś bardziej obcego. Niech im będzie. No i takie nogi mają alieny już od A3, więc mnie to nie przeszkadza. Wygląda całkiem spoko. RE: Gry - raven.second - 19-09-2014 Nogi to najmniejszy problem, całościowo prezentuje się to naprawdę dobrze chociaż wywaliłbym wskaźniki amunicji, licznik czasu i inne bzdety (ciekawe, czy jest taka opcja w opcjach dostępna). RE: Gry - military - 19-09-2014 Tego zdaje się nie ma w trybie fabularnym, to co widzisz to survival polegający na biciu rekordów. RE: Gry - Fanatik - 20-09-2014 Też już nie mogę sę doczekać Aliena, ale jedna rzecz mnie martwi. Rozumiem, że tutaj jest to podporządkowane fabule i gameplayowi, jednakże wg mnie Alien powinien częściej poruszać się na suficie niż po podłodze, powinien też częściej się czaić w oczekiwaniu na ofiarę. Tutaj, a wnioskuję z tego co widzieliśmy do tej pory, przybiera to formę bardzo aktywnego drapieżnika, a wiemy przecież, że to tylko część prawdy. Jest też rzecz jasna obawa o to, czy sam obcy przez całą grę będzie ciągle potrafił wzbudzać w nas grozę. Ciekawi mnie również to, czy opcja z kwasem zostanie w jakikolwiek sposób wykorzystana. Ja właśnie ukończyłem The Walking Dead Season 2 i mam bardzo mieszane uczucia co do tego w jakim kierunku to wszystko podąża, ale o tym szerzej kiedy indziej. Póki co mogę powiedzieć tylko tyle: The Wolf Among Us > The Walking Dead. A jak tam Wasteland 2? Ogrywał już ktoś z was? RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2014 Nie mogę się nazwać fanem growych horrorów, i w sumie nie grałem za wiele w gry tego gatunku. Złota era "residentowych" i "silent-hillowych" produkcji mnie ominęła, bo miałem wtedy inne rzeczy na głowie a nie granie. :) Jakkolwiek lubię horror i skradanki, więc z pewnością w Aliena nowego zagram. Natomiast nie rozumiem gościa z filmiku (jak i kol. Huntersky'ego) - mnie postać Obcego w żaden sposób nie przeraża i, pomijając jumpscares wątpię, żebym grę odbierał, jako horror. Raczej, jako skradankę... No, ale każdemu jego porno. Natomiast z gier, które naprawdę sprawiły, ze się mocno bałem, to mogę z czystym sumieniem polecić Outlast. Nawet, jako przymiarkę do gejmpleju w Alien: Isoloation, bo akurat w tej warstwie - z tego, co wnioskuję po powyższym filmiku - są to gry niemal identyczne. RE: Gry - Megaloceros_____ - 27-09-2014 (20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Złota era "residentowych" i "silent-hillowych" produkcji mnie ominęła, bo miałem wtedy inne rzeczy na głowie a nie granie. :) Ja chyba teraz będę miał (studia). Ale w Alien: Isolation chętnie bym zagrał, bo ja akurat skradanki uwielbiam. (20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Natomiast nie rozumiem gościa z filmiku (jak i kol. Huntersky'ego) - mnie postać Obcego w żaden sposób nie przeraża i, pomijając jumpscares wątpię, żebym grę odbierał, jako horror. Raczej, jako skradankę... No, ale każdemu jego porno. Po prostu Obcy jest już tak znaną w kulturze popularnej postacią że ciężko żeby po tylu filmach i grach nadal przerażała. (20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Natomiast z gier, które naprawdę sprawiły, ze się mocno bałem, to mogę z czystym sumieniem polecić Outlast. Nawet, jako przymiarkę do gejmpleju w Alien: Isoloation, bo akurat w tej warstwie - z tego, co wnioskuję po powyższym filmiku - są to gry niemal identyczne. Obejrzałem galerię i muszę przyznać że fajne. Też poszukam :) RE: Gry - Khet - 29-09-2014 W jednym z ostatnich numer PSX Extreme Adrian Chmielarz jak zwykle był w formie i na kilku stronach jechał po chyba wszystkich większych i mniejszych tytułach ostatnich lat, krytykując w zasadzie większość elementów ich mechaniki (czepiając się nawet znajdziek, czy sekretów - bo takie Uncharted powinno być jeszcze bardziej liniowe, żeby nie wybijać graczy z rytmu, serio). Byłem więc ciekaw jakie porażające oceny zbierze jego nowa