Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - BezcelowyAlbatros - 17-10-2014

Nowy produkt eksportowy przyciągnął uwagę zagranicznych mediów - The worst trailer of the year revels in slaughtering innocents


RE: Gry - military - 17-10-2014

Zapowiada się fajnie.

(Fajny koment: Meanwhile right below the article is a video showing the same author excited at all the choice and the fun ways to shoot, stab, and kill people and animals in Far Cry 4.)

Znacie jakąś stronę, na której można śledzić aktualne i planowane obniżki cen na PSN?


RE: Gry - Gal Anonim - 17-10-2014

"The trailer is not for the faint-of-heart."

LOL, serio, czy naprawde oni to pisza na powaznie? Czy żaden z piszacych takie rzeczy nie ma zadnego poczucia, ze to ogromna hipokryzja, gdy obok daje się takim tytułom jak GTA V oceny sięgające 9 czy 10/10?


RE: Gry - Turus - 17-10-2014

(17-10-2014, 12:15)military napisał(a): Zapowiada się fajnie.

(Fajny koment: Meanwhile right below the article is a video showing the same author excited at all the choice and the fun ways to shoot, stab, and kill people and animals in Far Cry 4.)

Znacie jakąś stronę, na której można śledzić aktualne i planowane obniżki cen na PSN?
ja po prostu sprawdzam serwisy z grami, tam często piszą niusy o tym, że są obniżki. Ostatnio w taki sposób udało mi się kupić Far Cry 3: Blood Dragon za 22,50



RE: Gry - Grievous - 17-10-2014

http://lowcygier.pl

Dotyczy głównie PC ale chyba o PSN też informują.


RE: Gry - Mental - 17-10-2014

Co do gierki "Hatred" - Epic Games podobno zażądał usunięcia swojego logo ze wszystkich materiałów promocyjnych.

Ciekaw jestem, gdzie dokładnie dzieje się akcja. A jeśli w USA, to w jakim stanie.

edit

ok, toczy się w Nowym Jorku (miasto) - zatem ok :)

[Obrazek: hatred_cops.0.0_cinema_960.0.jpg]


RE: Gry - military - 17-10-2014

(17-10-2014, 20:24)Grievous napisał(a): http://lowcygier.pl

Dotyczy głównie PC ale chyba o PSN też informują.

Fajne, ale niestety nie ma PSN. Konkretnie to poluję na Hotline Miami w ludzkiej cenie. Jakbyście coś wiedzieli, to dajcie znać.:)


RE: Gry - Turus - 17-10-2014

Jasne, że jest PSN. po prawej stronie masz "wybierz platformy" zaznaczasz sobie PS3 i już ci wyskakują wszystkie prmocje z tą konsolą związane w tym też te na PSN.
o promocjach można też czytać np na blogu PlayStation http://blog.eu.playstation.com/

HM swoją drogą ostatnio dawali w Plusie.


RE: Gry - military - 18-10-2014

Jestem slepy. Za cholere nie moge tam znalezc wyboru platformy.


RE: Gry - Mierzwiak - 18-10-2014

[Obrazek: zv3ax5.jpg]


RE: Gry - Turus - 18-10-2014

Swoją droga wojskowy dziś masz kolejną promocję na PSN. Co prawda promocja w USA, ale chyba założenie konta na Stany to żaden problem. Tu link do opisu promocji, na dole artykułu odnośnik do strony jak zakładać konto na USA.
http://www.pssite.com/news-37138-wyprzedaz_gier_z_bohaterskimi_kobietami_w_amerykanskim_ps_store.html



RE: Gry - Proteus - 24-10-2014




RE: Gry - Proteus - 25-10-2014

Właśnie zagrywam po raz pierwszy w Diablo 3, w tradycji sprawdzania wszystkiego co wypuszcza Blizzard.

Czy Decard Cain to najbardziej niezamierzenie karykaturalny voice acting w angielskiej grze AAA?

I jeszcze Leah. Scenarzyści powinni sprawdzać czy używane przez nich story tropes, pasują do przedstawionego uniwersum. Motyw laski nie dającej wiary w apokaliptyczne przepowiednie jej zwariowanego dziadka i zbywającej je pogardliwym lekceważeniem, miałby jakiś sens, gdyby gra rozgrywała się np. w dziesiejszym Nowym Jorku. Ale gdy mówimy o mrocznym świecie fantasy, w którym inwazja piekielnych mocy miała miejsce trzy razy, i teraz rozgrywa się pod jej własnym nosem, gdzie trupy wychodzą z ziemi na jej oczach, to taka postać wychodzi na sztucznego idiotę.


RE: Gry - rogaluz - 27-10-2014

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/43/waldemar-pegaz-nowak-zegna-sie-z-secret-service-i-zabiera-ze-soba-prawa-do-marki


10/10


RE: Gry - Gal Anonim - 27-10-2014

Polak potrafi.


RE: Gry - Gal Anonim - 31-10-2014

Wyszedł pierwszy epizod Dreamfall Chapters czyli kontynuacji Dreamfall: The Longest Journey czyli kontynuacji The Longest Journey.

No i jest miód. Gra ma w sumie tylko dwa minusy: słąbą optymalizacje i to, ze jest w odcinkach. Gdyby była calość to pewnie siedzialbym dalej i tłukł w to.

Normalnie wzruszyłem sie po powrocie do tego swiata. Fabuła dalej jest kochana i magiczna, a poprawiony w stosunku do "Dreamfall" interfejs dziala moim zdaniem idealnie. Do tego mozliwosc eksploracji miasta niczym w KOTOR czy Deus Eksie - po prostu grach z otwartym swiatem - sprawia, ze jeszcze latwiej zanurzyć się w intrygującym cyberpunkowym Stark. Ciekawe czy w kolejnych epizodach podobnie bedzie mozna przemierzac jakies tereny w Arkadii.

