![]() |
|
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21) +--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97) |
RE: The Matrix (1999-2022) - Arahan - 18-02-2020 Wydaje mi się, że będzie albo: - alternatywny system, - Neo jako kolejna anomalia raz jeszcze, - cała 3 to było oszustwo maszyn i symulacja w symulacji RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 18-02-2020 Ja to się zastanawiam czy ta czwarta część nie będzie przypadkiem kontynuacją w dużej mierze oryginału, a poprzednie sequele traktować bardziej jako "miejskie legendy", na zasadzie możesz je obejrzeć i czwarta część będzie mieć względem nich sens, albo pominąć i obejrzeć tylko oryginał, lub też po prostu je zignorują co w dzisiejszych tego typu powrotach jest dosyć popularne. RE: The Matrix (1999-2022) - Grievous - 18-02-2020 Nah. Wachowska jest w to zaangażowana więc spodziewam się pełnoprawnego sequela. RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 17-05-2020 Tak sobie "przekartkowałem" temat i hmmm... Jedynka to dla mnie kapitalny film z wielu względów (moja ocena 10/10 z serduchem :) natomiast dwójka i trójka to solidne kontynuacje (moja ocena obydwu - 8/10). Tak mi się wydaje że nikt tutaj nie napisał o kilku sprawach... Więc po pierwsze cała Trylogia bawi się motywem Wybrańca, Mesjasza, superbohatera - aby go konfrontować ze "zwykłym człowiekiem". I oczywiście jest to ubrane w motywy religijne bo przecież widać kim jest Architekt ^^ Tak jest np w pierwszej części gdzie Morfeusz poświęca się za Wybrańca a Neo wiedząc już że żadnym Wybrańcem nie jest - rusza mu na ratunek. Albo na końcu gdy Neo rozgniata Smitha i agentów a w realu może za chwilkę zginąć - i właśnie omal nie ginie. Potem w kolejnej części niby tym wybrańcem jest ale problemy w realu są zbyt duże aby dało się je załatwić kozaczeniem w Matrixie a w końcu okazuje się że z tym Wybrańcem to ściema i część reguł. I w sumie nic nie znaczy. I radź tu sobie, Neo :) I mamy trzecią cześć gdzie na początku jest scena z Kolejarzem (czy jak on się tam nazywał) który rozgniata niby-potężnego Neo bo - jak się dowiadujemy - jeśli ktoś stworzył program ( czyli dany "świat") jest tam bogiem i nie da się go pobić "zwykłą siłą". Tymczasem Smith "przejmuje" Wyrocznię - twórczynię Matrixa. To oznacza że ta jedna konkretna wersja Smitha w Matrixie jest o wiele potężniejsza od Neo (pomimo tej mocy) i nie da się jej pokonać siłą. W walce - dzięki tej konkretnej wersji - Smith musi zwyciężyć. Nie muszę chyba dodawać że to właśnie ta wersja walczy z Neo, co jest potem pokazane ;) Dlatego Neo pozwala wniknąć Smithowi w siebie i sam siebie niszczy niszcząc też Smitha. Wybiera Poświęcenie co faktycznie czyni go tym Jezusem-Wybrańcem - ale to jest tylko jego wybór a nie coś co "płynie z góry". O to chodzi w całej Trylogii - z jednej strony cały ten motyw Wybrańca z legendami, wiarą i mocami . A z drugiej gdy przychodzi co do czego - Neo jest zawsze zwykłym człowiekiem który nie ma stworzonego Przeznaczenia, musi podejmować decyzje jako człowiek i właśnie te decyzje i wybory czynią go kimś niezwykłym. I to jest cała właściwa "filozofia Matrixa" wg Wachowskich tworzona przez wszystkie trzy części, reszta to tak naprawdę dodatki ;) RE: The Matrix (1999-2022) - Pelivaron - 06-06-2021 Christina Ricci dołącza do obsady "czwórki". https://www.comicbookmovie.com/sci-fi/matrix/the-matrix-4-full-cast-revealed-adds-sleepy-hollow-star-christina-ricci-in-a-top-secret-role-a185393#gs.75a2.36lt20 RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021 Premiera za kilka miesięcy a oni jeszcze to kręcą? Chyba że chodzi o jakąś 5 minutową scenę The Matrix (1999-2022) - zombie001 - 06-06-2021 Dzizas, Shamar urodziłeś się wczoraj? Pierwszy to raz ogłaszają, że ktoś zagra w filmie, kilkanaście miesięcy po jego nakręceniu? Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021 Miej pretensje wyżej. Napisał "dołącza". RE: The Matrix (1999-2022) - Pelivaron - 06-06-2021 (06-06-2021, 12:33)shamar napisał(a): Napisał "dołącza". I co w związku z tym? A jak miałem napisać? :D RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021 Że też zagrała w tym filmie. RE: The Matrix (1999-2022) - Grievous - 17-06-2021 Tytuł czwartej części to "The Matrix Resurrections". Spoilery z pokazów testowych też już w są w sieci. Planuję ich nie czytać, ale do grudnia jeszcze pół roku, więc marnie widzę swoje szanse. RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-06-2021 Równie dobrze mogli młotkiem przez łeb je***ąć z takim podtytułem. Niechaj ktoś przeczyta spoilery i napisze czy ujowe. RE: The Matrix (1999-2022) - Mefisto - 17-06-2021 Przecież wiadomo, że to będzie światopoglądowa agitka. RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-06-2021 Trinity zawsze wyglądała jak trans więc tu mnie nie zdziwi. Ale że Neo niebinarny? RE: The Matrix (1999-2022) - Metatron - 18-06-2021 Pewnie w tej wersji nawiążą do transeksualizmu, w matriksie ktoś będzie kobietą, poza nim mężczyzną, takie rzeczy. Oscar będzie. RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 18-06-2021 Przypominam, że chciano wrzucić ten patent już w pierwszej części z postacią Switch, ale producenci przyblokowali ten pomysł. RE: The Matrix (1999-2022) - Metatron - 18-06-2021 To już nie przyblokują ;) RE: The Matrix (1999-2022) - Gieferg - 18-06-2021 Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego. RE: The Matrix (1999-2022) - Dr Strangelove - 18-06-2021 (18-06-2021, 14:05)Gieferg napisał(a): Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego. Dokładnie. Jakieś post apo, maszyny cyfryzacja,pół człowiek pół robot. Aż się prosi o jakieś zupełnie odjechane kombinacje niebinarne. A czy zamiast tego pójdą na łatwiznę łzawej agitki to inna sprawa. RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 18-06-2021 Jeśli zrobią to tak jak pierwotnie planowali ze switch no to spoczko, ale jak cały matrix okaże się heteronormatywnym systemem opresji to ja podziękuję. 95%, że kręcą to tylko z tego drugiego powodu. Chyba każdy ostatnio nakręcony sequel był zrobiony tylko po to, żeby wstawić do znanej historyjki odpowiednie wątki o łajt priwilidż i jakimś tłamszonym minority. |