Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Co to za film? - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: FILM i wszystko co z nim związane (https://forumkmf.pl/Forum-FILM-i-wszystko-co-z-nim-zwi%C4%85zane--3)
+--- Dział: Ogólne dyskusje filmowe (https://forumkmf.pl/Forum-Og%C3%B3lne-dyskusje-filmowe--25)
+--- Wątek: Co to za film? (/Thread-Co-to-za-film--99)



- Arahan - 27-08-2008

Szukam filmu z którego pamiętam jedną, za to przełomową scenę:
Facet jest płatnym zabójcą, ma zabić jakiegoś vipa, wybiera pokój z którego dokładnie widać plac przez który ma iść pochód z ofiarą. Niestety upija się, bądź przyjmuje jakieś leki przez co zaczyna mu się kręcić w głowie i obraz rozmywać, bierze więc (tutaj nie pamiętam) przypadkowego lub znajomego z hotelu człowieka i każe mu strzelać. Policja wiedząc o zamachu przebiera vipa za zakonnika i umieszcza w środku grupy zakonników. Zabójca wie do którego strzelać lecz sam nie może tego wykonać i każde to zrobić temu drugiemu. Ten drugi strzela lecz trafia w człowieka obok, jak się później okazuje w tego właściwego.

Trochę to chaotyczne, ale tak to pamiętam. Film raczej starszy lata 60-70, a może i wcześniej.


- desjudi - 27-08-2008

brzmi znajomo ale w głowie pustka 8)

a mi chodzą po głowie dwa filmy, których tytułów ani aktorów za nic nie mogę sobie przypomnieć. przełom 80/90, wspaniałe lata vhs - wtedy królowały Amerykańskie Ninja, Cyborgi, Krwawe sporty, Rambo II. Pamiętam, że codziennie chodziłem do wypożyczalni kaset, która mieściła się w prywatnym mieszkaniu - właściciele mieli pokaźną kolekcję vhs i grubaśny zeszyt z tytułami filmów, które można było wypożyczyć 8) I z tego magicznego miejsca niemowlęcego kapitalizmu miałem filmy dwa:

1. ktoś z facjatą Dudikoffa [ale nie on] trafia do jakiejś wioski [?] albo innego "toru przeszkód", gdzie napierdziela się m.in. z miejscowymi, którzy wyposażeni są w widły, grabie, kosy itp. Coś jak zombie, ale chyba nie zombie. Dużo taniej akcji, takie mroczne filtry na obrazie, sporo brutalności. I nic więcej nie kojarzę 8)

2. małe mieściny, po wojnie nuklearnej [?]. pamiętam jedną scenę - zajebista strzelanina na ulicach jakiegoś opuszczonego pustynnego miasteczka - na dachach, między samochodami, mocno i krwawo. o co chodziło? nie wiem. kto gra? zabijcie, ale nie powiem 8)


- happys - 11-10-2008

Witam. Film widziałem kiedyś w tvp1. Niestety nie pamiętam obsady ani tytułu. Wydawało mi się, że w tytule było słowo plan, ale moje poszukiwania na polskich i zagranicznych stronach czegoś takiego spełzły na niczym. Bardziej pamiętam co w filmie się działo. A wyglądał to mniej więcej tak: Grupa złodziei rąbnęła gościa, którego nie powinna obrabować, bo jest on grubą szychą. Żeby ratować tyłki proponują mu wykonanie skoku, z którego on miałby wszystko zgarnąć. Ale tak się to wszystko układa, że i to jest przekręt, dosłownie na samym końcu to oni wszystkich wykiwali. Jak przypomnę sobie więcej, dopiszę. Z góry dzięki za pomoc. Jest to dla mnie bardzo ważne.


- Corn - 11-10-2008

Czy tylko mi to wygląda na Ocean's 12? :P


- happys - 11-10-2008

Nie, to nie Ocean's 12. Film jest starszy i jeszcze bardziej zakręcony. Dosłownie pod sam koniec wychodzi co i jak. Kojarzę, że miał dobrą obsadę, ale przejrzałem filmografie kilku aktorów, których podejrzewałem o to, że tam grali (nie pamiętam dokładnie, więc trochę strzelałem), ale w ten sposób nie znalazłem. Niestety nie mogę dołożyć żadnego nazwiska... Chyba do tej grupy na siłę dorzucił im ten ograbiony koleś jakiegoś swojego człowieka. Kojarzę jeszcze taką akcję, że pod sam koniec filmu ktoś jest niby zabijany, strzelca to satysfakcjonuje i odchodzi/odjeżdża, a za chwilę podjeżdża inny samochód i postrzelony ożywa i do niego wsiada.


