![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 01-10-2014 ![]() ![]() OMG TO DWIE RUŻNE GRY!!!11 RE: Gry - Turus - 01-10-2014 Nie ma co, świetne porównanie :D Jednego zdjęcia się nawet powiększyć nie da. Nowy fragment z gry RE: Gry - Megaloceros_____ - 01-10-2014 (01-10-2014, 20:23)Turus napisał(a): Nie ma co, świetne porównanie :D Ale widac je bardzo wyraźnie. A fragment świetny. Coraz bardziej się napalam na tą grę. RE: Gry - military - 01-10-2014 Skoro różnic musisz się doszukiwać na zdjęciach w HD, to znaczy że właśnie takie to są różnice. Na 30-parocalowym ekranie nie zauważysz. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 02-10-2014 Chmielarz pojechał po reaktywowanym Secret Service na "zamkniętej" grupie na FB. Adrian Chmielarz napisał(a):Grupa zamknięta, towarzystwo dobre, mam nadzieję, że można szczerze rozmawiać. Z zastrzeżeniem, że jest to moja prywatna, na dodatek niezgodna z większością moich znajomych opinia, pierwszy numer pisma uważam za tragicznie słaby. "Cięta" riposta Micza Piotr Mańkowski napisał(a):To chyba pierwszy sygnał, że Adrian niedługo zacznie wydawać pismo o grach, a nie chlastane przez rodzime media gry :) Później, w toku dyskusji robi się ostro - padają takie słowa, jak skur***syn :) Wow, no, no... RE: Gry - Gal Anonim - 02-10-2014 Chmielarz zrobił grę, która w zachodnich mediach w większości dostaje oceny oscylujące wokół 9/10, a polska prasa na jego krytyke czasopisma znów reaguje jak dzieci? Zaufani ludzie mówią zresztą to samo, co Chmielarz tylko delikatniej - tu KrokietKast Maćka "Wonaja" Makuły, Tomasza "Quaza" Drabika i Heada z Gry-Online, który ma na imie Szymon. :P http://www.twitch.tv/jadisco/b/573904647 (potem wrzuce lepszy link) RE: Gry - military - 02-10-2014 Nie działa mi ten link. Co do pisma nie wiem - ciągle nie doszło, ale Chmielarz to jest primadonna i generalnie gównoburze z jego udziałem to zwykle jego zasługa. Kiedyś ostentacyjnie zbanował na FB Miąsika za jego lajk dla Korwina.:) Więc sorry, ale... gry Chmielarza - OK. Krytyka czegokolwiek przez Chmielarza - nope. Poza tym Mańkowski ma rację - Chmielarz szaleje na FB i nie tylko, jeśli zauważy jakieś nieprzychylne zdanie o Ethanie, a sam proponuje, żeby redakcja dyskutująca o piśmie w ZAMKNIĘTEJ GRUPIE dała spokój z odpowiedziami. Nosz kurwasz. RE: Gry - Turus - 02-10-2014 (01-10-2014, 22:12)military napisał(a): Skoro różnic musisz się doszukiwać na zdjęciach w HD, to znaczy że właśnie takie to są różnice. Na 30-parocalowym ekranie nie zauważysz. Nie chodzi o to, po prostu zrobiłeś beznadziejne porównanie. Zresztą nie gram na 30-parocalowym ekranie a na 60 calowym TV. Więc różnica jednak jest. Poczekamy na jakieś lepsze porównania po wyjściu gry na rynek wtedy będzie można ocenić dokładnie różnicę. (02-10-2014, 07:12)Crov napisał(a): Chmielarz zrobił grę, która w zachodnich mediach w większości dostaje oceny oscylujące wokół 9/10No nie koniecznie http://www.gamerankings.com/pc/703240-the-vanishing-of-ethan-carter/index.html http://www.metacritic.com/game/pc/the-vanishing-of-ethan-carter RE: Gry - military - 02-10-2014 Doszedł mi nowy SS i jest kurde dobry, tak po ludzku dobry. Nie idealny - widać, że niektóre teksty powstały parę miechów temu, zdarzają się teksty-pomyłki i parę błędów merytorycznych, ale jest to napisane fajnie, ładnie oprawione, no i nie traktuje się czytelnika jak gimbusa oczekującego tekstów o sraniu i laskach. Podoba mi się wybór tematów, tzn. nie liczą się nowości, ale to, co ciekawe. Akurat coś dla graczy, co mają mniej czasu na śledzenie branży. Dobra rzecz. