Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Turus - 14-09-2014

(13-09-2014, 08:46)military napisał(a): No i złożyłem pierwszego w życiu growego preordera. Alien: Isolation na PS3. Gra zapowiada się kozacko, przed premierą dali na prezentacjach do ogrania grywalne demo (nie jak w przypadku ACM, gdzie zmontowali ściemniony gameplay do oglądania), do tego w preorderze dorzucają DLC z poziomem z Nostromo z oryginalną ekipą podkładającą głosy + artbook. I darmowa dostawa kurierem. Za 150 zł. Nie mogłem nie wziąć.:)

Gdzie dorwałeś grę za taką cenę?


RE: Gry - military - 14-09-2014

Muve.pl


RE: Gry - Turus - 15-09-2014

To ładna cena, ale na next-genie niestety cena już 249 zł co chyba dla mnie póki co jest, nie wiedząc jeszcze za dużo o grze, ceną zaporową. Poczekam jeszcze trcohę.
Nowy materiał z gry



RE: Gry - military - 15-09-2014

W jakimś wywiadzie jeden z twórców powiedział, że pomiędzy generacjami nie będzie większych różnic w wyglądzie (co jest chyba pierwszą równie szczerą wypowiedzią tego typu), więc mnie to nie boli.:) To będzie raczej dopieszczony na PS4 last gen niż zdowngrade'owany na PS3 next gen.


RE: Gry - Huntersky - 19-09-2014

OK, wygląda to nieźle, a w Oculus Rifcie pewnie bym się posrał. :)



RE: Gry - Mierzwiak - 19-09-2014

Już wiem że to nie gra dla mnie :D

Super to wszystko wygląda, przywiązanie do oddania scenerii i klimatu pierwszego Aliena, ale jedną rzecz skopali dokumentnie - Alien ma "ptasie" nogi takie jak w A3 i A:R.


RE: Gry - patyczak - 19-09-2014

Wydaje mi się, że ten gość gra jak debil, czasem biegnie, nie zważając, że gdzieś obok czai się obcy, a gdy powinien chyba nieruchomo kucać za skrzynią, to zaczyna się wychylać i wiercić, ale gra wygląda zajebiście:D


RE: Gry - Huntersky - 19-09-2014

I w ogóle retro-future wymiata. :)


RE: Gry - military - 19-09-2014

Nogi aliena tłumaczyli tym, że przy klasycznych animacja wyglądała słabo. W filmie ich praktycznie nie widać, ale kiedy animowali tak aliena w grze, wyglądał za bardzo jak człowiek, a chcieli coś bardziej obcego. Niech im będzie. No i takie nogi mają alieny już od A3, więc mnie to nie przeszkadza. Wygląda całkiem spoko.


RE: Gry - raven.second - 19-09-2014

Nogi to najmniejszy problem, całościowo prezentuje się to naprawdę dobrze chociaż wywaliłbym wskaźniki amunicji, licznik czasu i inne bzdety (ciekawe, czy jest taka opcja w opcjach dostępna).


RE: Gry - military - 19-09-2014

Tego zdaje się nie ma w trybie fabularnym, to co widzisz to survival polegający na biciu rekordów.


RE: Gry - Fanatik - 20-09-2014

Też już nie mogę sę doczekać Aliena, ale jedna rzecz mnie martwi. Rozumiem, że tutaj jest to podporządkowane fabule i gameplayowi, jednakże wg mnie Alien powinien częściej poruszać się na suficie niż po podłodze, powinien też częściej się czaić w oczekiwaniu na ofiarę. Tutaj, a wnioskuję z tego co widzieliśmy do tej pory, przybiera to formę bardzo aktywnego drapieżnika, a wiemy przecież, że to tylko część prawdy. Jest też rzecz jasna obawa o to, czy sam obcy przez całą grę będzie ciągle potrafił wzbudzać w nas grozę. Ciekawi mnie również to, czy opcja z kwasem zostanie w jakikolwiek sposób wykorzystana.