- Cassel - 11-10-2008

Może to to?
http://www.filmweb.pl/f99491/Niezawodny+plan,2003


- happys - 11-10-2008

Opis filmu by się w miarę zgadzał, aczkolwiek ani obsada (wydaje mi się, że parę znanych osób tam grało) ani screeny z filmu : http://i173.photobucket.com/albums/w77/koralez/Films/Foolproof.jpg nic mi nie mówią. Czyli jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje będę dozgonnie wdzięczny za podzielenie się nimi ze mną.


- Corn - 11-10-2008

Może Przekręt Doskonały - http://przekret.doskonaly.filmweb.pl/ ?


- happys - 11-10-2008

To może być to - jeśli tak, to wieeeelkie dzięki. Muszę zassać skądś filmik i obejrzeć, ale jeśli to jest to to jesteś Bogiem :) Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły, to niech pisze.


- Corn - 11-10-2008

- zwiastun masz tutaj. :]


- happys - 11-10-2008

To jest to stary :) Filmik się ściąga, niedługo go obejrzę. Sam niewiele bym zdziałał, także wielkie dzięki za pomoc.


- Corn - 11-10-2008

Olśniło mnie w łóżku...zastanawiające, że zawsze mam najlepsze pomysły w łóżku :P


- LadyRogue - 22-10-2008

Pamietacie moze jak nazywal sie film o grupie ludzi ktorzy lecieli samolotem i Ci co nie spali znikneli a reszta nie, wyladowali na jakims odpowiedniku ziemii i ta ziemie na koncu zjadaly takie dziwne stwory. Wiem ze byla wsrod tej grupki niewidoma dziewczynka i ona slyszala te stwory jak przybywaja....bylo kilka czesci tego jakby miniserial.


- Danus - 22-10-2008

To Langoliery na podstawie powieści Kinga.


- military - 05-11-2008

Kiedys byl taki cykl kreskowek Warner Bros - a moze i nie ich, ale puszczali je chyba razem z Bugsem - ktore opowiadaly o roznych rzeczach w przyszlosci, np. byl odcinek "Dom przyszlosci", "Samochod przyszlosci", costam przyszlosci. To wszystko oczywiscie satyryczne, a co jeszcze lepsze z dzisiejszego punktu widzenia - to byla przyszlosc, jaka wyobrazano sobie w latach 50. Niektore dowcipy byly totalnie niepoprawne politycznie, ale przy tym naprawde niezle - tak przynajmniej pamietam. Ale za cholere nie moge znalezc tytulu tej kreskowki ani nazwy wytworni. A chcialbym jej poszukac np. na youtube. Anyone?

EDIT:
Niewazne, znalazlem! :D
To byla seria "of Tomorrow" - House, Car, Farm itp. Czaaad!




- vast - 21-11-2008

hmmm, pamiętam jak oglądałem jakiś film (z rok temu), nie pamiętam tytułu, ale w pewnym momencie jakiś badguy wypowiada taką kwestię:

"zabiłem go, zrobiłem to jak z psem którego oddaje się do uśpienia" (lub coś w ten deseń)

może ktoś wie? :D


- Billy - 30-11-2008

Witam wszystkich, to mój debiut na tym forum :)

Poszukuję filmu s-f szukałem internecie kilka godzin i nie znalazłem niestety nic. Kojarzę następujące fakty:

Akcja dzieje się chyba w jakimś wieżowcu, jakiś rąbnięty naukowiec wymyśla maszynę - robota który wykrywa strach ludzi.
Miał on chronić ten budynek, ale doktorek chce go przetestować i wypuszcza go w momencie kiedy w budynku przebywa jeszcze garstka ludzi.


- vast - 30-11-2008

to chyba to:
http://www.filmweb.pl/f195207/Project+Shadowchaser+II,1994


- military - 30-11-2008

Na milion procent to to:

http://www.filmweb.pl/f97646/Maszyna+%C5%9Bmierci,1995


- ARmy - 01-12-2008

Co to za film; czarno-biały, grała tam jakaś mała dziewczynka, która na końcu będąc w jakieś chatce na plaży otworzyła pudło, które ktoś jej zabronił otwierać. W jednej chwili pojawił się jakiś wielki blask i koniec. Pewnie to mogło się zdarzyć w innym miejscu niż na plaży, ale wszystko pamiętam jak przez mgłę. Pewnie z 15 lat minęło jak to widziałem.