Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe
Gry - Wersja do druku

+- Forum KMF - internetowe cwaniaki i snoby filmowe (https://forumkmf.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forumkmf.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forumkmf.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Gry (/Thread-Gry--95)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403


RE: Gry - Hitch - 30-04-2015

Cytat:W GTA tez. I to bylby dobry argument, gdyby nie fakt, ze to gra akcji. IMO to podwaza te strzelaniny jako kary, bo nie psuje Ci rozgrywki, wrecz przeciwnie, jest jej sednem.

Ale w GTA oskryptowane strzelaniny masz tylko z gangsterami i policją, która jest zła. Zabijanie przechodniów jest całkowicie opcjonalne i zależy jedynie od woli gracza.


RE: Gry - simek - 30-04-2015

Ale chodzi o to, że w takim Hitmanie za zabijanie przechodniów masz gorszą ocenę misji+gra jest trudniejsza, bo po otwarciu ognia robi się burdel. W GTA za zabijanie przechodniów jedyna "kara" to gwiazdka, albo dwie policji, poza tym wypadają z nich pieniądze, no i istnieją misje (opcjonalne) polegające na zabiciu jak największej liczby osób.


RE: Gry - Hitch - 30-04-2015

W starszych częściach. Teraz bohaterowie GTA są wyjątkowo koszerni. Nawet Trevor w swoich rampejdżach zabija tylko tych, co go najpierw obrazili, a potem jeszcze wyciągnęli przed nos spluwy.


RE: Gry - SonnyCrockett - 30-04-2015

Nie ma akcji "Kill Frenzy!" i "Gouranga!" w tych nowych gejowskich GTA? Kiedyś wszystko było lepsze. :)

Opis Gourangi! z neta i punkt z ciekawostek.
Istnieje możliwość otrzymania bonusu dwa razy. Należy podpalić całą grupę za pomocą miotacza płomieni, a następnie rozstrzelać ją za pomocą karabinu maszynowego.

Rozbawiło mnie to. :D




RE: Gry - Gal Anonim - 30-04-2015

(30-04-2015, 10:05)Hitch napisał(a):
Cytat:W GTA tez. I to bylby dobry argument, gdyby nie fakt, ze to gra akcji. IMO to podwaza te strzelaniny jako kary, bo nie psuje Ci rozgrywki, wrecz przeciwnie, jest jej sednem.

Ale w GTA oskryptowane strzelaniny masz tylko z gangsterami i policją, która jest zła. Zabijanie przechodniów jest całkowicie opcjonalne i zależy jedynie od woli gracza.
No wlasnie. A chodzi o to czy jest jakąś karą. Za zabicie przechodnia dostajesz hajs. (Policja tez nie zawsze przeciez jest zla.)

Ja nie demonizuje GTA, tylko mowie, ze jednak Hitman w oczach ludzi widzących gry jako zrodlo amoralnosci i seksizmu powinien być lepszy.

(30-04-2015, 10:44)Hitch napisał(a): W starszych częściach. Teraz bohaterowie GTA są wyjątkowo koszerni. Nawet Trevor w swoich rampejdżach zabija tylko tych, co go najpierw obrazili, a potem jeszcze wyciągnęli przed nos spluwy.
Czyli w GTA karze się za open carry? :) Mental, zajmij się tym. :)

I Trevor - jako gracz - w rampage'ach zabija jak leci. Rzeczywiscie to po tym jak go ktoś obraził, ale... obserwujemy grę rozszalałym Trevorem, który zamordował dwoch typów za to, ze powiedzieli, ze jest "stary". Nic dziwnego, ze rzuca sie na niego cale miasto. :) A Trevor jako postac jest jeszcze bardziej kontrowersyjny. Szczerze? Chyba pierwszy w grze mam problem z lubieniem postaci, ktora steruje. Tj. lubiłem Trevora, ale to, co wyprawia ostatnio w fabule sprawia, ze jest mi przykro, ze juz go nie moge lubic. :)


RE: Gry - Hitch - 30-04-2015

Nie tylko mówią mu, że jest stary, ale też obrażają go i grożą mu bronią. Rampejdże są podzielone tematycznie. Trevor nie strzela w nich do losowych ludzi z tłumu tylko do atakujących go gangsterów, żołnierzy czy hipsterów, w zależności który to rampejdż.