Ja właśnie ukończyłem The Walking Dead Season 2 i mam bardzo mieszane uczucia co do tego w jakim kierunku to wszystko podąża, ale o tym szerzej kiedy indziej. Póki co mogę powiedzieć tylko tyle: The Wolf Among Us > The Walking Dead.

A jak tam Wasteland 2? Ogrywał już ktoś z was?


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 20-09-2014

Nie mogę się nazwać fanem growych horrorów, i w sumie nie grałem za wiele w gry tego gatunku. Złota era "residentowych" i "silent-hillowych" produkcji mnie ominęła, bo miałem wtedy inne rzeczy na głowie a nie granie. :) Jakkolwiek lubię horror i skradanki, więc z pewnością w Aliena nowego zagram. Natomiast nie rozumiem gościa z filmiku (jak i kol. Huntersky'ego) - mnie postać Obcego w żaden sposób nie przeraża i, pomijając jumpscares wątpię, żebym grę odbierał, jako horror. Raczej, jako skradankę... No, ale każdemu jego porno. Natomiast z gier, które naprawdę sprawiły, ze się mocno bałem, to mogę z czystym sumieniem polecić Outlast. Nawet, jako przymiarkę do gejmpleju w Alien: Isoloation, bo akurat w tej warstwie - z tego, co wnioskuję po powyższym filmiku - są to gry niemal identyczne.


RE: Gry - Megaloceros_____ - 27-09-2014

(20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Złota era "residentowych" i "silent-hillowych" produkcji mnie ominęła, bo miałem wtedy inne rzeczy na głowie a nie granie. :)

Ja chyba teraz będę miał (studia).

Ale w Alien: Isolation chętnie bym zagrał, bo ja akurat skradanki uwielbiam.

(20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Natomiast nie rozumiem gościa z filmiku (jak i kol. Huntersky'ego) - mnie postać Obcego w żaden sposób nie przeraża i, pomijając jumpscares wątpię, żebym grę odbierał, jako horror. Raczej, jako skradankę... No, ale każdemu jego porno.

Po prostu Obcy jest już tak znaną w kulturze popularnej postacią że ciężko żeby po tylu filmach i grach nadal przerażała.

(20-09-2014, 22:34)BezcelowyAlbatros napisał(a): Natomiast z gier, które naprawdę sprawiły, ze się mocno bałem, to mogę z czystym sumieniem polecić Outlast. Nawet, jako przymiarkę do gejmpleju w Alien: Isoloation, bo akurat w tej warstwie - z tego, co wnioskuję po powyższym filmiku - są to gry niemal identyczne.

Obejrzałem galerię i muszę przyznać że fajne. Też poszukam :)


RE: Gry - Khet - 29-09-2014

W jednym z ostatnich numer PSX Extreme Adrian Chmielarz jak zwykle był w formie i na kilku stronach jechał po chyba wszystkich większych i mniejszych tytułach ostatnich lat, krytykując w zasadzie większość elementów ich mechaniki (czepiając się nawet znajdziek, czy sekretów - bo takie Uncharted powinno być jeszcze bardziej liniowe, żeby nie wybijać graczy z rytmu, serio).

Byłem więc ciekaw jakie porażające oceny zbierze jego nowa produkcja i jak sam Chmielarz się do tego ustosunkuje (a biorąc pod uwagę jego dotychczasowe wypowiedzi, to gra powinna być wymuskana na tip top). I jak zwykle nie zawiodłem się, chociaż zaskoczony też nie jestem:

http://www.ppe.pl/news-31265-_nie_ma_sensu_kopac_sie_z_koniem____a__chmielarz_krytykuje_recenzentow_ethana.html?t=1412016028#c_last


RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014

No ale z jednej strony ma racje. Są gry, w których dlugość ma znaczenie (he, he), i są takie, gdzie znaczenia nie ma. Jezeli gra opowiada konkretną historię i robi to dobrze (nie po łebkach, byle się skończyć) to nie ma co się czepiać, że jest krótka. Z drugiej strony jest oczywiście kwestia ceny. I o ile dla mnie, jako dla gracza kupujacego gre ma to znaczenie, tak przy recenzowaniu gry nie wiem czy jest to tak istotne. Tj. warto o tym powiedziec, zeby ostrzec przed zakupem kogoś, kto nie wyda x złotych na grę trwająca y godzin, ale nie zawsze odejmowanie punktów jest tutaj dobrym wyjściem.

