Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

Wkleiłem pierwszy link z brzegu. Przecież w momencie gdy wychodził premierowy trailer, było głośno o tym, jak obie korpo się oburzyły i zawetowały pomysł wypuszczenia na swoich maszynach tej giery. Czy naprawdę nikt tego nie pamięta?

Ocena Adults Only wiąże się też z zablokowaniem jakichkolwiek prób wydania Hatred na konsole Nintendo, Sony i Microsoft.

http://www.redbull.com/pl/pl/games/stories/1331704026988/kontrowersyjny-hatred


RE: Gry - Hitch - 29-04-2015

Cytat:Media kłamio? :)

Oczywiście, że kłamio. Sony ani Microsoft nigdy nie wystosowały żadnego oświadczenia. Autor sobie tutaj spekuluje, że mogą nie chcieć tego tytułu na swoich platformach. Wiesz, pieniądze nie śmierdzą. Jak gra się sprzeda na PC, z pewnością pojawią się przebąkiwania o konwersjach na konsole. Z ich perspektywy to póki co indyk od jakichś Polaczków, który może nie zwrócić zainwestowanej w przeniesienie na konsole kasy.

Sony to nie Nintendo, które się odżegnuje od jakichkolwiek kontrowersji w ramach swojej pro-rodzinnej polityki. Dlatego na GameCube'a czy Wii nie wyszło żadne GTA.


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

A co z kwestią ratingu? Czy to prawda, że Ao przekreśla szanse wydania tej gry na konsole?


RE: Gry - military - 29-04-2015

Skoro na PS Store można kupić Manhunt...



Mistrzowie z Rockstara.:)


RE: Gry - Hitch - 29-04-2015

Cytat:Czy to prawda, że Ao przekreśla szanse wydania tej gry na konsole?

Bzdura. "GTA: San Andreas" po sraczce związanej z modem "Hot Coffee" została wycofana ze sklepów i wróciła na półki z ratingiem AO. Efekt? Najlepiej sprzedająca się gra na PS2 :)


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

Ale Rockstar to gigant. Oni dyktują warunki.


RE: Gry - Hitch - 29-04-2015

Gigant, a grę musieli wycofać ze wszystkich sklepów i przedrukować okładki. Jasne, niezależne studio z Polski ma mniej do gadania, ale ostatnie słowo - jak zawsze - będzie miał hajs. Ja stawiam, że po pół roku i rekordzie Guinessa na najlepiej sprzedającego się indyka na PC pojawią się newsy o konwersji "Hatred" na konsole.


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

Ja też mam nadzieję, że to pieniądze zadecydują, a nie jakieś pierdololo reformatorów społecznych.


RE: Gry - Hitch - 29-04-2015

Jakby tak było, Rockstar nie wydałby na produkcję GTA V 265 milionów dolarów i nie zarobiłby miliarda w ciągu dwóch dni od premiery :)

Reformatorzy oczywiście dalej jęczą i będą jęczeć. W tym wypadku to tylko darmowa reklama.


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

Nie mogli dorzucić do tej puli ze 30 mln i zrobić trochę więcej otwartych budynków, do których można wejść i eksplorować? ;)


RE: Gry - Hitch - 29-04-2015

To akurat nie kwestia kasy, tylko pamięci sprzętów. Nawet na super gamingowych kompach, co mają 24 GB RAMu i kilka 8 GBowych grafik byłaby sieczka, nie framerate.

To albo po prostu jeszcze się nie urodził programista, który by to odpowiednio zoptymalizował :)


RE: Gry - Grievous - 29-04-2015

Kategoria AO oznacza brak wydania takowej gry na konsolach Nintendo, Sony oraz Microsoftu. Manhunt miał kategorię M, a Manhunt 2 w wersji nieocenzurowanej (AO) wyszedł tylko na PC. Z San Andreas to był jednorazowy wyskok:

Cytat:20 lipca 2005 ESRB oświadczyło, że zmienia ocenę GTA:SA z Mature na Adults Only 18+. Rockstar oświadczył, że produkcja gry, zawierająca sceny erotyczne, zostanie wstrzymana i zostanie wznowiona dopiero po stworzeniu nie zawierającej scen odblokowywanych przez modyfikację Hot Coffee. Rockstar powiedział też, że „czysta” wersja zostanie wydana w czwartym kwartale 2005, ze znaczkiem Mature 17+. 9 sierpnia firma wydała poprawkę dla wersji PC, usuwającą kontrowersyjny materiał.

