![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - military - 04-03-2015 Wiedźmin 3 - full next gen!!!11 ![]() Po chwili krzak znika. Po co radzić sobie z fizyką roślin, skoro można je po prostu zniknąć.:) Ogólnie wygląda jak Dark Souls, ale Dark Souls było bardziej klimatyczne i nie miało takich momentów.:) RE: Gry - Huntersky - 04-03-2015 Krzak znika pewnie dlatego, że jest za blisko kamery. RE: Gry - military - 04-03-2015 Wydaje mi się, że dlatego, że Geralt w niego wlazł i chwilę postał, bo na screenie masz bardzo blisko kamery - i jest, a potem kamera trochę się oddala... a krzak znika. RE: Gry - Hitch - 04-03-2015 Cytat:mogą się przerzucać liczbami i mocą konsol, ale pewne rzeczy i tak zostaną nawet nie previous genowe, ale po prostu archaiczne Fragment jest puszczany z kompa i pochodzi z prezentacji Nvidii, która twierdzi, że wodotryski zostały celowo wyłączone, żeby gracze dostali lepa od grafiki w dniu premiery. Mnie to tam w sumie lata koło dupy. Aby nie wyglądało to gorzej niż dwójka, niczego więcej nie oczekuję :) Chociaż w zakupach pierwszeństwo u mnie chyba będzie miał nowy Batman, który pojawi się miesiąc po Wieśku. Gry kurewsko drogie są więc trzeba dokonywać wyborów teraz. Dobrze, że "Uncharted 4" pojawi się najprędzej jakoś w listopadzie dopiero :) RE: Gry - military - 08-03-2015 Okej, przeszedłem Killzone 2. Ocena 4/10 zostaje - gra gorsza niż przeciętna, a najlepsze dla niej określenie to "żmudna". Słabe bronie (z jednej fajnej można korzystać może przez 10 minut, z drugiej - w drugiej połowie gry), monotonna sceneria (ciągle metalowe, kanciaste budynki, z krótką przerwą na pustynię z ruinami metalowych budynków), dialogi chyba najgorsze w historii gier tego typu, no i zakończenie... o fak, zakończenie. Najpierw gra bez zapowiedzi zmienia reguły: przeciwnicy respawnują się bez końca (o czym przekonasz się dopiero próbując wyrżnąć wszystkich przez 15 minut - tylko po to, żeby przyszli kolejni). Potem trafiasz do małej sali, gdzie trzeba odeprzeć niekończące się fale przeciwników - nuuuuda jak cholera, a trwa to bardzo długo. Na końcu boss, który przyjmuje na klatę spokojnie z 15 magazynków, a sam może się teleportować i załatwić gracza jednym uderzeniem. Po tym wszystkim, po tej męce... cliffhanger. "Teraz gra dopiero się zaczyna!" - i koniec gry. No ja pierdolę. W Resistance 2 było podobnie, ale to była DOBRA gra i CHCIAŁEM zobaczyć kontynuację. Killzone 2 wydymało mnie bez wazeliny. 15 zł to cena i tak o parę zeta za wysoka. Gdybym to kupił w pełnej cenie w chwili premiery, waliłbym głową w ścianę ze złości. RE: Gry - Proteus - 08-03-2015 Do minusów Killzone 2 dodałbym też galerię bohaterów. Widać, że chcieli zrobić z głównego squadu ekipę gritty badassów, ale karykaturalnie przedobrzyli i wyszła im chyba jedna z najbardziej fałszywych i irytujących zgraj trepów w historii gier. Jak gdyby wziąć niezamierzone przerysowanie Marines z Aliensów Camerona, tyle, że zamiast cool zrobić ich żenujących. Rico Velasquez miał być Thug for Life, a wyszedł im włoski dostawca pizzy udający twardziela. Voice acting jest karykaturalny. Millitary ma racje - K2 jest nijakie jak cholera. Jedynym plusem tej gry są techniczne aspekty grafiki, bo tak jak styl wizualny jest szary i nudny, tak przynajmniej te pierwsze kilka bitew ma tę gritty kinetyczność Szeregowca Ryana w kosmosie, a główny karabin ma fajnego kopa. Tak więc wymiany ognia potrafią mieć wizualnego pierdolca, ale i to z czasem powrzednieje. Killzone 3 nie lepszy. W ogóle cały setting tej gry, to uniwersum jest tak bardzo pozbawione...czegokolwiek, że na śmiech się zbiera na myśl, że tę serię od lat budowano jako potencjalnego Halo-Killera. Pomijając to jak grywalne są same gry, setting Killzone to nie jest świat, w którym chce się przebywać, to nie są bohaterowie, których się lubi, ani strony konfliktu/elemety fabuły, które interesują. Drugowojenny styl Helghastów w maskach gazowych