Inna sprawa, że recenzje Ethana z tego, co widzialem, są generalnie bardzo pozytywne.


RE: Gry - Khet - 29-09-2014

Nie chodzi mi o samą grę w tej chwili, bo nie grałem i nie wiem ile w recenzjach jest prawdy. Bardziej mnie mierzi jego podejście - dość ciężko znosi krytykę, jak na takiego znawcę, za jakiego chce uchodzić :). A w swoim wywodzie w PSXE też czepiał się kuriozalnych pierdół, których postrzeganie to często sprawa subiektywna.

Inna sprawa znowuż, że dziwnym zbiegiem okoliczności we wspomnianym materiale była masa gadania o tym, jak to rozbudowanie, znajdźki i długi czas gry wpływają na negatywnie na poszczególne produkcję... i oczywiście Vanishing okazuje się być krótkie i na jeden raz, niebywałe :). No nie potrafię, po prostu nie potrafię traktować go poważnie i tyle. Nawet jeśli czasem faktycznie uda mu się powiedzieć coś sensownego.


Poza tym sam zauważyłeś - oceny są generalnie pozytywne, więc tym bardziej jego reakcja jest dla mnie kompletnie niezrozumiała. Spodziewał się średniej na poziomie 99%? :P


RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014

(29-09-2014, 21:10)Khet napisał(a): Inna sprawa znowuż, że dziwnym zbiegiem okoliczności we wspomnianym materiale była masa gadania o tym, jak to rozbudowanie, znajdźki i długi czas gry wpływają na negatywnie na poszczególne produkcję... i oczywiście Vanishing okazuje się być krótkie i na jeden raz, niebywałe :).
Czyli... zrobił grę opierając się dokładnie na takich, jakie uważa za dobre? ;) Nie wiem co budzi u Ciebie dysonans.

Mnie tam nie przeszkadza, kiedy tworca bawi sie w felietony, pod warunkiem, ze ma coś do powiedzenia. Chmielarz dość często ma i nie wyglada to tak, jakby robil to tylko, bo ktoś powiedział, że jego gra jest be. Jest miejsce na polemike, ale ja sie zgadzam z nim akurat w tej kwestii, w taki sposob, jak pisalem wyzej.



RE: Gry - Khet - 29-09-2014

Przeszkadza mi jedynie, że swoje opinie traktuje jak fakty i niepisane zasady tworzenia gier, a potem ma pretensje, ze "ktoś się nie poznał". Tyle i tylko tyle :). Wpienia mnie to już sukcesywnie od dłuższego czasu, nie chodzi o tylko o tę jedną, konkretną wypowiedź.

Stworzył grę na 3h, to ludzie to w reckach zaznaczają, proste. Po co od razu walić taką litanię z tłumaczeniem i pretensjami? :)


RE: Gry - Gal Anonim - 29-09-2014

Podejrzewam, ze dlatego, że jest pasjonatem gier. ;) I ja to rozumiem, bo wierze w to, że twór powinien stanowić sam o sobie, ale jako pasjonat filmu trudno mi jest np. nie dyskutowac po wrzuceniu mojego filmu do sieci. Staram się od tego odchodzic, ale rozumiem Chmielarza. Zwłaszcza, gdy:

Anyway, ludzie radzą się nie przejmować, że recenzent ten czy owen nie zechciał pokopać w fabule głębiej, lub że myli się, pisząc, iż "po przejściu w grze nie ma już nic do odkrycia". Mnie to jednak trochę boli, bo to nie jest opinia