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 05-10-2014 military napisał(a):Doszedł mi nowy SS i jest kurde dobry, tak po ludzku dobry. Nie idealny - widać, że niektóre teksty powstały parę miechów temu, zdarzają się teksty-pomyłki i parę błędów merytorycznych, ale jest to napisane fajnie, ładnie oprawione, no i nie traktuje się czytelnika jak gimbusa oczekującego tekstów o sraniu i laskach. Podoba mi się wybór tematów, tzn. nie liczą się nowości, ale to, co ciekawe. Akurat coś dla graczy, co mają mniej czasu na śledzenie branży. Dobra rzecz. Mogę się podpisać pod powyższą opinią. Po wielu pierwszych reakcjach oczekiwałem czegoś mega-żenującego w wielu aspektach, a okazało się, że jednak jakaś część klimatu starego SS przetrwała i jest obecna w reaktywowanej gazecie. Generalnie formuła przypomina bardzo to, co było kiedyś, zwłaszcza, to - o czym wielu zdało się zapomnieć - że również wówczas trafiały do magazynu recenzje gier, które na "zachodzie" wydane były kilka lat wcześniej. Ja wiem, wtedy były inne czasy, itd. mi jednak bardzo miło się czytało o grach, które - co prawda znam - ale o nikt o nich w prasie drukowanej nie pisze, ewentualnie wspomina się gdzieś na blogach, czy forach, bo pisma gonią za tytułami AAA i w ogóle mainstreamem. Rewelacyjne i, przyznam szczerze, zaskakujące w kilku momentach przekroje. Tego oczekiwał będę w SS najbardziej. Teksty o X-com, czy Sierra Online, masa ciekawostek, których próżno szukać na wikipedii. Osobiście nie pogniewałbym się, gdyby cały SS był retro, ale wiem jakie są realia. Ciekawe, że - jak piszą o genezie reaktywacji - Łapiński wyszedł z założenia, że chce stworzyć polski odpowiednik rewelacyjnego Retro Gamera (którym się ostatnio zaczytuję) i rzeczywiście, w tych przekrojowych tekstach to widać. Bardzo fajny, sympatyczny powrót, chociaż widać, że dużo tekstów powstało w pośpiechu i niejako "na siłę". Mam nadzieję, że kiedy cała struktura "osiądzie" wszystko nabierze o wiele lepszego kształtu. Jestem zadowolony i cieszę się, że wsparłem tą reaktywację (chociaż ze spóźnioną wysyłką mocno mi zaleźli za skórę!).
RE: Gry - Albertino - 05-10-2014 Mi też się raczej podobało (szczególnie działy "Przekroje" i "Retro"), choć raczej dupy ten powrót nie urywa (ale to już chyba nie te czasy), bo jednak oczekiwałbym większej ilości tematów "na czasie". I nie mam tutaj na myśli koniecznie recenzji ostatnich premier, ale przyjrzenie się jakimś ciekawym zjawiskom z ostatnich tygodni, miesięcy... lat? Zamiast tego mamy parę niemrawych recek na wyrywki (jak mają tak wyglądać, to niech je w ogóle wywalą), jakiś zbędny tekst o domu Lucasa, parę podobnych pierdółek pod koniec i, na szczęście, fajne teksty ze wspomnianych na początku, dość obszernych, działów. Niestety nie wydaje mi się, aby to pismo pociągnęło długo na nostalgii, a 100 stron za 14.50, to też lekka przesada. Więc jeśli dadzą 20 stron więcej i trochę ciekawych tekstów na bieżąco, to może coś z tego będzie. Na chwilę obecną nie jestem wielkim entuzjastą i, pomimo świadomości, że jest to i tak na lajcie najlepsze pismo growe w Polsce - raczej kolejnego numeru nie kupię. Nie wiem czy wszyscy pamiętają, ale Top Secret też miał jakieś 10 lat temu swój powrót, też w całkiem przyzwoitej formie, z nutką nostalgii... i zdechło się mu, bodajże, po trzech numerach. No ale SS to jednak potężniejsza marka. RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 05-10-2014 Albertino napisał(a):Nie wiem czy wszyscy pamiętają, ale Top Secret też miał jakieś 10 lat temu swój powrót, też w całkiem przyzwoitej formie, z nutką nostalgii... i zdechło się mu, bodajże, po trzech numerach. No ale SS to jednak potężniejsza marka. Tyle, że powrót Top Secret zrobiony został "po cichu", natomiast zapowiedź powrotu SS i cały nakręcony w związku z tym hajp został zrealizowany po mistrzowsku. O tym pisało i mówiło się prawie wszędzie (chyba również w którychś z telewizyjnych programów informacyjnych było?). Ja liczę na to, że jednak utrzymają się na rynku