Tym razem wiekszosc akcji dzieje się w Europolis (czyli zjednoczonej ojropie). Lewactwo z lewej i prawej nas atakuje - marksiści, socjalisci, socjaldemokraci, faszysci. Nie ma wolnościowców niestety :) A korpo jest złe i rządzi wszystkim, a nasza bohaterka pracuje przy kampanii wyborczej socjal-demokratki. Nie wiem tylko czy to smutna postawa twórcy gry, ktory uznaje, ze socjal-demokracja to najlepsze wyjscie (w koncu grę tworzą skandynawowie), czy moze po prostu to tylko kolejny punkt w zarysowywaniu mrocznego, ponurego świata cyberpunkowego, gdzie nie ma żadnej nadzei i tylko mozna sobie wybrac innego pana. ;) (Bo jednak Ojropolis jest opisywane wszedzie jako brudne, nieprzyjemne, biedniejące, ciemiężące, etc.).

Konkretnie akcja dzieje się w tzw. dzielnicy Praga (czyli w czeskiej Pradze), a w roku 2220 podróze są bardzo szybkie, i tak na przyklad bohaterowie planuja, ze wieczorem skocza na imprezę do Warszawy. W ogole nawiązań do Polski jest tutaj dużo (wspomina się o polskim weselu, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, terapeuta bohaterki jest Polakiem), a sama gra bardzo fajnie prezentuje multikulti zjednoczonej ojropy. W dialogach pełno międzyjęzykowych wtrąceń - pojawiają się słowa niemieckie, angielskie (w sensie typowo brytolskie, bo cala gra jest po angielsku), czeskie, polskie, włoskie, tureckie. Z polskich padają np. "dupa", "dupek" (te dwa najczęściej), "suka", "kutas", "betonhead" (futurystyczne slangowe okreslenie na kogos tępego, ktore - tak mi sie wydaje - ma polskie korzenie, od 'beton' oczywiscie ;)), "kolo" (w sensie "koleś"), a nawet "ziomal" (sic!). Do tego dochodząc śmietniki gadające po czesku i Chińczycy gaworzący po swojemu.

No klimat jest bomba. Nie wiem czy nawet ostatni Deus Ex tak bardzo mi podszedł futurystyczno-cyberpunkowym klimatem.

Jezeli chodzi o rozgrywke to przypomina wlasnie troche poruszanie sie z KOTORa czy innych RPGów tego typu, gdzie normalnie kieruje się postacią i klika na rzeczy jak np. w Walking Dead czy Fables. W ogole od Telltale wyraznie zapozyczyli pare motywów i w grze jest dużo dokonywania wyborów. Podbno ma to miec wplyw na rozgrywke i fabule i nawet juz w pierwszym epizodzie wybór innej opcji na poczatku prowadzi do innych zadań w reszcie tego rozdziału. (ja widzialem poki co tylko jedna wersje, ale niedlugo pewnie sprobuje alternatywną).

Gra jest słodziutka i mniam mniam. :D Aż chce się sięgnąc po TLJ i Dreamfall ponownie i przeżyć to wszystko po kolei. Nie wiem czy nie poczekam az wyjdzie cale Czapterz i wtedy nie zrobie sobie takiego maratonu, bo to fascynujący, znakomicie zarysowany świat. Jeden z najlepszych w grach i jeden z najciekawszych w popkulturze w ogole. Zwlaszcza w kontekscie tego narzekania amerykanskich feministek na brak fajnych kobiecych bohaterek jest to irytujace, bo ta gra ma absolutnie fantastyczne postaci kobiece (los April Ryan jest tutaj nie do końca jasny - tj. wydaje sie jednoznaczny, ale cos jest wiecej na rzeczy chyba).


Kocham kocham kocham.





Bardzo ladna recenzja:




RE: Gry - Proteus - 12-11-2014

Życie w Azeroth musi być cholernie nieprzyjemne. Wygląda na to, że regularnie, co dwa lata, jakieś apokaliptyczne/starożytne/przepowiadane/przebudzone zło powstaje by zniszczyć świat. Każde poważniejsze od poprzedniego.

"The stakes have never been higher....again."




RE: Gry - Snappik - 12-11-2014

Tesla Effect - słynna seria o detektywie Texie Murphy reaktywowana po 15 latach dzięki Kickstarterowi. Jak ktoś ma możliwość -niech zakupi Humble Bundle. Nostalgia daje radę. Sama gra ma oprawę rodem z 2000 roku co w połączeniu z filmikami FMV(i dialogami) daje fajne połączenie. Taki totalny oldskul w realiach Blade Runnera, noir i comic reliefów.

[Obrazek: 2634807-0195355204-Tesla.jpg]

[Obrazek: gfs_336452_2_6.jpg]


RE: Gry - Gal Anonim - 13-11-2014

PATRCIK WARBURTON!!!




RE: Gry - jarod - 05-12-2014

Wyszedł pierwszy epizod Game of Thrones i jest miodnie. Formuła Telltale jest IDEALNA do tej licencji, jest dużo fajnego politykowania i decyzji, no i na drugim planie miga trochę postaci z serialu dubbingowanych przez oryginalnych aktorów a to zawsze kolejny plus. Wada jest taka że znowu te wybory są cokolwiek iluzoryczne - po przejściu rzuciłem okiem na fora i pozornie kluczowe decyzje nie mają znowu żadnego znaczenia...