produkcja i jak sam Chmielarz się do tego ustosunkuje (a biorąc pod uwagę jego dotychczasowe wypowiedzi, to gra powinna być wymuskana na tip top). I jak zwykle nie zawiodłem się, chociaż zaskoczony też nie jestem: http://www.ppe.pl/news-31265-_nie_ma_sensu_kopac_sie_z_koniem____a__chmielarz_krytykuje_recenzentow_ethana.html?t=1412016028#c_last RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014 No ale z jednej strony ma racje. Są gry, w których dlugość ma znaczenie (he, he), i są takie, gdzie znaczenia nie ma. Jezeli gra opowiada konkretną historię i robi to dobrze (nie po łebkach, byle się skończyć) to nie ma co się czepiać, że jest krótka. Z drugiej strony jest oczywiście kwestia ceny. I o ile dla mnie, jako dla gracza kupujacego gre ma to znaczenie, tak przy recenzowaniu gry nie wiem czy jest to tak istotne. Tj. warto o tym powiedziec, zeby ostrzec przed zakupem kogoś, kto nie wyda x złotych na grę trwająca y godzin, ale nie zawsze odejmowanie punktów jest tutaj dobrym wyjściem. Inna sprawa, że recenzje Ethana z tego, co widzialem, są generalnie bardzo pozytywne. RE: Gry - Khet - 29-09-2014 Nie chodzi mi o samą grę w tej chwili, bo nie grałem i nie wiem ile w recenzjach jest prawdy. Bardziej mnie mierzi jego podejście - dość ciężko znosi krytykę, jak na takiego znawcę, za jakiego chce uchodzić :). A w swoim wywodzie w PSXE też czepiał się kuriozalnych pierdół, których postrzeganie to często sprawa subiektywna. Inna sprawa znowuż, że dziwnym zbiegiem okoliczności we wspomnianym materiale była masa gadania o tym, jak to rozbudowanie, znajdźki i długi czas gry wpływają na negatywnie na poszczególne produkcję... i oczywiście Vanishing okazuje się być krótkie i na jeden raz, niebywałe :). No nie potrafię, po prostu nie potrafię traktować go poważnie i tyle. Nawet jeśli czasem faktycznie uda mu się powiedzieć coś sensownego. Poza tym sam zauważyłeś - oceny są generalnie pozytywne, więc tym bardziej jego reakcja jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Spodziewał się średniej na poziomie 99%? :P RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014 (29-09-2014, 21:10)Khet napisał(a): Inna sprawa znowuż, że dziwnym zbiegiem okoliczności we wspomnianym materiale była masa gadania o tym, jak to rozbudowanie, znajdźki i długi czas gry wpływają na negatywnie na poszczególne produkcję... i oczywiście Vanishing okazuje się być krótkie i na jeden raz, niebywałe :).Czyli... zrobił grę opierając się dokładnie na takich, jakie uważa za dobre? ;) Nie wiem co budzi u Ciebie dysonans. Mnie tam nie przeszkadza, kiedy tworca bawi sie w felietony, pod warunkiem, ze ma coś do powiedzenia. Chmielarz dość często ma i nie wyglada to tak, jakby robil to tylko, bo ktoś powiedział, że jego gra jest be. Jest miejsce na polemike, ale ja sie zgadzam z nim akurat w tej kwestii, w taki sposob, jak pisalem wyzej. RE: Gry - Khet - 29-09-2014 Przeszkadza mi jedynie, że swoje opinie traktuje jak fakty i niepisane zasady tworzenia gier, a potem ma pretensje, ze "ktoś się nie poznał". Tyle i tylko tyle :). Wpienia mnie to już sukcesywnie od dłuższego czasu, nie chodzi o tylko o tę jedną, konkretną wypowiedź. Stworzył grę na 3h, to ludzie to w reckach zaznaczają, proste. Po co od razu walić taką litanię z tłumaczeniem i pretensjami? :) RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014 Podejrzewam, ze dlatego, że jest pasjonatem gier. ;) I ja to rozumiem, bo wierze w to, że twór powinien stanowić sam o sobie, ale jako pasjonat filmu trudno mi jest np. nie dyskutowac po wrzuceniu mojego filmu do sieci. Staram się od tego odchodzic, ale rozumiem Chmielarza. Zwłaszcza, gdy: Anyway, ludzie radzą się nie przejmować, że recenzent ten czy owen nie zechciał pokopać w fabule głębiej, lub że myli się, pisząc, iż "po przejściu w grze nie ma już nic do odkrycia". Mnie to jednak trochę boli, bo to nie jest opinia |