prasy komputerowej - w końcu nie jest w Polsce na nim wcale tak ciasno, a ludzie, jak widać, gazety wciąż kupują. RE: Gry - Gal Anonim - 06-10-2014 (02-10-2014, 09:52)military napisał(a): Nie działa mi ten link. Co do pisma nie wiem - ciągle nie doszło, ale Chmielarz to jest primadonna i generalnie gównoburze z jego udziałem to zwykle jego zasługa. Kiedyś ostentacyjnie zbanował na FB Miąsika za jego lajk dla Korwina.:) Więc sorry, ale... gry Chmielarza - OK. Krytyka czegokolwiek przez Chmielarza - nope.Link do podcastu: A chłodne recenzje pisma to jedyne, na co trafiam. RE: Gry - patyczak - 06-10-2014 A ja gram sobie w Cień Mordoru i jestem bardzo zadowolony. Chyba najlepsza gierka w uniwersum Tolkiena. Jak ktoś lubi Śródziemie i mechanikę walki w Batmanie, to polecam. Zarzuty mam na razie jedynie do fabuły, a raczej do jej wyjściowego pomysłu, bo jest dość wydumany i nie bardzo mi pasuje do tego, co stworzył Tolkien. RE: Gry - Albertino - 06-10-2014 Sporo prawdy w tej recenzji SS - jest dużo do poprawy i po tylu latach można było oczekiwać o wiele lepszej formy, ale dwa działy o których wcześniej wspomniałem jakośtam mnie zaciekawiły (chociaż rzeczywiście chyba nie wyczytałem tam nic nowego). Tylko w sumie co z tego, skoro zajmowały z tych 100 stron jakieś 15 :) Na dodatek wyglądają trochę jak wyciąg z "Cyfrowych marzeń" Pana Redaktora. W sumie to nie wiem czemu moja początkowa opinia była w miarę pozytywna. Przejrzałem/przeczytałem to w 20 minut, a później rzecz wylądowała w zakamarkach półki i już pewnie prędko się stamtąd nie wydostanie. Z klasycznymi SS spędzałem o wiele więcej czasu, ba - lubiłem do nich wracać. Wiadomo, nie jest to poziom biedy CD Action, ale nie ma też czym się zachwycać, zobaczymy jakie wnioski panowie wyciągną przy okazji kolejnego numeru. RE: Gry - Proteus - 07-10-2014 Z jakiegoś powodu mam awersję do tej serii (motyw z kelnerem podróżującym na szlakach genetycznej pamięci, to dla mnie chyba za dużo), mimo, że nie przeszedłem żadnej części, ale przynajmniej technicznie wygląda to bardzo ładnie. Enviorment art i detale postaci. Ściągnę zapewne przynajmniej po to, by przejść się ulicami tak pięknie zrealizowanego Paryża. RE: Gry - Gal Anonim - 08-10-2014 (02-10-2014, 17:49)Turus napisał(a):Nie bardzo rozumiem, co to mialo udowodnic, skoro napisałem "w większości"? 81% na Metacritic i mniej wiecej tyle samo na Gamerankins to nie jest wielka roznica od "ocen oscelujące wokół 9/10" ;)(02-10-2014, 07:12)Crov napisał(a): Chmielarz zrobił grę, która w zachodnich mediach w większości dostaje oceny oscylujące wokół 9/10No nie koniecznie RE: Gry - Turus - 09-10-2014 (08-10-2014, 23:47)Crov napisał(a):No właśnie w tym problem, napisałeś "w większości" i kiedy odpisywałem na Twojego posta to ocen w okolicy 9 było 2 góra 3. Reszta oscylowała jednak bliżej 8ek czy 7ek. Zresztą patrząc teraz to i tak oceny oscylują bliżej 8ek niż 9ek(02-10-2014, 17:49)Turus napisał(a):Nie bardzo rozumiem, co to mialo udowodnic, skoro napisałem "w większości"? 81% na Metacritic i mniej wiecej tyle samo na Gamerankins to nie jest wielka roznica od "ocen oscelujące wokół 9/10" ;)(02-10-2014, 07:12)Crov napisał(a): Chmielarz zrobił grę, która w zachodnich mediach w większości dostaje oceny oscylujące wokół 9/10No nie koniecznie RE: Gry - Gal Anonim - 09-10-2014 Po prostu myslalem, ze podważasz to, co napisałem mowiac "niekoniecznie" i metacritic średnią pokazuje np. 30%. A okazuje się, że jest dokładnie tak, jak mowie i typ z SS zachował się jak dziecko, bo tak. ;) RE: Gry - Gal Anonim - 11-10-2014 To tak jakby ktos mial nadzieje, ze poziom Secret Service bedzie rósł; http://gamezilla.komputerswiat.pl/publicystyka/2014/10/to-jest-nasz-styl-nie-bedziemy-wyciagac-wnioskow-ze-swojego-stylu-wywiad-z-tworcami-secret-service |