![]() |
|
Gry - Wersja do druku +- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl) +-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5) +--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27) +--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
262
263
264
265
266
267
268
269
270
271
272
273
274
275
276
277
278
279
280
281
282
283
284
285
286
287
288
289
290
291
292
293
294
295
296
297
298
299
300
301
302
303
304
305
306
307
308
309
310
311
312
313
314
315
316
317
318
319
320
321
322
323
324
325
326
327
328
329
330
331
332
333
334
335
336
337
338
339
340
341
342
343
344
345
346
347
348
349
350
351
352
353
354
355
356
357
358
359
360
361
362
363
364
365
366
367
368
369
370
371
372
373
374
375
376
377
378
379
380
381
382
383
384
385
386
387
388
389
390
391
392
393
394
395
396
397
398
399
400
401
402
403
|
RE: Gry - Albertino - 13-04-2015 aż wprost nie mogę się doczekać wieści o ile spadnie odsetek samobójstw po wprowadzeniu tych obostrzeń. RE: Gry - Proteus - 13-04-2015 Wiesiek w 4k. 1 2 3 4 RE: Gry - Proteus - 14-04-2015 Zabawna historyjka. Nagi tyłek, ratingi ESRB i duża kasa (i draka) o nic. Równie dobrze można by to wrzucić do kawałów, albo żenady. http://www.polygon.com/2015/4/14/8382089/bungie-butt-microsoft-halo RE: Gry - Pelivaron - 14-04-2015 (13-04-2015, 03:03)Crov napisał(a): Super, jeszcze troche a bedzie odpowiedni test na pozwolenie na granie w gry: Chciałbym zobaczyć jakieś statystyki ile tych nieletnich kupuje gry. Większość przecież ciągnie z internetów. RE: Gry - Mental - 14-04-2015 Widzę, że ESRB ścigają się z MPAA o tytuł największych cenzorskich zjebów. RE: Gry - Proteus - 20-04-2015 Udało mi się wyłapać używaną 360tkę za mniej niż kosztowałaby mnie naprawa starej, więc wróciłem do zapoznawania się z serią Halo, po tym jak dwa lata temu, stary Xbox zjebał mi się w środku Halo 2. Halo 2 (kampania) Gejmplejowo nadal daje rade, bo pod względem czystej mechaniki, to miód z jedynki, plus pare pomniejszych dodatków (jak np. możliwość dual wielda). Gdy dwa lata temu recenzowałem jedynkę w wersji Anniversary, pisałem, że na papierze, Halo niby nie oferuje niczego ponad mechanikę najlepszych, pecetowych shooterów, ale jednak na grę składa się mnóstwo małych, ciężkich do zdefiniowania elementów, które sprawiają, że gameplay gładko wchodzi a wymiany ognia są super miodne. W Halo 2 strzelanie nadal jest bardzo przyjemne i dynamiczne, a zachowanie wrogów imponuje do dziś. Dwójka za to ustępuje nieco jedynce, ogólnym rozpisaniem kampanii. Twórcy głowili się by wrzucić nieco urozmaiceń do formuły z jedynki, wprowadzając np. nowego, grywalnego bohatera i różnorodność. ale jednak całość jest nieco mniej zgrabna i klimatyczna od kampanii poprzedniej części (choć dopuszczam możliwość, że odpowiada za to po części sentyment do jedynki). Halo 1 było proste, ale miało swój klimat, swoje dobre tempo i ogólny zarys, przez co całość była przyjemnie filmowa i trzymała poziom od początku do końca. W dwójce natomiast, pomimo nowych fajerwerków, jest odrobinę większe pomieszanie z poplątaniem i lokacje i poszczególne fragmenty gry robiły na mnie mniejsze wrażenie niż w poprzedniej części. Fabularnie Halo 2 to idealny przykład franczyzy, która została naprędce rozdmuchana w momencie, w którym twórcy zorientowali się, że mają mega komercyjny sukces i trzeba w sequelu nie tylko zrobić wszystko "bardziej", ale i rozwinąć cały setting/background oraz nakreślić wielką polityczną, melodramatyczną drakę stojącą za wojnami, w które wrzuca się bohaterów. Generalnie jak na standardy sf/space opery/whateva, HALO 2 to pstrokata sztampa do kwadratu, sklejona z klisz, uproszczeń i głupotek i generalnie piąta woda po STARCRAFCIE ;) Ale sztampa w miarę przyjemna, jak ktoś nie podchodzi do takich spraw zbyt krytycznym okiem. Jakieś tam podstawy tego co taka blockbusterowa wojna z różnymi stronami konfliktu i sajfajowym backgroundem gra posiada. I choć fabuła tego uniwersum nie zasługuje moim zdaniem na nawet połowę uznania jakim się cieszy, to jednak wystarczy by spędzić przy tym przyjemnie czas i jakoś zainteresować się postaciami i całą tą draką. Jak na dzisiejsze standardy, single player oceniłbym maks 7/10, bo choć mechanika gejmplay'u jest nadal miodna, to kampania, poznana dziś, nie robi jakiegoś dużego wrażenia, a gra w dodatku ostro, ostro zestarzała się technicznie (Patrząc na to jak HALO 2 wygląda na Xsie, aż dziw bierze, że ten tytuł wyszedł w tym samym roku co DOOM 3 czy HALF-LIFE 2.) Za kult i potężny wpływ tej gry