Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
The Matrix (1999-2022) - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: The Matrix (1999-2022) (/Thread-The-Matrix-1999-2022--97)



RE: The Matrix (1999-2022) - Arahan - 18-02-2020

Wydaje mi się, że będzie albo:
- alternatywny system,
- Neo jako kolejna anomalia raz jeszcze,
- cała 3 to było oszustwo maszyn i symulacja w symulacji


RE: The Matrix (1999-2022) - marsgrey21 - 18-02-2020

Ja to się zastanawiam czy ta czwarta część nie będzie przypadkiem kontynuacją w dużej mierze oryginału, a poprzednie sequele traktować bardziej jako "miejskie legendy", na zasadzie możesz je obejrzeć i czwarta część będzie mieć względem nich sens, albo pominąć i obejrzeć tylko oryginał, lub też po prostu je zignorują co w dzisiejszych tego typu powrotach jest dosyć popularne.


RE: The Matrix (1999-2022) - Grievous - 18-02-2020

Nah. Wachowska jest w to zaangażowana więc spodziewam się pełnoprawnego sequela.


RE: The Matrix (1999-2022) - Rozgdz - 17-05-2020

Tak sobie "przekartkowałem" temat i hmmm...

Jedynka to dla mnie kapitalny film z wielu względów (moja ocena 10/10 z serduchem :) natomiast dwójka i trójka to solidne kontynuacje (moja ocena obydwu - 8/10).

Tak mi się wydaje że nikt tutaj nie napisał o kilku sprawach...

Więc po pierwsze cała Trylogia bawi się motywem Wybrańca, Mesjasza, superbohatera - aby go konfrontować ze "zwykłym człowiekiem". I oczywiście jest to ubrane w motywy religijne bo przecież widać kim jest Architekt ^^

Tak jest np w pierwszej części gdzie Morfeusz poświęca się za Wybrańca a Neo wiedząc już że żadnym Wybrańcem nie jest - rusza mu na ratunek. Albo na końcu gdy Neo rozgniata Smitha i agentów a w realu może za chwilkę zginąć - i właśnie omal nie ginie.

Potem w kolejnej części niby tym wybrańcem jest ale problemy w realu są zbyt duże aby dało się je załatwić kozaczeniem w Matrixie a w końcu okazuje się że z tym Wybrańcem to ściema i część reguł. I w sumie nic nie znaczy. I radź tu sobie, Neo :)

I mamy trzecią cześć gdzie na początku jest scena z Kolejarzem (czy jak on się tam nazywał) który rozgniata niby-potężnego Neo bo - jak się dowiadujemy - jeśli ktoś stworzył program ( czyli dany "świat") jest tam bogiem i nie da się go pobić "zwykłą siłą".

Tymczasem Smith "przejmuje" Wyrocznię - twórczynię Matrixa. To oznacza że ta jedna konkretna wersja Smitha w Matrixie jest o wiele potężniejsza od Neo (pomimo tej mocy) i nie da się jej pokonać siłą. W walce - dzięki tej konkretnej wersji - Smith musi zwyciężyć. Nie muszę chyba dodawać że to właśnie ta wersja walczy z Neo, co jest potem pokazane ;)

Dlatego Neo pozwala wniknąć Smithowi w siebie i sam siebie niszczy niszcząc też Smitha. Wybiera Poświęcenie co faktycznie czyni go tym Jezusem-Wybrańcem - ale to jest tylko jego wybór a nie coś co "płynie z góry".

O to chodzi w całej Trylogii - z jednej strony cały ten motyw Wybrańca z legendami, wiarą i mocami . A z drugiej gdy przychodzi co do czego - Neo jest zawsze zwykłym człowiekiem który nie ma stworzonego Przeznaczenia, musi podejmować decyzje jako człowiek i właśnie te decyzje i wybory czynią go kimś niezwykłym.

I to jest cała właściwa "filozofia Matrixa" wg Wachowskich tworzona przez wszystkie trzy części, reszta to tak naprawdę dodatki ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - Pelivaron - 06-06-2021

Christina Ricci dołącza do obsady "czwórki".

https://www.comicbookmovie.com/sci-fi/matrix/the-matrix-4-full-cast-revealed-adds-sleepy-hollow-star-christina-ricci-in-a-top-secret-role-a185393#gs.75a2.36lt20


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021

Premiera za kilka miesięcy a oni jeszcze to kręcą?
Chyba że chodzi o jakąś 5 minutową scenę


The Matrix (1999-2022) - zombie001 - 06-06-2021

Dzizas, Shamar urodziłeś się wczoraj? Pierwszy to raz ogłaszają, że ktoś zagra w filmie, kilkanaście miesięcy po jego nakręceniu?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021

Miej pretensje wyżej. Napisał "dołącza".


RE: The Matrix (1999-2022) - Pelivaron - 06-06-2021

(06-06-2021, 12:33)shamar napisał(a): Napisał "dołącza".

I co w związku z tym? A jak miałem napisać? :D


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 06-06-2021

Że też zagrała w tym filmie.


RE: The Matrix (1999-2022) - Grievous - 17-06-2021

Tytuł czwartej części to "The Matrix Resurrections". Spoilery z pokazów testowych też już w są w sieci.

Planuję ich nie czytać, ale do grudnia jeszcze pół roku, więc marnie widzę swoje szanse.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-06-2021

Równie dobrze mogli młotkiem przez łeb je***ąć z takim podtytułem. Niechaj ktoś przeczyta spoilery i napisze czy ujowe.


RE: The Matrix (1999-2022) - Mefisto - 17-06-2021

Przecież wiadomo, że to będzie światopoglądowa agitka.


RE: The Matrix (1999-2022) - shamar - 17-06-2021

Trinity zawsze wyglądała jak trans więc tu mnie nie zdziwi. Ale że Neo niebinarny?


RE: The Matrix (1999-2022) - Metatron - 18-06-2021

Pewnie w tej wersji nawiążą do transeksualizmu, w matriksie ktoś będzie kobietą, poza nim mężczyzną, takie rzeczy. Oscar będzie.


RE: The Matrix (1999-2022) - Corn - 18-06-2021

Przypominam, że chciano wrzucić ten patent już w pierwszej części z postacią Switch, ale producenci przyblokowali ten pomysł.


RE: The Matrix (1999-2022) - Metatron - 18-06-2021

To już nie przyblokują ;)


RE: The Matrix (1999-2022) - Gieferg - 18-06-2021

Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego.


RE: The Matrix (1999-2022) - Dr Strangelove - 18-06-2021

(18-06-2021, 14:05)Gieferg napisał(a): Akurat w przypadku Matrixa to jest motyw z którego można zrobić coś ciekawego.

Dokładnie. Jakieś post apo, maszyny cyfryzacja,pół człowiek pół robot. Aż się prosi o jakieś zupełnie odjechane kombinacje niebinarne.
A czy zamiast tego pójdą na łatwiznę łzawej agitki to inna sprawa.


RE: The Matrix (1999-2022) - Negatywny - 18-06-2021

Jeśli zrobią to tak jak pierwotnie planowali ze switch no to spoczko, ale jak cały matrix okaże się heteronormatywnym systemem opresji to ja podziękuję.
95%, że kręcą to tylko z tego drugiego powodu.

Chyba każdy ostatnio nakręcony sequel był zrobiony tylko po to, żeby wstawić do znanej historyjki odpowiednie wątki o łajt priwilidż i jakimś tłamszonym minority.