Poza tym, wypadającą z martwych przechodniów kasę trudno jest nazwać nagradzaniem. W tej grze moniaki z rabunku na ulicy przy milionach dolarów, które dopiero wpływają w jakikolwiek sposób na rozgrywkę są kompletnie nic nie znaczące.

A nawet, gdyby Rockstar namawiał do zabijania przechodniów - co z tego? To jest gra. Liczy się fun płynący z rozgrywki. Moralne rozterki zostawmy na rzeczywiste problemy, nie ciągi zer jedynek strzelające ciągami zer i jedynek do innych ciągów zer i jedynek. WTF.


RE: Gry - Gal Anonim - 30-04-2015

(30-04-2015, 13:40)Hitch napisał(a): Poza tym podciąganie wypadającej z martwych przechodniów kasy trudno jest nazwać nagradzaniem. W tej grze moniaki z rabunku na ulicy przy milionach dolarów, które dopiero wpływają w jakikolwiek sposób na rozgrywkę są kompletnie nic nie znaczące.
No nie znaczące, ale masz z tego zysk. Ergo: jestes nagrodzony.




RE: Gry - Hitch - 30-04-2015

Po misji z szukaniem części łodzi podwodnej (a zajmuje to dwie-trzy godziny) się dostaje 10 dolarów. Dla mnie to żadna nagroda. Szczerze to wolałbym wydać milion dolarów GTA waluty, żeby się pojawiła opcja zrobienia tego za mnie :)

Podobnie mam z kasą wypadająca z przechodniów. To nie komunikat podprogowy Rockstara, żeby mordować ludzi tylko drobne, które NPC miał przy sobie. W GTA przechodniów morduje się dla fajnej fizyki i animacji. Dla krwi na wgiętej masce samochodu (naprawa tego wgięcia w warsztacie też będzie kosztowała więcej niż zawartość portfela jakiejś randomowej murzynki w getcie). Podczas jednej masakry na środku ulicy w GTA w przeliczeniu wyda się więcej kasy na amunicję niż zbierze z trupów. Żadna to nagroda :)

Ale dla dobra dyskursu przyjmijmy, że GTA nagradza za zabijanie niewinnych. Co z tego? Dla mnie pojebane jest zbieranie punktów za układanie klocków, albo oglądanie jak wirtualne pampry srają, jedzą, dymają się, a potem idą do roboty, żeby mieć hajs na nowy telewizor.

Ale nie wciskam nikomu tego jako czegoś niemoralnego tylko dlatego, że mi się nie podoba. Szczególnie, kiedy NIKT przy tym nie cierpi. Dlatego lewactwo to ścierwo tego świata :)


RE: Gry - Mental - 30-04-2015

Crov, ale kiedyś GTA bardziej nagradzało za zabijanie przechodniów. Teraz są trochę bardziej mainstream i musza się kontrolować :)


RE: Gry - Mierzwiak - 30-04-2015

Ale możesz ich zabijać :) Nie pamiętam już w jakiej grze to było, jakieś popłuczyny po GTA, ale ni chooya nie mogłem nikogo przejechać, bo przechodnie ZAWSZE uciekali mi sprzed maski, a ja oczami wyobraźni widziałem twórców i ich palec "E, e, e, nie w naszej grze!'.