Dzień po zmianie oceny, wiele sieci sklepowych zdjęło GTA:SA z półek. Były wśród nich sieci Wal-Mart, Target, Best Buy czy EB Games. Rockstar wysyłał sprzedawcom nalepki z oceną Adults Only, aby mogli oni umieścić ją na pudełkach San Andreas mówiąc jednocześnie, że powinni zdecydować się na dalszą sprzedaż gry.
eBay zaczął usuwać aukcje, w których przedmiotem sprzedaży było San Andreas. eBay odpowiedział, że San Andreas narusza politykę sprzedaży produktów na aukcjach eBay i może być sprzedawane jedynie w kategoriach z produktami dla dorosłych. Ta sekcja wymaga od klienta podania numeru karty kredytowej, na podstawie którego określa się jego wiek.

29 lipca 2005, australijska organizacja Office of Film and Literature Classification odrzuciła ocenę MA15+ oryginalnie umieszczonej przy GTA:SA i zmieniła ją na Refused Classification (RC), tym samym uniemożliwiając sprzedaż, wypożyczanie, reklamę czy publiczne pokazywanie gry w całej Australii. Wszystkie sklepy sprzedające lub udostępniające grę musiały jak najszybciej usunąć grę z półek.

Do tej pory nie było reakcji w Europie, gdyż większość krajów nie musiało reklasyfikować San Andreas. Od początku gra dostępna była jedynie dla pełnoletnich obywateli w większości krajów Europy, więc nie potrzeba było żadnych innych przedsięwzięć, aby ocenę zmienić.

A więc, o ile twórcy "Hatred" swojej gry nie ocenzurują, to nie trafi ona na konsole.

Sama gra akurat mi zwisa i powiewa, ale muszę przyznać że udało im się świetnie zrobić szum w okół swojej produkcji. Polak potrafi :P


RE: Gry - Mental - 29-04-2015

Ja pierdykam, organizacja wystawiająca ratingi grom to widzę ta sama liga ciężkich zjebów co MPAA. Skąd się to bierze? Ostatnio oglądałem dokument o Half-Life. W Niemczech sprzedawali tylko ocenzurowaną wersję gry: brak krwi, a zamiast żołnierzy jakieś bliżej niezidentyfikowane stwory.

edit

Macie:






RE: Gry - Proteus - 29-04-2015

Przygnębiające :(


RE: Gry - Albertino - 29-04-2015

to całe Hatred totalnie nie różni się niczym od GTA, jedynie trochę inne opakowanie (zamiast satyry mhrook z kijem w dupie). Nie mówiąc już o Hitmanie czy Manhuncie, ale ocywiście wszędzie czytam sobie jakoby jakaś mityczna granica przemocy w grach została przekroczona :P


RE: Gry - Gal Anonim - 29-04-2015

"Nie mowiac juz nawet" nie pasuje do Hitmana, bo Hitman to gra, która karze za zabijanie niewinnych. W GTA wiaze sie to np. z zyskiem pieniężnym. W Hitmanie sie za to traci hajs.


RE: Gry - Albertino - 29-04-2015

myślę, że w tym przypadku dla opinii publicznej nie ma (nie powinno mieć) większego znaczenia czy gra nas karze/nagradza i czy robimy to winnym/niewinnym. Ważne, że na tym gra polega.


RE: Gry - military - 29-04-2015

A w Hatred za to do ciebie strzelają, więc gra też karze za zabijanie niewinnych.


RE: Gry - Gal Anonim - 29-04-2015

Albertino napisał(a):myślę, że w tym przypadku dla opinii publicznej nie ma (nie powinno mieć) większego znaczenia czy gra nas karze/nagradza i czy robimy to winnym/niewinnym. Ważne, że na tym gra polega.
No wlasnie nie. Gra polega na zabijaniu celów, którzy w większości (jezeli nie zawsze) są zlymi ludźmi. Calą reszte nalezy ignorowac przy rozdawaniu śmierci.

No chyba, ze masz na mysli, ze gra polega na zabijaniu - no to wtedy tytulow znalazloby sie znacznie, znacznie wiecej. ;)
(29-04-2015, 23:17)military napisał(a): A w Hatred za to do ciebie strzelają, więc gra też karze za zabijanie niewinnych.
W GTA tez. I to bylby dobry argument, gdyby nie fakt, ze to gra akcji. IMO to podwaza te strzelaniny jako kary, bo nie psuje Ci rozgrywki, wrecz przeciwnie, jest jej sednem. W Hitmanie na przyklad jak sie wywiazuje strzelanina no to juz nie jest dobrze, tylko mozesz na tym tracić, a sedno gry jest w skradaniu.


RE: Gry - military - 30-04-2015

Dla mnie Hatred ma moralną przewagę nad GTA, bo w Hatred WIESZ, że jesteś tym złym, kiedy w GTA jesteś w sumie fajnym gościem, któremu wszyscy kibicują.