na historię shooterów i tak pewnie odpowiadał głównie multiplayer. Ale co postrzelałem, to było fajnie. Bardzo chciałbym za to zagrać w wydaną niedawno, odświeżoną wersję Anniversary, bo z tego co widziałem zrobili tej części jeszcze większy lifting niż w Anniversary jedynki. ![]() RE: Gry - military - 22-04-2015 Splinter Cell skończony - i jest to gra dająca kupę satysfakcji, choć nie do końca tak płynna i dobrze zaprojektowana, jak mogłaby być. Fabularnie też niby OK "z bliska", ale ogólnie nie kupuję gruzińskiego infoataku na USA. Dlatego 7+/10. ![]() SC: Pandora Tomorrow też zaliczone. Bliskie rewelacji. Poprawione funkcjonowanie systemu stealth, praktycznie wszystko usprawnione, bardzo dobrze trzymająca się grafika, świetne patenty fabularne ("Pandora Tomorrow" jako... kurde, chcę film o czymś takim!). A jednocześnie momentami bezlitosny poziom trudności i słabsze niż w jedynce zakończenie bez żadnego epilogu który pozwalałby rozładować emocje - ot, robota wykonana, Sam wsiada do samochodu, zaciemnienie. Mimo wszystko bawiłem się przednio, choć przy przechwytywaniu Sodano wyrzuciłem z siebie zapas kurw na kolejną dekadę. 9/10 ![]() SC: Chaos Theory zaczęte i... to jest inna gra. Czuję się w niej obco, muszę się jej uczyć od nowa, co nie do końca mnie cieszy, bo podobały mi się poprzedniczki i liczyłem na dalsze dopracowywanie, a nie na dość drastyczne zmiany. Inne sterowanie, większa dynamika, większe nastawienie na rozpierdol (a przynajmniej możliwość robienia większego rozpierdolu)... No nie wiem, nie wiem. Conviction mnie wkręciło, więc i tu pewnie się wkręcę, ale to gra stojąca jakby w rozkroku pomiędzy tym, czym było SC:C, a poprzedniczkami. Jeszcze bez oceny. P.S. grafika zaskakująco świetnie się trzyma. ![]() Co do jakości remasteru HD - ogólnie jest nieźle, 1080p i ostre tekstury, ale za spieprzenie aspect ratio filmików w części 1 i 2, i za zwolnienia animacji w dwójce dałbym jednak komuś kopa w leniwe jajca. RE: Gry - Gal Anonim - 22-04-2015 Chaos Theory bardziej nastawione na rozpiernicz? Na pewno jest mniej toporne w uzywaniu broni niz dwie poprzednie czesci, ale robiernie rozpiernicz w tej grze to szybka smierc. To wciaz najlepsza czesc. RE: Gry - military - 23-04-2015 Tak wywnioskowałem po tym, ze jest opcja loadoutu "Assault" (której nie używam) i że gra ogólnie jest szybsza i strzela się lepiej. RE: Gry - Snappik - 23-04-2015 Chaos Theory to arcydzieło. Będzie Pan zadowolony jak to mawiają :) Ta gra to klasyczny SC, tylko pozbawiony topornego sterowania. To Blacklist ale lepszy fabularnie i nastawiony bardziej na stealth. RE: Gry - military - 29-04-2015 Hatred będzie miało premierę w Dzień Dziecka.:)))) Uwielbiam tych kolesi. RE: Gry - Mental - 29-04-2015 Po raz pierwszy w życiu użyję tego określenia: "Jestem dumny, że jestem Polakiem" :) RE: Gry - military - 29-04-2015 Wielki żal, że to tylko na śmierdzące pecety. A ja bym chciał robić masakrę dwoma gałami na konsoli. RE: Gry - Mental - 29-04-2015 Ale to nie jest wina twórców, że nie będzie tej giery na konsolach. RE: Gry - Gal Anonim - 29-04-2015 To wina rasizmu i nierówności spolecznej. RE: Gry - military - 29-04-2015 Jak nie wina twórców? Nie zrobili konwersji to nie zrobili, ich wybór. Czy może Sony / MS ich zablokował? RE: Gry - Mental - 29-04-2015 Nie słyszałeś, że Sony i Microsoft nie chcą tej gry na swoich konsolach? RE: Gry - Hitch - 29-04-2015 Co za głupoty opowiadasz? :) Twórcy sami powiedzieli, że nie planują robić tego na konsole, bo nie bardzo umieją na nich programować. RE: Gry - Mental - 29-04-2015 No to czemu w każdym artykule czytam, że Sony i Microsoft nie zgodziły się na wydanie tej gry u nich an konsolach? Pierwszy link w Googlu: Wszelkie ewentualne plany z przeniesieniem gry na konsole obecnej generacji mogą być utrudnione przez to, czym będzie omawiana produkcja. Koncerny Sony i Microsoft mogą nie życzyć sobie takiego tytułu, jak Hatred, w ofercie swoich sklepów elektronicznej dystrybucji. http://pclab.pl/news63460.html Media kłamio? :) RE: Gry - military - 29-04-2015 Cytat:Wszelkie ewentualne plany z przeniesieniem gry na konsole obecnej generacji Nie maja jeszcze pewnego planu ani nie mieli. Cytat:mogą być utrudnione Nie mają pewności, czy będą utrudnione. Cytat:Sony i Microsoft mogą nie życzyć sobie takiego tytułu, jak Hatred, Nie wiedzą, jakie jest stanowisko. Cytat:w ofercie swoich sklepów elektronicznej dystrybucji. Czyli tradycyjna dystrybucja na płytach jest OK. Mental, od kiedy to łykasz takie kawałki rodem z GW? |