RE: Gry - Gal Anonim - 30-04-2015

(30-04-2015, 13:50)Hitch napisał(a): Po misji z szukaniem części łodzi podwodnej (a zajmuje to dwie-trzy godziny) się dostaje 10 dolarów. Dla mnie to żadna nagroda. Szczerze to wolałbym wydać milion dolarów GTA waluty, żeby się pojawiła opcja zrobienia tego za mnie :)
A jakby Ci za to zabierało 10 dolarów to też żadna kara i spoko? Jesteś za podatkami? :)

Mozemy sie bawic semantyka itp., ale nagroda to nagroda. Pieniadze w serii GTA nabrały znaczenia, wiec juz nie wypada z przechodniów 100 dolarów (jak jeszcze w GTA III było, i pewnie pozniejszych przynajmniej dwoch tez), ale wciaz terroryzowanie miasta jest w GTA nagradzane nei tylko w misjach. ;)

NIEUDOLNE terroryzowanie jest karane, bo Cie zlapia albo zabija. Ale to dla frajerów ;)


(30-04-2015, 14:10)Mierzwiak napisał(a): Ale możesz ich zabijać :) Nie pamiętam już w jakiej grze to było, jakieś popłuczyny po GTA, ale ni chooya nie mogłem nikogo przejechać, bo przechodnie ZAWSZE uciekali mi sprzed maski, a ja oczami wyobraźni widziałem twórców i ich palec "E, e, e, nie w naszej grze!'.
W Driverze 3 chyba tak jest. Ale czasem da sie kogos potracic (ale nie przejechac). Mimo to trzeba sie bardzo starac.

U wybitnego polskiego growego recenzenta analizujacego gry jak Anita Sarkeesian widac:




RE: Gry - Mental - 30-04-2015

Nie wiem, czy próbowaliście. Zróbcie małą rozróbę na skrzyżowaniu w pobliżu chaty Franklina (max dwie gwiazdki) i potem uciekajcie do domu i tam wyczekujcie przyjazdu glin. Niezły rozpierdol może z tego wyjść :)


RE: Gry - Gal Anonim - 30-04-2015

Mental, jedz zachodnią autostradą ku górze wyspy (paleto bay, etc. Na północ po prostu :)). Po drodze trafisz na No Country for Old Men. :)


RE: Gry - Huntersky - 30-04-2015

A jadąc obok jeziorka nad tamą spotka cię krzywda ze strony wkurwionych prawaków na crossach. :)


RE: Gry - Mental - 30-04-2015

A zaczepiają wszystkich czy tylko tych co bez cienia wątpliwości lewaczą? ;)


RE: Gry - Huntersky - 30-04-2015

Cholera wie, w każdym razie byłem wtedy Michaelem i o mały włos straciłem to:
[Obrazek: JB_700_V.jpg]


RE: Gry - Gal Anonim - 30-04-2015

Do tematu o GTA wypad, patałachy.


RE: Gry - Snappik - 30-04-2015

Po kilku miesiącach postanowiłem wrócić do Watch_Dogs. To mogłaby być świetna gra gdyby twórcy przestali się bawić w upychanie świata zbędnymi minigierkami a zamiast tego stworzyć fabularyzowane misje poboczne. Miasto jest tak nasycone różnymi atrakcjami, że wejście na mapę kończy się wypaleniem gałek ocznych. Cierpi na tym również historia - po 2-3 misjach mija chęć na drążenie tego uniwersum, na poznanie bohatera. Jedyne co mi przypasowało, to credo Aidena - im więcej technologii tym lepiej, w oldskulu średnio bym się sprawdził :) Pomijam już legendarny kant graficzny Ubisfotu. Nawet na maksymalnych detalach oprawa jest daleka od ideału, brakuje jej plastyki i stylu. Nie można odmówić lokacji różnorodności - jest fajna, szczegółowa. Ale względem GTA V to totalna bieda.

[Obrazek: 2636575-watch_dogs+5-25-2014+3-19-27+pm-935.png]

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

6+/10


RE: Gry - Gal Anonim - 28-05-2015

Gra, którą stworzył Adolf Hitler i którą wydał sam Szatał już jest lada dzień. Mozna jezdzic autami i mozna nimi nawet wjezdzac w budynki!




RE: Gry - Proteus - 09-06-2015

Napływ opinii o nowym MGS. Wygląda, że to jedyna gra, z którą Wiesiek zawalczy o tytuł roku.

http://www.pcgamer.com/metal-gear-solid-5-delivers-spectacular-open-world-stealth/
http://www.polygon.com/2015/6/9/8750385/metal-gear-solid-5-the-phantom-pain-preview