to bodaj jedyny wizualny motyw klimatu jaki posiada ta gra. Reszta, nawet jak na standardy szarej post-apokalipsy jest mierna jak cholera. Tak więc jeżeli panowie z Guerrilla Games chcieli stworzyć franchise for the ages, to dali dupy już w fazie koncepcyjnej. RE: Gry - Spawne - 08-03-2015 a mnie sie dla odmiany podobalo :) najlepsza i tak jest czesc pierwsza, ale i przy dwojce bawilem sie niezle. nie jest to moze zadne arcydzielo, ale jako shooter sprawdza sie niezle. w dodatku gra jest wymagajaca, a ostatni boss juz na normalu potrafi napsuc krwi. jedni beda psioczyc, ze trzeba w niego wpakowac mnostwo olowiu, a inni beda zadowoleni jak ja, bo aby ukonczyc gre trzeba sie troche napocic. w trojce bylem totalnie rozczarowany koncowka, bo gra sie zwyczajnie urwala, zadnego szefa do rozwalenia, tylko latanie po kosmosie, ktore nagle przeradza sie w napisy koncowe. mnie ten gritty style killzone'a 2 akurat odpowiada, a ze fabularnie jest tak sobie i bohaterowie przypominaja papierowa wycinanke, to mi akurat nie przeszkadza, bo w takiej grze chce sobie postrzelac, a nie doszukiwac sie wyzyn scenopisarstwa :P RE: Gry - military - 08-03-2015 Gdyby tylko nie było tu tak wielu dialogów, zwłaszcza w wykonaniu Rico, który brzmi po prostu jak buc, kretyn, tępak z siłowni. Ta gra jest po prostu śmiesznie nieporadna pod każdym względem. RE: Gry - Spawne - 08-03-2015 akurat guerilla nie jest studiem, ktore zaliczylbym do czolowki, ale przy kazdym killzonie bawilem co najmniej dobrze, a ze dialogi i scenariusz sa... a wlasciwie to ich nie ma, no to coz, nie mozna miec wszystkiego :) gra byla dosc dluga, wymagajaca i strzelalo sie fajnie, dlatego daleki jestem od wieszania na niej psow, ale zgodze sie, ze w kilku kwestiach deweloper mogl sie bardziej postarac. RE: Gry - military - 08-03-2015 No ok, ale czemu można nosić tylko JEDNĄ broń naraz? To obniża ocenę za samo strzelanie o kilka oczek w dół. Niby jest jeszcze pistolet - sztuk dwie - ale to dodatek, z którego prawie się nie korzysta. Nosisz jedną giwerę i tyle, chcesz inną - musisz pozbyć się starej. Źle wybierzesz broń do sytuacji, która cię czeka, a której znać przecież nie możesz (np. weźmiesz shotguna kiedykolwiek w grze, bo przez całą jest bezużyteczny) - będziesz miał przerąbane. Jedna z najgłupszych decyzji designerskich z jakimi się spotkałem. Do tego korytarzowe levele bez odrobiny eksploracji, praktycznie jednakowe tempo każdego poziomu... Fajnie, że KZ2 ci się podoba - ale dla mnie to jest zła gra i dziwi mnie, że mimo tak oczywistych wad ludzie uważają ją za dobrą. Takiemu Halo może buty czyścić. RE: Gry - Spawne - 09-03-2015 (08-03-2015, 21:45)military napisał(a): No ok, ale czemu można nosić tylko JEDNĄ broń naraz? To obniża ocenę za samo strzelanie o kilka oczek w dół. Niby jest jeszcze pistolet - sztuk dwie - ale to dodatek, z którego prawie się nie korzysta. Nosisz jedną giwerę i tyle, chcesz inną - musisz pozbyć się starej. Źle wybierzesz broń do sytuacji, która cię czeka, a której znać przecież nie możesz (np. weźmiesz shotguna kiedykolwiek w grze, bo przez całą jest bezużyteczny) - będziesz miał przerąbane. Jedna z najgłupszych decyzji designerskich z jakimi się spotkałem.zarzut z bronia mozna odniesc do wielu fpsow, nie wiem, kto wpadl na ten genialny pomysl, bo faktycznie zabija to przyjemnosc z eliminacji kolejnych przeciwnikow, ale akurat KZ2 nie jest wyjatkiem i podobny zabieg widzialem w wielu grach z ostatnich lat, chociazby DNF, by nie szukac daleko. a tu cie zaskocze, bo mi akurat Halo kompletnie nie podchodzi, skonczylem kiedys pierwsza czesc i to mi wystarczylo. nie twierdze, ze to zla gra, ale strzelanie do jakichs kosmicznych krasnali (design przeciwnikow w jedynce ssal) jakos mnie nie bawilo. moze w kolejnych odslonach jest lepiej, ale czesc pierwsza nie zachecila mnie do dalszego zglebiania serii, nie moje klimaty. RE: Gry - military - 09-03-2015 No ale pomijając klimat (wolę kolorowe Halo od szarego-metalowego KZ2), Halo jest po prostu lepiej zaprojetkowane i daje graczowi możliwości. Tam możesz nosić dowolne dwie bronie (np. dwa karabiny), wszystkie bronie bardzo różnią się od siebie i nawet te niepozorne można efektywnie wykorzystać, do tego masz spore pole walki - nie korytarz jak w KZ2, często możesz załatwić część wrogów po cichu, możesz iść z minigunem i pianą na ustach, możesz snajperzyć... No po prostu grasz jak chcesz - i to jest piękne. W KZ2 grasz tak, jak postanowili designerzy leveli. RE: Gry - Arahan - 09-03-2015 Medal of Honor: Warfighter - absolutnie nie rozumiem hejtu na ten tytuł. Owszem, nie ma w nim nic nowego, od zwykły, oskryptowany FPS w którym trzeba dotrzec z punktu A do punktu B pokonując po drodze masę wrogów. Co go jednak wyróżnia na plus to nieśpieszne tempo, historia która przeplata akcje z wydarzeniami inspirowanymi autentycznymi (uwolnienie cpt. Phillipsa, zamach w Madrycie) i wątek osobisty głównego bohatera. Niby nic, a jednak można się wgryźc w grę i wszystko nie będzie tak na łeb na szyję jak np. w Modern Warfare 2 i 3. Generalnie rozgrywka to walenie to wrogów z arsenału który jest pod ręką, ale czasami możemy popływac na pontonach, pościgac się samochodami (świetnie odwzorowane wnętrze) czy przeprowadzic cichą akcję. Nudno nie jest. Graficznie może bez wodotrysków, ale różnica między np. Black Ops z 2009, a MoH z 2012 jest KOLOSALNA. Świetne detale, fantastyczny polski dubbing i poczucie dobrze wydanych 30 zł :) no i jest GROM :D! RE: Gry - Snappik - 09-03-2015 Jeżeli nie rozumiesz hejtu to ja Cię uświadomię: - grafika jest oparta na Frostbite Engine (ten sam co Battlefield), a system zniszczeń nie istnieje, tekstury są znacznie gorsze od dowolnej mapy w BF3 i BF4 (przykład - GROM jest...całą minutę w cutscene kampanii + w jakiejś podrzędnej akcji - uratowanie Phillipsa trwa całe 45 sekund - tyle trwa misja...KTO TO PROJEKTOWAŁ??? - dylematy głównego bohatera - znowy emorozterki czy iść na wojnę, czy zostać przy rodzinie - gra sama nie wie czym chce być, czy efekciarskim shooterem ala CoD (początek i Michael-Bay-action), czy może czymś spokojniejszym (reszta). - głupie jak but AI, jak nie strzelisz do wroga sam, to nikt Ci w tym nie pomoże - nędzny multiplayer - zamysł był ok (2-osobowe składy, gdzie jest support), ale wykonanie dramatyczne, słabe, schematyczne mapy, brak zniszczeń, kiepska grafika. RE: Gry - Arahan - 09-03-2015 Zarzutu co do AI nie rozumiem. Nie raz ktoś z teamu ratował mi dupe. Graficznie dla mnie ok, bez wodotrysków, ale daje radę. Odniesienia do rzeczywistych wydarzeń krótkie, ale nie widzę potrzeby ich rozwoju. GROM pojawia się na chwilę w misji w Serbii i mnie to styka, fajny akcent, ale nie o nich jest gra RE: Gry - Red - 10-03-2015 Zgadzam się z Wojskowym co do Killzone'a, grałem w trójkę i było to najbardziej przestrzelone 60 zł na używkę ever:D. Trzecia część nie była już taka szarobura, ale i tak zachowała większość wad poprzednika - parę niezłych akcji, dużo sucharów, zakończenie z czapy - demo mi się mega podobało, ale polecam tą gierkę tylko dla split screena z kumplem/kumpelą. Szału ni ma, w dużym skrócie. Nie rozumiem za to, czemu seria "Crysis" nie zrobiła większego szału na konsolach. Grałem w pierwszą i drugą część na piecu, dwójka to jeden z najlepszych fpsowych sequeli - poprawiona optymalizacja, stealth daje jeszcze większą frajdę niż w jedynce, walki są mega syte a grafa to materiał na osobną rozprawkę:D. Z ciekawostek - jeden maniak dłubie wyspę z pierwszego Parku Jurajskiego w Cryengine, jaram się: https://www.youtube.com/watch?v=w3bSMcTM-_A&feature=youtu.be RE: Gry - Mental - 10-03-2015 Eka od "Hatred" ![]() RE: Gry - Hitch - 10-03-2015 widmo RE: Gry - Mental - 10-03-2015 widmo RE: Gry - Dżabba - 10-03-2015 Wyglądają jak goście z kapeli sladżowej, a postać z Hatred jak podstarzały death metalowiec. Ciekawe kiedy jadą w trasę. ;) |